ویتامین A یا رتینول

کاربر ۱کاربر ۱
989 بازدید
ویتامین A

ویتامین A [رتینول (Retinol)، ویتامین آنتی گزروفتالمیک (antixerophthalmic vitamin)، آنتی انفک تیو ویتامین (anti – infective vitamin)، آگزروفتال مول (axerophthalmol) …]، به فرمول C۲۰H۳۰O و به وزن ملکولی ۲۸۶.۴۴ است.

اصولا تحت نام ویتامین A، مواد مختلفی با فعالیت مشابه و ترکیب شیمیایی بسیار نزدیک به هم، گروه بندی شده اند که بیشتر در بافت های حیوانی یافت می گردند ولی مهم ترین و فعال ترین آن ها، نوعی از رتینول یعنی All – trans آن است که به طریقه سنتز و به حالت خالص می تواند تهیه شود در حالی که، انواعی از آن ها که منشا طبیعی دارند (روغن ماهی یا روغن جگر پستانداران دریایی و غیره) با ایزومرهای مختلف همراه هستند. نوع مذکور یعنی All – trans Retinol، به صورت بلوری هایی به رنگ زرد روشن، غير محلول در آب و محلول در الكل، اتر، اتردوپترول و روغن های چرب است.

ویتامین A ، معمولا به صورت استرهایی مانند استات، پروپیانات و پالمیتات، به حالت مخلوط در روغن یا محلول های آبی و یا به صورت خشک در معرض استفاده قرار می گیرد. ویتامین A، در مقابل هوا، عوامل اکسید کننده، نور و اسیدها، حساسیت دارد. ویتامین A و پرو ویتامین های A، در گرما مشروط بر آن که عوامل اکسید کننده در بین نباشد، مقاومت دارند. غالب ویتامین های موجود در برگ سبز گیاهان، بر اثر پختن از بین نمی روند.

فرمول و وزن مولکولی ویتامین A

اغذیه یخ زده معادل ۵ تا ۱۰ درصد از ویتامین A خود را از دست می دهند و این در مواردی است که به مدت ۱۲ ماه، در درجه ۲۳- قرار گیرند. ویتامین A پایداری خود را در روغن های گیاهی محتوی مواد ضد اکسیدان حفظ می کند ولی نباید حرارت ببیند زیرا در چنین شرایطی ترشیدگی پیدا می شود و ویتامین A از بین می رود.

اغذیه دارای ویتامین A و کاروتن، عبارت از کره، کرم (Cream)، مارگارین، زرده تخم مرغ، جگر، روغن جگر ماهی مرو (دارای ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد در هر گرم)، اسفناج، علف چشمه (بولاغ اوتی) و هویج است. اغذیه ای مانند شیر، گوجه فرنگی، مغز گردو و میوه ها، دارای مقدار کم تری از ویتامین A می باشند. از مواد ویتامینه دیگر، انواع زیر نام برده می شود:

  • ویتامین A الدئید Vitamine A Aldehyde (رتینال Retinal، آگزروفتال axerophthal) که به فرمول C۲۰H۲۸O و به وزن ملکولی ۲۸۴.۴۲ است.
  • ویتامین A۲ (رتینول – ۲ یا 2 – Retinol، دهیدرورتینول dehydroretinol)، به فرمول C۲۰H۲۸O۲ و به وزن ملکولی ۲۸۴.۴۲، است و به حالت متبلور، به رنگ نارنجی، در اتردوپترول به دست می آید.
  • تره تینوآن Tretinoin (اسید رتینوئیک Retinoic acid، ویتامین A اسید یا Vitamin A acid) که به فرمول C۲۰H۲۸O۲ و به وزن ملکولی ۳۰۰.۴۲ است.
ویتامین A عامل تامین نمو در دوران حاملگی

ویتامین A ، به عنوان عامل تامین نمو در دوران حاملگی و در کودکان شیرخوار مورد استفاده قرار می گیرد و اگر با ویتامین D همراه باشد به طور غیر مستقیم، اثر جلوگیری کننده از عفونی شدن (.anti-infect) در بیماری های کودکان و در سل ریوی ظاهر می کند. در درمان بیماری های چشم، پوست و به عنوان عامل التيام دهنده در پانسمان زخم ها، در علاج سوختگی ها و اولسرهای واریسی به کار می رود. در رفع اختلالات ناشی از زیاد شدن ویتامین D در بدن (hypervitaminose D)، بدون آن که عمل فیزنولژیکی آن را زایل کند، موثر واقع می گردد.

ویتامین A را نباید با املاح اسیدی، اسیدها و مواد اکسید کننده مخلوط نمود.

ویتامین A یا رتینول به صورت کلی یک ویتامین محلول در چربی است که در بسیاری از کارهای بیولوژیک به کار می آید. در طبیعت اصولا به صورت استر اسید چرب یا رتینیل استات می باشد. ویتامین آ تنها در بافت های حیوانی یافت می شود که البته به صورت بتاکاروتن یا پیش ساز ویتامین A در میوه جات و سبزیجات یافت می شود. روغن جگر ماهی، جگر، شیر، خامه، پنیر، کره و تخم مرغ منابع غنی از ویتامین آ به شمار می آیند.

مقدار مصرف ویتامین A از راه خوردن

مقدار مصرف ویتامین A از راه خوردن

به صورت محلول های روغنی به عیار ۱۲۰۰۰۰ واحد بین المللی در هر میلی لیتر به مقدار ۵ تا ۱۰ قطره در روز (یا معادل ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ واحد) – برای کودکان شیرخوار، مقدار ۲۰ تا ۲۰۰ واحد در روز به تناسب سن) – به صورت شکلات (۱۲۰۰۰ واحدی) یا تزریقات درون عضله ای به صورت محلول روغنی (که هر میلی لیتر آن دارای ۲۰۰۰۰ واحد باشد) و در استعمال خارج به صورت پماد (۳۰۰۰۰ واحدی در ۱۰۰ گرم پماد) نیز به کار می رود.

مخلوط ویتامین های A و D از راه خوردن، به مقدار ۱۰ تا ۲۰ قطره در روز به صورت محلول روغنی (هر میلی لیتر آن دارای ۵۰۰۰۰ واحد بین المللی از ویتامین A و ۱۰۰۰۰ واحد بین المللی از ویتامین D است و از طریق تزریق زیر جلدی، ۲ تزریق در هفته از یک محلول روغنی محتوی ۲۰۰۰۰ واحد ویتامین A و ۲۰۰۰۰ واحد ویتامین D در ۲ میلی لیتر به کار می رود.

مقدار مصرف روغن جگر ماهی مرو (Morue) که باید هر گرم آن حداقل دارای ۶۰۰ واحد بین المللی ویتامین A و ۸۵ واحد بین المللی ویتامین D باشد، ۱۵ تا ۶۰ گرم در روز است ولی روغن ماهی قوی با اثر زیاد که دارای ۲۰۰۰ واحد بین المللی ویتامین A و ۵۰۰ واحد بین المللی ویتامین D در هر میلی لیتر است به مقدار یک تا ۲ قاشق قهوه خوری در روز مصرف می گردد. برای اطفال، ۲۰ قطره تا نصف قاشق قهوه خوری به کار می رود.

نقش ضد سالمندی ویتامین آ

نقش ضد سالمندی ویتامین آ

ویتامین A برای سلول ها لازم است تا بتوانند به طور مناسب تولید مثل کنند برای بینایی و رشد مناسب و حفظ پوست، استخوان ها و اعضای تولید مثلی لازم است. موجب ایجاد مقاوت به عفونت های تنفسی شده و ایمنی را بالا می برد. ویتامین آ در برابر سرطان مقاومت ایجاد می کند و درمانی مناسب برای مشکلاتی چون جوش های پوستی و پسوریازیس است.

مطالعات بسیاری نشان داده اند که ویتامین A محرک تولید هورمون رشد است. محققان بر این عقیده اند که ویتامین ها بر میزان داخل سلولی هورمون رشد اثر می گذارند و نیز بر پروتئین متصل شونده به IGF موثرند که برای تولید هورمون رشد لازم است.

ویتامین A به عملکرد سالم تیروئید کمک می کند. در تحقیقات به عمل آمده توسط مورلی و همکارانش دیده شد که ویتامین آ میزان تیروکسین (T4) را در گردش خون محیطی افزایش داده و میزان کلی آن را کاهش بخشید. ویتامین A یا رتینول بر هورمون محرک تیروئید (TSH) و یا پاسخ آن به این هورمون اثری نداشت. ویتامین A اندازه غده تیروئید را کاهش داده و T4 را به T3 تبدیل می کند که نوع فعال هورمون است و توسط بدن استفاده می شود.

مطالعات متعددی ارزش ویتامین آ در تحریک ایمنی را نشان داده اند. محققان پیشنهاد می کنند که رتینیل استات، نوعی از ویتامین A که به صورت طبیعی در غذاها یافت می شود، سیستم ایمنی را تقویت می کند.

ویتامین آ

Coutsoudis و همکارانش اثرات ویتامین آ و مکمل های آن را بر روی فاکتور انتخابی ایمنی در کودکان مبتلا به سرخک امتحان کردند، نتایج نشان داد کودکانی که از این ویتامین استفاده می کنند کم تر دچار مرگ و میر از این بیماری می شوند و لنفوسیت ها و پادتن های IgG بیشتری را در برابر سرخک تولید می کنند ویتامین A هم چنین موجب تقویت سلول های کمک کننده T نوع دو شده که در سیستم ایمنی دخیل هستند، این یافته نشان می دهد که این ویتامین در درمان عفونت های باکتریایی و انگلی و عفونت های موکوسی موثر است.

و بالاخره شواهدی هست که نشان می دهد ویتامین آ بدن را در برابر سرطان حفاظت می کند. Liu و همکارانش دریافتند مقادیری از بتاکاروتن حدود ۴ میلی گرم در روز، به بدن کمک می کند با آسيب سرطان ریوی حاصل از کشیدن سیگار مقابله نماید. در عین حال Froni و همکارانش اثر رتینول را بر رشد تومورهای قابل پیوند در موش ها بررسی کردند. نتایج نشان داد که تومورها در موش هایی که ویتامین بالایی را دریافت می کنند رشد نکردند. این اثر حفاظتی در ۹۰ روز درمان کاملا حفظ شد.

مطالعات جدید که در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو انجام شده است پیشنهاد می کند که کرم حاوی ویتامین A از کارسینوم سلول های بازال پوست (یکی از انواع بسیار شایع سرطان پوست) پیش گیری می کند. دکتر اروین اشتاین و همکارانش دریافتند موش هایی که در معرض سرطان پوست بودند بعد از قرار گرفتن در معرض اشعه ماورای بنفش UV و مصرف این کرم، ۸۵ درصد کم تر دچار تومور شدند به علاوه تومورهایی که در موش های تحت درمان ایجاد شدند نیز بسیار کوچک تر از انواع غیر درمانی بودند.

علائم کمبود ویتامین A

علائم کمبود ویتامین A

کمبود ویتامین A به صورت شب کوری و یا عدم سازگاری با تاریکی، خشکی چشم، گل مژه، افزایش حساسیت به عفونت، کاهش حس چشایی و بویایی که منجر به کاهش اشتها، کاهش انرژی، دندان های آسیب پذیر و لثه های حساس می گردد که خود منجر به کندی رشد می شود.

افرادی که کم تر از جگر استفاده می کنند و از لبنیات و سبزیجات حاوی بتاکاروتن کم تر مصرف می کنند در خطر کمبود ویتامین A هستند، هر چند کمبودهای شدیدی که موجب کوری می شوند در دنیای غرب بسیار نادرند. افراد مبتلا به بیماری هایی که منجر به سوء جذب می شود مانند ایدز نیز در خطر چنین کمبودهایی قرار می گیرند. میزان درمانی روزانه ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ واحد. RDA نیز ۳۰۰۰ واحد (۹۰۰ میکرو گرم) را برای مردان و ۲۳۰۰ واحد (۷۰۰ میکرو گرم) را برای زنان توصیه می کند. RDA اروپایی ۸۰۰ میکرو گرم می باشد.

میزان مصرف روزانه ویتامین A

میزان مصرف روزانه ویتامین A

احتياج روزانه انسان به ویتامین A، برابر با ۵۰۰۰ واحد یا ۲ میلی گرم کاروتن یا بیش از ۱/۲ میلی گرم از ویتامین A و در اطفال، برابر با ۲۵۰۰ واحد یا یک میلی گرم کاروتن یا بیش از ۱/۴ میلی گرم ویتامین A است (Javillier). اثر یا فعالیت ویتامین A، بر حسب واحدهای بین المللی تعیین شده است. یک واحد بین المللی ویتامین A برابر اثر ۰.۳۴۴ میکرو گرم استات رتینول (فرم All – trans) است. اثر سایر استرهای رتینول، با محاسبه مقدار آن ها، به نحوی تعیین گردیده که هر واحد بین المللی آن ها به شرح زیر برابری دارد:

  • ۰.۳۰۰ میکرو گرم از رتینول (فرم All-trans)
  • ۰.۳۵۰ میکرو گرم پروپیونات رتینول (فرم All-trans)
  • ۰.۵۵۰ میکرو گرم پالمیتات رتینول (فرم All-trans)

حداکثر میزان قابل استفاده این ویتامین ۳۰۰۰ میکرو گرم برای استفاده طولانی مدت و ۷۵۰۰ میکرو گرم (۲۵۰۰۰ واحد) برای استفاده کوتاه مدت. افرادی که بالای ۶۵ سال هستند و آن هایی که دچار مشکل کبدی می باشند بهتر است بیش از ۱۵۰۰۰ واحد ویتامین A مصرف نکنند. مسمومیت با ویتامین A جدی است بنابراین حتما باید به میزان دوز تجویز شده استفاده شود.

عوارض جانبی و موارد احتیاط و منع مصرف ویتامین ‌A

عوارض جانبی و موارد احتیاط و منع مصرف ویتامین A

زنانی که می خواهند باردار شوند و یا افرادی که در سه ماهه اول بارداری خود هستند نبایستی جگر بخورند و یا از ویتامین A استفاده کنند مگر این که برای آن ها تجویز شده باشد زیرا که ویتامین A زیاد بالا موجب نارسایی هایی هنگام تولد خواهد شد. حداکثر میزان مصرف برای زنان در شرف بارداری هنوز در دست تحقیق و بررسی است اما دوزهای کم تر از ۱۰۰۰۰ واحد (۳۰۰۰ میکرو گرم) در روز اغلب به عنوان میزان بی خطر مصرف می شود.

نتایج بررسی بالینی cartmel و همکارانش نشان داد افرادی که ۲۵۰۰۰ واحد ویتامین A را در هر روز برای چهار سال مصرف می کنند دچار افزایش تری گلیسریدهای خود به میزان ۱۱درصد و افزایش کلسترول بد به میزان ۲ و ۱ درصد کاهش در کلسترول خوب شدند و نشان می دهد افرادی که در خطر بالای ابتلا به بیماری قلبی هستند در استفاده از ویتامین A بسیار محتاط باشند.

melhus و همکارانش دریافتند استفاده روزانه ۵۰۰۰ واحد ویتامین A موجب کاهش در چگالی املاح استخوانی می شود کاهش این املاح آن قدر زیاد بود که خطر شکستگی لگن در افراد را افزایش می داد. اخیرا در سال ۲۰۰۳ michaelsson و همکارانش دریافتند افرادی که در سن ۴۰ یا ۵۰ سالگی هستند و سطوح خونی رتینول بالایی دارند، ۲.۵ بار بیشتر از افرادی که سطح خونی پایین دارند در خطر شکستگی حاصل از پوکی استخوان هستند (به خصوص زنان یائسه) افرادی که می خواهند از این ویتامین استفاده کنند و در خطر بالای شکستگی حاصل از پوکی استخوانند بایستی به جای آن از بتاکاروتن ها استفاده کنند.

ویتامین A نبایستی توسط افرادی که تحت درمان آکنه با داروهایی چون topical sulfur ،resorcinol ،isotretioin و tazarotene هستند مصرف شود. این ویتامین قابلیت حل شدن در آب را نیز دارد.

دسته بندی عناصر و املاح معدنی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت