انگور فرنگی ، گالش انگور ، گالش انگورک ، دیو انگور (Ribes Uva – crispa)

30
انگور فرنگی

نام فارسی: انگور فرنگی ، گالش انگور، گالش انگورک (در نور کجور)، دیو انگور (دررودسر)

نام علمی: .Ribes Uva – crispa L

نام فرانسه: Agrassol ، G . des haies ، G . a manquerieaux ، Groseiller & pineux

نام انگلیسی: Groser ، Gooseberry

نام آلمانی: Gemein Stachelbeer، Stachelbeeren

نام ایتالیایی: Uva spina، Grossularia giardini ، Grossularia rossa

نام عربی: ريباس

انگور فرنگی ، گیاهی درختچه مانند از تیره انگورک، خاردار و دارای ساقه ای به رنگ خاکستری، به ارتفاع ۰.۶ تا ۱.۵ متر است. برگ هایی منقسم به لوب های عمیق دندانه دار و گل هایی به رنگ مایل به سبز دارد. میوه اش در نژادهای وحشی به بزرگی یک نخود و به رنگ مایل به زرد ولی در انواع پرورش یافته، به طول ۳ تا ۴.۵ و به عرض ۲ تا ۲.۵ سانتی متر است. وزن میوه آن در نژادهای وحشی ۴ گرم است ولی در انواع پرورش یافته به ۳۳ گرم می رسد.

گیاه انگور فرنگی

به حالت وحشی در جنگل های کم درخت، بیشه ها و حتی در شکاف های عمیق و گودی درختان کهن سال می روید. پراکندگی آن نیز به صورتی است که در تمام اروپا، شمال آفریقا و در وسعت پهناوری از آسیا یافت می شود. پرورش این درختچه تا ارتفاعات ۱۶۰۰ متری مقدور است. نام عمومی آن انگور فرنگی است.

گل های نسبتا بزرگ آن نوش فراوان تولید می کنند و زنبور عسل به آن علاقه فراوان نشان می دهد. قسمت مورد استفاده این گیاه، میوه های آن است که طعمی نسبتا شیرین، کمی ترش و مطبوع دارد.

ترکیبات شیمیایی انگور فرنگی

میوه گیاه انگور فرنگی دارای ۸۴ تا ۹۲ درصد آب، ۶ تا ۸ درصد دکستروز ولولز، ۰.۳۰ تا ۰.۵۷ درصد مواد آلبومینوئیدی، ۱.۱۳ درصد پکتین، ۱.۴۲ درصد از اسیدهای آلی آزاد مخصوصا اسید سیتریک، اسید وینیک، اسید مالیک (قبل از رسیدن نیز دارای اسید سوکسینیک)، تانن، صمغ، ۳.۵۲ درصد سلولز و ویتامین های B ، A و C است.

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص درمانی انگور فرنگی

میوه انگور فرنگی دارای اثر مفرح و ملین است مخصوصا اگر قبل از رسیدن کامل مصرف شود. به حالت رسیده و عاری از پوست، به علت دارا بودن موسيلاژ دانه های خود، اثر تقویت کننده حرکات دودی شکل روده و نرم کننده دارد. از این نظر در مبتلایان به یبوست اثر درمانی ظاهر می کند.

به علاوه اثر درمانی در رفع حالات التهابی دستگاه های هضم و دفع ادرار دارد. بررسی های P. Carton در سال ۱۹۲۰ نشان داد که میوه آن اثر ضد احتقان كبدی داشته مصرف آن موجب می گردد که از تراکم خون در این عضو کاسته شود. مصرف زیاد آن ناراحتی و خطر به وجود می آورد.

صور دارویی انگور فرنگی

صور دارویی انگور فرنگی

شیره میوه انگور فرنگی به مقدار ۱۰۰ تا ۳۰۰ گرم در روز، به حالت خالص یا رقیق شده در ۲ یا ۳ دفعه که یک دفعه آن باید صبح ناشتا صورت گیرد. از میوه انگور فرنگی، به علت مطبوع بودن نوعی ژله، مربا، کمپوت، کنسرو، نوشیدنی و سرکه تهیه می کنند.

محل رویش

گیاه انگور فرنگی در نواحی شمالی ایران، مناطق مختلف البرز، مازندران: نور، کجور (در ۲۴۰۰ متر ارتفاع)، دره چالوس. نواحی اطراف رودسر و ارتفاعات شمالی کرج در ۲۰۰۰ متری می روید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید