شربتها و غذاهای زنبور عسل

200
شربتها و غذاهای زنبور عسل

شربتها و غذاهای زنبور عسل

شربتها و غذاهای زنبور عسل که در طور سال به زنبورها داده می شود دو نوع هستند:

۱- غذاهای آبکی (شربت ها)

۲- غذاهای غیر آبکی

غذاهای آبکی (شربت ها)

در تهیه آنها از آب استفاده می شود و حالت آبکی دارند.

الف- شربت یک به یک:

یک کیلو شکر را در یک لیتر آب مخلوط کرده خوب هم میزنند تا شکر در آب کاملا حل گردد. آنگاه آن را کمی گرم کرده، در اختیار زنبورها میگذارند.

ب- شربت سه به دو:

شربت شکر

برای تهیه آن ۳ کیلو شکر را در ۲ لیتر آب ریخته هم می زنند تا شکر کاملا در آب حل گردد. هرگاه حل نشد آن را در ظرف فلزی میریزند، روی آتش می گذارند تا فقط آن قدر گرم شود که اگر انگشت داخل آن گذاشته شد گرمای آن کمی حس گردد.

در این حال باید هم زده شود و خوب مخلوط گردد. از جوش آمدن شربت حتما پرهیز گردد، چون در وسط زمستان در داخل شانها سخت و متبلور گشته و برای زنبور غير قابل استفاده میشود و در نتیجه باعث مرگ جمعیت از گرسنگی خواهد شد.

در محاسبات برای مقدار شربتی که به جمعیتها داده میشود باید زنبورداران این موضوع را دانسته باشند که مخلوط کردن یک کیلو شکر با یک لیتر آب هرگز ۲ لیتر شربت نمیدهد و با حل کردن ۳ کیلو شکر در ۲ لیتر آب به هیچ وجه ۵ لیتر شربت تولید نمی شود. لذا نتيجه ی این مخلوطها را باید در جدول های زیر جستجو کرد.

جدول

جدول شربت دو به سه

ج- شربت شکر و عسل:

برای تهیه آن یک کیلو شکر، یک کیلو عسل را در یک لیتر آب خوب حل می کنند، اگر خوب حل نشد با کمی گرم کردن و هم زدن حل خواهد شد ولی باز هم محلول نباید هرگز بجوش آید.

د- شربت عسل:

در تهیه آن یک کیلو عسل را در یک لیتر آب خوب حل می کنند.

 غذاهای غیر آبکی

 غذاهای غیر آبکی

آنهایی هستند که سفت و خمیر مانند بوده و در تهیه آنها از آب استفاده نمی شود. و مهم ترین آنها عبارتند از:

الف- قاب عسل:

شانی است پر از عسل که در درجه ی اول آن را به جمعیت هایی میدهند که غارت شده اند و یا این که عسل آنها به اتمام رسیده و یا در حال تمام شدن است و به هر حال نیاز فوری به عسل دارند. برای این کار شان پر از عسل را داخل کندو و آن جایی که زنبورها هستند آویزان می کنند. قابهای عسل را به جمعیت هایی که نیاز فوری هم نداشته باشند و همچنین به بچه هایی که تازه گرفته شده و یا مصنوعا تولید شده اند می توان داد.

ب- خمیر شیرین:

با مخلوط کردن و قوام آوردن ۴ کیلو پودر شکر و یک کیلو عسل نسبتا داغ تهیه میشود و بیش از همه در بهمن و اسفند به جمعیت ها و برای تحریک ملکه به تخم گذاری بیشتر داده میشود.

ج- خمیر گرده مصنوعی:

تمامی مواد غذایی که پیش از این به زنبور عسل داده میشد، فقط از مواد قندی تشکیل شده بود، حال آن که غذایی که در این جا فرمول آن داده می شود بیشترین قسمت آن مواد پروتئینی است.

برای تهیه آن آرد سویا. شیر خشک بدون چربی، پودر شکر و مخمر آبجو را با وزنهای مساوی خوب مخلوط کرده آن گاه روی آن کم کم عسل گرم می ریزند و با دست آنقدر فشار میدهند تا خمیر شده و کاملا قوام بیاید. برای استفاده جمعیتها آن را روی نایلونی که زیر سقف و روی نصف سطح قابها پهن شده می گذارند تا زنبورها از آن استفاده کنند تا کمبود گرده گل در طبیعت برای شان جبران گردد.

جدول

در جدول فوق نوع غذا در مواردی که باید داده شود معلوم گردیده. نوع غذایی که در هر مورد می توان به جمعیت داد را با علامت + و مواردی که بهتر است داده نشودبا علامت – نشان داده شده.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید