درمان عفونت ها بنا بر روایات

کاربر ۱۰کاربر ۱۰
17,992 بازدید
درمان عفونت ها

دهها ترکیب دارویی توسط متخصصان طب سنتی برای درمان عفونت ها ارائه شده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

انواع بیماری های عفونی

خیلی از بیماریها عفونی هستند. سینوزیت، سرطان، گوش درد، ضعف قوه بینایی، سرماخوردگی، دندان درد، تب، کیست، فیبروم، ناباروری ها، اسهال و يبوست، انواع زخم ها مثل زخم معده و زخم روده، همه اینها از بیماری های عفونی به شمار می آید. پروستات نیز از بیماریهای عفونی است. آسم و تنگی نفس نیز از بیماریهای عفونی است.

عوامل تشدید عفونت

یکی از عوامل مهم بیماری در بدن «عفونت» است. عفونت را بردارند ریشه تمام بیماری ها را برداشته اند. ضعف اعصاب، يبوست و ضعف بنیه که همان کم خونی است. از جمله عوامل تشدید عفونت است. موبایل نیز به شدت عفونت را تشدید می کند. موبایل نمی گذارد اکسیژن به بدن برسد اکسیژن که نرسید اعصاب را تخریب می کند اعصاب که تخریب بشود عفونت میرود بالا، بلغم را هم زیاد می کند. بلغم که زیاد بشود باز عفونت می رود بالا. مصرف مواد افزودنی نیز عفونت را تشدید می کند.

درمان های ریشه ای بیماریها و انواع عفونت ها

غلبه هریک از مزاجها مخصوصا رطوبت وسردی، کم خونی و پرخونی وغلظت و كثيفی خون، سیر شدن از غذا و نوشیدنی و پرخوری، غذاهای کارخانه ای و صنعتی، سبک زندگی ماشینی و غربی و امواج و بی تحرکی و چاقی و دیابت، دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن، ریشه های مشترک بیماریها و از عوامل انواع عفونت ها هستند.

پس اول این موارد را ترک کنید و همراه با آن درمان های مشترک و خون درمانی (حجامت و زالو و….) و مصرف داروهای ضدعفونت مانند نعناع و سکنجبین و پنیرک و درمان عفونت ها است.

نسخه های طب سنتی برای درمان عفونت ها

اسپند

نسخه های طب سنتی برای درمان عفونت ها

پیامبر خدا (ص) : هرکس به مدت چهل روز، هرصبح، یک مثقال، هزار اسپند حل شده در آب بخورد، نورحکمت در دلش روشن می شود و از هفتاد و دو بیماری که کمترین آنها جذام است، ایمنی می یابد.

آثار اسپند در رفع انواع عفونت ها به کثرت تجربه شده است.

آویشن و نمک

امام صادق (ع): چهار چیز، چشم را جلا می دهد، پرسیدند. فرمود: آویشن و وقتی با هم باشند، و نانخواه و گردو، وقتی باهم باشند.

به آن حضرت گفتند: این چهار چیز وقتی باهم باشند، به چه کار می آیند؟

فرمود: نانخواه و گردو، بواسیر را می سوزانند، باد را دور می کنند و رنگ پوست را زیبا می سازند

درمان عفونت ها با شکر طبرزد

امام رضا (ع): شکر طبرزد، بلغم را به کلی از میان می برد.

شلغم – آب شلغم با عسل

امام صادق : برشما باد شلغم آنرا بخورید و پیوسته خوردنش را استمرار بخشید و آنرا از همه کس، جز آنان که اهلش هستند، پنهان بدارید؛ زیرا هیچ کس نیست که در او رگی از جذام نباشد. این رگ را با شلغم بسوزانید.

شلغم را پنی سیلین طبیعی می گویند. شلغم در هوای آزاد نمیگندد. اگر آب شلغم با عسل را روزی سه وعده (هر وعده یک شلغم) بخورید. عفونت را بشدت کم می کند.

ماهی ممنوع

ماهی ممنوع

امام على (ع): کمتر ماهی بخورید؛ چرا که بدن را ذوب می کند، بلغم را فزون می سازد و نفس را سنگین می نماید.

روغن طبیعی و سالم

امام على(ع) : روغن، پوست را نرم می کند، و بر توان مغز می افزاید، مجاری آب را در بدن می گشاید، کثافت پوست را از میان می برد و رنگ را روشن می کند.

کندر

امام رضا(ع) : فراوان کندر بخورید، آن را در دهان نگه دارید و بجوید. برای من، جویدن آن، دوست داشتنی تر است؛ بلغم معده را می زداید و آن را تمیز می کند، عقل را استحکام می بخشد و غذا را می گوارد.

درمان مشترک عفونتهای ویروسی و باکتری همه بدن

امام صادق (ع): چه خوب است ادام سرکه (غذایی که با نان خورده می شود زیرا مره را میشکند، قلب را زنده و لثه را تقویت می کند و انگل های شکم را از بین می برد.

درمان عفونت ها با حمام اسلامی

امام رضا (ع) فرمود: فایده حمام آن است که به اعتدال می انجامد، پی و رگها را نرم می کند. اندامهای بزرگ را تقویت می کند و مواد زاید و عفونت ها را نیز ذوب می کند.

سرمه

درمان عفونت ها با سرمه

امام صادق (ع) : هر کس با سرمه اثمد آمیخته ناشده و با مشک بخوابد، برای همیشه، تا زمانی که بر این حالت می خوابد، از آب سیاه در امان می ماند.

خضاب

و فرموده اند: ای علی! هزینه کردن یک درهم برای خضاب، برتر از هزینه کردن بار درهم در راه خدا ولی در غیر این کار است. در حنا چهارده ویژگی نهفته است: باد را از گوشها می زداید، بینایی را جلا می دهد، بینی را نرم می کند، دهان را خوشبو می کند، لثه را محکم می کند، لاغری را برطرف می کند، وسوسه شیطان را کاهش میدهد، فرشتگان را خرسند می سازد، اهل ایمان را شاد می کند واهل كفر را خشمگین می سازد. خضاب مایه آراستگی و پاکیزگی است، نکیر و منکر درون قبر از وی شرم می کند وخضاب برگه برائت وی در قبر است.”

استنشاق و تخليه اخلاط سر

امام صادق (ع): خداوند – تبارک و تعالی – سردی را در سوراخ های بینی قرار داد تا هیچ چیز را در سر وا مگذارد، مگر این که آن را بیرون بکشد.

درمان عفونت ها با شستن دهان و بینی و انفیه 

امام على (ع): شستشوی دهان و بینی، سنت و مایه پاکی دهان و بینی است و انفیه کردن، مایه سلامت سر و پاکسازی بدن و همه انواع سر درد است.

سرکه طبیعی

امام صادق (ع): سرکه شراب، لثه را تقویت می کند، جنبندگان شکم را می کشد و عقل را استحکام میبخشد.

شانه

امام هادی (ع): شانه کردن با شانه عاج، مو را بر سر می رویاند، کرم ها را از مغز، دور می سازد، تلخه را فرو مینشاند، و لثه و گوشت میان دندانها را پاک و تمیز می کند.

درمان عفونت ها با مویز

درمان عفونت ها با مویز

پیامبر خدا (ص): هر کس به خوردن مویز در حالت ناشتا عادت کند، فهم و حافظه و ذهن، روزی او می شود و بلغم وی می کاهد.

شیر شتر

امام صادق (ع) فرموده اند: شیر ناقه مایه پاکسازی بدن و خروج چرک از آن شده و بدن را کاملا شستشو میدهد.

موسی بن عبدالله بن الحسن می گوید: از بزرگانمان شنیده ام که می گویند: شیر ناقه شیرده، شفای هر درد و آفتی است و برای کسی که دل درد دارد، ادرار آن مفید است.

درمان عفونت ها با تلبینه

پیامبر خدا (ص) : درباره کسی که به بیماری بی اشتهایی گرفتار آمده بود: بر شما باد (خوردن) تلبینه. آن را به وی (جرعه جرعه) بخورانید، که سوگند به آن که جانم در دست اوست، شکم هر یک از شما را چونان می شوید که کسی با آب چرک را از صورت خویش، فرو بشوید.

خرمای عجوه

امام صادق ع فرموده اند: هرکس روزانه هفت خرمای عجوه از خرماهای عالی را ناشتا بخورد، هیچ سمی و سحر هیچ شیطانی به او آسیب نرساند.

درمان عفونت ها با سیب

امام کاظم : سیب، برای درمان چند چیز سودمند است: مسمومیت، سحر، جنونی که از زمینیان پیش می آید، و بلغمی که چیزه شده باشد. هیچ چیز منفعتش سریعتر از این نیست.

درباره امام صادق روایت شده است که: مردی از سرزمینی و بازده به ایشان نامه نوشت واز وبای آنجا خبرداد. . امام الله در پاسخ نوشت: بر تو باد سیب. آنرا بخور.

و فرمود: سیب، حرارت را فرو می نشاند و درون را خنک می کند و تب را می برد. سایر موارد مربوط به وبا را نیز عمل کنید.

 انار با پیه

واکسن های طبیعی

از صعصعة بن صوحان نقل شده است که وی، هنگامی که امیر مومنان در حال شام خوردن بود، برایشان وارد شد. امام على صلى الله عليه وسلم فرمود: ای صعصعه! پیش آی و بخور. (صعصعه می گوید: گفتم: شام خورده ام. در این هنگام، نیمه ای از یک انار، نزد امام بود. تکه ای از آن را شکست به دستم داد و فرمود: آن را با پیه اش بخور؛ چرا که زردشدگی دندان ها و بدی دهان را می برد و انسان را پاک می سازد.

روغن زیتون

پیامبر خدا: روغن زیتون، روغن پاکان و خورش نیکان است. در آن، بدان گاه که روی می کند و نیز بدان گاه که پشت می کند، برکت نهاده شده است و دوبار در پاکی، غوطه ور شده است.

[oliveoil]

عوامل تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن (خدادادی)

استفاده مکرر از غذاهای سردی بخش و کارخانه ای و صنعتی توجه نکردن به مسایل بهداشت شخصی و زمان خواب و خوراک و استراحت، حرص و جوش خوردن در زندگی و عصبیت،نداشتن تحرک لازم و ورزش نکردن.

تقویت قدرت دفاعی بدن

آلوئه ورا را شسته و با پوست آسیاب کنید کمی تلخ است پس مقداری عسل اضافه کرده اگر بیمار تحمل دارد کمی سیاهدانه یا روغن سیاهدانه هم به آن بیافزایید.

عوامل تقویت سیستم ایمنی بدن (یکتا)

تغذیه سالم و حجامت، عوامل تقویت سیستم ایمنی به زبان امروزی می شود واکسیناسیون؛ یعنی شما با این کارهایی که سیستم ایمنی را تقویت میکند شخص را واکسینه می کنید.

در نتیجه در برابر مشکلات مقاوم می شود. پخت و پز در ظروف مسی سیستم ایمنی را تقویت میکند. . اگر مس، قلع همراهش باشد، قلع سیستم ایمنی را تقویت می کند.

رازیانه، پوست هلیله زرد و شکر سرخ را دم کرده و سه روز اول ماه قمری روزی یک فنجان میل کنید. هلیله زرد را بشکنید و مغزش را دور بیاندازید.

چون گفته شده که مغزش سمی است در هوای سرد پاییز و زمستان به جای رازیانه از مسطکی استفاده بشود. مواد این ترکیب باید به مقدار مساوی باشد، به این ترکیب شربت امام رضا می گویند چون تجویز آن از ایشان است.

 تقویت سیستم ایمنی بدن (خدادادی)

 تقویت سیستم ایمنی بدن (خدادادی)

بدن انسان بخصوص پوست، دهان، مجاری تنفسی، کولون، غشاهای مخاطی، چشم و حتی مجاری ادرای به طور دائم در معرض باکتری ها، ویروسها، قارچ و انگل ها قرار دارند، بسیاری از این باکتریها در صورتی که به بافت های عمقی نفوذ قادر به تولید بیماریهای شدید هستند اما سیستم ویژه به نام بدن ما وجود دارد که از طحال و كبد و انواع گویچه های سفید و… تشكيل مقابل همه عواملی که سلامت بدن انسان را تهدید می کنند، ایستادگی می کند.

دو عامل مهم در زندگی ما وجود دارد که موجب تضعیف سیستم دفاعی بدن می شود که آنها عبارتند از: .

الف- ترسها، فشارهای عصبی و حرص خوردن، زیرا وقتی انسان عصبی میشود حدود دو لیتر اسید کلریدریک به درون معده ترشح و از طریق روده وارد خون می شود و موجب اسیدی شدن خون می گردد که سبب اختلال در کار غدد درون ریز و به هم خوردن نظم هورمونی بدن می شود.

ب- استفاده از غذاهای اسیدی موجب اختلال در سیستم ایمنی بدن می شود.

عوامل تضعیف سیستم ایمنی بدن (یکتا)

مواد افزودنی که در غالب و تقریبا نزدیک به تمام محصولاتی که بهداشت تایید می کند وجود دارد، سیستم ایمنی را سرکوب می کند. البته مواد افزودنی فقط اینها نیست بلکه هورمونی که در مرغ است و ظروف تفلونی که در آن غذا می پزند اینها سم وارد غذا می کند.

روغن های نباتی و مایع غير از دردهایی که در خودشان دارند مواد افزودنی نیز دارند. چای سم است قند و شکر البته، مواد افزودنی هم دارد. البته قند و شکر طبیعی و تمام اجزای ترکیبی آن سالم باشد بد نیست ولی این طور نیست.

از دیگر عوامل ضعف سیستم ایمنی، مصرف نمک های یددار است. این ید یکی از مواد افزودنی است. باید از این بدها پرهیز بشود. اینها سم است.

واکسن های طبیعی (یکتا)

واکسن های طبیعی (یکتا)

حجامت کردن: یکی دیگر از راههای فوری برای واکسینه کردن، حجامت است.

استفاده از قلع و مس: قلع و مس سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. البته همان گونه که پیش از این گفتیم ظروف مسی که مورد استفاده ما قرار میگیرد باید با قلع، سفید شده باشد- نه با سرب – و یا اصلا با هیچ ماده ای سفید نشده باشد.

پختن غذا داخل ظروف مسی مطمین، بچه را واکسینه می کند. البته بد نیست این را هم بدانیم که غذاهای اسیدی مثل غذاهای ترش داخل مس تلخ می شود.

بهترین روش پیشگیری از بیماریهای عفونی (خدادادی)

استفاده از غذاهای گیاهی و آب میوه طبیعی، با عسل با مقداری لیمو ترش به مدت یک هفته تا ۱۰ روز.

عفونت شدید (خیراندیش)

پیاز را داخل نمک بپزید و هیچ آب نزنید و بعد آن را همراه عسل بخرید.

برای زخم های عفونی (دریایی)

فنجانی از روغن کبد ماهی یا یک فنجان عسل مخلوط می شود. از قبل محل زخم با آب گرم خوب تمیز شود سپس روغن کبد ماهی و عسل را روی آن میمالند. برای آن پارچه ای نظیف طبی می گذارند، این درمان تکرار می شود تا تمام زخمها خوب شوند.

هنگام درمان به بیمار توصیه میشود که هر نوشیدنی که با عسل شیرین شده، فراوان بنوشد. به طوری که روزانه سه نوبت یک قاشق و نیم (مرباخوری عسل) را که در آب گرم حل شده باشد پس از وعده های غذایی بنوشد.

عسل، میکروب کش (تبریزیان) 

 عسل، میکروب کش (تبریزیان)

بهترین میکروب کش عسل است. حتی عسل هایی که از ۳ هزار سال پیش در احرام مصر یافت شده اند میکروبها نتوانسته اند در عسل تاثیری بگذارند.

[honey]

درمان عفونت ها (یکتا)

یکی از ریشه های بیماری در بدن عفونت است. این که می گویند گوشت ماهی بخورید؛ چون ماهی، رطوبت را زیاد می کند و رطوبت، مادر عفونت است. البته اگر کسی گرم مزاج بود سالی دو سه بار ماهی بخورد آن هم همراه با گرمی اشکال ندارد.

غذاهایتان به اندازه لازم نمک داشته باشد، غذایتان نه شور باید و نه بی نمک. نمک زیادی، فشار را بالا می برد؛ ولی اگر کسی روغن طبیعی مصرف کند رگهایش مثل رودخانه کار می کند و به امید خدا نمک اذیتش نمی کند. شبها نیز با نمک مسواک بزنید. این کار باعث می شود تا صبح دهان خالی از میکروب باشد.

وقتی که آدم می خوابد چون دیگر بزاق ترشح نمیشود دهان شور می ماند. البته اگر کسی انگل داشته باشد باز آب از دهانش می آید.

راه دیگر برای جلوگیری از عفونت این است که گیاهانی را که ضد عفونت هستند شناسایی کنید. هر روز یکی را به عنوان چای دم کنید و با عسل و آبلیموی طبیعی مصرف کنید. مثلا یک روز نعناع، یک روز آویشن، و همین طور و گیاهان دیگر.

داروهای ضدعفونت عبارتند از: نعناع، پونه، آویشن، اسطوخدوس، بومادران، بادرنجبویه، کاکوتی، گلپر، بابونه و گزنه.

کسی که سرما خورده و اسهال هم دارد نباید گزنه بخورد چون گزنه معده را روان می کند. شیرین بیان و مرزنجوش هم از داروهای عفونی هستند. اگر کسی مشکل کلیوی دارد نباید از مرزنجوش استفاده کند. همه این گیاهان را در موقع سرماخوردگی با هم دم کرده و با عسل، شیرین کرده و آبغوره یا آبلیموی خانگی هم به آن بیفزایید و مصرف کنید.

درمان عفونت ها (یکتا)

البته خوب است ابتدا این گیاهان شسته بشود برای این کار همه گیاهان را در یک کاسه بریزید سپس آب خنک روی آنها بریزید و بلافاصله  از روی کاسه جمع کنید تا خاصیتش به آب نرود، و بعد دم کرده با عسل و آبلیموی خانگی یا آبغوره مخلوط کرده و مرتب استفاده کنید. این مواد گرم هستند و امکان دارد تب را بالا ببرد.

در صورتی که بیمار اسهال دارد همراه این دارو، بنفشه مصرف نکند چون معده را روان می کند همراه این دواها عناب، بنفشه، کاسنی، شاهتره و ختمی را هم دم کنند تا تب و حرارت بالا نرود و حتما آبغوره یا آبلیموی خانگی هم اضافه کنند که به پایین آمدن این حرارت کمک کند.

بلغمی ها هر چه گرمی بخورند برایشان بهتر است. هر مقدار از این گیاهان ریختند به همان اندازه عناب و بنفشه اضافه کنند. یعنی اگر ۵۰ گرم از داروهای گرم ضدعفونت استفاده می کنند ۵۰ گرم نیز از داروهای خنک اضافه کنند؛ تا حرارت دارو پایین بیاید و باعث تب نشود.

اگر سرماخوردگی و تب شدید بود و هر نیم ساعت نصف لیوان، اگر متوسط بود در روز هفت، هشت بار و اگر سرماخوردگی خفیف بود روزی سه وعده.

این روشهای درمانی که گفته شد برای تمام عفونت هاست. بعد هر عفونتی هم روش هایی خصوصی دارد. ماساژ را هم که گفتیم. روش هایی را که برای درمان عفونت های دوران بارداری گفته شد آنها را هم به درمان های سرماخوردگی اضافه کنید.

ماساژ ، گذاشتن پیاز بالای سر و استفاده از اسانس نعناع هم مفید است. غرغره با آب نمک طبیعی نیز به شدت برای سرماخوردگی مفید است. روزی یکی دوبار با آب نمک طبیعی استنشاق و هفت هشت ده بار با آن غرغره کنید مخصوصا در گلو درد، غوغا می کند. اند

اگر گلو درد دارید برای تسکین گلو درد از میخک و اسطوخدوس استفاده کنید. میخک یکی از قوی ترین مسکن هاست. برای سینه، گل ختمی مفید است و سینه را نرم می کند. ختمی گیاه پر خاصیتی است. ولی در هیچ چیزی زیاده روی نباید کرد.

نمک سالم (تبریزیان)

 نمک سالم (تبریزیان)

نمکی که در روایات توصیه شده جریش است که زبر و نا هماهنگ است وریز و درشت است و آن نمک دریا است هر دریایی که باشد و بعد سنگ نمک خوب است.

چرک و رطوبت زخم

برگ بارهنگ را روی زخم ضماد کنید چرکها را جمع می کند. و برای زخم و سوختگی آتش مفیداست. اگر برگ به را روی زخمی ضماد کنید باعث خشک شدن زخم میشود.

عفونت های بی هوازی (موسوی)

میکروب های بی هوازی اصولا در محیط های وابسته و بافت های مرده فعال میشوند و گاه به صورت عقب زدن و حرکت لایه به لایه در نسوج اطراف نفود می کنند. قطع جریان خون و شروع مرگ بافت ها، زمینه را برای رشد این میکروب ها همراه می کند.

زالو درمانی با ایجاد جریان خون سالم باعث توقف رشد میکروبها شده و با کمک داروهای گیاهی بافت های رو به انهدام را بازسازی می کند. زالو مستقیما نمی تواند عفونت ها را ببلعد، بلکه خون محیط را پاکسازی و نسوج بازسازی شده را علیه عفونت ها و میکروب ها فعال می کند.

زخم عفونی (خیراندیش) 

نمک + عسل را چند روز بدهید، تا رنگ طوسی زخم به قرمزی تبدیل شود.

نمک هم زیاد مهم نیست از چه نوعی باشد. طوسی بودن زخم علامت عفونی و سمی بودن زخم است. بعد از رفع عفونت عسل و روغن زیتون ( 5 واحد عسل و 2 واحد روغن) در ۴۰ روز بمالید.

تشخیص و درمان عفونت ها (باقری)

تشخیص و درمان عفونت ها (باقری)

خلط معمولی خوب است. معمولا آدم های سالم در روستا از دماغشان خلط می آید ولی ممکن است در بعضی افراد، خلط که از بینی یا از راه سینه عفونی باشد.

برای درمان عفونت های بدن از روش های زیر استفاده کنید:

  • از پونه استفاده کنید که ضد عفونت است.
  • آهن یا سنگ تمیزی را در آتش، داغ کرده در دوغ سنتی انداخته و میل کنید. با این کار از یک ضدعفونی کننده قوی استفاده کرده اید.

برای ضدعفونی کردن گلو از روش زیر استفاده کنید:

سرکه طبیعی + نمک دریا+آبغوره طبیعی اینها را مخلوط کرده و در ضمن بادکش کنید.

نکته های مهم درباره درمان عفونت ها

نمک طبیعی، ضد عفونت است بنابراین حتی فشار خونیها هم باید اندکی نمک طبیعی بخورند. اگر مصرف نمک را به طور کلی قطع کنیم عفونت در بدن توسعه پیدا می کند. شما دیده اید کسی که گلویش عفونت درد با غرغره کردن اب نمک مداوا می شود و عفونتش از بین می رود. این، همان نقش کلیدی نمک در درمان عفونت را به ما نشان میدهد. عسل طبیعی، ضد عفونت است.

غذایی که می خوریم اگر معده خوب آن را هضم کند و اگر روده به خوبی آن را دفع نکند مقداری از ضایعات سمی که بدان «مدفوع» می گوییم در بدن مانده و سیستم عصبی بدن را فلج می کند وقتی سیستم عصبی بدن فلج شد عملکرد اعضا و جوارح تخریب گردیده و در نتیجه عفونت از بدن دفع نشده و خون، فاسد می گردد.

  • خوردن انجیر با مغز گردوی تازه شکسته برای دفع سموم قتاله کاربرد دارد.
  •  اگر یک یا دو قاشق جو را در یک استکان آب جوش بجوشانید و بعد آب آن را تنقیه کنید.
  •  زیتون قاطع عفونت است.
  • ۲۰۰گرم پیاز را خرد کرده بصورت پوره در آورید سپس ۱۰۰ گرم عسل اضافه کرده و دو روز در یخچال نگه دارید بعد از آن صاف کرده و هر روز صبح یک فنجان از آن بنوشید.در درمان مسمومیت ناشی از سرب و جیوه انگور با ارزش است.

پاکسازی بدن

۲۰۰گرم پیاز را خرد کرده به شکل پوره در آورید سپس آن را با ۱۰۰ گرم عسل مخلوط و مدت ۲ روز در یخچال نگه دارید و بعد آن را صاف کنید و هر روز صبح ناشتا یک فنجان از آن بنوشید.

دسته بندی پیشگیری و بیماریها طب سنتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت