تغذیه در بارداری و مراقبت و نکات مهم قبل و حین بارداری

کاربر ۱۸کاربر ۱۸
22,810 بازدید
تغذیه در بارداری

تغذیه در بارداری (روایات) ١- خربزه : پیامبر خدا : هیچ زن بارداری نیست که خربزه بخورد، مگر این که نوزادش خوش چهره و خوش خوی خواهد شد

۲- تخم مرغ با پیاز وروغن زیتون

امام کاظم : هر کس تخم مرغ و پیاز و روغن زیتون بخورد، استخوان فرزندش درشت خواهد شد.

٣- خرمای تازه

پیامبر خدا : به زن، در ماهی که فرزند به دنیا می آورد، خرمای تازه بدهید؛ چرا که در این صورت، کودک وی بردبار و پاک خواهد بود.

پیامبر خدا : چون زن فرزند به دنیا آورد، باید نخستین چیزی که می خورد، خرمای تازه باشد و اگر خرمای تازه در اختیار نبود، خرمایی دیگر؛ چرا که اگر چیزی برتر از آن وجود می داشت، خداوند آن را به مریم، هنگامی که عیسی  را زاد، می خواند.

۴- انار

خوردن انار شیرین، آب مرد را افزون می کند و فرزند را نکو می سازد.

۵- به

پیامبر خدا : به بخورید؛ چرا که ذهن را افزون می سازد، سنگینی سینه را می برد و فرزند را نکو می کند

پیامبر خدا : بوی پیامبران عالی، بوی به است؛ و بوی حوریه های اهو چشم بهشت، بوی انگبین؛ و بوی فرشتگان، بوی گل سرخ؛ و بوی دخترم فاطمه زهرا، بوی به و انگبین و گل سرخ. خداوند، هیچ پیامبری را برنیانگیخته است، مگر این که از او، بوی به می آمده است. به بخورید و به زنان باردار خود بدهید تا فرزندانتان نکو باشند.

۶- کندر

رسول خدا فرمودند: به زنان باردارتان، کندر نر بدهید. در این صورت، اگر آنچه در شکم زن است، پسر باشد، بیدار دل، آگاه و دلیر می گردد، و اگر دختر باشد، روی و خوی وی نکو می شود و سرین او سترگ می گردد و نزد همسرش بهره می یابد.

تغذیه در بارداری (خیراندیش)

تغدیه در بارداری-3

مصرف عسل، خوردن ۷ عدد انجیر شب‌ها و ۷ عدد زیتون صبح‌ها و یک قاشق مرباخوری کنجد، ۲۱عدد مویز، ۱۲ عدد بادام درختی، مصرف انگور، سیب، به انار، گلابی. استفاده از گندم، جو، نخود دراش و سوپ که بدون رشته پخته شده باشد.

خوردن روزی سه عدد خرما به خصوص در ماه های آخر بارداری که موجب صبوری فرزند و زایمان طبیعی و گرم شدن رحم میشود.

برای چند قلو زاییدن خانم‌ها (تبریزیان)

دارویی هست که محرک تخمدان است اگر زیاد مصرف شود موثر است مانند به برای زنان و نیت کردن اسم محمد و مهدی موجب ۲ قلوزایی می شود.

تعیین جنسیت جنین (تبریزیان)

مرد کاسنی بخورد فرزند پسر می شود و اگر زن کاسنی بخورد فرزند دختر می شود. اگر نیت کند اسم محمد، باشد پسر میشود. پودر کاسنی را ۲ هفته هر شب یک قاشق مرباخوری میل شود بچه پسر می‌شود.

تدابیر تعیین جنسیت (کردافشاری) پسردار شدن

– از خوردن آب سرد ناشتا بعد از نزدیکی، بعد از حمام، بعد از فعالیت و ورزش آقا و خانم هر دو خودداری کنید.

غذاهای توصیه شده

– پیاز، تره؛ نعنا؛ ادویه؛ خردل؛ فلفل (به عنوان ادویه مصرف زیاد توصیه نمیشود)

– نخود، لوبيا؛ گوشت گوسفند؛ مرغ؛ جوجه بلدرچین تخم مرغ عسلی؛ نان سنگک؛ سیب؛ خربزه؛ به؛ هویج؛ ماش؛ حلیم؛ پسته؛ مویز؛ گندم برشته؛ انجیر؛ انگور شیرین؛ خرما؛ عسل.

غذاهایی که باید محدود شوند:

– سرکه؛ ترشیجات؛ عدس؛ بادمجان؛ ماکارانی؛ قارچ، لازانیا؛ پیتزا غذای خمیری؛ کیک، کلوچه، سوسیس، کالباس؛ سس ماست؛ شیر؛ سیب ترش؛ گشنیز کرفس؛ غذاهای کارخانه ای؛ فست فود؛ هر نوع میوه ترش؛ نوشیدنی های خنک پنیر؛ خیار؛ کدو؛ مصرف برنج محدود شود.

– روزی حداقل ۲ لیوان شربت عسل با ۳ عدد خرما با همسرتان بخورید.

-یک قاشق مرباخوری تخم کاسنی را همراه یک تکه ۲سانتی متری ریشه کاسنی را و ان آب جوش دم کرده از روز پاکی تا روز ۱۸ قاعدگی روزی ۱ لیوان بخورید.

در زمان مشخص که برای نزدیکی گفته میشود از یک ساعت قبل ۱ قاشق غذا خوری جوش شیرین را در ۲ لیوان آب حل کرده و ناحیه تناسلی را با آن شستشو دهید.

– فاصله نزدیکی قبلیتان با این مقاربت ۳ روز باشد.

– بعد از نزدیکی تا ۱ ساعت بلند نشوید.

– هر دو در زمان نزدیکی آرامش روحی داشته باشید و به فرزندان پسر زیبا و خوشرو فکر کنید.

– رژیم استاندارد را رعایت کنید.

صبحانه:

– نان سنگک با مربای بالنگ یا مربای به، سیب، زنجبیل بدون شیره (فقط میوه مربا میل شود)، عسل، شیره انگور، بدون چای.

ناهار:

– چلو (برنج آبکش شده) به همراه سماق یا کمی زیره یا گشنیز با گوشت راسته گوسفندی بدون چربی یا گوشت سینه مرغ یا فیله مرغ بدون چربی به صورت کباب یا ته چین یا آب پز کم آب.

شام:

– مثل ناهار میل شود یا از فالوده سیب استفاده شود. به این ترتیب که ۲ – ا عدد سیب پوست کنده شیرین رسیده رنده شده با یک قاشق غذاخوری شکر، یک قاشق مرباخوری تخم خرفه نیم کوب شده، با ۲ قاشق غذاخوری گلاب یا عرق بیدمشک با نان سنگک میل شود.

– زمان غذا خوردن منظم و سر ساعت باشد مثلا ۸ صبح، ا عصر و ۸ شب. بين وعده های غذایی چیز دیگری غیر از آب و چای ننوشید. (البته اگر منع مصرف آب و چای ندارید. در صورت احساس ضعف از ۱ قاشق مرباخوری عسل بدون موم به صورت زیر زبانی استفاده شود. مصرف نوشیدنیها از نیم ساعت قبل تا ۲ساعت بعد از غذا ممنوع می باشد.

نکته:

– این رژیم برای انواع بیماری ها به خصوص بیماری‌های گوارشی مفید است. مدت مصرف معمول این رژیم ۲ -۴ هفته است و بسته به نظر پزشک می تواند بیشتر یا کمتر شود.

– تنها میوه مورد استفاده سیب، گلابی، انجیر و انگور باشد.

افزایش احتمال بارداری (تبریزیان)

داروی باہ مردان (كور) و همچنین پودر کاسنی مفید است.

نفخ زمان بارداری (تبریزیان)

شربت امام رضا، زیره، زنیان و مغز گردو و همچنین داروی جامع با آب زیره برای نفخ مفید است.

لکه بینی در زمان حاملگی (تبریزیان)

استفاده از قرص خون توصیه می شود.

پیشگیری از نقص عضو جنین (تبریزیان)

داروی سویق به زنان باردار بدهید.

عدم تشکیل قلب جنین (تبریزیان)

علت آن داروهای شیمیایی است. زمان و مکان و نحوه غلط همبستری که در روایات آمده است توجه شود داروی سویق گندم و جو قبل و بعد از بارداری زن و مرد هر دو بخورند حداقل ۲ هفته قبل از بارداری و ۲ هفته بعد از بارداری میل کنند و زیاده روی نکنند.

فاصله مناسب برای ۲ فرزند (تبریزیان)

تغذیه در بارداری-2

اگر تدابیر طب اسلامی رعایت شود چند ماه فاصله کافی است.

معلولین مادر زادی (تبریزیان)

علت اصلی آن عمل نکردن به سفارش پیامبر است که فرمود: قبل و بعد از بارداری داروی سویق بخورید که برای شما فرزندی نمی آید مگر اینکه قوی باشد.

برای درشتی جنین (تبریزیان)

سویق به زنان باردار و بچه ها بدهید.

لخته خون کنار جفت (تبریزیان)

صاف کننده خون، داروی لخته خون، داروی جامع با آب انغوزه مصرف شود.

يبوست بارداری (تبریزیان)

افتیمون که به جنین هم ضرری ندارد، ولی سنا موجب سقط جنین می شود.

استفراغ خونی در بارداری (تبریزیان)

خون شاید ناشی از زخم باشد پس برای رفع زخم داروی جامع با عسل میل کنند و برای درمان استفراغ به نسخه ویار عمل کنند.

نا آرامی زن باردار در خواب (تبریزیان)

داروی مركب ۷ (۴۰ روزه).

حجامت خانم های باردار در ماه پنجم (تبریزیان)

ما خانم های باردار را به حجامت توصیه نمی کنیم بلکه قرص خون میدهیم.

تغذیه در بارداری (تبریزیان)

امروز فرزند معلول و ناقص که منجر به سقط می شود. لذا اسلام شدیدا توصیه می کند. زن و مرد قبل از بارداری و زن بعد از بارداری سویق گندم و جو بخورند.

زن باردار ۲ هفته پشت سرهم داروی سویق گندم و جو بخورد تا فرزند سالم و قوی و درشت باشد. سویق گندم و جو در هفته های ۳و ۴ و ۵ مفید است کندر، به، خرما، عسل، تره و غذای سالم در دوران بارداری توصیه می شود. خوردن به در ماههای آخر و کندر چند روز یکبار به اندازه نخود.

زیبا شدن فرزند (تبریزیان)

در ایام بارداری مادر خربزه بخورد. به در ماه های آخر جهت زیبایی و شجاعت و تقویت فرزند مفید است. پدر هم کاسنی بخورد قبل از انعقاد نطفه.

تغذیه در بارداری (روازاده)

پرسش: لطفا در مورد مصرف ماهی برای زنان باردار و این که آیا مضر می باشد یا نه، راهنمایی بفرمایید؟

پاسخ: مصرف کم ماهی غیر پرورشی همراه با مصلح‌ها مضر نمی باشد و چون طبع خانم‌های بارداری که وقتی فرزند آنها دختر باشد به سردی می گراید، مصرف گوشت ماهی در این دوران توصیه نمی شود و چون خانم های باردار در این دوران رفلاکس معده هم به سراغشان می آید و ماهی هم می تواند رفلاکس را تشدید کند، ماهی را با مصلحاتش مصرف کنید .

لخته خون کنار جفت (تبریزیان)

صاف کننده خون، داروی لخته خون، داروی جامع با آب انغوزه مصرف شود.

آمادگی قبل از بارداری (تبریزیان)

داروی آمادگی بارداری نا آرامی زن باردار در خواب (تبریزیان)

داروی مركب ۷ (۴۰ روزه).

منع سردی ها در دوران قاعدگی (روازاده)

زن سن ۲۱

پرسش: آقای دکتر من شنیدم که مصرف سیب و ماست در زمان پریود (قاعدگی) مضر می باشد آیا درست می باشد؟

پاسخ: خوردن سیب ترش مضر است اما در سیب شیرین ضرری نیست.

خوردن سردیجات مثل ماست و دوغ و ترشی در این ایام میتواند مضر باشد و بهتر است در این ایام از گرمیها مثل خرما و عسل بیشتر استفاده کنید.

سونوگرافی و تغذیه بارداری (روازاده)

تغذیه در بارداری-1

پرسش: نظر شما راجع به سونوگرافی و استفاده از شیر پاستوریزه برای خانم باردار چیست؟

پاسخ: سونوگرافی معمولی ضرری ندارد؛ چرا که بدون اشعه است. استفاده از شیر پاستوریزه که چربی آن را می گیرند و طبع آن سرد می باشد را برای خانم باردار توصیه نمی کنیم. شیر محلی گاو را با خرما یا عسل میل نماید

نکاتی در مورد بارداری (خیراندیش)

اگر زنان در دوران بارداری بیش از حد از سردی ها مصرف نمایند مغز جنین دچار سردی بیش از حد شده و نوزاد هنگام به دنیا آمدن کاملا خواب آلود و پخمه و پف کرده و پوست سفید و موی سر کم و روشن و کرکی و دهان شلی دارد و نمی تواند پستان مادر را به خوبی دهان بگیرد و هنگام شیر خوردن هم زود شیر را بالا می آورد.

ویژگی های جنین های گرم این است که رنگ پوست آنها سفید نیست، موی تن پشمالو، موی سر بلند و معمولا باهوش و هوشیار هستند

مراقبت های دوران بارداری (یکتا)

سیاست های مهم سازمان جهانی بهداشت، در جهت نابود کردن نسل مومنین است و این سیاست ها در همه جا اجرا میشود ولی هیچ کجا مثل ایران این طور کار نمی شود! خانم های باردار باید پرهیزهایی را که گفتیم رعایت کنند افزون بر اینها باید از مصرف تمام داروهای شیمیایی خودداری کنند.

این داروهای شیمیایی یکی از عوارضش سرکوب شدن سیستم ایمنی مادر و فرزند است. قرص ها هم سودا را در بچه زیاد کرده و بیش فعالی می آورد و بیش فعالی یعنی منگولی. ویتامین ها را همراهش بخورند ممکن است بچه عقب مانده بشود. مصرف فولیک اسید، آنتی بیوتیک و کلسیم نیز باعث سنگ کلیه و آلوده شدن خون و انواع مریضی‌ها برای بچه میشود.

مواظب باشید ما هر چی خوابیدیم و گفتیم علم، پیشرفت کرده است بازی این‌ها بیش تر شده است. شنیدم می گویند مادر در هفت ماهگی باید یک آمپول برای ریه بچه بزند. این چه خواصی دارد؟

عزیزان اینقدر اعتماد کردن نشانه سادگی بیش از حد است. الان کاری کرده اند که اصلا مادرها باردار نمی شوند. آن یک بچه هم که می آید با کلی زور است. وقتی هم به دنیا می آید از همان روز اول مریض می شود و کلی مشکل دارد.

سزارین و عمل جراحی هم یکی از سیاست های آنهاست. وقتی عمل جراحی انجام شد سیستم ایمنی را متلاشی می کند.

از یکی از پیرزن های قدیمی پرسیدند: شما اگر بچه سرش بالا باشد چطوری آن را به دنیا می آورید؟ گفت ننه یک یخ می گذاریم بالای سر بچه، بچه خودش را جمع می کند لیز میخورد می آید پایین اما اینها فوری می گویند شکمش را پاره کن!

شما را به خدا به بچه هایتان رحم کنید. این آنتی بیوتیک ها باعث انواع مشکلات است. این که بچه را زیر برق می برند، بچه را موجی می کند… قدیم هم که بچه ها می مردند مگر قدیم اصول طب و تغذیه را رعایت می کردند؟

مگر مادران مطالبی را که معصومین در مورد طب داشتند را رعایت می کردند؟ اصلا اطلاعاتی نداشتند ولی با این حال بچه هایی که می ماندند سالم بودند. چطور بود مادرها تند تند بچه می آوردند چون به این سختی ها نبود. الان از همان اول بچه، مریض است.

پرهیز دیگری که مادران باید داشته باشند خودداری از مصرف سردی زیاد است چون سردی زیاد و بار می آورد. همچنین باید از محصولات هورمونی که گفته شد به طور جدی بپرهیزند. عطر و ادکلن استفاده نکنند. یکی دیگر از پرهیزها مواد شوینده است وایتکس‌ها مخصوصا – خیلی خطرناک هستند حتما باید هنگام استفاده، بینی خودشان را بپوشانند.

در دوران بارداری مواد افزودنی مصرف نکنند گرمی یا سردی را زیاد مصرف نکنند. در دوران بارداری تلویزیون و سی دی و لپ تاپ را بگذارند کنار مخصوصا موبایل را. الان یکی از مشکلاتی که خیلی زیاد شده است تشکیل نشدن قلب در جنین است. دکترها نیز می گویند چون قلب تشکیل نشده است بچه را سقط کن.

تشکیل نشدن قلب در اثر استفاده کردن از موبایل و لپ تاپ و وسایل الکترونیکی و در کنار آنها استفاده از مواد افزودنی است. وقتی نیازهای ضروری قلب به بدن نمیرسد قلب تشکیل نمی شود و باید بچه را سقط کرد. نگاه کنید قلب برای کار کردن خودش نیاز ضروری به طلا دارد. این طلا در محصولات طبیعی وجود دارد؛ مثل ظرف های طبیعی. داخل غذا سنگ بیاندازید.

سیب و بید مشک و عسل، طلا را به سرعت به قلب می رساند. موبایل فقط مشکل عصبی ایجاد نمی کند بلکه مانع رسیدن اکسیژن به بدن هم می شود. یکی از نیازهای قلب، اکسیژن است. در کل، این که الان قلب تشکیل نمی شود علت مهمش تغذیه های خراب و یک گوشه اش موبایل است. موبایل به فرض که در تشکیل شدن قلب اختلالی به وجود نیاورد ولی با اختلالاتی که در اعصاب ایجاد می کند و سودایی که تولید می کند اینها يقينا به قلب و دیگر اعضای بدن ضربه میزند. مایکرو فر هم جزو پرهیزات است.

تغذیه مناسب زنان باردار (روازاده)

مصرف میوه به برای زیبایی کودک و خرما برای هوش کودک وسیب سرخ و زرد برای سلامتی جنین بسیار مفید است.

مصرف غذاهای گرم، خرما، انجیر، زیتون، عسل، کوکوی میگو با تره، و پیاز و تخم مرغ مفید می باشد.

مصرف کنجد بوداده، روغن کنجد، در غذاها، خرما و گلاب، سرکه طبیعی و آب غوره، آب لیمو برای زنان باردار مفید می باشد .البته در یک ماه اول بارداری از مصرف کنجد و روغن آن ومشتقات آن پرهیز شود.

مصرف روزی یک نصف لیوان عرق رازیانه، مویز، کندر، بادام، دم کرده گل گاوزبان نیز مفید می باشد.

مصرف ماهی برای زنان در دوران بارداری مضر نمی باشد اما توصیه نمی شود چون در دوران بارداری رفلکس معده زیاد است و مصرف ماهی می تواند این حالت را تشدید نماید.

تاثیر گذاری بر جنین (یکتا)

انس با قرآن، انس با صحیفه سجادیه و انس با حدیث و انس با سیدالشهدا بر اینها تاثيرات مستقیم روی بچه دارد و باید در دوران بارداری توجه قرار گیرند. من فکر میکردم که در مورد گریه کردن تاکنون زیاد سخن شنیده ایم اما در مورد خنده چیزی نگفته ایم. کسانی که زیاد گریه می کنند.

گریه های مثبت مثل گریه برای امام حسین و برای مناجات با خدا این افراد بیش تر از همه می خندند حالا چرا؟ چون از همه با نشاط تر هستند. یک جک برایشان بگو از همه بیشتر می خندند. بله خنده هم به اندازه اش برای اعصاب موثر است.

ادخال سرور برای رفع افسرگی مفید است و اصلا عبادت است. با هم بخندیم اما به هم نخندیم. جک ها و شوخی هایمان نیش نداشته باشد. معصومین و بزرگان ما بهترین شوخی ها و لطیفه گویی ها را داشته اند چه خوب است که آنها را مطالعه کنیم و از آنها سرمشق بگیریم.

تغذیه در بارداری (باقری)

دوران بارداری از تغذیه های زیر استفاده کنید:

١- خرما، مویز، انار، به، سیب و عسل طبیعی میل کنید.

۲ – سبوس گندم را در آب جوشانده و روزانه قدری میل کنید.

۳- هر شب یک قاشق از نمک دریاچه خزر میل کنید.

۴- شلغم را جوشانده شربت درست کنید و با شیره طبیعی انگور مخلوط کرده میل کنید. شیره انگور، خونساز بوده و چون در دوران بارداری بچه از کون – تغذیه می کند بسیار مفید است.

۵- از تغذیه های طبیعی استفاده کنید.

۶- نان سبوس دار طبیعی بخورید.

۷- هر میوه را در فصل خودش میل کنید.

۸- حجامت عام کنید.

۹- ویار دوران بارداری را با خوردن عرق بادرنجبویه درمان کنید.

توجه داشته باشید که مصرف بستنی و فالوده صنعتی ممکن است باعث فلج شدن بچه در شکم مادر، تضعیف و شکسته شدن اعصاب رحم، سقط جنین و سزارین گردد همچنین مصرف قهوه و چای نسکافه باعث زایمان زودرس و مصرف دخانیات مواد مخدر و الکل از دیگر عوامل سقط جنین محسوب می شود.

آمادگی های قبل از بارداری (روازاده)

پرسش: خانمی ۲۷ ساله هستم که دو سال قبل در دوران حاملگی به علت استفراغ و تهوع شدیدی که داشتم باعث نارس بودن نوزاد و در نهایت منجر به فوت نوزاد شد، لطفا مرا راهنمایی بفرمایید، تا در حاملگی بعدی دچار چنین مشکلی نباشم؟

پاسخ: باید قبل از حاملگی سوء مزاجتان درمان شود و معده تان پاکسازی شود تا حاملگی خوبی را پشت سر بگذارید .

حجامت و زالو در دوره بارداری (روازاده)

پرسش: اگر خانمی احتمال بارداری می دهد می تواند حجامت بکند یا زالو می توان بیندازد؟

پاسخ: نباید زالو بیندازد. اگر حجامت هم نکند بهتر است، یا می تواند حداقل حجامت را سبک انجام دهد.

دسته بندی تغذیه
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

3 پاسخ به “تغذیه در بارداری و مراقبت و نکات مهم قبل و حین بارداری”

  1. من یک ماه است باردار هستم رفتم یکی از همین شعبه ها مشهد برام مرکب ۲ تقویت اعصاب وصفرابر تجویز کردن میتونم استفاده کنم?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت