درمان بیماری ها با سیاه دانه (بخش اول)

کاربر ۱۷کاربر ۱۷
15,590 بازدید
سیاه دانه و خواص درمانی آن

در این مقاله پیرامون خواص درمانی سیاه دانه صحبت خواهیم کرد و شیوه های درمان بیماری ها با سیاهدانه را معرفی می نماییم با ما همراه باشید.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : کلسترول بالا

اگر شخصی کلسترول بالای خون دارد یک قاشق آسیاب شده سیاهدانه با یک قاشق گیاه اخبليا (گیاهی معروف به هزاربرگ) خوب مخلوط کرده و در یک فنجان عسل خالص گیاهی بریزد و مخلوط کند و هر صبح به صورت ناشتا به مدت ۵ روز میل کند. میزان کلسترول خون کاهش پیدا می کند.

ناراحتی های کلیوی

اگر کسی ناراحتی های کلیوی یا عفونت یا کم کاری کلیه دارد:
یک لیوان دوغ شیرین کم چرب بدون گاز را با نصف استکان آب ترب سفید مخلوط کند و بخورد.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : سنگ کلیه

اگر کسی سنگ کلیه دارد چه اگزالاتی یا سیلیکاتی یا کلسترلی یک فنجان سیاهدانه آسیاب شده را با دو قاشق عسل خالص مخلوط کرده و سه پره سیر له شده را به آن اضافه و کاملا مخلوط کند و این مخلوط را سه قسمت کرده و پس از صرف صبحانه میل کنید. بهتر است نیم ساعت پس از استفاده از یک سوم این محلول از شربت آبلیموی تازه که با پوست لیمو آبگیری شده باشد (چون یک مقدار از الکل های موجود در پوست آن را نیاز داریم.) استفاده کند.

راه دیگر این است که یک قاشق چایخوری سیاهدانه را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده، بجود و بخورد. اگر لیمو ترش نبود همین کفایت می کند و بهترین زمان آن یک ساعت قبل از شام است. این در گرم مزاجان است اما در سرد مزاجان یک سوم قاشق چایخوری سیاهدانه با یک قاشق غذاخوری عسل میل شود و در افراد معتدل نصف قاشق چایخوری سیاهدانه.

پیشگیری از سنگ کلیه

درمان بیماری ها با سیاهدانه ورم پروستات

اگر کسی می خواهد سنگ کلیه نگیرد یا سنگ کلیه اش خورد شود حتی اگر سنگ کلیه اش اگزالاتی نبوده بلکه سیلیسی(سیاه رنگ دارای نقطه های سفید) بوده سیاهدانه را هر روز به مقدار هفت الی ده گرم با عسل و همچنین خوردن عسل و زعفران با هم بسیار مفید است البته عسل و زعفران برای کبد چرب هم خوب بود.

پیشگیری از سنگ کلیه و مثانه

اگر کسی سنگ کلیه یا مثانه دارد باید یک رفتار و عملکرد مثبت داشته باشد اگر ازدواج شرعی و قانونی کرده بعد از مجامعت زود بلند نشود بایستد و راه برود در روایت شیعه می گویند شن کلیه می آورد پس باید از دست چپ یک مقدار به دست راست استراحت کند و مختصر مکث کرده، سپس اجابت مزاج کند و قبل از انجام غسل جنابت وضو بگیرد.

سنگ کلیه و پروستات

اگر کسی شن و سنگ کلیه توام با تورم خفیف پروستات و همچنین کم کاری کلیه دارد: عرق خارخاسک و عرق خارشتر از هر کدام نصف استکان یا محلول مخلصه ساخته داروسازی حکیم تبریز که از خارشتر، کاکل ذرت و خارخاسک درست شده است (در صورت غلضت محلول رنگ آن زرد بوده نصف استکان و در صورت رقیق بودن که رنگش سفید می باشد یک استکان در ۲۴ ساعت بخورد.)

درمان بیماری با سیاهدانه و اسهال مزمن

اگر کسی اسهال مزمن دارد مخلوط یک قاشق غذاخوری پودر سیاهدانه و نصف استکان عصاره تره تیزک (شاهی) و نصف قاشق غذاخوری عسل را پس از سه وعده غذایی میل نماید. بعد از پایان یافتن اسهال، این دارو را قطع کند.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : اسهال آمیبی

اگر کسی اسهال آمیبی دارد سیاهدانه یک ضد آمیب طبیعی است. با استفاده از سیاهدانه می توان جلوی پیشرفت این عارضه را گرفت. و زمینه بهبودی را فراهم کرد توصیه می شود برای درمان اسهال آمیبی یک قاشق سیاهدانه آسیاب شده و سه حبه سیر کوبیده و نرم شده را با یک لیوان عصاره گوجه فرنگی که به آن نمک زده اید مخلوط کرده و به مدت بیست روز این داروی مرکب مصرف شود اسهال آمیبی شخص خوب می شود.

توجه: آمیب اگر به مغز انسان برسد انسان را می کشد لذا قبل از وضو با آب ولرم استنشاق کنید ولی آب سرد تگری نباشد چون رشد آمیب ها در آب سرد تگری سریع است.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : چشم درد

درمان بیماری ها با سیاهدانه آسيت

اگر کسی عوارض چشمی دارد مثلا: چشم درد دارد، نگاهش به کاغذ و صفحه تلویزیون و مانند آن به صورت عمودی و دایمی نباشد برای هر یک ساعت نگاه کردن یک رب تا بیست دقیقه به چشم استراحت دهد و در ضمن نگاه کردن، گردن را حرکت دهد تا شبه دیسک گردن نگیرد.

افرادی که مبتلا به چشم درد هستند چند قطره روغن سیاهدانه با پایه روغن زیتون را در یک لیوان شیر کم چرب گاو ریخته و قبل از خواب بنوشند و همچنین دو طرف گیجگاه را با روغن سیاهدانه ماساژ دهند عوارض چشمی با سیاهدانه درمان می شود مخصوصا چشم درد.

توجه: گاهی اوقات چشم درد ناشی از میگرن یک طرفه یا دو طرفه است که با دم کرده گل راعی و هوفاریقون صبح و گل بهار نارنج اول مغرب به نحوی که با عسل آویشن نعنا مخلوط شده باشد سردرد میگرنی درمان می شود.

اقسام خواب

خواب از حیث زمان در روایات شیعه هفت قسم است که چهار قسم آن مکروه است: 

 1. خواب وقت اذان صبح که فجر صادق است.
 2. خواب وقت زوال (به هنگام ظهر).
 3. بين الطلوعین (بین فجر صادق و طلوع خورشید).
 4. خواب هنگام مغرب شرعی که گاهی اغتياب قرص خورشید و گاهی ذهاب حمره مشرقيه و گاهی مطلقا ذهاب الحمره.

یک قسم جایز و دو قسم دیگر مستحب است:

 1. خواب در شب جایز.
 2. خواب یک ساعت تا یک ساعت و نیم مانده به اذان ظهر مستحب است (قیلوله).
 3. خواب بعد از ناهار که قبلش مقداری قدم زده و اجابت مزاج کنید تا سموم دفع شود و تجدید وضو کنید و بخوابید. اینجا مستحب موکد است (راحه البدن).

درمان بیماری ها با سیاهدانه : ورم پروستات

برای درمان بزرگی پروستات که یک عارضه دردناک در زیر مثانه است در بخش انتهایی کمر یک مهره بزرگ وجود دارد که به انتهای کمر وصل می شود این قسمت را با روغن سیاهدانه خالص خوب ماساژ دهید. و همچنین ناحیه پایین بیضه ها را نیز ماساژ دهید.

برای کمک به تسریع درمان این عارضه یک قاشق سیاهدانه آسیاب شده که همان لحظه با عسل مخلوط شده باشد بعد از شام و هر روز صبح میل کنید و اگر شخص گرم مزاج یا خیلی گرم بود این را با کتیرای خوراکی بخورد کتیرای خوراکی مصلح گرم و خشکی سیاهدانه است.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : ضعف عمومی

اگر کسی ضعف عمومی دارد و نای نشستن و راه رفتن ندارد یک فنجان سیاهدانه و یک لیوان شنبلیله خشک را آسیاب کرده و مخلوط کند و همچنین یک قاشق محلول عنبر به آن اضافه کند. و سپس دو لیوان عسل خالص به این مخلوط اضافه کرده و خوب هم بزند و هر روز صبح از این مخلوط با نان سبوس دار مثل نان سنگک میل کند.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : افسردگی و کسلی

تاثیر سیاه دانه بر روی زکام

اگر کسی افسردگی عادی و کسلی دارد ولی ذاتا یا بالعرض تنبل نیست بلکه بخاطر مسائل دیگری دچار کسلی و افسردگی شده است مثل اینکه کم خونی شدید دارد یا فشار خونش زیر ۱۰ است یا افت مایعات خونی یا افت پلاسمای خون دارد این شخص دائما کسل است و افسردگی عادی یا سرماخوردگی روانی دارد و همیشه کسل است.

برای درمان صبح ناشتا از مخلوط یک لیوان آب پرتقال شیرین طبیعی و آب هویج زردک که به آن هفت قطره روغن سیاهدانه خالص اضافه کرده (یعنی سیاهدانه ای که در روغن زیتون خوراکی جوشیده است) میل کند کسلی و افسردگی هر دو خوب می شود. این روش را ۵ تا ۱۰ روز ادامه دهد.

در اکثر بیماری های جسمی و روانی که شخص را از تعادل مزاجی و روانی خارج می کند بدلیل مفقود بودن توسل و توکل در زندگی فردی و اجتماعی است. به فرموده امام صادق (ع) ذکر حقیقی و واقعی داشته باش یعنی در برخورد با حرام آن را ترک کن و در برخورد با واجب آن را انجام بده.

درمان بیماری با سیاهدانه و سردرد میگرنی

اگر سردرد میگرنی دارید نصف قاشق پودر سیاهدانه و نصف قاشق انیسون که بادیان رومی است و سه تیکه قرنفل که میخک دارویی است را با هم کوبیده و با یک لیوان شیر جوشیده و کمی عسل مخلوط کنید یک فنجان از آن را هنگام سردرد میگرنی میل کنید. همچنین گیجگاه و شقیقه ها را با روغن سیاهدانه خالص ماساژ دهید سردرد میگرنی بلافاصله ساکت میشود.

درمان بیماری با سیاهدانه و خستگی ذهنی و مغزی

اگر کسی در تحقیقات، مطالعه و پژوهش دچار خستگی ذهنی و مغزی می شود، می تواند سیاهدانه را به صورت استنشاقی یعنی همان لحظه پودر کند و مثل انفیه استفاده کند خستگی مغزی و ذهنی خوب می شود. (پودر تازه سیاهدانه مانده نباشد چون اگر مانده باشد اکسید می شود و گاز خردل تولید کرده و باکتریایی و قارچی می شود.)

اگر قند خون و چربی مضر خون و آنزیم های کبدی بالا نیست در درمان خوراکی خستگی ذهنی یک لیوان شیر تازه با موز رسیده بخورید چون خستگی ذهنی غالبا بدلیل کمبود لزین مغز می باشد.

توجه: علامت موز رسیده؛ پوست زرد پررنگ و روی آن نقطه های قهوه ای و سیاه دارد (برای خستگی ذهنی بهترین خوراکی شیر موز طبیعی است.)

انواع خستگی

خستگی بر سه نوع است:

 1. گاهی خستگی جنسی در مردان است که باید غذای تازه بخورند و قولنجان زیر زبون نگه دارند و عصرانه دو عدد هویج زرد یا یک لیوان آب زردک بخورند.
 2. برای رفع خستگی جنسی در زنان کاسنی و چای رازیانه توصیه می شود.
 3. گاهی خستگی عضلانی است یعنی در انجام کارهای فیزکی مانند راه رفتن، کتاب دست گرفتن و… کم می آورد در اینجا قند خون عضله کم شده است:
 • خوردن شیره خرما روزی دو قاشق غذاخوری صبح و شب
 • خوردن ۷ عدد خرما بعد از ناهار و شام

توجه: با این داروها کم کارایی و ناکارآمدی عضلات ارادی خوب می شود یعنی بیماری دیستروفی که ضعف عضلات ارادی است خوب می شود.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : آسيت

درمان بیماری ها با سیاهدانه  کورک

بیماری آسیت یعنی آب آوردگی شکم. در روایات الحزنه (یعنی آب آوردن شکم) هفت مرتبه آمده است. امام صادق (ع) علل بیماری آسیت را اینگونه می گویند:

 1.  ایستاده شلوار پوشیدن مکروه است و چند بیماری می آورد بیماری قوس کمر، آسیت و…
 2. کسانی که در شب ایستاده آب می خورند.
 3. بعد از حمام آب خوردن. (مستحب است قبل از حمام در صورت شرجی و گرم بودن هوا چند جرعه آب بخورید که در صورت عرق کردن در حمام سردرد ناشی از کم بودن آب بدن نگیرید)
 4. خون خوردن بیماری های روانی مثل: قساوت قلب، بی رحمی و شقاوت می آورد مثلا: در دندان پزشکی شخص مقداری خون قورت میدهد که غده های عفونی در گوارش ایجاد می شود. غذاهای فست فود را نخورید چون در اینها رگهای اصلی، غدد و لخته خون وجود دارد که در کارخانه جدا نمی شود و گاهی کله پاچه، جگر سیاه یا قلب می خورید که برای حیوان حلال گوشت است و ضبح شرعی شده و خون درون آن پاک می باشد ولی بالاخره لخته خون دارد. لخته های خونی داخل قلب و جگر گوسفند را نباید بخورید.

درمان:

 1.  پودر گل استخودوس یک قاشق چایخوری با یک قاشق غذاخوری عسل استخودوس.
 2.  پودر افتیمون یک قاشق چایخوری با یک قاشق غذاخوری عسل استخودوس.
 3.  سیاهدانه با عسل قبل از خواب پا ماساژ شکم با روغن سیاهدانه خالص یا دم کرده سیاهدانه با عسل.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : فشار خون بالا

اگر فشار خون بالا و نوسانی دارید می توانید به طور مداوم از نعنا، شنبلیله، انیسون و سبزی جعفری در حالی که روی اینها هفت قطره روغن سیاهدانه ریخته اید، روزانه سه بار بعد از وعده های غذایی استفاده کنید.

فشار خون نوسانی

بیماری که فشار خون نوسانی دارد بدنش را با روغن سیاهدانه چرب کند فشار خون نوسانی اش خوب می شود.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : شپش

اگر کسی به شپش مبتلا شد هر روز محل را با سرکه طبیعی سیب ماساژ دهد و صبر کند این سرکه بر روی پوست سر و جاهای دیگر خشک شود تا تخم های شپش از بین برود.

در برخی روستاها گاهی شپش و شپشک در میان موی اطفال زیاد است برای درمان چنین عارضه ای توصیه می شود ۲۰۰ گرم سیاهدانه را آسیاب و پودر نمایید با یک لیتر سرکه خوب مخلوط نموده و از این ترکیب به دست آمده هر روز مقداری به سر بمالید تا به درون موها نفوذ کند و پوست سر را فرا بگیرد سپس در معرض نور خورشید قرار بگیرید تا این محلول مخلوط روی پوست سر خشک شود این ترکیب حداقل ۵ ساعت باید روی پوست سر بماند سپس آن را بشویید. این کار را یک هفته تکرار کنید. شپش و شپشک و تخم های آن از بین می رود.

[shepesh]

درمان بیماری ها با سیاهدانه : قارچ کچلی

درمان بیماری ها با سیاهدانه  چربی خون

اگر بیماری قارچ کچلی دارید که عفونی است یا اینکه بیماری گری دارید یعنی بیماری گال که در روایات شیعه به آن جرب می گویند با طاسی فرق دارد و نوعی از بیماری های قارچی پوست می باشد. می توانید به طریقه زیر از سیاهدانه بهره بگیرید یک قاشق سوپ خوری سیاهدانه که خوب پودر شده با یک قاشق چای خوری از عصاره سیر یا سیر له شده مخلوط کنید و با یک فنجان سرکه سیب رقیق هم بزنید تا کاملا مخلوط شود.

محلول بدست آمده را می توان به قسمت هایی از سر که مبتلا به کچلی یا گری است مالیده و پس از سه ساعت مرهم را بردارید و با روغن سیاهدانه خالص چرب کنید. و این روغن روی مو تا روز بعد باقی بماند یعنی هر ۲۴ ساعت یک بار سر را بشویید. این درمان را ادامه دهید بیماری کچلی و بیماری جرب خوب می شود.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : کورک

اگر انواع کورک یا دمل دارید یک فنجان سیاهدانه را در ظرفی ریخته و روی آن سرکه غلیظ مانند ته نشین سرکه بریزید و تعدادی برگ های گیاه خرفه روی آن ریخته و خوب هم بزنید تا بصورت خمير در بیاید آن گاه به صورت ضماد روی تکه پارچه ابریشمی بریزید و هر روز روی محل دمل یا کورک به مدت دو ساعت بگذارید. کم کم دمل ها محو و بهبودی حاصل می شود.

خواص گیاه هزار برگ

گیاه هزار برگ تب بر است و رفع تشنگی می کند و ضد زکام مخصوصا در اطفال و کودکان و ضد اسهال خونی مزمن می باشد.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : سیاتیک

برای درمان درد کمر تا زانو (عرق النسا یا سیاتیک) در روایات شیعه و طب مکمل چهار دارو بیان شده:

 1. حجامت خاص از کف پا که طریقه آن اینگونه است: نوک ناخن های شخص را بجای گرفتن، ساییده و روی رگ سیاتیک که درگیر شده محکم قرار دهید بعد با دو تیکه کش، محکم پا را از بالا تا مچ ببندید، و از بالا به طرف پایین دست بکشید تا تجمع خون بیشتر در کف پا حاصل شود سپس با سوزن های بهداشتی در گودی کف پا چند تا سوزن بزنید، چند قطره خون سیاه می آید و جای حفره ها را پودر سنگ نمک خالص و بهداشتی و ضد عفونی شده بزنید و جای آن دوباره روغن زیتون خوراکی مرغوب بزنید.
 2. خوردن روغن بنفشه خالص (یعنی بنفشه طبی و کوهی) که در پایه روغن زیتون خوراکی جوشانده و تهیه شده باشد؛ قویترین دارو ضد رماتیسم مفصلی است و همچنین در بحث سیاتیک می توانید بخورید و محل درد را ماساژ دهید. در روایات است که رسول خدا (ص) به علی (ع) می فرمایند: هر آینه اگر فواید روغن بنفشه را مردم دنیا می دانستند جرعه جرعه می نوشیدند.
 3. برگ مرزه را پودر کرده و با عسل مخلوط کنید و بر موضع درد سیاتیک ضماد نمایید و ماساژ دهید.
 4. سیاهدانه با عسل بخورید مخصوصا شب قبل از خواب و پودر سیاهدانه و عسل اگر بر موضع درد سیاتیک و همچنین دردهای مفصلی آرتریت روماتوئید و … گذاشته شود دردهای التهابی مفصل و درد سیاتیکی ساکت می شود و از داروهای دیگر قوی تر است.

داروی سیاهدانه برای کمر لقی

کسانی که کمر لقی دارند در خواب یا بیداری و چند بار در هفته جنب می شوند اگر هر شب یک قاشق مرباخوری سیاهدانه با عسل بخورند کمر لقی سرد مزاجی آنان که افت متابولیسم بازل می باشد خوب می شود.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : چربی خون

فواید بکارگیری سیاهدانه برای از بین بردن چربی خون: یک قاشق کوبیده سیاهدانه و یک قاشق از گیاه اخیلیا که به آن داروی هزار برگ هم می گویند با یک فنجان عسل مخلوط کرده و ناشتا میل کنید در برطرف کردن زیادی چربی خون بسیار موثر است به طوری که جانشین خوبی برای جراحی قلب که خطر مرگ را در پی دارد می تواند باشد.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : فشار خون

درمان بیماری ها با سیاهدانه  مشکلات گوارشی

اگر کسی فشار خون دارد چند قطره روغن سیاهدانه با آب آشامیدنی بخورد گرچه هفته ای یک مرتبه باشد به زودی فشار خونش پایین می آید و نیاز به قرص ضد فشار خون ندارد.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : ورم کلیه

اگر کسی ورم کلیه دارد مقداری از کوبیده سیاهدانه با روغن زیتون خمیر کند و بر روی کلیه بگذارد هر روز صبح این کار را انجام دهد التهاب ورم کلیه برطرف می شود.

توجه: یکی از ورم ها، ورم زانو به پایین است که پا آنقدر چاق شده که داخل کفش نمی رود بهترین دارو حتی در دیابتی ها که زانو به پایینشان ورم می کند و معمولا برای آن ها هم خوب است سیاهدانه می باشد.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : قند خون

کسانی که قند خون دارند یک پیمانه کوچک از سیاهدانه ساییده شده و یک قاشق بزرگ از تخم هندوانه حنظل و نصف پیمانه تخم شاهی و دانه انار آسیاب شده و یک پیمانه پودر چغندر مخصوصا چغندر قند و یک قاشق کوچک از آنغوزه با شیرابه انجدان را مخلوط کرده و این مخلوط را هر صبح ناشتا میل کنند اگر با شیر تازه باشد تاثیر کاهش قند خونش بیشتر است.

روشی دیگر برای درمان قند خون با سیاهدانه

برگ گردو، تخم شنبلیه، سیاهدانه و آویشن. این دارو در افرادی که انسولین استفاده می کنند اثر ضعيف دارد و در افراد غیر انسولینی اثر قطعی دارد و باعث پایین آمدن قند خون می شود.

روش مصرف:

یک قاشق مرباخوری از پودر را در یک نعلبکی ماست مخلوط کرده و قبل از ناهار و شام و یک وعده در عصر میل کنید. (چون بعد از غذا هر شخصی حتی اگر سالم باشد قند خونش به دویست می رسد سپس پانکراس، انسولین ترشح کرده و دو ساعت بعد از هضم غذا، قند به حالت اولیه اش بر می گردد.)

نکته: هر کسی بعد از غذا قندش بالا برود این بیماری قند نیست بلکه ساختار فیزیولوژی بدن است و طبیعی می باشد. اگر طی چند روز علایم بیماری شما کاهش نیافت باید به متخصص مراجعه کنید و مصرف دارو شیمیایی، گیاهی و… باید زیر نظر متخصص داروشناس باشد.

درمان با سیاهدانه : بیماری قند خون

سیاهدانه نقش مهمی در درمان بیماری قند دارد به اندازه یک لیوان از سیاهدانه آسیاب شده و نصف لیوان از بذر تره تیزک و یک لیوان از انار آسیاب شده که پس از خشک کردن انار بدست می آید و یک لیوان از ریشه کلم که خشک شده آسیاب کنید،

تمام اینها را خوب پودر کرده و مخلوط کنید هر روز شخص دیابتی نصف قاشق از مخلوط به دست آمده را حداقل نیم ساعت قبل از غذا بخورد. برای تلخی این معجون می توانید نصف قاشق چایخوری عسل خالص به آن اضافه و میل کنید.

نکته: میوه های گلابی، گیلاس، هویج زردک و آلو بخارا چون سوربیتول دارند قند خون را بالا نمی آورند.
امام صادق (ع) به دلالت ضمنیه فرمودند: موقع خیار خوردن از تلخه خیار شروع به خوردن کن چون در تلخی خیار انسولین طبیعی است یعنی اول انسولین بدنت را تهیه کن بعد غذا بخور چون بعد از غذا قند به طور طبیعی دو برابر می شود.

دیابت

تاثیر سیاه دانه در دیابت

اگر کسی دیابت نوع یک یا دو دارد برای پایین آوردن قند خون می تواند از این موارد استفاده کند:

 1. سبزی خرفه بخورد.
 2. خورشت بامیه ای که چرب و پرادویه نباشد میل کند.
 3. دو عدد بادام تلخ صبح میل کند.
 4. پیاده روی آرام در سطح صاف شبانه (۱۵ تا ۲۰ واحد قند را پایین می آورد.)
 5. نصف استکان عرق کلتوره میل کند.

عطش کاذب و قند خون

شخصی که عطش زیاد به نوع عطش کاذب دارد حال یا بیماری دیابت یا استسقا دارد که یکی از عوارضش تشنگی کاذب است. در اینجا مغز خیار بوته ای بخورد چون ضد جذام در تابستان است و عطش کاذبش خوب می شود و اگر مغز خیار را با تلخه اش بخورد ۱۵ واحد قند خون را پایین می آورد.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : خال گوشتی یا زگیل

اگر کسی خال گوشتی یا زگیل دارد می تواند از سیاهدانه تازه که در سرکه سیب خمیر کرده با پارچه پشمی یا کتانی روی محل بگذارد کم کم از بین می رود.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : شکستگی استخوان

اگر شکستگی استخوان دارید و جا انداخته اید جوش خورده یا می خواهید جوش بخورد یک قاشق سیاهدانه را به آشی که حاوی عدس، پیاز و تخم مرغ است اضافه کنید و یک روز در میان از این آش استفاده کنید و اطراف محل شکستگی را هر روز با روغن سیاهدانه خالص چرب کنید (یعنی سیاهدانه ای که در روغن زیتون جوشیده است) و ببندید و پس از هر نوبت محل شکستگی را باز کنید روغن سیاهدانه را گرم کرده محل را چرب کنید در درمان شکستگی استخوان بسیار مفید است

و مطلب دیگر اینکه اگر به درستی جا انداخته شود ریگلاژ شود از عرق الجبال (مومیایی) تا دو روز به اندازه یک ماش هر روز بخورید و محل شکستگی را با محلول غلیظ موميا ماساژ دهید نه تنها استخوان جوش می خورد بلکه ترک استخوان هم جوش می خورد به گونه ای که در سرمای شدید زمستان و گرمای شدید تابستان محل شکستگی درد نمی گیرد. در پزشکی جدید استخوان جوش می خورد اما ترک را درمان نمی کنند؛ لذا بیماری که استخوانش شکسته در سرمای شدید و گرمای شدید استخوان درد می گیرد.

حبس ادرار 

اگر کسی مشکل حبس بول دارد یا ادرارش کم است از سیاهدانه استفاده کند چون مدر است.

مشکلات صفرا

اگر کسی مشکل صفرا و ازدیاد مایع صفراوی دارد و بخواهد پمپاژ صفرا به اثنی عشر راحت باشد باید سیاهدانه در جیره غذایی اش قرار بگیرد.

درمان بیماری ها با سیاهدانه : مشکلات گوارشی

تاثیر سیاه دانه بر گوارش

قدیمی ها به همراه نان، ماست و… سیاهدانه می خوردند و دچار مشکلات گوارشی نمی شدند چون ضد نفخ شکم، گاز روده، ازدیاد گاز معده و ضد قرقره های شکمی و روده ای است و طبق فرمایش امام صادق (ع) درمان قراقره می باشد.

هضم کننده های غذا

در سیاهدانه آنزیم های خاصی است که به هضم غذا کمک می کند نظیر خرما، سیب رسیده شیرین درختی، انار شیرین و خربزه که این چهارتا در روایات شیعه است که بعد از غذا به هضم غذا کمک می کند.

ریفلاکس معده

کسانی که ترشا یا توده دارند یا تخمه و سوزش سر معده دارند به اصلاح اصول طب داخلی هاریسون؛ هارت بون در منطقه اپی گاستر دارند سیاهدانه ضد ترشا و ضد ریفلاکس و ضد برگشت اسید معده به مری است. سیاهدانه نمی گذارد از نظر تخصصی گیرنده ۲H در جدار داخلی معده آلارم کاذب بدهد و تحریک اضافی داشته باشد.

در تحریک اسید معده که انسان محتاج به شربت های منیزیم آلمینیومی ام جی و یا ژله های خاصی قبل و بعد غذا می شود اگر در جیره غذایی اش سیاهدانه و آن چند موردی که امام صادق (ع) فرمود از خرما و خربزه و سیب و انار شیرین باشد مشکلش حل می شود.

مسكن طبیعی

سیاهدانه یک مسکن طبیعی می باشد لازم نیست از مسکن های شیمیایی استفاده کنید که غالبا مشتقات تریاک، مرفین و آنفتامین هاست.

برای ادامه مطالب به بخش های زیر مراجعه کنید:

درمان بیماری با سیاهدانه (بخش دوم)

درمان با سیاهدانه (بخش سوم)

دسته بندی پیشگیری و بیماریها طب سنتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت