سالاد و خام گیاه خواری

کاربر 27کاربر 27
1,799 بازدید
سالاد

سالاد خام گیاه خوار

سالاد خام رکن اصلی برنامه غذایی خام گیاه خواران است. چون هم خوشمزه اند هم مواد مهم غذایی و ضروری در آن موجود است. هم شکم سیر کن و هم کم کالری است. کوچک ترین مزاحمتی برای بدن ندارد بلکه برعکس عمل هضم و سوخت و ساز نیرو می بخشد فقط با کدبانوی خانه است که آن را طوری خوش منظره و دکوراتیو و دلپسند و رنگارنگ درست کند که بهانه گیر ترین و مشکل پسند ترین مردان نیز نتوانند از آن رویگردانند بلکه با دیدن آن دهانشان پر از آب شود.

سالادهای سبزی

سالاد سبزی

سالاد کاهو

برگ های تازه کاهو را به اندازه کافی خرد کرده با سس دل خواه بلافاصله پیش از مصرف کردن آن می آمیزیم. کاهو نباید پلاسیده باشد. همین ترتیب برای ترتیزک چه صحرایی چه بوستانی و امثال آن ها مناسب است منتهی برحسب ذائقه هرکس ممکن است به آن پیاز یا چیزهای دیگر بی افزاییم.

سالاد آنديو

برگ های زیادی را دور ریخته بقیه را به قطعات باریک می بریم و بیست دقیقه در آب نیم گرم قرار می دهیم تا تلخی آن برطرف شود سپس آن ها را شسته به سس دل خواه می افزاییم. سالاد اندیو را با چیزهای دیگر مانند گوجه فرنگی، خیار، بی بر و مانند آن ها نیز می توان مخلوط کرد که بسیار مفرح می شود.

سالاد کاسنی

یکی از بهترین سالادهای زمستان است و به این شکل آماده می شود: سه یا چهار برگ کاسنی برداشته پس از پاک کردن و شستن قسمت تلخ آن را که در انتهای پایین آن قرار دارد با چاقوی نوک تیزی در آورده دور می ریزیم. سپس بر حسب بزرگی برگ ها آن ها را خرد کرده با سس و مایونز می آمیزیم. سالاد کاسنی را می توان با کاهو یا گوجه فرنگی مخلوط کرد. همچنین با بعضی میوه ها مانند آناناس، پرتقال، نارنگی و مانند آن ها نیز خوب می افتد.

سالاد اسفناج

سالاد اسفناج

۲۵۰ گرم اسفناج جوان را خوب شسته خشک می کنیم سپس آن را خرد کرده در سس سالا د که قبلا آماده کرده ایم ریخته به هم می زنیم و با فاصله به مصرف می رسانیم.

سالاد خیار

پانصد گرم خیار را پوست کنده به حلقه های نازک می بریم و با سسی که از دو قاشق روغن دوسه قاشق آب لیمو کمی نمک و سیر کوبیده و دو قاشق قرمه سبزی خوردن آماده شده می آمیزیم.

سالاد گوجه فرنگی ساده

نیم کیلو گوجه را شسته به ورق می بریم و با دو قاشق آب لیمو دو قاشق روغن قدری نمک و پیاز ریز کرده با فلفل و تره، جعفری، شوید و سیر می افزاییم. هر سس دیگری را نیز با سالاد گوجه فرنگی می توان به کار برد.

سالاد بی بر(فلفل فرنگی)

نیم کیلو بی بر سبز سرخ یا زرد را با همان سس که برای سالاد گوجه فرنگی گفتیم مخلوط می کنیم. برای آماده کردن آن باید نخست بی برها را شسته باز کنیم و تمام تخم های تند آن را خارج کرده دوباره بشوییم و بسیار نازک آن ها را ببریم. برای این که سس به درون آن نفوذ کند باید مدتی آن را در سس نگه داریم. بی بر میوه ای است مخصوص و سرشار از ویتامین است و باید زود به زود از آن خورد.

خوراک های خام از سبزی های ریشه ساقه و غیره

سالاد خوراک خام

خوراک هویج

نیم کیلو هویج را پاک کرده در سه قاشق آب لیمو، قدری نمک دو قاشق قرمه جعفری با تره را به آن می افزاییم و بلافاصله به مصرف می رسانیم. هویج را با یک سیب و ترب یا چند تربچه رنده کرده نیز می توان آمیخت.

خوراک كرفس

یک ریشه متوسط کرفس را پاک کرده رنده می کنیم و با سس دل خواه و دو قاشق خرده فندق می افزاییم. اگر خواستیم یک دانه سیب ترش را نیز با پوست رنده کرده به آن می افزاییم.

خوراک چغندر

نیم کیلو چغندر را با دو دانه سیب خوب شسته رنده می کنیم و سس بی چربی را به آن افزوده خوب به هم می زنیم.

خوراک چغندر با موز

یک موز را با پشت چنگال له کرده با قدری آب لیمو و سه قاشق شیر بادام خوب مخلوط می کنیم سپس دو تا سیب را با پوست و پس از آن نیم کیلو چغندر را در آن رنده می کنیم.

خوراک ترب

دو سه ترب را خوب شسته به ورق های نازک می بریم یا رنده می کنیم سپس با سس به هم می آمیزیم.

خوراک ترب با مغز گردو

سالاد ترب

نیم کیلو ترب را رنده کرده با ۲۵۰ گرم مغز گردو و پیاز و نمک می آمیزیم. و هر قدر میل داریم بلغور خیس کرده به آن می آمیزیم .این خوراک را در کرمان با نان می خورند.

خوراک تربچه

در سه دسته تربچه را از ریشه و برگ های درشت جدا کرده تربچه ها را رنده و برگ های کوچک را ساطوری کرده با سس معمولی می آمیزیم.

خوراک يرآلماسی (سیب زمینی ترشی)

چند دانه یرآلماسی را خوب شسته در سس معمولی رنده می کنیم و قدری شیر بادام و سبزی خوردن خرد کرده به آن می افزاییم.

خوراک مارچوبه

نیم کیلو مارچوبه را شسته پوست می کنیم دو قاشق آب لیمو دو قاشق مایونز با قدری شیر بادام کمی نمک و عسل و بالاخره قدری جعفری با شوید یا بادرنجبویه روی آن می پاشیم.

خوراک سالاد آرتیشو

ته آرتیشوها را نازک بریده روی سالاد کاهو تقسیم می کنیم و با سلیقه می چینیم. سپس آب لیمو روی همه آن ها چکانده قدری مایونز روی آن می ریزیم و با قارچ خام آن را می آراییم.

خوراک كرفس ساقه

سالاد خوراک کرفس

چهار ساقه کرفس را پوست کنده می شوییم. سپس به قطعات ۷تا ۸ سانتی متر می بریم. بعد چهار قاشق مایونز خوشمزه روی آن می ریزیم و در آخر آن را با ترتیزک باغ یا ترتیزک نهر می آراییم.

خوراک كلم قمري

چهار دانه کلم قمری را پوست کنده رنده یا نازک می بریم و با سس و خرده پیاز آمیخته روی آن بادرنجبویه می پاشیم.

خوراک گل كلم

دو قاشق آبلیمو، دو قاشق شیر بادام، قدری نمک و عسل را در ظرف ریخته گل کلم کوچکی را در آن رنده می کنیم و خوب به هم می آمیزیم و در آخرکار دو قاشق خرده فندق روی آن می پاشیم.

خوراک کلم بروکسل

نیم کیلو کلم را پاک کرده می شوییم و خیلی ریز خرد می کنیم با سس یا مایونز گردو می میزیم.

سالاد گردو با کرفس

کرفس خرد شده ۴ شاخه، فلفل سبز تازه خرد شده یک عدد، گوجه فرنگی بزرگ و رسیده ۳ عدد (سس فرانسه ۴ قاشق دسرخوری)، گردوی کوبیده نیم فنجان، تره تیزک با شاهی چند برگ.

طرز تهیه: به مقدار مناسب کرفس و فلفل و گوجه فرنگی را با سس مخلوط کرده و بر روی آن گردوی کوبیده پاشید و با برگ های شاهی یا تره تیزک تزئین داد.

سالاد پیاز، حبوب و قارچ

سالاد پیاز

سالاد پیاز

این سالاد را بیشتر برای زینت سالادهای دیگر یا پهلوی آن ها گذاشتن به کار می برند. و برای تهیه آن دو سه کله پیاز را پوست کنده به برگ های نازک می بریم و با سس معمولی و قدری سبزی خوردن خرد کرده می آمیزیم.

سالاد تره فرنگی

دو سه تا تره را برداشته انتهای سبز آن ها را بریده کنار می گذاریم و بقیه را عرضا خیلی نازک می بریم و با سس معمولی و قدری آب پرتقال مخلوط می کنیم. تره فرنگی برای آمیختن با سایر خوراک های سبزی نیز بسیار مناسب است.

سالاد لوبیا سبز

نیم کیلو لوبیا را پاک کرده به قطعات کوچک می بریم و با قدري مرزه و سس ساده در آمیخته روی آن جعفری می پاشیم.

سالاد نخود فرنگی

۷۵۰ گرم نخود تازه را از غلاف خارج ساخته با سس و مقداری شیر بادام و سیر آمیخته یک قاشق جعفری خرد کرده روی آن می پاشیم.

سالاد قارچ

۲۵۰ گرم قارچ را با احتیاط تمام و خوب پاک کرده با آب سرکه آن را می شوییم و برای خشک کردن روی پارچه ای پهن می کنیم سپس آن ها را برداشته به برگ های خیلی نازک می بریم و آب لیمو روی آن می پاشیم. سپس با احتیاط و به طوریکه ورقه های قارچ خرد نشوند آن را با چهار قاشق مایونز به هم می زنیم. برای زینت دادن آن کاهو ورق های نازک تربچه و قدری قورمه جعفری را روی آن قید می دهیم.

سالادهای مخلوط از سبزی های تازه

سالاد مخلوط

سالاد سبزی (برای ۶ تا ۸ نفر)

١- کرفس مغزدار۳ یا ۲ عدد، ۲- مغز کاهو۲ یا ۱ عدد، ۳- قارچ ۲۵۰ گرم، ۴- مغز گردوی خرد شده ۳ یا ۲ قاشق سوپ خوری، ۵- روغن زیتون ۳ یا ۲ قاشق سوپ خوری، ۶- آب لیموی تازه ۳ یا ۲ قاشق سوپ خوری، ۷- نمک و فلفل به مقدار کم.

طرز تهیه: ساقه های کرفس را خلال کرده و کاهو را هم برشته های نازک می بریم. نمک و فلفل را اول در آب لیمو سپس در روغن زیتون می ریزیم بعد قارچ را تمیز کرده خرد می کنیم بعد تمام مواد را با هم مخلوط کرده و در ظرفی قرار می دهیم و روی آن را با مغز گردوی نیم کوب شده و با چنانچه زیتون موجود باشد با زیتون تزئین می کنیم.

نوع دیگر سالاد سبزی

هویج ۲ عدد، چغندر کوچک تازه ۲ عدد، گل کلم متوسط ۱/۴، کرفس خرد شده نیم فنجان.

طرز تهیه: این سبزی ها را به شکل خلال خرد کنید و در بشقابی که دور آن را برگ کاهو چیده اید بگذارید و روی آن را سس فرانسوی بریزید.

سالاد سبزی فصل

ظرف گردی را انتخاب می کنید وسط ظرف یک ردیف خیار ورقه شده، یک ردیف گوجه فرنگی ورقه شده، یک ردیف مغز کاهوی خرد شده می ریزیم و روی سالاد را با حلقه های نازک فلفل سبز و پیاز می پوشانید. چنانچه زیتون موجود باشد مقداری زیتون سبز و سیاه را روی آن می چینید اطراف سالاد را با قارچ های گوجه فرنگی، تربچه و پیاز چه تزیین می کنید و روی آن را سس زیتون و آب لیموی تازه می ریزید.

سالاد کاهو، خیار و گوجه فرنگی

طرز تهیه سالاد کاهو در خام گیاه خواری

یک دانه کاهو را تمیز و خرد کرده با مقدار دل خواه خیار و گوجه فرنگی و مقداری سبزی خوردن خرد کرده با سس ساده با مایونز سبزی به هم می آمیزیم.

سالاد کاهو گوجه فرنگی و تربچه

یک دانه کاهو را طبق معمول آماده کرده چهار گوجه فرنگی و دو دسته تربچه را به ورقه های نازک بریده با سس ساده به هم می آمیزیم و روی آن سبزی خوردن خرد کرده می پاشیم.

سالاد کاهو از همه رنگ

یک دانه کاهو، دوتا خیار متوسط، دوتا گوجه فرنگی خرد کرده یک دانه سیب و یک گلابی خرد کرده و یک بی بر سرخ ریز کرده با سس و مایونز مخلوط می کنیم.

سالاد کاهو و اندیو

کاهو را شسته خرد می کنیم اندیو را باریک بریده با سس و خرده پیاز به هم می آمیزیم.

سالاد گوجه فرنگی بی بر

۲۵۰ گرم گوجه را به ورقه های نازک بریده با دو دانه بی بر سبز یا زرد یا سرخ که خیلی نازک و ریز بریده ایم با سس مخلوط کرده، روی آن را با کاهو می آراییم. به این سالاد می توان به دل خواه خیار، کرفس، سیب و قارچ هم اضافه کرد.

سالاد هویج، کرفس، سیب

۳۰۰ گرم هویج را با دویست گرم کرفس پوست کنده و یکی دو تا سیب را با پوست رنده کرده فورا با آب لیمو مخلوط کنند و قدری نمک و عسل و شیر بادام با مایونز به آن اضافه کنند.

سالاد اسفناج و تره فرنگی و کرفس

سالاد تره فرنگی

۳۰۰ گرم هویج، ۲۰۰ گرم تره فرنگی و ۱۰۰ گرم کرفس را طبق معمول خرد کرده با سس می آمیزیم و یک قاشق تره با جعفری خرد کرده روی آن می پاشیم.

سالاد هویج، تره فرنگی

۳۰۰ گرم اسفناج را شسته، ریز می کنیم، تره را نیز خیلی نازک می بریم و هر دو را با رب گوجه مخلوط کرده روی آن شوید و دو قاشق فندق کوبیده می پاشیم.

سالاد کرفس، گوجه فرنگی، اندیو، لوبيا

۱۵۰ گرم کرفس را پوست کنده رنده می کنیم و بلافاصله با آب لیمو می آمیزیم. سپس گوجه ها را به قطعات کوچک و اندیو را به نوارهای ظریف و لوبیا را به قطعات کوچک می بریم و همه را با سس دل خواه می آمیزیم و قدری صبر می کنیم تا سس به درون لوبيا نفوذ کند.

سالاد نخود و قارچ

۲۰۰ گرم نخود پوست کنده تازه را با ۲۵۰ گرم قارچ تازه با پنج قاشق آب لیمو کمی نمک و عسل یک قاشق پیاز خرد کرده و دو قاشق جعفری ساطوری درهم بیامیزیم و قدری صبر می کنیم تا سس به درون نخود و قارچ برود.

سالاد مخلوط سبزی

کرفس نیم بوته، كلم ۲۰۰ گرم، گل کلم ۳۰۰ گرم، کاهو ۵۰۰ گرم، چغندر و هویج زرد از هر یک ۲۰۰ گرم، آب لیمو و روغن کمی نمک و فلفل زردچوبه.

سالاد گل کلم، گوجه فرنگی، تربچه

طرز تهیه سالاد گل کلم در خام گیاه خواری

یک گل کلم کوچک و یکی دو دسته تربچه با چهار دانه گوجه فرنگی درشت، چهار قاشق شیر بادام و چهار قاشق مایونز را به هم می آمیزیم و یک قاشق آب لیمو و یک قاشق پیاز رنده کرده و دو قاشق قرمه سبزیجات به آن می افزاییم.

سالاد نخود فرنگی

نیم کیلو نخود فرنگی را بعد از خارج ساختن از غلاف با مقداری شیر بادام و پیاز و سیر رنده شده و با سس دل خواه مخلوط و در آخر یک قاشق سوپ خوری جعفری خرد شده روی آن می پاشیم.

سالاد دلمه گوجه فرنگی

داخل ۴ یا ۳ عدد گوجه فرنگی بزرگ را بیرون آورده و آب آن را برای چاشنی نگه دارید، سپس نیم فنجان کرفس، نیم فنجان خیار پوست نکنده و۱/۸ فنجان تربچه را که ریز ریز خرده کرده اید با کمی سیر و شاهی مخلوط کرده و نیم فنجان سس فرانسه در آن بریزید و درون گوجه فرنگی های خالی را با مخلوط این سبزی ها پر کرده و در بشقابی که دور آن را برگ کاهو چیده اید بگذارید و بعد از سرد شدن سر سفره بیاورید.

سالاد رنگارنگ

آب مغز کاهو و کمی کلم و گوجه فرنگی و کرفس و یک خیار کوچک با نصف یک فلفل سبز تازه را در ماشین آب میوه گیری یا به وسیله چرخ گوشت گرفته و کمی نمک به آن اضافه کرده میل نمایید. چنانچه بخواهید در این سالاد از آب لیمو استفاده شود بایستی از مصرف گوجه فرنگی صرف نظر شود. (این سالاد مایع را قبل از غذا صرف کنید و از چاشنی های تند دیگری چشم بپوشید.)

سالادهای تند

سالاد گریپ فروت

سالاد گریپ فروت

یک گریپ فروت درشت را پوست کنده ریز می کنیم، دو تا گوجه فرنگی درشت و پوست کنده را نیز خرد می کنیم و با دو قاشق کرفس رنده کرده، دو قاشق نارگیل رنده کرده، یک قاشق کشمش و چهار قاشق مایونز با هم می آمیزیم.

سالاد موز با نعناع

چهار موز درشت را پوست کنده به طول نصف می کنیم و فورا با دو قاشق آب لیمو می آلاییم، سپس دو تا قاشق نعناع تازه و ساطوری شده را روی آن ها پاشیده، دو قاشق مایونز و چهار قاشق شیر بادام را روی نیمه موزها تقسیم می کنیم.

سالاد میوه با گوجه فرنگی

دو تا سبب، دو تا موز و چهار گوجه فرنگی را پوست گنده خرد می کنیم و فورا با آب لیمو مخلوط می نماییم. سپس ۱۵۰ گرم شیر بادام، قدری نمک را نیز خوب به هم زده با میوه ها می آمیزیم و روی برگهای سالاد در بشقاب می گذاریم.

سالاد میوه آمریکایی

دو تا سیب، دو تا موز، آناناس، چهار تا نارنگی، یک پرتغال، یک صد گرم انگور قاچ کرده هسته گرفته، ۱۵۰ گرم شیر بادام، دو سه قاشق مایونز، قدری آب لیمو، کمی نمک را به این ترتیب آماده می سازیم: سیب ها و موزها را پوست کنده و نازک می بریم. آناناس را خرد می کنیم، نارنگی ها را از طول دولایه کرده هسته های آن ها را می گیریم و به چند قسمت می بریم. همچنین پرتقال ها را پره پره کرده هر پره را چهار قسمت می کنیم. شیر و مایونز را خوب مخلوط کرده و آب لیمو، نمک را کم کم به آن می افزاییم و می چشیم تا مزه مطلوب به دست آید. آن گاه روی مخلوط میوه می ریزیم.

سالاد میوه ژاپنی

سالاد تند

۳۵۰ گرم آناناس خرد کرده و دوتا پرتغال، چهارتا گوجه فرنگی پوست کنده، طبقه طبقه روی هم می چینیم بعد ۱۳۵ گرم مایونز، قدری نمک و فلفل و یک قاشق چای خوری خردل را روی میوه ها می ریزیم و در پایان کار قدری قورمه جعفری روی آن می پاشیم.

سالاد هلو و کرفس

دو تا هلوی درشت، چهار قاشق کرفس رنده کرده، دو قاشق مغز گردوی کوبیده، دو قاشق زیتون ساطوری شده، مقدار لازم مایونز با قدری نمک و فلفل را به این ترتیب درست می کنیم: هلوها را پوست کنده هر یک را دو نیم می کنیم و هسته های آن ها را می گیریم. سپس آن ها را روی برگ های کاهو در بشقاب می چینیم. آن گاه بقيه اجزا را با هم مخلوط کرده پس از چشیدن و پسندیدن توی هلوها ریخته آن ها را پر می کنیم.

سالاد نارنگی و کرفس

۳۰۰ گرم کرفس، دو یا سه تا سیب، آب یک دانه لیمو، سه تا نارنگی،۵۰ گرم مغز گردو رنده کرده با ۲۵ گرم مایونز را به این ترتیب آماده می کنیم: کرفس را رنده کرده فورا با آب لیمو مخلوط می کنیم، سیب ها را شسته با پوست در کرفس می ریزیم. نارنگی ها را پوست کنده هسته های آن را می گیریم و تمام اجزا را با مایونز مخلوط می کنیم و مدتی می گذاریم تا به هم بیفتد و هنگام کشیدن روی آن را با نیمه های مغز گردو و پره های آب شده نارنگی می پوشانیم.

سالاد صبحانه

چهار تا هلوی رسیده، ۱۵۰ گرم شیر بادام، نیم فنجان نارگیل رنده شده، دوازده دانه آلو که از روز پیش در آب پرتقال خیسیده با سس سالاد میوه را به ترتیب زیر درست می کنیم: هلوها را پوست کنده هریک را دو نیم می کنیم. شیر را می زنیم تا کف کند و در نیمه های هلو می ریزیم ونیمه ها را به هم می چسبانیم ودر رنده نارگیل می غلتانیم و روی برگ های تره تیزک یا کاهو قرار می دهیم.

سالاد خورشید

چهارتا ورقه آناناس، دو تا پرتقال پوست کنده و پاره پاره کرده یک دانه گریپ فروت پره پره کرده، چند تا گیلاس قرمز هسته گرفته، دو قاشق مایونز مخلوط با شیر را به این ترتیب آماده می کنیم: نخست صفحات آناناس را در ظرفی پهلوی هم چیده روی آن ها پرتقال و گریپ فروت را تقسیم می کنیم. سپس گیلاس را به صفحات بريده بین صفحات آناناسی قرار می دهیم بعد به پرسیون هایی روی برگ کاهو تقسیم کرده مایونز را روی هر پرسیون می ریزیم و با ترتیزک می آراییم. 

سالاد زمستانی

دو تا سیب را با پوست رنده کرده با چهار قاشق کرفس رنده شده، چهار قاشق خرما ساطوری شده با یک قاشق آب لیمو مخلوط کرده در سه چهار قاشق مایونز و شیر هم می زنیم و روی آن دو قاشق مغز گردوی کوبیده می پاشیم و با برگ کاهو می آراییم.

سالاد تابستانی

کلم پیچ را به شکل خلال های نازک و کوچکی درآورده و خیار را بدون این که پوست بکنید به قطعات نازکی ببرید و همه آن ها را در ظرف سالادخوری ریخته و روی آن آب لیمو و کمی نمک و فلفل و پیاز بریزید بعد از سرد شدن در یخچال صرف شود.

سالادهای میوه

سالاد میوه

سالاد سیب

چهار دانه سیب را با رقم های نازک بریده فورا روی آن آب لیمو یا آب پرتقال و سپس شیر بادام می ریزیم و مقداری عسل به دل خواه به آن می افزاییم.

سالاد سیب با خشکبار

۱۵۰ گرم خشکبار را خیس کرده روز بعد سه چهار تا سیب را به ورقه های نازک بریده، فورا روی آن آب لیمو می ریزیم. بعد با خشکبار خیسيده و قيمه کرده مخلوط می کنیم. و مدتی در جای خنک می گذاریم و چند دقیقه پیش از خوردن آن، شیر بادام روی آن می ریزیم.

سالاد سیب با پرتقال

سه تا سیب را پوست کنده به ورقه های نازک می بریم سپس پرتقال ها را پوست کنده به قطعات ریز می بریم و فورا با سیب و مقداری آب هم مخلوط می کنیم و روی آن خرده گردو یا بادام می پاشیم.

سالاد گلابی

چهار تا گلابی را پوست گرفته به قطعات کوچک می بریم و یک استکان آب انگور روی آن می ریزیم و در جای خنکی می گذاریم و پیش از خوردن یک استکان آب انگور روی آن می ریزیم و در جای خنکی می گذاریم و پیش از خوردن یک استکان شیر بادام با مقداری پوست لیمو یا پرتقال رنده کرده روی آن می ریزیم.

سالاد موز

چهار موز را از عرض حلقه حلقه می بریم و روی آن آب لیمو میریزیم بعد شیر را به آن افزوده خرده گردو می پاشیم.

سالاد پرتقال ساده

سالاد پرتقال

پنج شش پرتقال شیرین را پوست کنده پره های آن را از عرض می بریم و هسته های آن را می گیریم و طبقه طبقه روی هم در ظرفی بلوری چیده روی هر طبقه شیره خرما می پاشیم و چند دقیقه بعد یک استکان آب انگور روی آن می ریزیم و می گذاریم خنک شود.

سالاد توت فرنگی در آب پرتقال

نیم کیلو توت فرنگی رسیده بی عیب را شسته در آبکش می گذاریم تا آب آن بچکد سپس آن ها را دانه دانه در ظرف بلورین چیده روی آن عسل می ریزیم و طبقه های دیگر را روی آن می چینیم و روی هر طبقه باز عسل می ریزیم و در آخر آب یک پرتقال را روی آن می ریزیم و می گذاریم مدتی بماند تا عسل و آب پرتغال در توت فرنگی نفوذ کند.

سالاد میوه از همه رنگ

یک کیلو میوه های مختلف را برحسب فصل برداشته به مقتضای نوع و شکل، آن ها را شسته پوست می کنیم و خرد کرده در ظرف بلوری می ریزیم. قدری عسل و دو قاشق آب لیمو و چند قاشق آب سیب روی آن ریخته در ظرف در بسته دو ساعت نگه می داریم سپس به دل خواه خود با میوه های رنگارنگ و شیر بادام آن را می آراییم.

سالاد خرما و انجیر

خرما، انجیر، کشمش و گوجه برغانی از هر یک ۱۲۵ گرم، بادام ۵۰ گرم، قدری عسل و آب یک پرتقال و یک لیمو را به این ترتیب آماده می کنیم: انجیر را از شب قبل خیس کرده روز بعد آن را با خرمای هسته گرفته و گوجه و کشمش که خرد کرده باشیم مخلوط می کنیم سپس بادام و آب لیمو و آب پرتغال را به آن افزوده، می گذاریم بماند تا جا بیفتد.

یک نوع سالاد با آووکادو

بعد از خارج کردن تخم آن در گودی آووکادو و یا در هریک از نصف ها به اندازه یک قاشق شربت خوری از جعفری، خیار و پیاز ریز ریز شده را که قدری نمک و فلفل و خردل و آب لیمو به آن اضافه کرده ریخته میل نمایید.

چند نمونه از سالاد میوه های مختلط

نوع میوهمواد طعم دهنده
سیب و موزآبلیمو، خرده گردو و قدری ژنژامبر
سیب و موز و گلابیآب سیب، آب لیمو، خرده گردو
سیب و هلو و گیلاسآب پرتقال، عسل و شیر بادام
سیب و آناناسقدری عسل و شیر بادام
سیب و گلابی و انگورآب لیمو، عسل و خرده گردو
هلو و زرد آلوآب سیب و شیر بادام
آناناس و موزقدری شیر بادام و خلال نارگیل
سیب و گریپ فروت و نارنگی و آناناسعسل و آب پرتقال و بادام

دسته بندی خام گیاهخواری
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت