عفونت رحم و بیماری های شایع در مورد رحم در زنان

کاربر ۱۸کاربر ۱۸
30,059 بازدید
عفونت رحم

عفونت رحم زنان

عفونت رحم و مخمری چیست؟: عفونت مخمری نوعی التهاب چرکی متداول واژن است که بوسیله ارگانیسمی به نام کاندیدا آلبيكانس که در واژن به صورت طبیعی یافت می شود، ایجاد می گردد. از نشانه های این آلودگی خارش شدید واژن (مهبل) و ترشحات سفیدی است که بوی گرد مخمر را داشته و شباهت زیادی به نوعی پنیر دارد.

نشانه های دیگر سطح آماسیده و قرمز شده واژن، حس سوزش به هنگام دفع ادرار و هنگام ارتباط جنسی است. عفونتهای واژنی نام های گوناگونی دارند اما با این وجود در یک مساله مشترک هستند و آن اینکه واژن را آلوده میکنند و میلیونها زن را گرفتار می سازند، به طوری که علت مراجعه بیش از یک سوم مراجعه کنندگان به متخصصین امراض و ناراحتیهای زنانه، ترشحات و تراوشات مهبلی است که یکی از نشانه های شایع عفونت قارچی میباشد.

در طی ۲۰ سال گذشته شیوع این عارضه افزایش یافته است به طوری که ۷۵٪ زنان طی مدت بارداری به این بیماری گرفتار و نیمی از آنها با هجوم چندگانه ی ناراحتی مهبلی مواجه شده اند.

امروزه با استفاده از انواع داروها، ۹۰٪ مبتلایان درمان می شوند، ولی مسأله این است که ۲۵ تا ۷۵٪ آنها، به این نوع عفونت با بازگشت مجدد عارضه، مواجه می شوند، به طوری که برگشت و عود بیماری امری کاملا عادی و متداول شده است.

سیکل عفونت زایی مخمر چرخه خاصی دارد. مخمر در زنان، درد، خارش و ناراحتی ایجاد می کند و وقتی آنها به پزشک مراجعه می کنند، پزشکان به داروهای استعمالی متوسل می شوند و به دنبال این مراحل عفونت و آلودگی عمیق و ریشه دار شده و بیماری دوباره عود می کند، بیمار بیشتر و بیشتر در گرداب مشکلات روحی و جسمی فرو می رود و در نتیجه رفع عارضه دشوار و دشوارتر می شود.

سیکل عفونت زایی مخمر

هزینه های سرسام آور در معاینه، آزمایشگاه، دارو و غیره به زنان تحمیل می شود و این بیماری دوباره عود می کند.

متاسفانه پزشکان متخصص به زنان گرفتار نمی گویند که چگونه به طور اساسی از این ابتلا به عفونت قارچی واژن جلوگیری کنند و مهبلی سالم و غیر آلوده داشته باشند.

عمق فاجعه زمانی روشن تر می شود که میزان دقیق پرداخت پول ها، اوقات مفید از دست رفته، ناراحتیهای دیگر جسمی، روحی، خانوادگی و شغلی زنان گرفتار را مورد توجه قرار دهیم.

عارضه  عفونی مزمن، زندگی شخصی را مختل می کند و زن را وادار به پرداخت بهای کمرشکن و سنگین می کند.

این مشکل طاقت فرسا باعث می شود که بیمار:

 • اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.
 • از آمیزش به علت درد و سوزش اجتناب کند.
 • در محیط کار نتواند درست وظیفه ی خود را انجام دهد.
 • ارتباط پزشک و بیمار دچار اختلال می شود. 
 • فرد، مورد سرزنش یا تهمت اطرافیان قرار می گیرد.
 • گاه ممکن است به بیماری های روان رنجوری و روان پریشی مبتلا شود.
 • اختلالات دستگاه تناسلی، موجب وحشت و ترس و احساس گناه جامعه می شود.
 • به علت عدم ارتباط صحیح آمیزشی، زن و مرد دچار انواع مشکلات جسمی و روحی خانوادگی می شوند.
 • باعث طلاق و جدایی گردد.

ترشحات رحم 

ترشحات رحم

ترشحات غیر طبیعی یا زیاد از حد غدد اطراف و داخل رحم اسباب ناراحتی خانمها و سبب انزجار مردان آنان را فراهم خواهد کرد، مخصوصا در تابستان که ترشح غدد بیشتر خواهد شد، گاهی می شود که مرد از طرف ناراحت شده و زن نیز رنج می برد.

برای جلوگیری و رفع این ناراحتی و زجر و رنج، چند دستور ساده و مختصر و مفید داده می شود که عمل نمودن به آنها از ترشح غده های داخلی موضع جلوگیری خواهد شد.

برای درمان آن میتوانید ۲ عدد بلوط را نرم بسایید و با روغن پنبه تخم مخلوط و خمیر کرده و شیاف های کوچکی درست کنید، پس از اینکه شیاف ها را درست کردید، شیاف ها را در پودر عصاره شیرین بیان آغشته کنید تا جدار شیاف ها از پودر عصارهی شیرین بیان مستور گردند، و شبها هنگام خوابیدن، یک دانه از آن شیاف ها را در موضع بگذارید.

مازو را نرم ساییده و با الکل ۸۰ درجه خمیر کنید و یک روز در میان در دهانه موضع بگذارید. در این جا چون الکل مورد استعمال خارجی واقع می شود، بلااشکال است و صبح با آب شستشو کرده و خود را طاهر کنید.

پوست انار را نرم بسایید و شب ها موقع خواب بر روی پنبه بگذارید و در دهانه رحم گذارده و به همان حال بخوابید.

مورد، گلنار فارسی و مازو را به نسبت مساوی بسایید، روزی سه مرتبه بر موضع بپاشید که هم دهانه ی رحم جمع می شود و هم از ترشح جلوگیری به عمل می آید.

جفت و روده خشک شده گوسفند را نرم بسایید، آماده که شد به پشت بخوابید و آن را در وسط موضع بپاشید و مدتی به همان قسم (طاق باز) بخوابید، بعد برخیزید و به کارهای خود مشغول شوید و هر موقع به بول کردن احتیاج شد، بشویید و این عمل را تا یک هفته، همه روزه تکرار کنید.

پودر نخودچی (نخود بوداده)

پودر نخودچی (نخود بوداده) را با حناء مخلوط کرده و به دهانه موضع ببندید.

شبها تره را بکوبید و در رحم بگذارید.

ریشه انجبار، ریشه اریسا، بسفایج، بابونه شیرازی، بادرنجبویه، ابهل، بهمن پیچ، تخم هویج و مریم گلی از هرکدام ۲ مثقال را پس از نیم کوب کردن ۱۰ قسمت کنید و هر روز یک قسمت آن را بجوشانید و بخورید.

ریشه اریسا، ریشه انجبار، گل ارمنی، خون سیاوش، کندر، تخم خشخاش، تخم گشنیز و مصطکی از هر کدام ۲ مثقال را نرم بسایید و روزی سه قاشق مرباخوری از آن را در سه نوبت کفلمه کنید.

کندر، خون سیاوش، گلنار فارسی، مصطکی، تباشیر هندی، بلوط، ریشه اریسا همه را نرم بکوبید و روزی سه قاشق مرباخوری از آن را در سه نوبت کفلمه کنید.

کاکنج، کبابه چینی، کاکل ذرت، گل ریواس، گل بنفشه، ریشه ی اریسا، ریشه انجبار، گل پنیرک و گل سرخ از هر کدام ۲ مثقال را پس از نیم کوب کردن 10 قسمت کنید و از آن صبح ناشتا بجوشانید و آب آن را بنوشید.

صد و بیست گرم تخم جعفری را در یک لیتر آب جوشانده، سپس صاف کنید و آبش را بنوشید.

با محلول پرمنگنات روزی سه مرتبه خود را بشویید.

هسته های تمر هندی را نرم بسایید و با آبغوره مخلوط کنید تا به صورت خمیر سفتی در آید، سپس آن را داخل موضع بگذارید.

مازو ۲ مثقال، حناء ۴ مثقال، قنبليله نیم مثقال، همه را با هم مخلوط کنید و نرم بکوبید سپس با شراب کهنه یا سرکه خمیر کرده و داخل موضع گذارید.

ترشحات سفید زنان

ترشحات سفید زنان

برای رفع ترشحات سفید میتوانید ۱۵ گرم اسطوخدوس هندی را در یک لیتر آب جوش ۲۰ دقیقه دم کنید، بعد صاف کرده و آب آن را با آنژکسیون مخصوص شستشو، مخلوط کنید و صبح و شب خود را با آن بشویید و چند روز ادامه دهید، همچنین هر روز صبح ناشتا یک فنجان آب دم کرده ریوند چینی که ۵ تا ۱۰ گرم، از آن را دم کرده باشید، بخورید.

سی گرم گل خشک گزنه سفید را در یک لیتر آب جوش دم کنید، بعد صاف کرده و آب آن را بنوشید.

یک قاشق سوپ خوری هفت بند را در یک لیوان آب جوش دم کنید و آب آن را صاف کرده، بنوشید. هم چنین باید از خوراکی هایی که ترشحات را کم میکنند، بیشتر استفاده کنید، مانند: لیمو، پرتقال، سبزیجات، کاهو، مغز گردو، انیسون، انجره، بسباسه، ریشه ی اریسا، تربد، مازو، آب دم کرده ی مریم گلی، آب دم کرده ی آویشن شیرازی و تره.

ترشح آب از رحم

اگر از رحم آب می آید، باید کمی گل محمدی نرم کرده را داخل رحم بپاشید.

شستشوی رحمی

شستشوی رحمی

برای شستشوی رحمی که ترشح دارد باید خون سیاوش، گلنار فارسی، کبابه چینی، سنبل الطیب و مازو را به نسبت مساوی نیم کوب کرده و بر بعد با آب صاف کرده آن مرتب شستشو دهید.

گلنار فارسی، خلال نارنج، پوست انار، قرنفل مازو را به نسبت مساوی نیم کوب کرده و بجوشان مرتب با آب صاف کرده آن شستشو دهید.

کندر، اذخرمکی، سداب، پوست انار، مرزنجوش نعناع را بجوشانید و با آب صاف کرده آن مرا شستشو دهید.

جمع شدگی آب در رحم

اگر آب در رحم جمع شده است باید از این خوراکیها بیشتر استفاده کنید: زرشک، آب زرشک تمرهندی، پوست هلیله زرد، پودر گل محمدی با عسل، مربای گل محمدی که با عسل درست شده باشد.

اگر از احتباس آب در بدن در موقع قاعدگی رنج می برید، ویتامین B6 می تواند این علائم را بهبود بخشد، همچنین نیاسین نیز در بهبود دردهای این دوران در ۹۰٪ موارد موثر خواهد بود.

بوی بد رحم

برای برطرف کردن بوی تعفن از رحم، باید ۲ برابر آب بولاغ اوتی تازه را با ۱ برابر، روغن بادام شیرین یا روغن زیتون مخلوط کنید و ملایم بجوشانید تا آب آن تمام شود و تنها روغن بماند و بعد آن روغن را داخل رحم بمالید، یا شب هنگام خوابیدن کمی گل محمدی نرم کرده را داخل رحم بپاشید.

عوامل مستعدکننده عفونتها

عوامل مستعدکننده عفونتها

علایم عفونت رحم (نعیمی): خارش و ترشحات اغلب بدبو از رحم (زرد مایل به سبز) درد در ناحیه کلیه – تب خفیف – تکرار ادرار.

علل

آمیزش یا تحریک جنسی زن زمان قاعدگی – قلیایی شدن بیش از حد رحم – عدم رعایت بهداشت (مثال: آلت کثیف و پرمو مرد) انتقال آلودگی از ترشحات مقعد (هنگام شستشو) رژیم غذایی نامطلوب – ضربه – باکتری و قارچ های متعدد – جنین مرده.

مضرات

نان گندم – قرص جلوگیری از بارداری -جو – محرک های شیمیایی (صابون – دئودورانت…) – چاودار – شورت را بیش از یک روز پوشیدن – آنتی بیوتیک ها – کاغذ توالت رنگی – شورت رنگی – جوراب شلواری – آبجو – قرص مخمر آبجو – شستشو با فشار آب (ناحیه مقعد).

با توجه به مطالعات و پژوهش های دقیقی که در این راستا صورت گرفته، عوامل اولیه مستعد کننده، در زیر دقیقا مشخص شده است:

۱۔ تحقیقات به عمل آمده در سالهای دهه 80 نشان میدهد که بدون هیچ تردیدی استفاده از قرص های حاوی آنتی بیوتیک ۵۰٪ تا ۸۰٪ ابتلا به عفونت های قارچی را افزایش می دهد.

۲- قرص های ضد بارداری موجب می شود که:

الف) محیط مهبل شیرین تر شوند (ميزان گلوكز واژن تا ۸۰٪ نسبت به حد نرمال افزایش می یابد و درجه ی قلیایی آن افزایش می یابد و از حد نرمال بیشتر می شود.

ب) غشاهای مخاطی مهبل دگرگون شده و محیط واژن برای رشد و تکثیر قارچهای بیماری زا آماده تر شود.

قارچهای بیماری زا

٣- نوسانات و تغییرات هورمونی، استرس های دوران قاعدگی، خستگی مفرط، میل به خوردن شیرینی، غذاهای ناکافی، تغییر PH واژن، محیط گرم و مرطوب و مغذی، زمینه ی لازم را در دوران قاعدگی برای حمله ی قارچها میسر می سازد. به علاوه استفاده از نوارهای بهداشتی (به علت جلوگیری از جریان هوا و به خاطر جنس پلیمری و شیمیایی آن) محیطی مناسب را برای قارچ ها فراهم می کند.

۴- در هیچ مقطعی شدت عفونت قارچی واژن، بیشتر از آلودگی عفونی دوران بارداری نیست. در طی یک پژوهش درمانی در زنان حامله نشان داده شده است که متجاوز از نیمی از بیماران مبتلا به برفک درمان نشده اند و باید دوره های درمانی بیشتری را طی کنند.

در طی مدت بارداری، هورمونهای استروژن و پروژسترون افزایش می یابد، در نتیجه افزایش گلیکوژن (قند) در غشاهای مخاطی (موکوسی) حاصل می شود و همین امر مواد مغذی را برای تکثیر مخمرها و مواد عفونت زا فراهم میکند.

نکته مهم: یک بانوی سالم باردار نسبت به بانوی دیگری که باردار نیست احتیاج بیشتری به پروتئین ها و مواد مغذی مانند: آهن، کلسیم، اسید فولیک و… دارد. اگر مادر این مواد را دریافت نکند و یا موادی مخرب مانند: چای، شکر و شیرینی ها که مواد مغذی و مفید را در بدن نابود می کنند، دریافت کند زمینه را برای عفونت های قارچی فراهم می سازد.

۵- مدارک و شواهد کافی نشان میدهد که رابطه جنسی در سرایت این عارضه نقش به سزایی دارد و زنان آلوده می توانند این عفونت را به مردان و مردان آلوده به زنان منتقل کنند.

در صورت شیوع عوارض عفونی قارچی در طرفین جنسی، دو طرف باید ۱۰۰٪ بهبود یابند، در غیر این صورت این عارضه را به طور مستمر و همیشگی به همدیگر منتقل می کنند.

داروهای کاهش دهنده قوای ایمنی بدن

داروهای کاهش دهنده قوای ایمنی بدن

بدن انسان به صورت طبیعی در برابر هجوم آلودگی های مخمری و قارچی از خود مقاومت نشان میدهد. در بسیاری از موارد اگر انسان در معرض ارگانیسم های موذی مخمری واقع شود به آسانی آنها را دفع می کند، مگر در موارد بسیار استثنایی.

چون بدن سالم از یک سیستم بسیار قوی برخوردار است، به طور طبیعی در برابر اكثر تهدیدات و دشمنان بیرونی از خود واکنش نشان میدهد. حال اگر به طریقی این قدرت دفاعی طبیعی کاهش یافت و یا از بین رفت، روشن است که میکروب ها و ویروسها به آسانی می توانند در آن لانه کنند.

رحم زن مکان مناسبی برای رشد و نمو مخمر است زیرا واجد سه عامل اساسی است:

١- مخمرها به محیط گرم و مرطوب نیاز دارند و مهبل زن چنین محیطی را دارد. استاندارد ایرانیان

۲- واژن در مجاورت مقعد که مخزن مخمر هاست قرار دارد.

۳- هورمون های ویژه زن زمینهی مساعدی را برای رشد و تکثیر مخمرها فراهم میکند.

4- عفونت های قارچی عمدتا اشخاص ضعیف را گرفتار می کنند.

وجود مخمر در بدن موجب ابتلای شخص به عفونت واژنی نیست. در واقع قارچها بدون آن که زیانی میزبان وارد کنند به حیات خویش در بدن ادامه می دهند، بین قوای دفاعی و طبیعی بدن و مخمرها تبادل و توازن برقرار است، هرگاه این تعادل در بدن خدشه دار شود، شرایط برای فعالیت های مخرب قارچها در بدن نیز فراهم می شود، یعنی اگر عوامل مستعدکننده به ابتلا برای اختلال فعال شوند و شرایط مساعد را به وجود آورند، در چنین حالتی عفونت واژینیت ایجاد می شود.

عفونت واژینیت

از یک طرف باکتری ها را می کشند و از طرف دیگر سیستم دفاعی بدن را ضعیف می کنند. استروئیدها (کورتن) و داروهای مشابه، سیستم دفاعی بدن را تعمدأ تضعیف می کند.

عفونت های قارچی خود سبب نابودی بیش از حد منیزیم و ویتامین B6 در بدن میگردند، به طوری که کمبود این دو عنصر در این بیماران عمومیت دارد. کمبود این دو عنصر باعث استرس و تضعیف سیستم ایمنی و در نهایت سبب افزایش عفونت ها می شوند.

یک مهبل سالم با استفاده از مکانیسم های طبیعی خویش هجومهای عفونت زا را دفع می کند. بنابراین ضعف عمومی بدن و کاهش قوای طبیعی زنان، از عوامل اصلی ایجاد کننده ناراحتی های مهبلی است.

در هر صورت باید قوای ایمنی بدن را سالم نگه داشت و آنها را تقویت کرد و کمبود موادی مانند: روی، آهن، سلنیوم، کرومیوم، کلسیم، منیزیم و ویتامین هایی مانند: E- C – B – A را در بدن برطرف کرد.

برای این کار باید از مصرف غذاهای غیرطبیعی و صنعتی که فاقد مواد مورد نیاز بدن میباشد، به شدت اجتناب کرد. لطفا توجه داشته باشید که هیچ تضمینی علیه بیماری وجود ندارد زیرا ضرر و نفع بیماری و شفا، درد و درمان همه در دست قادر متعال است.

اما این را می توان تضمین کرد که پاسخ غذا خوردن ناقص و نادرست که برخلاف خلقت و طبیعت انسان می باشد باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن خواهد شد.

غذای صحیح و سالم و مناسب بهترین عامل ایمنی است و حداکثر مقاومت را در برابر بیماریها فراهم می ارود. هر چه دستگاه ایمنی شما قوی تر باشد سلامت عمومی شما بهتر خواهد بود. سیستم ایمنی همیشه باید آماده باشد و این آمادگی وقتی حاصل می شود که سیستم ایمنی درست تغذیه شده باشد.

راه های از بین بردن قارچهای عفونت زای واژن

نان سفید
 • از مصرف داروهای آنتی بیوتیک جز در مواقع ضروری اجتناب کنید.
 • مواد قندی را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
 • از نان سفید و برنج سفید اجتناب کنید.
 • از مواد کافئین دار و محرک مانند چای، قهوه و نوشابه پرهیز کنید.

مبارزه با عفونت های قارچی

چهار اصل اساسی در مبارزه با عفونت های قارچی عبارتند از:

١- میزان قارچها را در بدن کاهش دهید. ۲- بر میزان باکتری های مفید بدن بیفزایید.

3- عوامل مساعد کننده ی یورش قارچ ها را در بدن کاهش دهید.

۴- سلامتی عمومی خود را تقویت کنید.

نسخه های طب سنتی برای عفونت رحم

عفونت‌های واژن (خدادادی)

 • پرهیز از غذاهای ممنوعه
 • روزی یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب جوشیده حل کرده و با نصف آن قبل از صبحانه و با نصف دیگر قبل از خواب رحم را با سرنگ شستشو دهد به مدت حداقل یک هفته تا ده روز.
 • روزی یک قاشق غذاخوری پونه کوهی + یک قاشق غذاخوری نعناع را به سه لیوان آب جوش به مدت ۳۰ دقیقه دمکرده و یک روز در میان در طول روز با مقداری عسل میل شود.
 • چهار عدد لیمو عمانی را در ۳ لیوان آب جوش به مدت ۳۰ دقیقه دمکرده و در طول روز با عسل میل شود.
 • لباسهای زیر خود را در آب جوش انداخته و بعد از شستن و خشک شدن اتو کشیده شود.
 • شستشوی رحم با محلول یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی در یک لیوان آب جوشیده روزی دوباره
 • رعایت نظافت و بهداشت شخصی
 • پرهیز از غذاهای ممنوعه بخصوص ماست و چای و قند و شکر. – به مدت دو هفته از غذاهای گوشتی و حیوانی مصرف نشود.
 • نرمش و ورزش سبک موجب بهبودی سریع می شود.
نرمش و ورزش

[honey]

راحت ترین و سریع ترین راه کار کاهش عفونت های قارچی واژن استفاده از صابون ولنسا می باشد و نحوه مصرف آن بدین صورت است که کف صابون را به مدت یک دقیقه در موضع بگذارید بماند و سپس آبکشی نمایید.

صابون ضد عفونت بانوان ولنسا در از بین بردن خارش، ترشحات غیرطبیعی، بدبویی های معمولی واژن و دیسمنوره های ثانویه ناشی از عوامل عفونت نقش به سزایی ایفا می کند.

عفونت رحم (خیراندیش)

اگر عفونت همراه با خارش باشد؛ یک لیوان سرکه طبیعی را با سه لیتر آب جوشیده ولرم شده مخلوط کرده و در وان یا طشتی ریخته و نیم ساعت در آن بنشیند به مدت ۷ الی ۱۴ روز.

دخترانی که ازدواج نکرده اند از ترکیب یک لیوان آب جوشیده ولرم شده با چهار قاشق غذاخوری عسل استفاده کنند.

عفونت زنان (تبریزیان)

داروی زنان و اذخر با عسل.

خارش زنان (تبریزیان)

اذخرمکی با تخم خرفه و عسل.

عفونت رحم (خدادادی)

عفونت رحم (خدادادی)

تزریق محلول یک قاشق مرباخوری عسل با یک قاشق غذاخوری آب جوشیده به داخل رحم روزی سه بار به مدت یک هفته.

عفونت رحم (روازاده)

 • افزایش عفونت رحم به دلیل غلبه یکی از اخلاط در بدن می باشد.
 • تزریق عسل خالص مخلوط به آب جوشیده به مدت چند شب به صورت مرتب.
 • استفاده از داروی نظافت برای زنان و مردان و طهارت و شستشو با آفتابه و مخلوطی از آب با کمی سرکه.
 • استحمام در ایام عادت و پوشیدن لباس زیر تنگ از عوامل عفونت رحم و کیست تخمدان می باشد.

عفونت رحم دختران

 • برای عفونت بدون خارش باشد؛ تزریق واژینال عسل به مدت ۷ الی ۱۴ بار شبی یکبار.
 • دخترانی که ازدواج نکرده اند از ترکیب یک لیوان آب جوشیده ولرم شده با ۴ قاشق غذاخوری عسل استفاده کنند.

عفونت رحم (باقری)

عفونت رحم بسیار خطرناک بوده و غالبا به سرطان می انجامد یا رحم را در می آورند و زن بعد از آن دیگر اخلاق نداشته و خانواده نیز به هم می ریزد در حالی که می توان رحم را با شیوه های زیر عفونت زدایی و درمان کرد:

ا- مازو + گلنار + پوست انار + عدس + مورد + چوب گز + بلوط اینها را در ۴ لیتر معجزه سبز جوشانده هر روز ۶ مرتبه رحم خود را شستشو دهید.

۲ – پشکل ماچه الاغ ماده (مدفوع الاغ) را سوزانده روی آن به گونه ای قرار بگیرید که دود، داخل رحم شود و با آن دود، رحم را بخور دهید.

به پشکل ماچه الاغ ماده، عنبر نسارا نیز می گویند. این دارو را مثل بقیه داروها می توانید از عطاری ها تهیه کنید.

رطوبت رحم (تبریزیان)

داروی رطوبت رحم (سنبل الطیب)

دسته بندی پیشگیری و بیماریها طب سنتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

2 پاسخ به “عفونت رحم و بیماری های شایع در مورد رحم در زنان”

 1. هنگام نزدیکی درد و سوزش دارم و خارش شدید واژن ترشحات پنیری شکل سفید رنگ بدون بو هم دارم چه چیزی استفاده کنم تا درمان بشم

  1. ترشحات پنیرکی شکل عادی است و اگر بدون بو هست عالیه. ولی اگر ترشحات به رنگ نارنجی یا زرد و بد بو باشد این غیر طبیعی است و باید دارو مصرف شود. و اینکه اگر هنگام نزدیکی درد و سوزش شدید دارید باید صابون ولنسا همراه با عصاره ساپورین مصرف کنید که خیلی موثر می با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت