درمان پارکینسون و فلج (پارت دوم)

کاربر ۱۷کاربر ۱۷
7,908 بازدید
درمان انواع فلج و پارکینسون

کاهش رطوبت بدن در افراد مرطوب

درمان انواع فلج و پارکینسون: گاهی بدن بیمار خشک است. و فلج از شدت خشکی و سودا یا صفرا ایجاد شده است. اما گاهی بدن بیمار رطوبت اضافه دارد. و ترشحات بدن زیاد است. در این صورت کاهش مایعات و افزایش غذاهای خشک مخصوصا خشکبار و قاووت و پودر سنجد و داروی طریفل و بلغم زدا نیز لازم است.

امام صادق ع : آب دهان که از دهان نوزادان می ریزد، سبب می شود که رطوبت از بدن آنان خارج شود. اگر این رطوبت در بدن باقی بماند، او را به ابلهی، جنون، بی عقلی و بیماری های دیگر مبتلا می کند که انسان را تلف می کند؛ مانند فلج و لقوه. خداوند این گونه قرار داد که این رطوبت از دهان بچه در کودکی می ریزد و این کار برای کودکان نعمتی است تا در بزرگسالی مبتلا به بیماری نشود. این نعمت خدا به مردم است که مردم قدر آن را نمی دانند.

نکته بسیار مهم: مزاج هر غذا را داخل همان وعده غذایی اصلاح کنید. مثلا اگر صبحانه برای بدن شما یک غذای گرم لازم است، پس اگر یک سردی خوردی حتما باید همراه آن انقدر گرمی بخورید که حاصل جمع اثر این سردی و گرمی غلبه گرمی باشد.

مثلا خامه سرد است پس عسل یا ارده یا.. بخور تا بر سردی خامه غلبه کنید. والا تا وعده بعدی حکومت بدن شما بدست سردی ها خواهد بود و روح و جسم و اقتصاد و اخلاق و… شما به سمت منفی و ضعف میرود.

درمان انواع فلج و پارکینسون: سکته مغزی و فلج (روازاده)

درمان انواع فلج و پارکینسون: سکته مغزی و فلج (روازاده)

پرسش: بیشتر از دو سال است که مادرم سکته مغزی کرده و سمت چپ بدنش فلج شده. در دفع ادرار مشکلی ندارد؛ ولی چند ماهی است که شدیدا یبوست گرفته، هر دو یا سه هفته یک بار به دستشویی می رود و در هنگام تخلیه فشار زیادی به ایشان وارد می شود، به طوری که استفراغ می کند، بدنش سرد می شود و ضعف می کند. راه درمان را بفرمایید؟

پاسخ: روزانه دو لیوان شربت خاکشیر داغ (دو قاشق مرباخوری خاکشیر) صبح و عصر میل کنند. دم کرده اسطوخدوس و افتیمون را روزانه دو لیوان به وی بدهید. از غذاهای سرد پرهیز کنند. آلو یا انجیر را شب خیسانده و صبح میل کنند. بدن بیمار را با روغن زیتون و سیاهدانه چرب کنید.

درمان انواع فلج و پارکینسون: انواع فلج ها (تبریزیان)

۱-داروی مرزنجوش مخلوط با داروی جامع در بینی ریخته شود.

مقداری مرزنجوش در چهار لیوان آب بجوشد تا یک لیوان بماند. بعد جامع امام رضا ع یک عدد اضافه و مخلوط شود. وآخر شبها دو قطره به فاصله نیم ساعت در هر بینی بریزید.

۲- هر روز میوه به شیرین بخورید.

۳- هر سه روز یکبار گوشت گوسفند را درون شیر بپزند و بخورند.

۴- هر شب دو قاشق مخلوط پودر زنیان با پودر گردو بخورند.

۵-داروی شافیه به اندازه یک نخود با داروی جامع امام رضا ع مخلوط و مصرف شود.

 ۶- بخور حضرت مریم ع

داروی حضرت محمد (ص) برای هر بیماری نفع دارد

روش ساخت این دارو به طور مختصر این‌ گونه است، یک رَتل خالص سیر، یعنی سیری که پوست آن گرفته شده را در ظرف بریزند، سپس روی آن یک رتل شیر تازه گاو بریزند البته شیر گاوی که در طبیعت می‌چرد و ترجیحاً گاو بومی، و روی آتش ملایم بگذارند تا جذب سیر شود،

داروی حضرت محمد (ص) برای هر بیماری نفع دارد

سپس آن را از آتش بردارند تا سرد شود و بعد روغن زرد گاوی تازه که آن هم از گاوی باشد که می‌چرد، روی آن بریزند، و دوباره روی آتش ملایم بگذارند تا آرام‌آرام جذب سیر شود، سپس باز آن را از آتش بردارند و به آن یک رتل عسل اضافه کنند و دوباره بر آتش ملایم بگذارند تا جذب شود، و در این مرحله سیر کاملاً متلاشی می‌شود، در این مرحله آن را از آتش بر می‌داریم و به اندازه دو درهم (حدوداً شش و نیم گرم) گزنه به آن اضافه کنید و مخلوط کنید البته اگر گل گزنه باشد بهتر است،

در نهایت باید آن را در ظرفی شیشه‌ای که دیواره آن روغن مالی شده قرار داده و زیر خاک یا جو به مدت شش ماه در طول بهار و تابستان دفن کنید و در فصل پاییز و زمستان می‌توان از آن استفاده کرد، این دارو باید زمانی ساخته شود که روی زمین گیاه وجود داشته باشد و گاوها از این گیاهان بچرند.

هریک از مواد که باید جذب سیر شود حدود هشت ساعت طول می‌کشد و با کارهای دیگر مانند کندن پوست سیر و کارهای دیگر ساخت این دارو حدود دو روز زمان می‌برد. ما ترجیح می‌دهیم که کمی از سیر وحشی هم استفاده کنیم ولی این کار ضرورت ندارد البته از سیر چینی استفاده نکنید چون خاصیتی ندارد. طریقه مصرف آن صبح ناشتا به اندازه یک گردو می‌باشد که دو یا سه بار مصرف آن کافی است البته اگر خوب درست شود یک بار هم کافی است. (استاد تبریزیان)

توجه: داروی جامع امام رضا ع و داروی شافیه در پارت اول این مقاله آورده شده است.

درمان انواع فلج و پارکینسون: فلجی در اثر ضربه مغزی (تبریزیان)

روغن بنفشه با پایه کنجد در بینی بریزند (در هر بینی ۳ قطره هر شب) روغن بنفشه چند ماهه و سالم باشد.

[banafshehoil]

درمان انواع فلج و پارکینسون: فلج عضلات (تبریزیان)

در فلج ها مشکل اصلی اختلال در مغز است – قطره مرزنجوش جامع در بینی هر شب در هر بینی ۳ قطره – رسويق نشرته – شافیه ۴۰ روزه یا ۱۲ ماهه یک نخود که در جوشانده مرزنجوش محلول شود مفید است – در فلج ناشی از رطوبت طریفل نیز مفید است.

دیستروفی عضلانی، فلج شدن عضلات (تبریزیان)

فلج عضلات (تبریزیان)

قطره مرزنجوش با داروی جامع – شافيه با آب مرزنجوش – سویق جو شسته و نشسته سکنجبین – حجامت – به همراه داشتن دعا و عوذه.

درمان انواع فلج و پارکینسون: لقوه (موسوی)

در هم کشیده شدن صورت که همزمان با مصرف داروهای گیاهی و اجرای سیستم بخور و انفیه و روغن بنفشه بادام و مالش با روغن اسقیل (عنصل) و گذاشتن صورت هر روز نیم ساعت روی نمک داغ، پشت هر گوش ۱۰ عدد زالو انداخته می شود. ۱۰ روز بعد از زیر زبان با ۳عدد زالو خون بگیرید و یا رگ زیر زنخ از هر طرف ۱۰ عدد زالو بیاندازید. اگر ابتدای لقوه باشد و یا حدود یک ماه از حدوث آن گذشته باشد به حول و قوه الهی به سرعت علاج خواهد شد.

درمان انواع فلج و پارکینسون: لقوه (تبریزیان)

لقوه یعنی کجی صورت درمانش دارچین – داروی پیامبر ص – شافیه ۴۰ روزه – مرکب ۷ (شافیه 12 ماهه) – مرکب ۵ یا همان داروی جامع به اندازه ۲ عدد جو با دمکرده مرزنجوش مخلوط و در بینی هر شب ۳ قطره بریزید. اگر ناشی از رطوبت است، طریفل، مرکب چهار* نیز مفید است.

مواد تشکیل دهنده داروی مرکب چهار

هلیله سیاه و هلیله زرد و صغمونیا از هرکدام شش مثقال (این دارو اندازه دارد نباید دوبرابر شود و نباید در هر بار این اندازه کم و زیاد شود چون اثربخش نمی شود.)

فلفل (یعنی فلفل سیاه) و دار فلفل (یعنی فلفل دراز) و زنجبیل خشک (که در قرآن نیز ذکر شده است در فارسی زنجفیل است.) و نانخواه (که همان زنیان است) و خشخاش قرمز و مِلح هندی از هرکدام چهار مثقال. نارمِشک (یک گیاهی است که این هم کمیاب است شبیه به هسته آلبالو است ولی فرق آن ترد بودن آن است اما هسته آلبالو سفت است) و قاقُلّه (همان هِل است) و سنبل الطیب (انواعی دارد یکی از آنها سنبل الطیب است یا علف گربه.)

و شقاقُل (همان هویج صحرائی یا همان هویج وحشی است ریشه ای دارد شبیه هویج) و عود البلسان (چوب درخت بلسان است چوب مخصوصی است کسانی که سرو کار با گیاهان دارویی دارند می‌شناسند) و حب البلسان (دانه بلسان است خیزگاه آن مصر است عربستان هم دارد بعضی می‌گویند شوروی هم دارد شبیه دانه های تسبیح است به آن بلیسان هم می‌گویند) و سَلیخه (نوعی دارچین است اما دارچین نازک است و داخل آن روشن است و سلیخه سفت و زبر است و داخل آن تیره و سیاه رنگ است این سلیخه مقشره پوست درخت است) و علک رومی (در فارسی به آن مصطکی می‌گویند).

علک یعنی آدامس رومی یعنی برای روم و خیلی ترد است و سریع آب می‌شود) و عاقِرقَرها (ریشه گیاهی است بعضی می‌گویند ریشه تلخون وحشی است. نوع خوبش وقتی گاز زده می‌شود زبان را سِرّ و سرد میکند. زبان گز است و زبان را یخ و خنک میکند.) و دارچین از هرکدام دو مثقال.

دستور ساخت مرکب چهار:

همه باهم آسیاب می‌شود و سپس الک می‌شود و بعد از الک کردن مخلوط کنید غیر از صغمونیا که جداگانه آسیاب می‌شود و الک نمی‌شود. هشتاد و پنج مثقال شکر سرخ خوب سجّی (یعنی مال سجستان که مراد همان سیستان است. ظاهرا بهترین شکر در آن زمان شکر سیستانی بوده است) که شکر باید باحرارت آب شود.

بعد از آب شدن شکر مواد آسیاب شده را روی آن بریزید. (جوری باید عمل شود که روی تمام مواد شکر بطور یک‌دست و یک‌نواخت تقسیم بشود. اگر لحظه ای غفلت شود دارو گُله گُله میشود بطوریکه مساوی باهم مخلوط نمیشوند. باید سرعت عمل داشت) در همین حین باید عسل را فورا بریزید (چون اگر شکر سفت شود با عسل مخلوط نمیشود. باعسل از آن حالت سفتی خارج می شود و حالت خمیری به خود می‌گیرد و نرم می‌شود. میکانیزم آن این است که شکر آب شده حالت پلیمری دارد دور مواد را می‌گیرد و سفت می‌شود مواد موجود دو سه برابر دانه های شکر می‌شود و باعث ماندگاری بالای مواد می‌شود.) (عجین یعنی خمیری‌که نه خیلی سفت و نه شل است.)

[honey]

سپس در شیشه یا در کوزه سبز قرار می‌دهی وقتی نیاز پیدا کردی از آن دو مثقال استفاده می‌کنی (از اینجا استفاده می‌شود که جامع امام رضا ع داروی همیشگی نیست) دو مثقال از این دارو استفاده کن و بخور با هرنوشیدنی یا جوشانده‌ای موقع خواب هم همین اندازه. داروی عجیبی است برای کل بیماریهای ذکر شده که درحقیقت درمان کل بیماریها است چه کهنه و تازه باشد.

بی حسی و کج شدن یک طرف صورت (لقوه) (روازاده)

بی حسی و کج شدن یک طرف صورت

مرد/ سن ۲۷ سال/ مجرد/ قد ۱۸۰/ وزن ۸۲ کیلو

سوال: با سلام. برادر خانمم دچار بیماری شده که دکترها آن را لقوه می نامند که مسبب آن را ویروسی می دانند که وارد عصب شده و کار عصب را مختل کرده است.

در ماه رمضان سال گذشته و با داشتن روزه طی یک روز کار سخت (درو کردن شالی) و با گرمای زیاد هوا بعد از کار با آب سرد دوش حمام گرفت، صبح روز بعد احساس بی حسی یک طرف صورت داشت و در غروب همان روز طرف چپ صورت کاملا کج شد و با کشیدگی صورت به طرف پایین و همچنین پلک سمت چپ بسته نمیشد حتی در موقع خواب مجبور به چسب زدن می بود.

به پزشک مراجعه کرد که دکترها تجویز به ماساژ مکرر صورت داده اند که آن را هم انجام داده است و تعدادی قرص به نام های پردنیزولون ۵، آسکیلووبر ۴۰۰، فاموتیدین ۴۰، ویتامین ب و رانیتیدین مصرف کرده تا اکنون و طبق دستور پزشک ۱ ماه هم به مدت ۳۰ جلسه فیزیوتراپی هم انجام داده اند اما تاکنون به طور کلی بهبودی نیافته است.

به صورتی که همان طرف صورت لاغر شده چشم سمت چپ کوچک شده است اما این نکته را هم بگویم که به طور عادی قابل تشخیص نبوده اما در موقع صحبت کردن و یا خندیدن به طور کامل مشهود است و برای آخرین بار هم که به دکتر مراجعه کرده دکتر گفت دیگر قابل درمان نیست و باید عمل بشود و یک عصب را باید جایگزین عصب مرده کند تا بهبودی حاصل شود اما نه بصورت یقین و صد درصد تا کنون عمل نکرده و تقاضا دارم اگه راه درمانی وجود دارد به ما ارائه بدهید. با تشکر.

پاسخ: قابل درمان است منتها براساس خلط عامل بیماری، باید پاکسازی صورت بگیرد.

در نوع بلغمی باید ابتدا گلنگبین مصرف شود و پس از مدتی که خلط از خامی درآمد و پخته شد، کپسول ایارج فیقرا مصرف شود و این کار بارها باید صورت بگیرد و بطور یک در میان گلنگبین و ایارج مصرف شود.

عاقرقرحا را آسیاب کرده در روغن بادام تلخ یا سیاهدانه بریزید و به صورت بمالید. اما اگر صورت لاغر شده است، لقوه خشک یا يابس است، که درمان آن متفاوت است. علامت آن این است که پوست پیشانی جانب بیمار سفت و کشیده شده به بالاست و چین پیشانی ناپدید میشود و در پوست سر یا گردن چین ایجاد می شود.

آب دهان کاهش می یابد و بستن چشم دشوار می شود. سردرد دارند اما سایر حواس خوب کار می کند. درمان این نوع براساس رطوبت بخشی به بدن است. ماء الشعیر طبی، شیر و ماء الجبن مصرف شود.

(روش تهیه ماء الشعیر طبی: جو پوست کنده را بپزید تا جو باز شود اما لعاب نیندازد. سپس آن را صاف کرده میل کنید. روزانه ۳-۲ لیوان از این ماء الشعیر میل کنید. می توانید مقدار زیادی درست کنید و در یخچال و دور از نور آفتاب تا ۵-۴ روز نگهداری و مصرف کنید.

روش تهیه ماء الجبن: یک لیتر شیر را حرارت دهید تا به جوش بیاید، ۳ قاشق سرکه به آن بزنید تا شیر ببرد و شعله را خاموش کنید یک ساعت بعد صاف کنید و مایع حاصله را میل نمایید.)

آش و سوپ، پاچه بره و بزغاله، اسفناج، روغن بادام، ماهی رودخانه ای و… مفید است. بنفشه، کاهو، جو پوست کنده، برگ ختمی، برگ بید، کدو و نیلوفر را جوشانده و آب آن را مرتب به صورت بیمار بمالید. بنفشه خشک و ختمی و آرد جو را با لعاب اسفرزه و روغن کدو مخلوط کرده بصورت ضماد در آورید و روی صورت قرار دهید.

درمان انواع فلج و پارکینسون: پارکینسون (فلج تحرکی یا رعشه) (خدادادی)

درمان انواع فلج و پارکینسون: پارکینسون (فلج تحرکی یا رعشه) (خدادادی)

این بیماری که «فلج تحریکی» نامیده می شود و در قدیم به آن رعشه می گفتند. از علایم این بیماری سختی قسمت زیادی از عضلات بدن، لرزش غیر ارادی نواحی مبتلا (حتی هنگامی که شخص در حال استراحت است)، ناتوانی شدید برای شروع کردن حرکت، و بی حرکتی که در این بیماری به وجود می آید غالب برای بیمار زجر آورتر از علائم سختی عضلانی و لرزش است، زیرا برای انجام ساده ترین حرکت، شخص بیمار باید حداکثر درجه تمرکز را اعمال کند.

درمان انواع فلج و پارکینسون: رعشه یا پارکینسون

علت این بیماری غلبه سودا می باشد که خون غليظ شده قسمتی از اندام را درگیر می کند و یا به صورت حملات عصبی خود را نشان میدهد؛ درمان این بیماری مصرف شربت های خونسازی است که خون را رقیق می کند.

شربت سرکه انگبین (دو واحد عسل + دو واحد عرق نعناع + نصف واحد سرکه) روزی چهار قاشق از آن با یک لیوان آب استفاده شود.

درمان انواع فلج و پارکینسون: رعشه (موسوی)

پس از مصرف داروهای منضج و مسهل اخلاط به مدت ۱۵ روز و شروع مصرف داروهای سنتی رعشه (پارکینسون)، زالوها را به تعداد ۱۰ عدد پشت هر گوش می اندازیم، همزمان علاوه بر مصرف سایر داروها ضد رعشه، ضماد زیر را یک روز در میان روی ملاج بیمار می بندیم:

چند بیدستر، عاقرقرحا، تخم خربزه، سعد کوفی، مصطکی؛ داروها را مساوی تهیه کرده هر بار یک قاشق مرباخوری آن را با زرده تخم مرغ بومی خمیر کرده روزی سه بار به مدت ۲ تا ۴ ساعت می بندیم.

همزمان با اقدامات فوق هر شب بیمار با جوشاندنی سداب، تخم گشنیز بخور داده و بلافاصله با داروی انفیه خود را وادار به عطسه کردن نموده و پس از آن روغن بادام در بینی بچکاند و به رخت خواب برود و بهتر است این کار که نوعی پاکسازی مغز است در درهمان ۱۵ روزی که پاکسازی با منضج و مسهل اخلاط اجرا می شود انجام پذیرد تا زالو درمانی به نهایت مؤثر واقع شود.

پس از افتادن زالوها اگر خونریزی به سرعت قطع شود به فاصله حدود ۱۰ الی ۱۵ روز بعد دوباره باید از پشت گوش ها با همان تعداد زالو خون گرفته شود. این بار حتما پس از افتادن زالوها خونریزی تا چند روز ادامه خواهد یافت چرا که خون روان تر و تمیزتر شده است.

۲۵ روز بعد، پشت هر دست ۱۰ عدد زالو بیاندازد سپس یک هفته بعد از زیر زبان با ۳عدد زالو متوسط خون بگیرید و یا رگ زیر زبان را فصد کنید. با ادامه مصرف داروهای سنتی خونگیری چهارم به تشخیص پزشک مجددا از پشت گوش یا روی دست تکرار می شود. روی دست یا گوش کدام مقدم تر است؟

اگر لرزش رعشه کمتر شده است پشت دست و اگر هنوز تغییری نکرده در این مرحله که خونگیری چهارم است پس از خونگیری از زیر زبان از پشت گوش خون بگیرید و پشت هر گوش همان تعداد زالو را تکرار کنید. مداومت بر انجام تجویزات ضد رعشه (پارکینسون) در کنار زالودرمانی نتایج بسیار خوبی داده است.

درمان انواع فلج و پارکینسون(تبریزیان)

درمان انواع فلج و پارکینسون(تبریزیان)

معلول کوچک شدن مغز، رطوبت بالا و ناراحتی اعصاب می باشد. تقویت عصب – داروی عقل – روغن بنفشه پایه کنجد – داروی پیامبر ص – دارچین مصرف کنید.

 درمان پارکینسون – عدم تعادل (مجتبی درویش زاده)

نام بیمار: آقای ن. ک. سن: ۳۵ سال علت مراجعه: عدم تعادل

علایم بیماری: بیمار با شکایت عدم تعادل، درد پهلوها به صورت گاه گاهی و هيپراستزی پاها مراجعه نمود. در سابقه بیماری از سردرد میگرنی و خارش پاها نیز شاکی بود.

با توجه به بروز عدم تعادل CT و MRI برای بیمار انجام نشده بود که بروز توده یا وجود MS رد شده بود. در معاینه کلیه تست های مخچه ای نرمال بود. درمان های انجام شده: برای بیمار ابتدا در تاریخ ۷۸/۵/۴ حجامت عام انجام شد.

سیر درمان: خارش پاها کاملا بهبود یافت. سردرد بیمار نیز بهبود نسبی داشت و دید بیمار بهبود یافت. مرحله دوم حجامت در تاریخ ۷۸/۶/۹ انجام شد که باعث تخفیف بیشتر علایم شد.

در تاریخ ۷۸/۷/۱۰ مجددا حجامت انجام شد که عدم تعادل کاملا برطرف گردید موقع راه رفتن اما بیمار هنوز قادر به دویدن نبود. بیمار جهت ادامه درمان مراجعه ننمود.

بیماری عدم تعادل در حرکت (ضیایی)

مواردی که باید پرهیز شود:

 1. قندهای شیمیایی (قند، شکر، شیرینی جات قنادی ها و…)
 2. اسانس های شیمیایی (آبمیوه های شیمیایی، نوشابه های گازدار بی جا صنعتی)
 3. چربی های با ترانس بالا (روغن جامد، موز، غذاهای پرچرب، کیک خامه ای، خامه، سرشیر، کله پاچه، جگرسیاه، ته دیگ)
 4. کافئین زیاد (چای مانده، چای پررنگ، کاکائو، شکلات، قهوه، نسکافه) خوراک های صنعتی و غذاهای آماده (فست فودها، سوسیس ها، کالباسها، همبرگرها، پیتزاو…) (که بسیاری از املاح مقوی و ویتامین های آن از بین رفته و ۸۰٪ آنزیم های مفید آن پایین آمده)
 5. کنسروها و کمپوت ها
 6. غذاهای مانده
 7. سرخ کردنی ها و تفت دادنی ها و بودادنی ها و کم تحرکی
 8. پرخوری
 9. استرس شدید
 10. کم خونی شدید
 11. مسمومیت شدید

موارد زیر مصرف شود:

بیماری عدم تعادل در حرکت (ضیایی)
 1. جوشانده پوست درخت بنه با مصطکی برای فلجی، لقوہ، رعشه، ورم مفاصل مفید است.
 2. گوشت آهو.
 3. زنیان (خوراکی، موضعی) (منع مصرف در حاملگی و شیردهی).
 4. روغن کرچک، ۱۰گرم در ۲۴ ساعت.
 5. سیاهدانه روزی ۳ قاشق چایخوری.
 6. صبح ناشتا عسل آویشن با آب نیسان.
 7. ضماد پخته یونجه، ماساژ با روغن یونجه. و خوردن یک استکان عرق طبیعی یونجه (اسپست) قبل و بعد از هر وعده غذایی ضد پارکینسون، ضد رعشه و ضد تشنج می باشد.
 8. زنیان + سیاهدانه + آویشن، مخلوط را خرد کرده و در پارچه پیچیده روی موضع گذارید.
 9. شستن صورت و اعضاء با سرکه مخلوط با پودر خردل.
 10. دود اسپند، ماساژ با روغن اسپند.
 11. دانه کنجد، روغن کنجد، ارده یزد.
 12. ريه (دانه فندقی از تیره گل ارغوان) پودر آن را استنشاق کنند.
 13. خوردن میوه آمله با عسل.
 14. آویشن با عسل. 
 15. مالیدن برگ استبرق با روغن گل. 
 16. گیاه ناخنک نافع سکته و لقوه میباشد.
 17. مالیدن روغن بابونه.
 18. مالیدن روغن پسته با مشک (جهت درمان لقوه و تقویت حافظه)
 19. مصرف روغن بلادر و عسل آن (به علت سمی بودن بلادر، مصرف یک چهارم تا دو چهارم درهم باشد).
 20. شیره فرفیون را با روغن زیتون مخلوط کرده ضماد کنید، فلج و لقوه و سستی اعضا و دردهای اعصاب و مفاصل را درمان میکنید.
 21. یک قاشق چایخوری صبح و یک قاشق عصر از مخلوط سائیده افتيمون با عسل.
 22. ماساژ با روغن بالنگ.
 23. روزی یک قاشق چایخوری پودر برگ سنا، به همراه ماست یا دوغ شیرین مصرف کنید.

پزشکی جدید در درمان پارکینسون داروهای شیمیایی میدهد که عوارض سوئی دارد:

۱. لوو دو پا ۲. لوو دو پا – بی، ۳. لوو دو پا – سی، ۴. کابرگولین (پرولاکتین بالا – پارکینسون)، ۵. بنزتروپین (اکستراپیرامیدال – پارکینسون)، ۶. نوتروپین مسیلات (دیستونی – پارکینسون)، ۷. بای پیریدن (اکستراپیرامیدال در مسمومیت دارویی – پارکینسون).

درمان انواع فلج و پارکینسون

 بیماری عدم تعادل در حرکت

لرزش دست، پا، سر و سایر اعضای بدن (پارکینسون) (تبریزیان)

لرزش دست و پا و سر و… ناشی از کوچک شدن مغز، یا ضعف اعصاب، سردی بدن یا ضعف بدن است.

تقویت اعصاب – چای دارچین – داروی پیامبر ص – داروی عقل – بخور پیامبر ص – روغن بنفشه پایه کنجد – قطره مرزنجوش با جامع – مویز – پیاز – خوردن پودر بابونه.

از دست دادن تعادل بدن (روازاده)

زن / سن ۲۰ سال/ تبریز

پرسش: حدود یک سال است که گه گاهی در عرض ۲۰ دقیقه تعادل بدنم به هم می ریزد و بعد خوب می شوم. در آن موقع سردرد میگیرم انگار به داخل سرم مداد فرو می کنند. تپش قلبم به ۱۵۰ تا میرسد. تنم میلرزد و دست و پاهام سرد می شود. احساس تنگی نفس هم پیدا می کنم و اینکه باد شکم هم پیدا می کنم و احساس دفع مدفوع دارم.

به دکتر قلب و اعصاب و داخلی رفتم که می گویند مشکلی نیست گفتن یا از اعصاب و اضطرابه و یا کم خون هست من الان چند وقته قرص آهن مصرف می کنم و مشکل روحی خاصی ندارم و باز هم حالم بد میشود.

این اوایل هم دفعاتش بیشتر شده خواهش می کنم در این مورد کمک کنید.

پاسخ: یک قاشق چایخوری زعفران را در یک لیتر گلاب و یک لیتر عرق بیدمشک حل کنید و صبح و ظهر و شب یک استکان میل نمایید.

عدم تعادل در راه رفتن و کوچک بودن مخچه (روازاده)

عدم تعادل در راه رفتن و کوچک بودن مخچه (روازاده)

مرد / سن ۳۴ سال/ رفسنجان

پرسش: من مشكل عدم تعادل در راه رفتن حتی در نوشتن و جزئیات را دارم. در ضمن عکسی از ام آر ای هم دارم که نشان میدهد که مخچه کوچک بوده و رشد نداشته لطفا علت را توضیح دهید و درمان آن را در چه می بینید.

پاسخ:

باید معلوم می کردید که آیا مشکل مادرزادی بوده یا بعدا ایجاد شده است. در هر حال خوردن مویز هر روز یک مشت مفید است. پسته و بادام نیز هر روز میل کنید و سر را با روغن سیاهدانه چرب کنید.

لرزش دست و پا (گزارش درمان)

نام بیمار: خانم ع. م. (دکتر محسن زحمتکش) سن: ۴۴ سال

علت مراجعه: لرزش دست و پا. علایم بیماری: بیمار اظهار می دارد که از ۳ماه قبل به دلیل شوک عصبی خانوادگی دچار افسردگی شدید همراه با لرزش دست چپ شده است. در زمان استراحت دچار لرزش دست می شود که به قدری شدید است که طرف چپ بدن را کاملا تکان می دهد.

درمان های انجام شده:

 1. مکمل غذایی سنا
 2. روغن سیاهدانه جهت روغن مالی طرف چپ بدن روزی 2 مرتبه
 3. جوشانده گیاهی اعصاب 
 4. ده جلسه ارتباط با شبکه شعور کیهانی (انرژی درمان) روزی یک جلسه

سیر درمان: بیمار در روز سوم پس از انجام برنامه درمانی خود و هم چنین پس از ۳ جلسه انرژی درمانی اظهار می دارد ۴۵٪ بهبودی داشته است. درمان بیمار ادامه یافت. بیمار پس از ۵ جلسه انرژی درمانی ۷۰ بهبودی داشت. پس از مرحله انرژی درمانی، جلسات هفتگی انجام شد که بعد از جلسه ۶، ۸۵٪ علایم رفع شده بود و بیمار کاملا سرحال و شاداب بود.

لازم به ذکر است که درمان بیمار چهت ازبین رفتن کامل بیماری ادامه دارد.

درمان فلج، رعشه روده و معده و ضعف اعصاب و ضعف جنسی (خیر اندیش)

درمان فلج، رعشه

صبح ناشتا عسل را با آب باران (مخصوصا آب نیسان) مخلوط نموده و بیاشامید. برای فلج و لقوه و سستی و تقویت معده و اشتها و رفع گاز و نفخ روده و مورد مفید می باشد.

روغن زیتون عتیق ۱۶۰گرم و عسل ۱۶۰ گرم، کندر ۶۰ گرم، روغن سیاهدانه ۱۶۰ گرم با هم مخلوط نموده و در حمام 5 روز بنوشند و آب سرد در آن روزها نخورند از جمیع بارد و فلج نجات یابند و پیران ۱۰۰ساله را هیجان شهرت شود.

درمان انواع فلج : لرزش دست و پا (رعشه)

مصرف ارده باشیره انگور یا شیره خرما هفته ای 4 وعده به عنوان صبحانه.

مصرف گرمی ها و روزی 14 عدد بادام درختی و 3عدد خرما و 7عدد زیتون و 7عددانجیر.

دم کرده گل گاوزبان +گل زعفران، اسطوخدوس + سنبل الطیب شبی یک لیوان با کمی عسل یا نبات به مدت ۱۲۰ روز.

خوردن دو قاشق عرق بهارنارنج در یک لیوان آب با مقداری عسل.

درمان انواع فلج و پارکینسون: علاج رعشه غیرارادی

اگر رعشه فقط در سر باشد، به وزن یک یا دو درهم (اسطوخدوس) تنها یا معجون فيقرا حبوب ساخته يا در عسلاب ریزند و بخورند مجرب است. 

درمان رعشه یا لرزش غیر اختیاری اعضا (اندام)

 1. برای درمان انواع فلج و پارکینسون آلو بخار 7 الی 14 عدد.
 2. انار شیرین یک الی 2 عدد، یا یک استکان تا یک لیوان آب آن، یا یک قاشق مربا خوری تا یک قاشق غذا خوری رب انار شیرین
 3. پخته کلم برگ= کرم =كرنب، یا پخته قنبيط = قنبیط = بقلة الأنصار = کلم سنگ
 4. دمکرده تخم و ریشه شکاعی (کنگر خر= شوكة البيضا = بوقناق = چرخه =چرخله =خار زن بابا).
 5. ماساژ با روغن اسفند.

ادامه مطلب بیماری فلج و پارکینسون را در مقاله درمان بیماری فلج و پارکینسون (پارت اول) مطالعه نمایید.

دسته بندی پیشگیری و بیماریها طب سنتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت