پروستات

کاربر ۲۰کاربر ۲۰
3,691 بازدید
پروستات

معرفی بیماری پروستات

پروستات (به انگلیسی: Prostate) عضوی از دستگاه تناسلی مردانه است و به اندازه یک گردوی کوچک، در ابتدا مجرای ادراری در لگن قرار دارد. غده پروستات در موقع انزال منقبض می شود و ماده شیری رنگ قلیایی به منی اضافه می کند. حالت ژلاتینی منی به دلیل همین ماده است.

غده پروستات در سراسر دوران کودکی نسبتا کوچک باقی می ماند و در سن بلوغ تحت تأثير تستوسترون شروع به رشد می کنند. این غده در حدود سن ۲۰ سالگی به یک اندازه تقریبا ثابت می رسد و تا سن حدود ۴۰ تا ۵۰ سالگی به همین اندازه (حدود سی سی سی) باقی می ماند وزن پروستات در فرد بالغ سالم حدود ۲۵ – ۲۰ گرم و اندازه آن ۳۸۲۸۴ سانتی متر است.

پروستات در تقسیم بندی غدد بدن به درون ریز و برون ریز، بدلیل اینکه مواد ترشحی آن از راه مجاری به بیرون از بدن می ریزد، جز غدد درون ریز محسوب می شود.

مایع تولید شده بوسیله پروستات به همراه اسپرم در کیسه های منی ذخیره می شود. مایع ترشح شده بوسیله پروستات یک سوم مایع منی را تشکیل میدهد. این مایع در آمیزش کار حمل و تغذیه اسپرم را به عهده دارد. حالت قلیایی این مایع، اسپرم را در محیط اسیدی واژن حفاظت می کند.

از مواد تشکیل دهنده ترشحات پروستات می توان به کلسیم، روی، ویتامین ث (اسید سیتریک، اسید فسفاتاز، آرمین و آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) اشاره کرد.

نقش پروستات در دفع ادرار

پروستات جدا از نقشی که در تولید مثل دارد، در ادرار مردان هم نقش مهمی ایفا می کند. پروستات مجرای پیشابراه را در فاصله مثانه تا آلت تناسلی در بر گرفته است.

پروستات

منقبض شدن عضلات پروستات باعث آهسته شدن جریان ادرار می شود.

بیماری های پروستات

پروستاتیت (التهاب پروستات) که بیشتر به وسیله یک عفونت میکروبی ایجاد می شود.

هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) یا بزرگی خوش خیم پروستات که بزرگی غیرسرطانی غده پروستات و یکی از شایعترین اشکال بیماری پروستات است که تقریبا در نیمی از مردان بالای پنجاه سال دیده می شود.

سرطان پروستات یک بیماری بالقوه شدید است، زیرا بدخیم می باشد.

نشانه های انسدادی معمولا زودتر خودشان را نشان می دهند و عبارتند از: تكرر ادرار، احتباس ادرار، کاهش قطر و فشار جریان ادرار و قطره قطره شدن انتهای ادرار. در واقع این علائم ناشی از تورم پروستات اند. در معاینه بالینی تورم پروستات با TR قابل بررسی است. سونوگرافی به شناسایی بیماری کمک می کند.

درمان این مشکل به نوع بیماری، عامل و شدت آن بستگی دارد. به هر حال در مراحل اولیه درمان دارویی و در مراحل بالاتر با جراحی با لیزر و مراحل پیشرفته جراحی باید جلوی بیماری را گرفت.

ورم یا التهاب پروستات که پروستاتیت نامیده می شود اغلب ناشی از علل عفونی است. علت بروز این بیماری را می توان در نزدیکی با زنان مختلف و همچنین جلوگیری از خروج منی هنگام انزال اشاره کرد.

درمان پروستاتیت به عامل ایجاد کننده بستگی دارد و مثلا در درمان پروستاتیت کلامیدیایی می توان از تتراسایکلین ها بهره گرفت.

سرطان پروستات اغلب بدخیم بوده در سنین بالا مشاهده می شود با علائم انسداد ادراری و… که سطح خونی انزیم PSA نیز بالا می رود. این بیماری معمولا به دنبال هایپرپلازی خوش خیم پروستات و با افزایش سن رخ می دهد.

جراحی و در صورت متاستاز شیمی درمانی، هورمون درمانی و رادیوتراپی از روش های درمان این بیماری اند

درمان پروستات در روایات

زود به زود دستشویی رفتن و کم شدن و قطره قطره ادرار از علایم پروستات می باشد.

الف-رفع سردی مزاج: با افزایش گرمی و کاهش خشکیها و بلغم زداها وسودابرها، بادکش ودلاکی، روغن مالی، نوره، قاووت پهلوان درمان نمایید.

ب-اگر مزاج وبدن مرطوب بود: با کاهش انواع مایعات، بادکش و دلاکی، تحرک و تعریق، کم خوری کنید والا نمی توانید مایعات روغن مالی، نوره، افزایش را کم کنید.

ج- تقویت و گرم کردن کلیه ها و مجاری ادرار: با نسخه درمان مشترک ضعفهای جنسی درمان نمایید. اما لازم است داروها را به صورت خشک مصرف نمایید. و از آب میوه ها و مایعات پرهیز نمایید. مثلا هویج یا سیب را به صورت میوه معمولی مصرف نمایید. نه به صورت آب میوه گرم کردن کلیه با مسخن و مالیدن روغن گرم و کمربند بزرگ مثل قدیم و نوره و بادکش اطراف کلیه وخوردن سنجد و… درمان نمایید.

د-اصلاح خون: با افزایش خون و مصرف خون سازها و قرص خون و صاف و رقيق وتمیز و متحرک کردن خون با صاف کننده و سرکه انگبین (سرکه را كمتر نمایید) و..

اصلاح تغذیه با طبیعی وطيب خوري – عدم پراکنده خوری – عدم پرخوری هرگز از غذا سیر نشوید) – افزایش گرمیها در حدی که مزاج را گرم نگه دارید.

ح-رفع سایر امراض وریشه ها: مانند اسمتنا، افراط وزیاده روی وفشار وطولانی کردن مسایل جنسی، داروهای تاخیری جنسی، انجام مسایل جنسی بدون انزال منی که ضرر شدید بدنی دارد، مرض قند، یبوست، ضعف بنیه و..

این موارد بیش از پنجاه دارو است.

حبس منی وهمبستری طولانی و نزدیکی در قاعدگی ممنوع

الجِماعُ مِن غَيرِ إهراقِ الماءِ عَلى أثَرِهِ يورِثُ الحَصاةَ . . . ومَن أرادَ أن يَأمَنَ الحَصاةَ وعُسرَالبَولِ ، فَلا يَحبِسِ المَنِيَّ عِندَ نُزولِ الشَّهوَةِ ، ولا يُطِلِ المَكثَ عَلَى النِّساءِ

آمیزش بدون ریختن آب (منی) در پی آن موجب سنگ مثانه می شود… و هر کس که می خواهد سنگ مثانه و بند آمدن بول (پروستات را نبیند، منی را به هنگام آمدن شهوت حبس نکند و زیاد با زنان طول ندهد.

ولا تجامع مع النساء إلا وهي طاهرة.

فَإِذا فَعَلتَ ذلِكَ فَلا تَقُم قائِما ، ولا تَجلِس جالِسا ، ولكِن تَميلُ عَلىيَمينِكَ ، ثُمَّ انهَض لِلبَولِ إذا فَرَغتَ مِن ساعَتِكَ شَيئاً ؛ فَإِنَّك تَأمَنُ الحَصاةَ بِإِذنِ اللّهِ تَعالى

حضرت فرمود: و با زنان جز در حالی که پاک هستند آمیزش مکن و در حال آمیزش نکن، و بعد از آمیزش سریع ننشين بلکه به جانب راستت دراز کش، سپس برخیز برای بول کردن در همان ساعت که فارغ می شوی، که اینگونه به اذن خداوند متعال از سنگ مثانه مصون میمانی.

ترک همبستری در اول شب و با شکم پر

لا تَقرَبِ النِّساءَ في أوَّلِ اللَّيلِ لا شِتاءً ولا صَيفاً ؛ وذلِكَ أنَّ المَعِدَةَ وَالعُروقَ تَكونُ مُمتَلِئَةً وهُوَغَيرُ مَحمودٍ ، يُتَخَوَّفُ مِنهُ . . . ضَعفُ البَصَرِ وَالدِّماغِ

در سر شب تابستان یا زمستان نزدیک زنها نرو، برای آنکه معده و رگها پر هستند و این کار ناپسند بوده و مایه قولنج، فالج، لقوہ، نقرس، پروستات، چکیدن بول، فتق، ضعف چشم و رقت آن می گردد.

خواندن قرآن همراه با دعا

عن حمران :كَتَبتُ إلى أبِي الحَسَنِ الثّالِثِ عليه السلام : جُعِلتُ فِداكَ ، قِبَلي رَجُلٌ مِن مَواليكَ بِهِ حَصرُالبَولِ ، وهُوَ يَسأَلُكَ الدُّعاءَ أن يُلبِسَهُ اللّهُ عز و جل العافِيَةَ ، وَاسمُهُ نَفيسٌ الخادِمُ . فَأَجابَ : كَشَفَ اللّهُ ضُرَّكَ ، ودَفَعَعَنكَ مَكارِهَ الدُّنيا وَالآخِرَةِ ، فَأَلِحَّ عَلَيهِ بِالقُرآنِ فَإِنَّهُ يُشفى إن شاءَ اللّهُ تَعالى .

از حمران روایت شده که گفت: به امام هادی ع نوشتم: در همسایگی من یکی از دوستان شما زندگی می کند که به حبس بول گرفتار است و از شما التماس دعا دارد و نام او نفيس خادم است. امام و در جواب نوشت: خداوند رنج تو را برطرف و ناملایمات دنیا و آخرت تو را دفع نماید و به قرآن تمسک و مواظبت نما که ان شا الله تو را شفاء می دهد.

آب آسمان و کاهش مایعات

کسی که از این آب (آسمان) بنوشد، خداوند متعال هر درد و بلایی که در بدنش باشد را برطرف می کند… و از او سردی و پروستات را برطرف می کند.

روش مصرف: به جای آب معمولی بخورید. کاهش مایعات لازم است.

مرکب 1

إِنَّها تَنْفَعُ بِإِذْنِ اللَّهِ تَعَالَى مِنِ الْمَرَّةِ السوداو وَ …….. و الأشر…………… به خواست خدا این دارو مفید است برای امزاج سوداء… و پروستات…

مرکب 4

این دارویی مفید برای درد پهلو، شکم، بادهای شکم، بادهای مفاصل، و برای کسی که نمی تواند بول کند، و کسی که نتواند بول را نگه دارد…

دعای مخصوص پروستات

مُهَجَ مُهَجِ اَلدَّعَوَاتِ وَ مِنْ ذَلِكَ دُعَاءُ اَلْعَافِيَةِ روينَاه باسنادنا إِلَى سعد بْنِ عَبْدِ اَللَّهِ باسناده إِلَى أَبِي عَبْدِ اَللَّهِ (ع) قَالَ كُنْتُ جَالِساً عِنْدَ أَبِي وَ عَدهُ رَجُلٌ قَدْ سَقَطَثَ إِحْدَى يَدَيْهِ مِنْ قَالِجٍ بِهِ وَ هُوَ يَطْلُبُ إِلَى أَبِي أَنْ يَدْعُوَ لَهُ دَغْوٌ وَ در آن پير حَصَاةً لاَ يَقِي عَلَى اَلْبَوْلِ إِلاَّ بِشِدَّةٍ فَعَلَّمَهُ أَبِي هَذَا اَلدُّعَاءَ فَقَالَ لَهُ اَلرَّجُلُ اِمْسَخْ يَدَيْكَ اَلْمُبَارَكِينَ عَلَى بَدَنِي فَعَلٌ فَقَالَ لَهُ أَبِي قُلْ هَذَا اَلدُّعَاءَ چين صلي صَلاَةَ اَللَّيْلِ وَ أَنْتَ ساجِدٌ اَللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوكَ دُعَاءَ اَلْعَلِيلِ الليلي الْفَقِيرِ أَدْعُوكَ دُعاءَ مَنِ اشتَدَّت فاقَتُهُ و قَلَّت جيلُهُ وَ ضَعُفَ عَمَلُهُ مِنَ الْخَطِيئَةِ وَ الْبَلَاءِ دُعَاءَ مَكْرُوبٍ إِنْ لَمْ تُدَارِكْهُ هَلَكَ وَ إِنْ لَمْ تَسْتَنْقِذْهُ فَلَا حِيلَةَ لَهُ فَلا تَحَظَ بِهِ يا سَيِّدِي وَمَوْلايَ وَ إلَهي مَكْرُكَ ولا يَرِثُ عَلَيَّ غَضَبُكَ وَ لا تَضطَرَّنِي إِلَى اَلْيَأْسِ مِنْ رَوْحِكَ وَ الْقُنُوطِ مِنْ رَحْمَتِكَ وَ طُولُ اَلطَّبِيرِ عَلَى اَلْأَذَى اَللَّهُ لاَ طَاقَةَ لِي عَلَى بَلاَيِكَ وَ لاَ غِنَى بِي عَنْ رَخْمَتَيْكَ وَ هذا اب نيك وَ حَبِيبِكَ صَلَوَائُكَ علَيهِ وَ آلِهِ بِهِ أَتَوَجَّهُ إِلَيكَ فَإنَّكَ جَعَلتَهُ مُفْزَعَةً لِلاَيْفِ و اوْدَغْتُهُ عِلْمَ مَا كَانَ ومَا هُوَ گاينَ قَافٍ ژِي وَ خُضْنِي مِن هَذِهِ الْبَلِيَّةِ إلَى ما قَدْ عُؤْذِي مِن عافِيَتُكَ ورَحْمَتُكَ انْقَطَعَ الرَّجاءُ إِلاَّ مِنْكَ يَا اَللَّهُ يَا اَللَّهُ يَا اَللَّهُ اِنْصَرَفَ اَلرَّجُلُ ثُمَّ أَتاهُ بَعْدَ أَيَّامٍ و مَا بِهِ شَيْءٌ مِمَّا كَانَ يَجِدُهُ قَالَ وَ أَمَرَنَا أَبُو عَبْدِ اَللَّهِ بَعْدَ أَنْ تَمَّ ذَلِكَ وَ قَالَ

أَخْبَرَ أَبِي بِعَافِيَةِ اَلرَّجُلِ فَقَالَ يَا بِي مَنْ كَتَمَ لاَءَ اِبْلِي بِهِ مِنَ اَلنَّاسِ وَ شگا إِلَى اَللَّهِ أَنْ يُعَافِيَهُ عَااهُ مِنْ ذَلِكَ اَلْبَلاَءِ عِنْدَ هَذَا اَلْعَاءِ

سعد بن عبدالله به نقل از امام صادق می گوید: روزی در خدمت پدرم نشسته بودم و مردی نزد او بود که یک دست او به سبب فلج خشک گردیده بود، و از پدرم استدعا می نمود که او را دعائی تعلیم نماید، و می گفت که سنگ مثانه نیز دارم و قادر نیستم بول کنم مگر به مشقت و دشواری بسیار. پس پدرم به او این دعا را تعلیم نمود. پس آن مرد مفلوج به پدرم گفت که: استدعا دارم که دو دست مبارک خود را بر بدن من بمالید.

پس آن حضرت چنان کردند و فرمودند که این دعا را در هنگامی بخوان که نماز شب را به جای آوری در حالی که در سجده باشی و آن دعا این است: اَللَّهُمَّ إِنِّي أَدْعُوكَ دُعاءَ الْعَلِيلِ الدَّلِيلِ الْفَقِيرِ أَدْعُوكَ دُعَاءَ مَنِ اِشْتَدَّتْ فَاقَتُهُ وَ قل چيله و ضَعُفَ عَمَلُهُ مِنَ الْخَطِيئَةِ وَ اَلْبَلاَءِ دُعَاءَ مَكْرُوبٍ إِنْ لَمْ تُدَارِكْهُ لَكَ وَ إِنْ لَمْ تنقذة لاَ حِيلَةَ لَهُ فَلاَ تُحَظَّ بِهِ يَا سَيِّدِي وَ مَوْلاَيَ وَ إِلَهِي مَكْرَكَ وَ لاَ تُثْبِتْ عَلَيَّ غَضَبَكَ وَ لا تَضطَرَّنِي إِلَى اَلْيَأْسِ مِنْ رَوْحِكَ وَ اَلْقُنُوطِ مِنْ رَحْمَتِكَ وَ طُولِ اَلصَّبْرِ عَلَى اَلأَذَى اَللَّهُمَّ لاَ طَاقَةَ لِي عَلَى بَلاَيِكَ وَ لاَ غِنَى بِي عَنْ خُمِّي وَ هَذا اُبِئ بِكَ وَ حبيبكصلوائِكَ عَلَيَّ وَ آبِي بِهِ تَوَجَّهْ إِلَيْكَ فَإِنَّكَ جَعَلْتَهُ مَعَ اَلْخَايِفِ وَ اشْتَؤْدَغَتْهُ عِلْمُ مَا كَانَ وَ مَا هُوَ گَا قَافَ ژِي وَ خَلِّصْنِي مِن هوَ اَللَّيْلِيَةُ إِلَى ما قَدْ عَوَّدْتِي مِنْ عافِيَتِكَ وَ رَحْمَتِكَ انْقَطَعَ اَلرَّجَاءُ إِلاَّ مِنْكَ يَا اَللَّهُ يَا اَللَّهُ يَا اَللَّهُ

درمان پروستات

سیاهدانه

عَنِ اَلتَّنَقُّلِ قَالَ شگؤث إِلَى أَبِي عَبْدِ اَللَّهِ (ع) أَنِّي أَلْقَى مِنَ اَلْبَوْلِ فَقَالَ ذ مِنَ اَلشُّونِيزِ فِي آخِرِ اَللَّيْلِ

مفضل گفت: به امام صادق (ع) شکایت کردم که وقت بول ناراحتی و سوزش احساس میکنم. حضرت فرمود: در آخر شب سیاه دانه بخور. .

روش مصرف: ۲۱ عدد را یکی یکی بجوید. یا با عسل مخلوط کنید بخورید.

سنجد (زیاد بخورید)

الْإِمَامُ الصَّادِقِ : الْغُبَيْرَاءِ لَحْمُهُ ينيرث اللَّحْمَ ، وَ عَظَّمَهُ ينيث الْعَظْمَ ، وَ جِلْدُهُ يُنِبْ الْجِلْدِ ، وَ مَعَ ذَلِكَ ، فَإِنَّهُ يځ الْكُلْيَتَيْنِ ، وَ يَدِينُ الْمَعِدَةِ ، وَ هُوَ أَمَانُ مِنَ الْبَوَاسِيرِ وَ التَّقْتِيرِ ، وَ يُقَوِّي السَّاقَيْنِ ، ويق مَعَ عِرْقَ الْجُذَامِ

امام صادق (ع): سنجد، گوشتش گوشت می رویاند، استخوانش استخوان را رشد می دهد و پوستش پوست را می پرورد. علاوه بر این، سنجد کلیه ها را گرم می کند، معده را پاک می سازد، مایه ایمنی از بواسیر و تقطير البول است، ساق پا را قوی می کند و رگ جذام را به کلی قطع می نماید.

روش مصرف: هر روز می توانید تا یک کاسه سنجد به جای یک وعده غذا میل نمایید.

اسفند

 شَکَا عَمْرِو الأفرين إِلَى الْبَاقِرِ (ع) تَقْطِيرِ البؤل فَقَالَ ځذ الْحَمْلِ وَ اغْسِلْهُ بِالْمَاءِ الْبَارِدِ سي مَاتَ وَ بِالْمَاءِ الْحَارِّ مَرَّةً وَاحِدَةً ثُمَّ يَكُفُّ فِي الظِّلِّ ثُمَّ يلث بِهِنَّ جَلَّ خَالِصٍ ثُمَّ يشتف عَلَى الرِّيقِ قا فَإِنَّهُ يَقْطَعُ التفطير بِإِذْنِ اللَّهِ تَعَالَى .

عمرو افرق به امام محمد باقر(ع) از قطره قطره آمدن ادرار شکایت کرد. آن حضرت لیلا فرمود: اسفند را بگیر و شش بار با آب سرد و یک بار با آب گرم آن را بشوی، سپس در سایه خشک شود، و با روغن گل سرخ خالص خیس شود، و در ناشتا مصرف شود، به درستی که قطره قطره شدن ادرار را به خواست خدا قطع می کن.

توجه: هر روز پنج تا هفت عدد اسفند ناشتا مصرف نمایید.

 تریاق بزرگ

امام صادق (ع) فرمود: أكشت ژغم أَنِ الْعَقَارِبِ تقنم مِنْ وَجَعِ المتانة وَ الحضاۃ وَ لِمَنْ يَبُولُ فِي الْفِرَاشِ وَ أَنَّ أَفْضَلَ الثرياتي مَا عُولِجَ مِنْ لُحُومُ الْأَفَاعِيِّ قإ لُحُومِهَا إِذَا أَكَلَهَا التموم بشب لبشبينا نقعه .

آیا نمیدانی که عقرب برای درد مثانه و پروستات و شب ادراری مفید است؟ آیا نمیدانی که بهترین تریاق از گوشت مار درست می شود؟ آیا نمیدانی گوشت مار اگر با زاج خورده شود برای جذام مفید است؟

داروی ترکیبی پروستات

روغن مالی زیر ناف با روغن های گرم و کاهش رطوبت و سردی ها – حجابت عام حجامت ساکرال – حجامت گرم پوبیس بمدت یک ماه بجای آب از عرق خارشتر استفاده شود.

از ترکیب سه واحد عسل +یک واحد سیاهدانه نیم کوب هر ۸ ساعت یک قاشق مربا خوری مصرف شود.

روزی یک قاشق مربا خوری روغن کدو مصرف شود.

روی موضع روغن عقرب بمالید تخم کدو مصرف کنید سیاهدانه شب ها یک قاشق میل کنید داروهای مرکب ۱، مرکب ۳، مرکب ۴، داروی پروستات و ابن مسعود استفاده کنید داروی پروستات به اندازه ۲ فندق موقع خواب مصرف کنید.

تورم پروستات

از موارد ذیل پرهیز شود:

قند، شکر، شرینی جات شیمیایی، شوری زیاد، سرخ کردنی، تفت دادنی، بو دادنی، نگهداری ادرار، نگهداری منی، چاقی و اضافه وزن، کم تحرکی

و موارد ذیل مصرف شود:

١- عصرانه: آب انگور طبیعی

۲-هفت عدد اسپند در روز با اب قورت دهید.

۳- اول مغرب: قرص گیاهی ایرانی پروستات. یک قاشق چایخوری پودر پوست خربزه با یک قاشق چایخوری پودر تخمه خام کدو مخلوط شده و خورده شود.

۴- شام: یک بشقاب سوپ رقیق به همراه یک قاشق پلوخوری روغن زیتون و یک قاشق پلوخوری آبغوره.

۵- یک برش خربزه شرین رسیده به همراه پوست آن به مدت سه شب بعد از شام مصرف شود، و همیشه یک قاچ خربزه.

۶- کیوی رسیده بدون پوست روزی یک عدد.

بعد از غذا میل شود؛ زیرا یکی از قوی ترین داروهای طبیعی در درمان پروستات است

۷- یک قاشق پلو خوری زرشک خام در ۱۲ ساعت.

۸- شب قبل از خواب: قرص شیمیایی ژاپنی امنیک، که هم در درمان تورم پروستات مفید است و هم بیماری خستگی.

۹- وسط روز آب سیب.

۱۰- ظهر: قرص کانادایی گیاهی امنیک.

۱۱- شب تا صبح: ضماد پیاز رنده شده را پائین ناف (کمی سمت راست) قرار دهید.

۱۲- به همراه نهار یک عدد پیاز سفید بخورد.

۱۳- خارخسک (و عرق طبیعی آن برای رفع تورم پروستات مفید است.

۱۴- بعد از نهار: یک قاشق چایخوری سیاهدانه با عسل.

تورم پروستات

نکته: در صورتی که علاوه بر تورم، تومور خوش خیم پروستات دارید بایستی قرص شیمیایی ایرانی فیناستراید هر صبح وشب قبل از خواب بخورید و یا با ناهار و شام هفته ای سه بار تره فرنگی بخورید که باعث کاهش ابتلا به سرطان روده و پروستات میگردد، و داروشیمیایی ساخت ایران به نام لو پرو مر، در درمان سرطان پروستات در مردان مفید است.

همچنین گیاه سیاه کینه (سیاه چورک، ترقو، سنجته، علف سودا، فليته) ضد سرطان پروستات است، که برابری با قویترین داروهای ضد سرطان (مانند تاکسون) می کند.

تغذیه بد و ایستاده بول کردن از جمله علل پروستات است.

در بیماری پروستات همراه با مصرف سایر داروها و روش های طب ایرانی باید حداقل ۳ مرحله به فاصله ۲۰ الی ۲۵ روز یک بار روی هر پا ۱۰ عدد زالو بگذارید.

مرحله اول روی پا و نوبت دوم پشت زانو و مرحله سوم بغل کشاله ران نزدیک بیضه ها

از آن ۲ تا ۳ ماه صبر کنید آنگاه در صورت لزوم زالو درمانی را از سر بگیرید. در دور دوم درمان زالوها را بغل زانو به طرف ران بیندازید و در نوبت سوم زالوها روی ران.

تخم کتان (یک قاشق غذاخوری پر) + خالواش (نیم مشت بسته) +گزنه یک مشت بسته مواد فوق را در یک لیتر عرق گزنه جوشانده و صاف کنید اگر پروستات شدید باشد ۳ وعده هر وعده یک استکان با یک قاشق مربا خوری پودر کدوی تنبل میل کنید.

کدوی تنبل را همراه با گوشت و تخم آن پودر کرده یک قاشق مرباخوری از آن را با عسل طبیعی مخلوط و شیرین کرده با یک قاشق مرباخوری پودر کدوی تنبل قورت دهید.

گزنه و خارخاسک را باهم مخلوط کرده در عرق گزنه جوشانده با یک قاشق چایخوری سیاهدانه میل کنید.

اگر شدید بود سه وعده و گرنه دو وعده صبح و شب استفاده کنید.

حجامت پرینه کنید یعنی قسمت بین مقعد و بولگاه را بشكل افقی حجامت کنید این کار فوق العاده مؤثر است. البته در مجامع علمی هنوز مطرح نشده است.

تدابیر پروستات

پرهیزات و توصیه ها حتما رعایت شود بخصوص غذاهای غلیظ و سرد و تر و نفاخ و گازدار و تند مصرف نشود. مثل ماکارونی الویه؛ گوشت قرمز؛ پیاز و سیب خام و تره تیزک و فلفل و دارچین و…

توصیه ها:

مصرف مرتب خورشت کدو با پودر تخم کدو، خربزه، خیار، هندوانه، خوردن شلغم.

خوردن روزانه آب انار شیرین، آب سیب، آب هویج. هویج آب پز را در روغن زیتون پخته و مصرف نمایید. دمکرده گزنه + بابونه روزی ۵-۴ بار مصرف شود. آب بادمجان با روغن زیتون به قوام آورده روزی چند بار بمالید – مرتب ادامه یابد.

هر ۱۵ روز ۳ شب خربزه با پوست ۱ قاشق چای خوری هر شب در غذاها تخم کدو و تخم خربزه پودر شده اضافه شود.

تدابیر پروستات

مهمترین علل: نداشتن همبستری یا دیر به دیر همبستر شدن. نگه داشتن و به تاخیر انداختن انزال در همبستری باعث بزرگی پروستات می شود. خودداری از محتلم شدن هنگام خواب.

استفاده بیش از حد از آلت تناسلی مانند استمناء کردن به خصوص در سنین نوجوانی و جوانی عوارض زیادی بدنبال دارد که از جمله آن ها زودانزالی و بزرگی پروستات است.

گذشتن از میانسالی.

درمان:

پرهیز از غذاهای ممنوعه و حرص و جوش و عصبی شدن. شربت عسل با ابلیموی تازه. درمان یبوست و پیشگیری از آن هر شب کمی مغز تخم کدوی خام را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک لیوان آب خنک در مخلوط کن ریخته و بعد از ۳۰ ثانیه که بصورت شیر در آمد به آرامی در ۵ دقیقه نوشیده شود.

پنج عدد هویج متوسط را با ۵ برگ اسفناج در مخلوط کن ریخته و روزی یک لیوان.

پوست خربزه بهترین درمان این ورم است (حداکثر ۳۰ روز مصرف). در صورت داشتن استرس و نگرانی کمی عسل و بادام به ارامی نوشیده شود. هنگام همبستری معده خالی نباشد. ورزش و نرمش مناسب برای تعریق و گرم شدن بدن و کاهش رطوبت. مصرف جوانه ها بخصوص گندم (با عسل و سالاد به صورت خام) .

غذای مخصوص ملکه زنبور عسل ژل رویال) ۱۵ روز ناشتا هر روز ۱ گرم بخورید. همراه آن حمام آب داغ گرفته و ۱۵ دقیقه در آن بنشینید. غذای ملکه زنبور عسل ( ژل رویال) ۱۵ روز ناشتا هر روز اگرم بخورید. همراه با حمام آب داغ گرفته و پانزده دقیقه در آن بنشینید ورم و درد پروستات از آن یک بین می رود.

درمان پروستات

١. پرهیز از سردیجات و غذاهایی که مواد افزودنی و نگهدارنده دارند.

۲. پرهیز از همبستری در حالت ایستاده و یا با شکم پر.

٣. ادرار کردن بعد از همبستری.

۴. استبراء بعد از ادرار.

۵. روغن کدو هر شب یک قاشق مرباخوری.

۶ عرق خارشتر روزانه سه لیوان.

۷. استفاده از عسل و سیاه دانه (نسبت ۳عسل به یک) هر۸ ساعت یک قاشق مرباخوری.

۸ حجامت ساکرال هر ۱۵ روز یکبار (در دو نوبت)

۹. گوجه فرنگی آبش را گرفته تقریبا یک استکان یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کرده یا آخرشب قبل از خواب یا صبح ناشتا یک ماه تا ۴۰ روز این را استفاده کنید

نقاط فشاری، طب سوزنی، ماساژ، زنبور درمانی، دستگاه الکترونیکی بدون سوزن، انرژی درمانی (برای عمل به این نسخه حتما طبق راهنمای نسخه ها عمل کنید)

دسته بندی پیشگیری و بیماریها
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت