درمان بیماری فلج و پارکینسون (پارت اول)

کاربر ۱۷کاربر ۱۷
3,106 بازدید
درمان بیماری فلج و پارکینسون

فلج و پارکینسون

فلج و پارکینسون یعنی فلج توام با لرزش – هیتلر به آن مبتلا بود.

علایم

لرزش اندام (چرخش انگشتان…) – بی خوابی – دمانس (زوال عقلی) خفيف – کشیدن پاها هنگام رفتن – گیجی – یبوست – آبریزش دهان – تکرر ادرار- کاهش حس بویایی – تمایل به خم کردن به طرف جلو – عرق زیاد

علل

اختلال در ترشح دو ماده مغز (دوپامین و استیل کولین) – داروها – اختلال سیستم مپاتیک – ضربه به سر (که باعث بیهوش شدن گردد) – تورم مغز بیماری حساسیتی – کاهش سیم ارثی – کاهش قند خون

پرکاری اعصاب سمپاتیک، مننژیت، کاهش قند خون، کمبود کلسیم، منیزیم، پتاسیم، منگنز، ویتامین D، زیاده روی در مصرف آسپرین، باد سرخ، عفونت خون، پارکینسون، تب مالت، قطع قاعدگی، سنگ کیسه صفرا، لخته شدن خون در مثانه، پیلونفریت حاد، عفونت کلیه، تماس با آلومینیوم، مسومیت با سلنیم، آنسفالیت، هپاتیت، پر کاری تیروئید، عفونت کیسه صفرا، کم خونی ناشی از عفونت گوش میانی…

پرهیز ها برای درمان بیماری فلج و پارکینسون

غذاهای حاضری – غذاهای سرخ کرده – آنتی هیستامین – دیلانتین – غذای مخالف با مزاج – پرخوری – سویا – سردیجات – پخت و پز در ظروف آلومینیم – قرص های خواب آور – قرص های جلوگیری از بارداری – اربیتورات ها – دخانیات – ضد سموم و حشره کش ها – عطر و خوراکی کارخانه ای –  سس ها – تخم مرغ.

سرب – آرسنیک – مصرف سردیجات (ترش مزه یا بیمزه) – کلر موجود در آب – جیوه – نیکوتین – تالیوم – فلوراید ها – الكل – نیتریت ها – بوتولیسم – حشیش – آمفتامین – بذرالبنج – کوکایین – زیاه روی در مصرف زعفران – پر کردن دندان با آمالگام – اسانس انیس (میوه رازیانه رومی) – گل انگشت دانه – اکستازی.

درمان بیماری فلج – فلج عصب صورتی

درمان بیماری فلج - فلج عصب صورتی

 فلج عصبی صورت یا در اصطلاح طب سنتی لقوه، نوعی بیماری است که در آن عصب چهره ای، فلج می شود. شایعترین علت آن فلج بل است.

لقوه را در موارد مختلف، نام های مختلف می دهند، مانند بیماری کجی دهان یا کژدھانی. لقوه حالت چشم و ابرو و لب و پیشانی را به هم می زند، به گونه ای که گاهی لب ها كوژ شده و روی هم نمی آید. گاهی نیز لقوه گرفتگان نمی توانند چشم هایشان را ببندند و پلک بر هم کشند. همچنین به لقوه کژرویی نیز می گویند. باید غلبه سردی و گرمی بیش از حد جلوگیری شود.

بسیاری از مردم در جهان در ماه های سرد سال به این بیماری دچار می شوند. به این ترتیب که با قرار گرفتن در معرض هوای سرد به بی حسی عضلات صورت و عدم حرکت آن ها مبتلا می شوند. بنابراین این افراد باید سعی کنند در زمان هایی که در معرض هوای سرد قرار دارند صورت خود را با کمک شال یا دستمال از برخورد مستقيم با جریان هوای سرد، محافظت کنند.

البته گاهی هوای خیلی گرم نیز موجب بروز این اختلال می شود. بنابراین باید عضلات صورت را از قرار گرفتن در معرض آب و هوای بسیار گرم یا بسیار سرد، جلوگیری کرد.

نسخه ها برای درمان بیماری فلج و پارکینسون

درمان بیماری فلج و پارکینسون با روایات (میرزایی)

این امراض در طب اسلامی معلول یک سری علت های مشترک هستند. و در واقع یک بیماری هستند ولی تظاهر و محل بروز مختلف دارند.

علت و درمان خونی

غلیظ بودن خون، کم بودن خون، سرد بودن خون، صاف و یکدست و گره دار و گرفتگی عروق خونی علت اصلی خونی فلج هاست. اما زیاد بودن خون نیز ممکن است سبب پارگی رگ و سکته شود. این مورد بیشتر در سکته و در دموی ها یا هیجان و عصبانیت و فشار موقت است.

اما علت غالب در فلج ها همان سردی و سوداست. حتی در فلج های گرم، چون گرما خیلی زیاد می شود، موجب سوختن و از بین رفتن خون و کم شدن خون و رسوب سودا می شود. و بیمار در عین گرم مزاج بودن به ضعف و سستی و کم خونی و سودا مبتلا می شود. که با صاف کننده ها و خون سازهای ملایم و کنترل گرمای مزاج به بیمار کمک می شود.

مصرف خونسازها

مصرف خونسازها

امام رضا ع : آب انار ملس بمک؛ زیرا انسان را قوی می کند و خون را زنده می سازد.

افزایش مصرف خونسازها و تصفیه کننده های خون نیز مفید است. اما انار ترش و شیرین کمی سرد است. پس در فلج ها ناشی از صفرای سوخته مفید است. اما در فلج های سرد باید کمی عسل به آن اضافه شود. کباب، سیب، قاووت های گرم، و مهمتر از همه داروی خونساز و قرص خون نیز خونسازند.

اگر بیمار به صفرای سوخت یا انسداد مبتلاست، باید در اولین فرصت که بیمار تحمل خونی داشت از زالو درمانی استفاده شود. تا اخلاط زاید را تخلیه و خون صالح به محل برساند. در تمام مدت درمان صاف کننده های خون باید مستمرا مصرف شوند.

علت و درمان مزاجی

کاهش سردی و سست کننده ها و افزایش گرمی

از علل اصلی فلج ها، شدت سستی و ضعف و سردی و یا رطوبت در بدن یا اعصاب یا قسمتی از بدن و یا باد سرد است. البته گرمی و خشکی بیش از حد نیز میتواند موجب فلج شود. همه توصیه های رفع این موارد و رعایت کلیات مفید است.

ترک هندوانه: امام رضا ع فرمود: ناشتا خوردن هندوانه، آدمی را فلج می کند.

ترک قارچ: در روایات اهل سنت آمده: زیاد خوردن قارچ، مایه ابتلا به فلج و سخت شدن جریان ادرار است.

توجه: از مهمترین علل فلج ها و سستی ها، سردی و همچین رطوبت و انسداد هاست. پس هر چیزی را که وارد دهان میکنید، ببینید سرد است یا گرم و سردها را کم کنید. و حتما همراه سردی آنقدر گرمی بخورید که مجموع آن یک غذای گرم شود.

هویچ سنتی (زردک، جزر): هویج مایه ایمنی از قولنج و بواسير بوده و آدمی را برای آمیزش یاری می دهد. و شکر طبرزد، برای قولنج بسیار مفید است و زیاد خوردن قارچ، قولنج و سكته و فلج در پی خواهد داشت.

هر روز یک استکان آب هویج زرد بنوشید. بسیار گرم و قوت بخش و خونساز است.

بطيخ (خربزه) در ناشتا ممنوع: امام رضا ع : خوردن خربزه، ناشتا، سست اندامی و فلج برجای می گذارد.

درمان بیماری فلج و پارکینسون: خرما بعد از خوردن ماهی

امام جواد ع چند خرما خواست و میل کرد. سپس فرمود: اشتهایی نداشتم اما ماهی خورده بودم. سپس فرمود: هر کس در حالی بخوابد که ماهی خورده و در پی آن، چند خرما یا مقداری عسل نخورد، تا صبح رگ سست اندامی بر او غلبه خواهد داشت.

درمان بیماری فلج و پارکینسون – علت و درمان عضوی

درمان بیماری فلج و پارکینسون - علت و درمان عضوی

ضعف و سردی معده و روده یا کبد، یا کلیه ها یا قلب یا مغز نیز از علل اصلی انواع فلج است.

اگر مغز و اعصاب سرد شود انسان دچار اضطراب و استرس و ترس و نا امیدی و افسردگی و حتی زمینه ساز مزاجی تسلط اجنه بر انسان می شود. سردی مغز از اصلی ترین عوامل تولید سودا و در نتیجه گرفتگی ها و ضعف ها و انواع فلج هاست. هم و غم نصف پیری است. و نا امیدی انسان را میکشد.

پس با غذا ها و نوشیدنی ها و بوییدنی ها و لباس ها و اعمال گرم و خونساز، کل بدن را گرم کنید. مانند اعمال گرم و خونساز و سودابر مانند دوستان و خانواده و شغل مورد علاقه، حمام با نوره و دلاکی، وان آب نمک، ماساژ و دلاکی و بادکش ماهیچه های بدن، ۲۰ کار مورد علاقه و نشاط آور بنویس و مشغول آن ها باش، داشتن افکار گرم مانند امید و نظم و نشاط و هدف های خوب، غذاهای گرم مانند عسل خوب صداقت، خرما، نخود، کباب گوسفند، کاهش شدید سردی مانند برنج و مرغ و ماهی، بوهای گرم مانند عطرهای طبیعی گرم مانند گلاب و گل محمدی و اسفند و کندر دود کردن و بوییدن مالیدن روغن های گرم به ملاج شب ها موقع خواب.

برای گرم کردن کلیه: از گردو با زنیان و روغن مالی کلیه با روغن گرم و کمر بند بزرگ بستن و ترک چای پر رنگ استفاده شود.

طرز تهیه شربت جامع امام رضا علیه السلام:

کشمش و مویز را شسته و در آب باران یا آب سبک ذکر شده در ظرفی تمیز بخیسانید (در زمستان سه شبانه روز و در تابستان یک شبانه روز خیسانده شود). بطوریکه آب به اندازه چهار انگشت کشمش ها و مویز ها را بپوشاند.
سپس آنها را بجوشانید تا مویز پخته شود. در ادامه آنها را فشار داده و آب آن را صاف و بگذارید تا سرد شود.
بعد از آن آب سرد شده را دوباره به ظرف پخت برگردانید. مواد را با حرارت ملایم بجوشانید تا اینکه دو سوم آن از بین برود و یک سوم آن باقی بماند. این میزان مواد باقی مانده را  با چوبی اندازه بگیرید.

سپس به اندازه یک رطل (چهارصد و بیست گرم) عسل مصفی (صاف شده) به آن اضافه کنید. مقدار مواد را قبل از اضافه کردن عسل اندازه بگیرید سپس عسل را اضافه کنید. در یک پارچه نازک موارد پودر زنجفیل،  میخک، دارچین، پودر زعفران، سنبل الطیب، کاسنی و مصطکی را قرار دهید. سر پارچه را محکم با یک نخ ببندید. این پارچه را درآن شربت بیندازید و با دست بمالید تا این مواد وارد آن شربت شوند.

مجددا آن را روی آتش ملایم قرار دهید و دوباره آن را بجوشانید تا به اندازه قبلی برسد تا اینکه اندازه عسل از بین برود و به همان اندازه قبلی خودش برگردد (اندازه ای که قبل از ریختن عسل معین کرده بودید).

سپس دیگ را از روی شعله بر دارید و سرد کنید. به مدت سه ماه نگه دارید. تا اینکه خوب قاطی شوند و بعد از سه ماه آماده استفاده کردن است.

نحوه ساخت مرکب ۴
نحوه ساخت مرکب ۴

هلیله سیاه و هلیله زرد و سقمونیا[۱] از هر کدام ۶ مثقال بر می دارید. فلفل سیاه و دار فلفل (فلفل دراز) و زنجبیل خشک و زنیان و خشخاش قرمز[۲] و نمک هندی [۳] از هر کدام چهار مثقال.

ناز مشک[۴] و هل و سنبل طیب و شقاقل [۵] و عود البلسان [۶] و سلیخه مقشره[۷] و علک رومی[۸] و عاقرقرحا[۹] و دارسینی[۱۰] از هر کدام دو مثقال، این ها  را با هم آسیاب نموده  و سپس مخلوط می کنید بجز سقمونیا که الک نباید بشود فقط آسیاب می کنید و اضافه می نمایید. ۸۵ مثقال شکر سجستان یا سیستان که در قدیم جزء شکرهای خوب بوده و این شکر را در یک ظرف در آب ولرم حل می کنید و سپس داروها را به آن اضافه می کنید و با عسلی که کفش گرفته شده یک خمیر درست می شود (عسل را وقتی  روی آتش قرار می گیرد کف می کند و آن کف ها باید گرفته شود). آنگاه آن را در یک ظرف شیشه ای یا در کوزه سبز نگهدرای می کنید و هرگاه نیاز شد ناشتا دو مثقال با هر آبی که می خواهی بخورید و هنگام خواب هم  به همین شکل استفاده می کنید. داروی عجیبی است برای همه بیماری های فوق انشاء الله موثر است.

[۱] یک نوع صمغ که تقلبی آن در بازار خیلی زیاد است. دارای رنگهای سفید و زرد و سیاه و به ظاهر سفت و سخت است و اما وقتی فشار می دهد به پودر تبدیل می شود که از مشخصه های سقمونیای اصل می باشد.

[۲] همان خشخاش ارغوانی است که تخمش طوسی رنگ است نه سفید است و نه سیاه.

[۳] نمک هندی: یا کالا نمک و در فارسی نمک سیاه گویند.

[۴] کمیاب بوده و شبیه هسته آلبالوست.

[۵] شقاقل: همان هویج صحرایی یا زردک است.

[۶] درختی در مصر است به نام بلسات که هم از چوبش استفاده می شود و هم از تخمش.

[۷] مقشره یعنی پوست کنده شده که همان پوست تنه درخت است دارچینی سفت و تیره رنگ که بوی دارچین هم دارد.

[۸] همان مصطکی است.

هلیله سیاه

[۹] ریشه یک گیاهی است شبیه ریشه ترخون

[۱۰] همان دارچین

برای تقویت و گرم کردن قلب: از داروی تقویت قلب و كباب و سایر گرمی ها استفاده کنید.

برای گرم و تقویت کردن معده: غذای سنگین، غذای سرد و یا ضعف خود معده باعث سردی مزاج و سست شدن بدن و تولید خلط خام و سنگین در بدن و همچنین باعث هضم ضعيف و هضم دیر و در نتیجه خارج شدن قوت غذا و کاهش سرعت سوخت و ساز بدن و در نتیجه ضعف عمومی و کم خونی در یکی از نشانه های ضعف هضم وجود تیکه های غذا در مدفوع است.

برای تمام امراض ناشی از ضعف باید معده و روده و کبد و خونرسانی تقویت شود تا غذا سریع هضم و جذب و با کمترین ضایعات تبدیل به خون شود.

پس داروی هاضوم زنجفیلات و خیلی زیاد جویدن و گرم کردن معده نیز لازم است.

آورده اند که روزی رسول خدا ص هضم کننده ی غذا و سوسنبر (آویشن) و سیاه دانه را طلبیدند. ایشان هرگاه شیر یا غذای زیان آوری می خوردند، نخست پیش از غذا اینها را کوبیده و در هم آمیخته، به همراه نمک نیم کوفته میل می کردند و می فرمودند: دیگر باکی ندارم که چه می خورم و همواره می فرمودند: معده را تقویت و بلغم را قطع می کند و از انحراف فک ایمن می سازد.

درمان بیماری فلج و پارکینسون: برای رفع اخلاط زاید و انسدادهای سر

 قطره مرزنجوش جامع

درمان بیماری فلج و پارکینسون: برای رفع اخلاط زاید و انسدادهای سر

به امام رضا ع از وضعیت همسرم که به فلج و لقوه مبتلا بود شکایت کردم، امام فرمودند: شما چرا از داروی پدرم بی خبرید، عرض کردم: آن دارو چیست؟ امام فرمودند: به اندازه یک دانه گندم از داروی جامع با آب مرزنجوش حل کنید و در بینی بریزید، به اذن خدای متعال خوب می شود.

نکته: برای كما، فلج، ام اس، ای ال اس، سکته مغزی، لقوه و سردی و ضعف و گرفتگی های مغز بسیار مفید است.

روش مصرف: یک قاشق مربا خوری از آب مرزنجوش را با یک گندم از داروی جامع مخلوط کنید و در هر سوراخ بینی هر شب دو قطره بریزید.

ترکیبات داروی جامع

زعفران، عاقرقرحا، فلفل سفید، هل، بنج، سنبل الطیب، خربق سفید، همه یک اندازه و ابرفیون (فرفیون یا فربیون) دو برابر باشد. همه را به خوبی آسیاب میکنیم و به نرمی نرم الک میکنیم سپس با دو برابر کل مواد عسل کف گرفته شده (حرارت دیده) مخلوط میکنیم.
میزان مصرف به اندازه یک حبه گندم در هر مرحله در هر روز می باشد.

درمان بیماری فلج و پارکینسون: سرفه و عطسه

پیامبر خدا ص : چهار چیز را ناخوشایند مدارید. آبریزش چشم که رگ و ریشه کوری را قطع می کند، و آبریزش بینی و زکام که عروق جذام را قطع می کند و سرفه را؛ چرا که فلج را ریشه کن می کند، و دمل ها که رگ برص را قطع می کند.

درمان بیماری فلج و پارکینسون: اسهال و اخراج مره و رفع انسدادها

درمان بیماری فلج و پارکینسون: اسهال و اخراج مره و رفع انسدادها

امام صادق ع فرموده اند: اگر فایده سنا را می دانستند، قیمت هر مثقال آن دو مثقال طلا میرسید. سنا مایه ایمنی از پوست و پیسی و جذام و جنون و قلج و کج شدن فک است. همراه با آن کشمش سرخ بیدم و هلیله کابلی زرد و سیاه، از هر کدام به یک اندازه تهیه و سه درهم از آن را ناشتا و سه درهم دیگر را پیش از خواب بخور. سنا آقای داروها است.

از اصلی ترین عوامل فلج ها، انسداد ها و گرفتگی ها و غلظت ها و صاف و یکدست نبودن و رقیق نبودن خون و جریان خون و مجاری و عروق بدن است. در فلج ها سه تا ۷ مرحله اسهال لازم است. سنا + گل محمدی را هر سه روز یا هر هفته را استفاده و اسهال کنید. داروی صاف کننده و سودابر نیز ملین ولازم هستند.

درمان بیماری فلج و پارکینسون: علت و درمان موضعی

اگر مشکل در یک موضع خاص باشد، داروها را در آن موضع استفاده کنیم مثلا در لقوه یا همان کج شدن صورت و در پارکینسون یا همان لرزش دست و پا و در فلج های اندام خاص مانند پاها یا مثلا فلج دست و… موضع را با روغن سیاه دانه ماساژ و بادکش و روغن مالی و گرم کنیم. اما اگر مانند آتروفی مشکل در کل ماهیچه هاست، باید همه ماهیچه های بدن بادکش شوند.

غسل با آب سرد پس از خوردن ماهی: امام رضا ع : غسل کردن با آب سرد پس از خوردن ماهی، سست اندامی در پی می آورد.

ماساژ پاها با نمک و روغن زیتون – ترک موقت شیر، ماهی، سرکه، سبزی:

برای فلج آب مرزنجوش با یک حبه داروی جامع (قطره مرزنجوش جامع در بینی) استفاده کن. و با روغن زیتون و نمک پاها را هنگام خواب ماساژ بده و از سرکه و شیر و سبزی ها و ماهی پرهیز کن و بعد از آن از غذاهای دیگر بخور. نوره و بادکش نیز مفید است.

درمان بیماری فلج و پارکینسون: مصرف تقویت کننده ها

درمان بیماری فلج و پارکینسون مصرف تقویت کننده ها

امام على ع: خوردن به، بر نیروی مرد می افزاید و سستی او را می برد.

حلیم – کباب – نان سبوس دار – قاووت پهلوان ساز (پودر سنجد + پودر خشکبار (پسته و بادام و فندق وهسته زردآلو و بادام هندی) + سویق كامل (انواع سویق ها) + پودر سیب + پودر به + پودر هویج زرد + انجير + مویز) را خالی یا بصورت حلوا با عسل و خرما و مویز یا باشیر یا با فرنی مصرف نمایید. بشدت نیروزا و قوت بخش است.

برخی از درمان های مشترک فلج

داروی شافیه

در روایت آمده است: برای بیماری فلج مفید است، چه جدید و چه قدیمی… و برای چشم درد هم مفید است.

دستور داروی شافیه

داروی شافیه که در روایات معصومین علیهم السلام برای درمان همه بیماری ها معرفی شده است از جهت ترکیب، تنوع، نحوه مصرف (خوراکی،محلول،جوشانده،سعوط،سرمه،ضماد،…)، طول مدت ساخت(قریب دوسال)، تنوع تاثیرات(همه بیماری ها) و حامل های دارویی، بشکل معجزه از انبیاء صادر شده است، امروزه کسانی که اثرات شفا بخش این داروی بی بدیل را تجربه کرده اند به حیرت آمیز بودن این داروی طب اسلامی اذعان دارند. متن علامه مجلسی رحمه الله علیه را در معرفی این داروی معجزه آسا در ذیل می آوریم:
در کتاب طب الائمه علیهم السلام روایت است که روزى فرعون بنى اسرائیل را همگى ضیافت کرد و زهر در طعام ایشان داخل کرد که ایشان را هلاک کند، حقتعالى این دوا را به حضرت موسى علیه السلام فرستاد و چون خوردند از زهر به یشان آسیبى نرسید،

جبرئیل گفت: که قدرى سیر پوست کنده بگیر و بشکن و نرم بکوب که در پاتیل بینداز و از روغن گاو آن قدر بر آن سیرها بریز که بپوشاند آن‌ ها را و آتش نرم آن قدر در زیر پاتیل بسوزان که سیرها آن روغن را بخورد و از روغن چیزى نماند.

پس همان مقدار شیر گاو تازه زائیده بر آن بریز و آتش نرم آن قدر برافروز که از آن شیر هم چیزى نماند پس همان قدر عسل مصفى که مومش را گرفته باشند در پاتیل بریز آن قدر بسوزان که آن را هم بخورد پس از سیاه دانه ده درهم و از فلفل و مرزنگوش هر کدام پنج درهم بگیرو نرم بکوب و در پاتیل بریز و برهم بزن تا مخلوط شود به آن سیر پس ظرفى را بگیر و اندرون آن را به روغن گاو چرب کن و این دوا را در آن بریز و در میان جو یا خاکستر ۴۰ روز پنهان کن و هر چند کهنه‌ تر شود نیکوتر می‌شود.

و فرمود که نافع است براى دفع لغوه کهنه و تازه ، کسى را که سرما زده باشد و براى سبل چشم و درد پا و ضعف معده و صرع و غش ‍ اطفال و ترسیدن زنان در خواب و زردآب و خوره و زیادتى بلغم و دفع سم گزیدن مار و عقرب و فرمود که :

  • چون ۱ ماه بر این دوا بگذرد، براى درد دندان و امراض بلغمى به قدر نصف گردکان ناشتا بخورد.
  • چون ۲ ماه بر او بگذرد براى تبلرز و آزارهاى چشم نافع است.
  • چون۳ ماه بر آن بگذرد براى صفرا و بلغم سوخته و جمیع مرض‌های صفرا و ناشتا خوردن نافع است.
  • چون ۴ ماه بگذرد براى تاریکى چشم و تنگى نفس نافع است.
  • چون ۵ ماه بر آن بگذرد، کسی که درد سر داشته باشد به قدر نیم عدس از این دوا با روغن بنفشه ممزوج گردانیده در بینى بچکاند.
  • چون ۶ ماه برآن بگذرد کسی که درد شقیقه داشته باشد به قدر یک عدس از آن با روغن بنفشه مخلوط گردانیده و در بینى بچکاند، از آن جانبى که درد می‌کند در اول روز.
  • چون ۷ ماه بر آن بگذرد براى دفع بادى که در گوش بهم می‌رسد به قدر یک عدس با روغن گل سرخ ممزوج ساخته درگوش چکاند، در اول روز و در هنگام خواب.
  • چون ۸ ماه بگذرد آن را با آب خوردن براى دفع خوره نافع است.
  • چون ۹ ماه بگذرد نافع است براى و هذیان گفتن در خواب و ترس و بیم باید که با روغن ترب ناشتا و در وقت خواب به قدر یک عدس خورده شود و…

نکته: برای درمان فلج و سکته مغزی داروی شافیه باید 12 ماهه باشد. نحوه مصرف: به اندازه ی یک نخود از دارو با جوشانده ی مرزنجوش شب موقع خواب. سپس باید پاها با روغن زیتون و نمک دریا ماساژ داده شود. از خورن سرکه، شیر، سبزیجات و ماهی پرهیز شود. مصرف دارو چند شب تکرار شود.

ادامه مطلب بیماری فلج و پارکینسون را در مقاله درمان پارکینسون و فلج (پارت دوم) مطالعه نمایید.

دسته بندی پیشگیری و بیماریها طب سنتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت