درمان بیماریهای پوست با بره موم

145
درمان بیماریهای پوست با بره موم

درمان بیماریهای پوست با بره موم

درمان بیماریهای پوست با بره موم (اگزما، جوش، پسوریازیس و غیره) دو نفر از هر ۱۰ نفر مصرف کننده، بره موم را برای درمان مشکلات پوستی مختلف استفاده کرده بودند، که بسیار موفقیت آمیز بود. بدون شک بره موم دارای ویژگیهای ضد التهابی است.

در سال ۱۹۶۲، دکتر زابلينا متخصص بیماریهای کودکان در بیمارستان راچفوز لیننگراد (شوروی سابق)، کودکانی را که زخمهای عفونی داشتند با کودکانی که با اختلالات بافتی (نسوجی) متولد میشدند را با مرهم بره موم درمان می کرد. دکتر زابلينا گزارش داد که این درمان قادر است التهاب را فرو نشاند و زخم را ضد عفونی کند به علاوه باعث تحریک رشد مجدد بافت شود.

درمان بیماریهای پوست با بره موم

“دانيلوف” پزشک روسی در سال ۱۹۷۵، گزارش داد که با استفاده از بره موم توانسته ۶۸۰ بیمار مبتلا به امراض پوستی را درمان کند. این بیماریها شامل اگزما، نورودرماتیت و زخم ها بودند. در ۹۰ درصد این بیماران با استفاده از پماد بره موم بسیار بهبودی موفقیت آمیز بوده است.

مجددا در روسیه پزشکان وینوگرادوا و زاجسوا پی بردند که بره موم برای درمان امراض سطحی و کوچک پوستی هم موثر است. بره موم تهیه شده توسط زنبور عسل برای بیمارانی که مبتلا به نورودرماتیت مزمن و با عود متناوب هستند به خوبی عمل می کند.

“ادیت لودا” پزشک استرالیایی از عصاره ی بره موم و پماد آن برای درمان جوشها و دیگر امراض پوستی استفاده می کرد. خانمی که مبتلا به عارضه ی بدخیم جوش در کل صورتش بود و قبلا از شیمی درمانی پاسخی نگرفته بود، پس از دو هفته که تحت درمان با داروی بره موم بود به طور کامل بهبود یافت. در سال ۱۹۹۶، دکتر مک ایوان از یک محلول ضعیف بره موم (در حدود۲ درصد بره موم محلول) برای درمان جوش و عفونت های پوستی با موفقیت استفاده کرد.

سرانجام محققین در سال ۱۹۹۹ در موسسه ی پوست نوگورد روسیه، گزارش دادند که امراض پوستی مختلف و مزمن شامل نورودرماتیت و اگزمای مزمن را با بره موم و ژله ی سلطنتی درمان کردند. کرم دوبار در روز استفاده می شد. در زمان استفاده، پوست تا حدی خشک می شود و شروع به ترمیم می کند و حالت پوسته پوسته شدن کاهش پیدا می کند، پیشرفت بیماری متوقف شده پس از ۵ الی ۷ روز استفاده از دارو اریتروم و دیگر ویژگیهای تورم برطرف می گردد. هیچگونه حساسیتی نیز در استفاده از دارو مشاهده نخواهد شد.

خود درمانی

تعداد زیادی از محصولات بره موم برای درمان انواع مختلف امراض پوستی همچون اگزما، پسوریازیس و غیره وجود دارند. کرمهای بره موم را میتوان به صورت موضعی استفاده کرد.

(همیشه به خاطر داشته باشید قبل از استفاده مقداری از آن را برای نداشتن حساسیت آزمایش کنید) شما میتوانید بره موم را به صورت قرص یا کپسول خوراکی مصرف کنید تا به فرایند سلامت عمومی خودتان نیز کمک کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید