درمان انواع بیماری های عقلی و هوشی (پارت دوم)

کاربر ۱۷کاربر ۱۷
8,004 بازدید
درمان انواع بیماری های عقلی و هوشی

در ادامه این مقاله با برخی راه کارهای درمان بیماری های عقلی و هوشی آشنا خواهید شد.

حافظه

 • در مورد فراموشی سالمندان به آلزایمر رجوع کنید.
 • حافظه اصلی انسان زمان جنینی شکل می گیرد.
 • آدرنالین مسوول ثبت هیجانات وتجارب تلخ است.
 • استیل کولین مسوول ثبت حافظه طولانی مدت
 • هیپوکامپ مسوول ثبت حافظه (یاد آوری وقایع و…)

علل فراموشی

استرس (مغز هورمونی را آزاد می کند تا حافظه را کم کند تا نتوانید درباره آن موضوع تمرکز کنید) – فشار خون – رژیم لاغر شدن – کمبود آهن – مواد مخدر (خصوصا حشیش) – سندرم پیش از قاعدگی برای خانم ها، درد مزمن (کمردرد) – اختلال فوق كليه – كمبود ویتامین ها و مواد معدنی – بیخوابی – کلسیم (زیاده روی در مصرف مکمل) – صرع – میگرن – عفونت – کلسترول مفید (HDL)

درمان انواع بیماری عقلی و هوشی

درمان بیماری های عقلی و هوشی: کندر

پیامبر (ص) برای درمان بیماری های عقلی و هوشی می فرمایند: «بر شما باد کندر، زیرا گرمی از قلب پاک می کند همان گونه که انگشت عرق پیشانی را پاک می کند و کمر را تقویت می کند و عقل را زیاد می کند و ذهن را تیز می کند و بینایی را جلا می دهد و فراموشی را برطرف می کند.»

پیامبر (ص) می فرمایند: «به زنان باردار خود کندر بدهید، وقتی کودک در شکم مادرش از کندر تغذیه کند قلبش قوی میشود و عقلش زیاد می شود.»

امام رضا (ع) می فرمایند: «زیاد کندر استفاده کنید و آن را فورا قورت ندهید و آن را بجوید و جویدن نزد من محبوب تر است، آن بلغم معده را به شکل خون ریزی خارج می کند و معده را پاکسازی می کند و عقل را تقویت می کند و سبب می شود که غذا هضم شود و به مرحله استفاده برسد.»

کندر بسیار گرم است و زیاد مصرف کردن آن باعث زردی نوزاد، یرقان، صفرای سوخته و ده ها بیماری گرم دیگرمی شود. وقتی سقط جنین می شود دلیلی نداریم که زیاد استفاده کنیم. سه قاشق کندر بسیار زیاد است و خطرناک، که در تجربه نیز به وضوح ثابت شده است.

مخصوصا اگر مادر در مناطق گرم و فصل گرم و با مزاج گرم باشد یا فشار خون بارداری داشته باشد، حتی ممکن است مادر و فرزند را باهم بکشد. پس هر روز به اندازه یک نخود کافی است، حتی مادرانی که تمام نه ماه را به اندازه یک نخود می خورند، فرزندان به پیش فعالی و کمی منگولی و خشکی زیاد مزاج مبتلا می شوند.

خوردن سه دانه هلیله با شکر هر روز

کسی که می خواهد عقلش را زیاد کند، هر روز سه عدد هلیله با شکر بلوچستان بخورد.

انار

امام صادق (ع) می فرمایند: انار را با پیه آن بخورید، زیرا معده را دباغی (قوی) می کند و ذهن را زیاد می کند.

سلامت گوارش پیش نیاز وعامل مشترک درمان همه امراض است. بدون معده و روده و دستگاه گوارش سالم هیچ بیماری به طور اساسی قابل درمان نیست. البته سیستم عصب و ایمنی و.. نیز چنین است.

عسل

کسی که یک بند انگشت عسل در ناشتا بخورد، بلغم را قطع می کند و صفرا را می شکند و مره سودا را قطع می کند و ذهن را صاف می کند و حافظه را تقویت می کند. اگر با کندر نر مصرف شود.

پنیر با گردو

امام صادق (ع) می فرمایند: «اگر پنیر و گردو با هم مصرف شوند دوا است ولی به تنهایی هر کدام مرض هستند.»

در سایر لبنیات مانند ماست، خامه، کشک و تخم مرغ نیز چون کلسیم دارد و کلسیم اولا به تنهایی ناقص و سخت جذب می شود و نیز موجب تشکیل سنگ و سردی کلیه و سردی بدن و انسداد و ضعف مغز می شود باید با گردو که فسفر دارد استفاده شود.

داروی ترکیبی از میخک و کندر نر

ابو بصیر از امام صادق (ع) سوال کرد چگونه قادر شویم به حفظ این علمی که برای ما شاخه شاخه نمودی؟ امام فرمودند: «به اندازه ده درهم (۳۲٫۵ گرم) قرنفل (میخک) و همین اندازه کندر نر، آن ها را نرم آسیاب کنید، سپس هر روز صبح ناشتا مقدار کمی (یک قاشق چای خوری) به صورت خشک از این دارو مصرف کنید.»

داروی ترکیبی زعفران، سعد و عسل

درمان انواع بیماری های عقلی و هوشی

برای عالم شدن باید عقل و مغز ذهن سالم باشد. پس این دارو برای عقل ومغز و ذهن نیز مفید است.

امیر المومنین (ع) فرموده اند: «هر کس به یک اندازه زعفران خالص و سعد را تهیه و با عسل بیامیزد و روزی دو مثقال از آن را بنوشد، بیم آن می رود که از شدت تقویت حافظه به یک ساحر تبدیل شود.»

داروی ابن مسعود

ابن مسعود از پیامبر قول نقل می کند که: برای حفظ قرآن و برای قطع بلغم و ادرار و تقویت کمر، ده درهم (سی و دو و نیم گرم) قرنفل (میخک) و همین اندازه اسپند و کندر سفید و شکر سفید، همه آسیاب شود و مخلوط شوند به جز اسپند، اسپند را با دست بمالند، از این ترکیب هر روز صبح ناشتا یک درهم (سه و بیست و پنج صدم گرم) و همین مقدار موقع خواب خورده شود.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: عسل با کندر و عسل بدون کندر

هر کس حافظه می خواهد عسل بخورد.

امام کاظم (ع) فرمود: در عسل، درمان هر دردی است. هر کس ناشتا یک قاشق عسل بخورد، این عسل، بلغم را پایان می دهد. صفرا را فرو می نشاند. مانع از تلخه سیاه (سودا) می شود و ذهن را صفا می بخشد، و اگر که همراه با کندر خورده شود، حافظه را نکو می سازد. نکته: فقط مزاج دم را نفرمود.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: گوشت کنار گردن، حلوا، عدس، نان سرد

در برخی روایت ها آمده که خوردن گوشت کنار گردن و خوردن حلوا و عدس و نان سرد و خواندن آیة الکرسی، مایه تقویت حافظه است.

نکته: با اینکه عدس سرد است. ولی موجب نرمی قلب و اشک ریختن می شود در نتیجه نورانیت قلب و صفای باطن و حسن خلق و ده ها اثر دیگر در پی دارد. که همه معلول نرمی قلب و گریه های معنوی است. و در روایات معصومین ما آمده است که محل سکونت گاه عقل در قلب است. پس شاید علت اینکه عدس را جزو داروهای تقویت حافظه و عقل آورده اند از باب اصلاح قلب باشد.

احتمال دوم این است که عدس برای ضعف حافظه ای که ناشی از غلبه شدید گرمی است توصیه شده باشد.

توجه: اما در هر صورت نباید در مصرف عدس زیاده روی شود چون سرد و خشک است و لازم است همراه گرمیجات مصرف شود.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: اسپند

از امام باقر ع یا امام کاظم ع نقل شده که از اسپند یاد کرده و فرموده است در آن فوایدی چند نهفته است: مایه فزونی عقل و فراوانی مغز است ولی آب کمر را کاهش می دهد. اسپند برای گوش درد مناسب است.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: روغن بنفشه

قاطری به عنوان هدیه برای امام صادق (ع) با یک نفر فرستادند، قاطر رم کرد و آن شخص که همراه قاطر بود را انداخت و شخص ضربه مغزی شد، وارد شهر مدينه شدیم و امام صادق (ع) را خبر کردیم، امام فرمودند چرا روغن بنفشه در بینی او نریختید، این کار را کردند و زود خوب شد،

سپس امام فرمودند بنفشه دارویی است که در تابستان سرد است و در زمستان گرم است، اگر مردم بدانند که بنفشه چه خصوصیتی دارد هفتاد گرم آن را یک دینار می خریدند.

دارویی که بتواند ضربه مغزی را درمان کند حتما برای سایر نقص های مغز و اعصاب و روان نیز مفید است. البته روغن بنفشه درمان مشترک نیز می باشد.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: باقلا برای رفع کم خونی

باقلا مغز استخوان را زیاد می کند و مغز را زیاد می کند و سبب تولید خون می شود.

روایات اهل بیت (ع) به وضوح بیان می کند که مغز زیاد می شود که اگر به معنای افزایش تعداد سلول ها باشد مخالف طب جدید است، ولی اگر به معنای بزرگ شدن سلول های مغز باشد با طب جدید هم نظر است. اما در عمل طب جدید برای رشد مغز کاری نمی تواند انجام دهد.

در روایات مغز با عقل و حافظه فرق دارد هر چند در اکثر موارد یکی هستند اما گاهی فردی مغز سالم دارد ولی عقل ندارد. یا حافظه قوی دارد اما عقل ندارد یا اینکه عقل و مغز دارد ولی حافظه ندارد و به فراموشی مبتلا شده است. قوه عاقله را نمی توان صرفا مغز و حافظه دانست. بلکه این دو در کنار قلب و نفس از ابزارهای عقل انسان هستند.

عقل حاکم و مدیر قوه شهوانی است. حتی علم و فهم چراغی است برای عقل سالم. حرف در این باره زیاد است اما در بحث امراض و رفع حداقل های موانع سلامتی، امراض روحی و روانی و عصبی مانند ترس، اضطراب، نگرانی، شک، جنون، خشونت، شهوت رانی، ام اس، سی پی، خبل و مس، جن زدگی، عقب ماندگی ذهنی، ضعف حافظه، نسفاهت و کودنی، و حماقت، و اكثر رذایل اخلاقی و مانند اینها بتدا باید عقل را تقویت و اصلاح و تزکیه و پاک کرد

و بعد ابزارهای عقل قلب و سایر نقایص جسمی و بعد نقایص روحی و روانی مانند فقر، غم و غصه رفع می شود. یعنی نقص و مرض در یک قسمت از بدن و یک بعد از بدن زمینه نقص و مرض در قسمت دیگر بدن است و برعکس. همانگونه که افراط و تفریط در یکی از غرایض مانند خوردن و خندیدن موجب مرض و افراط و تفریط در سایر غرایض مانند شهوات و… می شود و برعکس. یعنی به هم مرتبط و موثرند.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: روغن مالی کردن بدن

درمان بیماری های عقلی و هوشی: روغن مالی کردن بدن

روغن پوست را نرم می کند و مغز را زیاد می کند و مجاری آب را آسان می کنند و سیاهی لکه های سیاه پوست را برطرف می کند و رنگ انسان را روشن می کند

امام صادق ع: روغن بنفشه مغز را سنگین می کند. 

روغن مالی در شب، در رگ ها جریان پیدا می کند.

امیر المؤمنین ع می می فرمایند: روغن پوست را نرم می کند و نیروی مغز را زیاد می کند و مجاری آب (مجاری عرق یا خون یا هر دو) را نرم و باز می کند.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: اُترج(بالنگ)

پیامبر (ص) می فرمایند: «بر شما باد اترنج، زیرا قلب را روشن می کند و مغز را زیاد می کند.»

درمان بیماری های عقلی و هوشی: به شیرین

امام على (ع) : «روزی، در حالی که پیامبر خدا ص یک به در دست داشت، بر ایشان وارد شدم. ایشان به خوردن به و دادن پاره هایی از آن به من پرداخت و فرمود: ای علی! بخور، که این، هدیه خداوند به من و توست. من در آن، همه لذت ها را دیدم.»

پیامبر خدا (ص) همچنین فرمود: «اى على! هر کس سه روز. ناشتا به بخورد، ذهنش صفا می یابد، درونش از دانش و بردباری می آکند و از نیرنگ ابلیس و سپاهیانش نگه داشته می شود.»

درمان بیماری های عقلی و هوشی: خوردن آب سرد بعد از غذا

از سهل بن زياد نقل شده: وارد بر امام کاظم ع شدم و ایشان را نهی کردم از خوردن آب. امام فرمودند آب چه مشکلی دارد؟ آب غذا را در معده می گرداند و عصبانیت را فرو می نشاند و عقل و درک را زیاد می کند و مره ها را خاموش می کند.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: آلزایمر و فراموشی و با هوش نبودن

درمان بیماری های عقلی و هوشی: آلزایمر و فراموشی و با هوش نبودن

بروز اختلال در حافظه و روند تفکر سبب آسیب عملکردهای اجتماعی و شخصی بیمار شده و در نتیجه ممکن است سبب افسردگی، عصبانیت و پرخاشگری بیمار شود.

درمان های غیر دارویی: از راه های غیر دارویی کاستن از پرخاشگری و بیقراری، شناسایی و رفع عللی است که سبب پرخاشگری بیمار می شود. مثلا از تغییر محیط زندگی و جابجا کردن وسایل وی باید اجتناب کرد.

گاهی اوقات حضور افراد بیگانه و ناآشنا سبب ترس و بی قراری وی می شود. ماساژ بیمار و معطر کردن محیط و موزیک آرام در برخی بیماران سبب کاهش بیقراری میشود. ورزش های سبک و کارهای ساده مثل قدم زدن یا حتی کندن علف های هرز باغچه می تواند سبب آرامش بیمار شود. 

درمان های دارویی: گرچه هنوز درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد اما با استفاده از داروها می توان سیر پیشرفت بیماری را کم کرد و از شدت اختلال حافظه و مشکلات رفتاری بیمار کاست. داروهای مورد تایید برای بیماری آلزایمر شامل موارد زیر است:

داروهای آرامبخش و ضد جنون: اگر با روش های غیر دارویی نتوان رفتار های آزار دهنده، بی قراری و پرخاشگری بیمار را کمتر کرد میتوان از داروهای ضد جنون مثل اولانزاپین، کوتیاپین و ریسپریدون استفاده کرد. گاهی اوقات افسردگی سبب پرخاشگری بیمار است که با استفاده از داروهای ضد افسردگی مثل فلوکستین میتوان آن را درمان کرد.

برای حافظه و هوش: ۱۶۰گرم مویز و ۱۶۰ گرم پودر نارگیل و ۲۰ قطعه کره حیوانی (تقریبا یک کیلو) در ظرفی با سه کیلو عسل ریخته و ۵ دقیقه روی آتش بگذارید.

غذای آماده را در ظرف درپوش دار ریخته و هر صبح ناشتا و هر شب قبل از خواب یک پنجم قاشق غذاخوری میل شود. می توانید وزن مواد را با نسبت مساوی کم کنید.

غلبه شدید مزاج به خصوص سردی و رطوبت، عدم رعایت توصیه های اصلاح تغذیه، اختلالات خوابی، مشکلات روحی و روانی و سایر ریشه های بیماری از علل اصلی آلزایمر است که همراه با نسخه های تقویت عقل و مغز و حافظه و رفع فراموشی، برای درمان آلزایمر مفید است.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: درمان فراموشی (نيسان)، دمانس

درمان بیماری های عقلی و هوشی: درمان فراموشی (نيسان)، دمانس

امام رضا (ع) میفرمایند: «اهلیجات در عسل پرورانده شود (یعنی ۱۰ گرم هلیله سیاه + ۱۰ گرم هلیله زرد +۱۰ گرم هلیله کابلی را آسیاب کرده و در عسل اسطوخدوس يا عسل نعناع یا عسل آویشن میریزیم و این مخلوط را به مدت ۲ هفته دور از نور میگذاریم) سپس روزی یک قاشق مربا خوری مصرف نمایید.»

دارو مركبه اسلامی: سنای مکی + سعد هندی + فلفل سفید (فلفل سیاه که پوستش کنده شده باشد.) + سر گل زعفران + کندر سفید مرغوب خوراکی، اینها را پودر کرده به نسبت مساوی (از هر کدام ۵ گرم) در نیم کیلو عسل مخلوط کنید، بین ۷ تا ۱۴ روز، روزی یک قاشق چایخوری از این دارو مركبه اسلامی بخورید.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: رفع فراموشی و تقویت حافظه (خیراندیش)

امام رضا (ع) از امیرالمومنین على (ع) نقل کرده اند: سه چیز حافظه را زیاد می کند و بلغم را از میان می برد. قرآن، عسل، کندر.

نکته: پس برای تقویت مغز، باید ضد بلغم مصرف شود.

همچنین از امام رضا ع نقل شده که: کسی که می خواهد فراموشیش کم شود هر روز قطعه زنجبیل پرورده با عسل بخورد و خوردن کشمش صبح ناشتا (۲۱عدد مویز) حافظه را تقویت می کند.

 1. دو قاشق غذا خوری عسل را در یک لیوان شیر یا آب جوشیده ی ولرم حل کنید و پس از صبحانه بنوشید. ۲۰
 2. ۲۰ گرم زنجبیل را بکوبید و هر روز در ۲ نوبت یک قاشق چای خوری از آن را با یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط کنید و بخورید.
 3. ۱۰ گرم کندر را بکوبید و هر روز پس از صبحانه نیم قاشق چای خوری با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و میل نمایید.
 4. در کتاب منهاج العارفین برای تقویت حافظه دستور داده شده که سعد (هندی)، فلفل سفید، سنای مکی، کندر سفید دریایی و زعفران را به مقدار مساوی بکوبند و با عسل مخلوط کرده و تا ۷ روز، روزانه یک مثقال بخورند.
 5. تخم گشنیز به مقدار ۱۰ گرم با ۱۰ گرم نبات کوبیده تا کاملا نرم شود و با آب سرد هر صبح ناشتا میل نمایید در تقویت مغز مؤثر و اگر با عسل شیرین مصرف شود به حافظه نیرو می بخشد.
 6. روزی ۳ قطعه زنجبیل را در عسل خوابانده و با اندکی خردل ضمن غذای روزانه مصرف نمایید برای تقویت نیرو فکری بسیار نافع است.
 7. برای درمان فراموشی عسل را با بعضی گیاهان همچون عاقرقرحا و شونیز و خردل مخلوط کنید و میل نمایید.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: آلزایمر یا خرفتی (تبریزیان)

درمان بیماری های عقلی و هوشی: آلزایمر یا خرفتی (تبریزیان)

آلزایمر همان فراموشی شدید است. که در سنین بالا ایجاد می شود.

غالبا از غلبه بلغم است. پس بلغم زدا بخورد.

داروی ابن مسعود (حداقل ۱۴ روز استفاده کنید) – بلغم زدا – داروی عقل – مفرح – جویدن کندر یک نخود ناشتا – پودر کندر با پودر میخک آسیاب شود و روزی نصف قاشق مرباخوری بخورید.

برای خیلی قویتر کردن حافظه زعفران، سعد هندی، فلفل سفید، کندر و سنا مکی از هر کدام یک مثقال پودر و با ده مثقال عسل خالص مخلوط شوند هر روز صبح ناشتا یک قاشق چای خوری بخورد.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: تقویت حافظه (موسوی)

زالو درمانی پشت گوش در تقویت حافظه بسیار مؤثر می باشد. کسانی که می خواهند آماده امتحانات سخت مانند کنکور شوند بهتر است یک ماه قبل و یا هر زمان که توانستند پشت گوش ها هر کدام ۱۰ عدد زالوی ریز بیاندازند.

اگر داروهای تقویت حافظه را هم مصرف نمایند نتیجه بسیار بهتری خواهند گرفت زالو درمانی پشت گوش ها برای تقویت حافظه و پیشگیری از غلظت خون مفید است.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: تقویت حافظه (خدادادی)

مصرف شربت عسل با آب لیموی تازه

مصرف عسل + زعفران + گلاب + تخم شربتی

درمان بیماری های عقلی و هوشی: ضعف حافظه (باقری)

درمان بیماری های عقلی و هوشی: ضعف حافظه (باقری)

اصولا ضعف حافظه ناشی از غلبه سردی است. برای تقویت حافظه از روش های زیر استفاده کنید:

 1. سعد + کندر + کنجد زعفران + فلفل سفید خشک شده
 2. مواد فوق را به مقدار مساوی مخلوط کرده با مقداری عسل طبیعی به هم زده تا خمیری سفت به دست آید سپس قدری آرد سبوس دار کف دست ریخته آن خمير را به شکل حبه حبه در می آوریم. هر شبانه روز ۲ حبه از آن را قورت می دهیم. این دارو با همه طبایع سازگار است.
 3. کندر جویدنی است و جنبه خوراکی دارد و برای تقویت حافظه مفید است ولی نباید زیاد خورده شود. و نیز باید حتما همراه با مصلح (نظیر کنجد، عسل طبیعی، سیاهدانه، و سود) استفاده شود.
 4. هر روز صبح ناشتا ۲۱ عدد مویز بخورید.

نوشیدنی های صنعتی، بستنی و فالوده صنعتی وقند وشکر سفید و مصنوعی می توانند موجبات کم حافظگی را فراهم آورد.

اگر تغذیه خود را اصلاح کنیم و از مواد طبیعی استفاده کنیم حافظه نیز تقویت می شود. در این صورت مثالا چیزی را که قبلا با ده بار تکرار حفظ می کردیم با سه بار خواندن می توانیم آن را حفظ کنیم.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: غذاهای کند کننده فعالیت مغز (خدادی)

میوه جات کال و نارس، گوشت گاو، چای، آب یخ، سیب زمینی، عدس، تخم مرغ ماشینی، غذاهای ساندویچی (سوسیس و کالباس، پیتزا، همبرگر و…) مضرند.

و موارد زیر مفید است:

 • مصرف شربت عسل با لیمو ترش تازه روزی یک لیوان صبح ها۔
 • مصرف شیر بادام روزی یک لیوان.
 • پروتئین های گیاهی مثل نخود.
 • قندهای طبیعی مثل عسل، خرما، انگور، توت و انجیر.

درمان بیماری های عقلی و هوشی: تقویت مغز کودکان

خوردن آب انگور + آب آناناس

درمان بیماری های عقلی و هوشی: استحکام عقل و بقای آن (ضیایی)

 1. خورشت برگ چغندر (السلق)
 2. بر سركه طبیعی انگور عسکری (الخل) در انتهای غذا به مقدار یک قاشق چایخوری
 3. سبزی شنبلیله (الحلبه)
 4. بوی خوش طبیعی غیر سمی از عطریات طبیعی یا گیاهان خوشبوی غیر سمى (الريح الطيبة) مانند گل محمدی و یاس و گل نرگس،
 5. زنجبیل پرورده شده در عسل طبیعی .

درمان بیماری های عقلی و هوشی: عقب ماندگی ذهنی، جنون، صرع، مشکلات مغز و اعصاب، مشکلات روحی و روانی و تشنج و غش (تبریزیان)

غالبا ناشی از تاثیر جن و شیاطین در نطفه و گاها بعد از تولد است. راه کارهای دفع جن مانند بخور حضرت مریم (س) و همراه داشتن حرز على و… مفيد است. همچنین انعقاد نطفه در ایام حیض و اول وسط و آخر ماه نیز از علل آن است. داروی عقل، قطره سرکه سداب، روغن بنفشه پایه کنجد، داروی جامع با آب انار، پودر بابونه، سودابر و طریفل مفید است.

مونگلی، اوتیسم و عقب ماندگی ذهنی، سبک عقلی و نقص عقل (تبریزیان)

مونگولی همان اوتیسم یا عقب ماندگی ذهنی است. داروی عقل – قطره مخلوط سداب و سرکه – قطره مرزنجوش جامع – قطره روغن بنفشه پایه کنجد – بخور حضرت مریم س – اگر غلبه خشکی نباشد طریفل نیز مفید است.

غالبا این بیماری ناشی از تاثیر جن در نطفه و عدم رعایت دستورات اسلام برای فرزند آوری موفق است. جن بیشتر در انعقاد نطفه و ده روز قبل تا ده روز بعد از زایمان اثر میگذارد. تقریبا همه بیماری های مغز و اعصاب و روان تا حد زیادی ناشی از اجنه و شیاطین و غلبه شدید مزاج است.

میکروسفالی یا عقب ماندگی ذهنی (گزارش درمان)

علت مراجعه: عقب ماندگی ذهنی

علایم بیماری: پدر و مادر بیمار ذکر می کنند که از بدو تولد کودک کاملا شل بوده و هیچ گونه رشدی از نظر جسمی و ذهنی نداشته است. در لحظه اول بیمار معاینه شده آزمایشات و سی تی اسکن مغز نیز بررسی شد. آزمایشات نرمال بود و از نظر تیرویید مساله ای نداشت و سی تی اسکن جز میکروسفالی مشکلی نداشت.

درمان های انجام شده: ۳۰ جلسه انرژی درمانی

سیر درمان: بیمار بعد از جلسه دهم تغییراتی را از خود نشان داد که این امر مورد تایید کار درمان قرار گرفت. بیمار می نشست و به اطراف توجه می کرد. با کمک پدر و مادر قدم برمی داشت. از جلسه ۲۰ به بعد رشد جهشی بیمار شروع شد و دندان های بیمار شروع به رویش کرد. اشتهای بیمار کاملا باز شده، بیمار جست و خیز داشت. کلماتی را به زبان می آورد. در حال حاضر پس از انجام ۳۵ جلسه انرژی درمانی بیمار کم کم، رفتارها و حرکت های مناسب با سنش را تجربه می کند. درمان ادامه دارد.

برای مطالعه بخش اول مقاله به لینک زیر مراجعه کنید:

درمان بیماری های مغزی و عقلی با طب سنتی (پارت اول)

دسته بندی پیشگیری و بیماریها طب سنتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

یک پاسخ به “درمان انواع بیماری های عقلی و هوشی (پارت دوم)”

 1. میشه لطفا آدرس یا نشانی ازاین انرژی درمان به ایمیل من ارسال کنید
  دنبال انرژی درمان مطمعن هستم??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت