سبک زندگی سالم

کاربر ۳کاربر ۳
962 بازدید
سبک زندگی سالم

سبک زندگی سالم ، سلامتی و طول عمر را بالا می برد

سبک زندگی سالم ، شامل رژیمی است که ۶۰ تا ۷۰٪ مواد غذایی، به صورت تازه، موثر، و به روش طبیعی، رشد یافته اند. این مواد غذایی شامل سبزی های خام، سالادهای میوه ها و آب میوه های تازه، اسپروت (نوعی کلم پیچ کوچک Sprouts) دانه ها و آجیل خام، نان های ۱۰۰ درصد تهیه شده از جو طبیعی، پاستا (ماکارونی شکل دار Pasta)، غلات، دانه های مغذی و بنشن می باشند.

این مواد کلسترول، چربی و نمک ندارند و غذاهای موثری هستند که برای تکمیل و سوخت و ساز بدن به کار برده می شوند. هدف این سبک زندگی سالم و رژیم، مهیا ساختن سلامتی و زنده بودن انسان هایی است که می خواهند ورزش کنند و خوش اندام بمانند.

این رژیم سالم، انرژی بدن را نیز تامین می کند و به همین دلیل است که افراد با این روش سرزنده می شوند، گویی برای داشتن زندگی جدیدی که توام با شادی، سلامتی، جاودانی، جوانی و داشتن طول عمری طولانی است، دوباره متولد شده اند. میلیون ها طرفدار برنامه سبک زندگی سالم در سراسر جهان ثابت می کند که این سبک زندگی بسیار کارآمد است.

از غذاهای خطرناک، عذاب آور و غیر طبیعی دوری کنید

یکی از مواردی که برای بدنتان خطرناک است و باید از آن مطلع باشید، ناسالم عذاب آور، شیمیایی بودن و کمبود مواد مغذی موجود در غذاهاست. وظیفه شما حذف این عوامل مضر از غذاهاست.

همچنین از غذاهایی که به صورت الکترومغناطیسی طبخ و آماده می شوند نیز دوری کنید. با دنبال کردن شیوه زندگی سالم، مبنای رسیدن به سلامتی و تغذیه سالم را فراهم آورید. از مصرف بقایای شکر تصفیه شده شیرینی جات مصنوعی و یا تولیدات آن ها از قبیل مربا، ژله، نگهدارنده ها، مارمالاد، ماست، بستنی، شربت، کیک، آب نبات، بیسکویت، آدامس، کولاها و نوشیدنی های گازدار، کلوچه، میوه های کنسرو شده در محلول غلیظ قندی، شیرینی و تمام آبمیوه های شکردار پرهیز و سعی کنید بهترین جایگزین را برای آن ها انتخاب کنید.

طبیعت عاشق شماست، از زیبایی آن لذت ببرید

اجازه دهید به بالا نظر کنیم. به شاخه های بلند بلوط و بدانیم که آن ها به آهستگی و به خوبی رشد می کنند. در میان آشفتگی و سردرگمی روزمره، آرامش تپه های ابدی را به ما هدیه کن.

بگذار برای تماشای گل ها و استشمام رز که دست نوشته خداوند برای زمزمه با یک دوست و یا خواندن چند خط از بهترین کتاب است، لحظه ای توقف کنیم. با موسیقی آرامش بخش، نهرهای آهنگین و باران لطیف و آرام، تنش عصبی را از ذهنمان دور کنیم طبیعت و دوستی، پناهگاه های رنج و آرامش در روزهای بارانی زندگی ما به شمار می روند.

از طبیعت مادری و غذاهای الهی لذت ببرید

هماهنگی و طراحی ترکیب جسمانی ما، با اراده و قوانین خداوند صورت گرفته است. حالت های زندگی انسان، در چهار جایگاه مهم تعریف شده است. این چهار جایگاه عبارتنداز: جایگاه جسمی، ذهنی، حسی و معنوی.

زندگی کردن در جایگاه جسمانی می تواند ما را به سمت ذهن، احساس و حالت های معنوی بالاتر رهنمون سازد و انسان را به درجه کامل شدن برساند. شما می توانید با سبک زندگی سالم و خوردن غذاهای خدادادی و طبیعی، باعث تضمین سلامتی، بهبود گردش خون و تقویت ذهن خود شوید.

بخش شگفت انگیز این روش آن است که انسان به آرامش حقیقی، اعتماد به نفس و لذت از زندگی دست خواهد یافت. به نظر می رسد تکامل جسم، ذهن، احساس و معنوییت درونی با پیروی سلول ها و سایر قسمت های بدن از دستورالعملی که بدن برای آن ها تعریف می کند، میسر شود. مطمئنا پیروی از سبک زندگی سالم ، این پاداش ها را به همراه دارد.

میزان تكامل جسمانی شما، در گرو استفاده از تغذیه و تمرین مناسب و همچنین تنفس و نوع تفکر شماست. بنابراین صرف نظر از سنت و روش پیشین خود، می توانید دوباره، قوی شدن، سلامت و طراوت جوانی خود را بازیابید.

با وجود آنکه متخصصان معتقدند مصرف میوه های تازه بهتر از مراجعه به آزمایشگاه و مراکز پزشکی است، هزاران نفر از مردم، سالانه هزاران دلار برای آزمون و معاینه مستمر بدن هزینه می کنند.

افرادی که به منظور پیشگیری از چاقی و کلسترول، رژیم غذایی گیاهی را در پیش می گیرند و یا کسانی که از سیگار دوری کرده و به طور مرتب ورزش می کنند و دارای وزن و غلظت خون مناسبی هستند، به طور قطع دارای قلب منحصر به فردی نسبت به افرادی هستند که فاقد این عملکردها بوده و یا حتی زمینه های ژنتیکی (Genetic tendency) برای بیماری قلبی ندارند.

همیشه گسترش دهنده عشق به سلامتی باشید. این کار را در ابتدا از خانه خود و نسبت به فرزندان و همسرتان شروع کنید.

باید به این نکته توجه کرد که برنامه سلامتی به منظور داشتن یک سبک زندگی سالم ، با آموزش و تصحیح عادت های چگونه زیستن و خوردن، میسر می شود.

تغذيه سالم، استخوان ها را مقاوم، سلول ها را پایدار، شریان ها را سالم و به دور از کلسترول و لخته شدن برای تمام طول زندگی می سازد.

سبک زندگی سالم

دکتر (سی.اورت کوپ Alexis Carrel) جراح عمومی سابق آمریکا، درباره تغذیه و سلامتی گزارش کرد که بیماری های مرتبط با رژیم غذایی، ۶۸٪ تمام مرگ و میرها را به خود اختصاص داده است.

به اندازه ای که رژیم بد غذایی باعث ورود میکروب به بدن بیمار می شود، سرایت بیماری یا عفونت، موجب مرگ و میر نمی شود. همچنین تغذیه نامناسب معمولا علت اصلی به وجود آمدن شرایط سرایت بیماری و فساد است. وقتی بدن تمام ویتامین ها و مواد معدنی از جمله پتاسیم با ارزش خود را داشته باشد؛ ورود میکروب به بافت ها و جریان خون قوی و سالم، غیر ممکن است.

دنبال کردن سبک زندگی سالم، بسیار جالب است. هر روز زندگی تان، هدیه ای ارزشمند برای لذت بردن، محافظت و گرامی داشتن است. مردم نسبت به شکم هایشان بدرفتاری می کنند.

شما غذاهای بدون کالری و مانده را نمی توانید بخورید. شاید به خودتان بگویید میل کردن یک میان وعده کوچک در این جا و آن جا، چیزی را تغییر نخواهد داد! اگر چنین تفکری داشته باشید، کاملا در اشتباهید. غذاهای کهنه و بی خاصیت در بدن شما مواد سمی ایجاد می کند و نتیجه آن، اضافه شدن چربی های مضر و افزایش ضخامت شکم و بدن و نداشتن تناسب اندام است. (براگ) معتقد است (هیچ چیز تغییر نمی کند، اگر سریع تر از نگرش منفی، به مثبت تغییر رویه دهید.)

میلیون ها نفر از پیری زود رس رنج می برند

میلیون ها نفر در سنین ۳۰ و ۴۰ سالگی وجود دارند که از لحاظ بیولوژیکی دچار پیری زودرس شده اند. این در حالی است که افراد سنین ۷۰، ۸۰ و ۹۰ ساله زیادی وجود دارند که از نظر بیولوژیکی جوان، فعال، شاد و سالم هستند.

اگر پیری زودرس را تجربه می کنید، از یک شرایط مسموم و کمبود مواد غذایی رنج می برید. این دلایل، مشکلات اغلب مردم است. سبک زندگی سالم به شما نشان می دهد چگونه به دشمنان غلبه کنید. از این لحظه به بعد، زندگی بر اساس سال های تقویم را متوقف کنید. تولدتان را مثل من فراموش کنید. همه ما در تمام ثانیه های زندگی، مثل سلول های جدید بدن دوباره متولد می شویم.

به این که (دارم پیر می شوم) توجه نکنید. از این لحظه به بعد، هیچ سنی به غیر از سن بیولوژیکی ندارید و این حرف را هر روز به خود بگویید: (من جوانی فعال، شاد و سالم می مانم) و آن را تکرار کنید.

این عبارت را در مغز خود فرو کنید و تمام روزها و لحظه هایتان را با آن پر کنید. اغلب مردم ترس زیادی از پیر شدن دارند. آن ها خود را نیمه راه، ناتوان در شنیدن و با دندان های ریخته تصور می کنند، خود را به عنوان افراد دور از خانواده و دوستانشان می بینند و در خانه سالمندان، تنها، فراموش شده و با بیماری آلزایمر(Alzheimer) تصور می کنند.

با وجود ترس از بالا رفتن سن، می توانید از این تراژدی بشری جلوگیری کنید. می توانید از این دوره وحشتناک، با درک چگونه زندگی کردن به سرعت عبور کنید. امروز، روزی است که می توانید در برابر پیری و سال خوردگی آماده شوید. به همین دلیل است که به شما می گوییم از قوانین شگفت انگیز ما در طبیعت پیروی کنید تا جوان تر بمانید.

دستگاه شوک خودکار (آ. ای. دی Automated External Defibrillator) و معجزات شگفت انگیزی آن

به تازگی تحقیقی در روزنامه پزشکی (نیوانگلند) برای قربانیان سکته قلبی نشان داد میزان ماندگاری افرادی که به آن ها شوک الکتریکی پیش از سه دقیقه بعد از غش کردن داده می شود، ۷۴٪ و در مقابل، میزان ماندگاری افرادی که بعد از سه دقیقه به آن ها شوک داده شود ۴۹٪ است.

بنابراین (اف.آ.آ FAA) تصمیم گرفت در هواپیماهای متوسط تا بزرگ مسافربری، یک دستگاه خودکار شوک الکتریکی قرار داده شود. پس از آن و بزودی در جعبه کمک های اولیه مراکز آموزشی استادان، مراکز تجاری بزرگ، دانشگاه ها، مدارس، کشتی های تفریحی و …، یک عدد دستگاه شوک الکتریکی برای موارد اضطراری و اورژانس قرار داده شد.

غذاهای مایع و آب میوه های تازه

دستگاه های آب میوه گیری، غذاسازها و مخلوط کن ها، برای فراهم کردن غذا جهت رژیم های سبک زندگی سالم و همچنین غذای کودکان، بسیار مناسب هستند.

فیبر موجود در میوه های تازه و عصاره سبزی ها، در بیشتر رژیم های سبک قابل تحمل است. آب هر نوع میوه خام یا پخته شده و یا سبزی ها می تواند به شیر غیر لبنی، سویا، برنج، آجیل، مغز بادام و … و یا حتی به غذاهایی نظیر آبگوشت و سوپ، افزوده شود. آبمیوه های تازه، قدرت سلامتی بدن را به طرز چشمگیری تقویت می کنند.

ممکن است شما وعده های غذایی مایع خود را با موادی مانند جو سبز، یونجه، جلبک کلورلا (Chlorella)، سویا، جلبک سبز و پودر ویتامین C در جهت بالابردن مواد مغذی، ترکیب کنید.

سبک زندگی سالم

مواد معدنی آلى

مواد معدنی مورد استفاده شما باید از یک منبع آلی، یعنی منبعی که زنده است یا قبلا زنده بوده، سرچشمه گرفته باشد. انسان ها مانند گیاهان، شیمی یکسانی ندارند. تنها گیاهان توانایی استخراج مواد معدنی را از زمین و تبدیل آن به مواد آلی برای جذب و استفاده در بدن دارند.

مواد معدنی غیرآلی

این دسته از مواد همراه با مواد شیمیایی سمی در آب، می تواند مشکلات زیر را به وجود آورد:

باعث ایجاد التهاب مفاصل (Bone spurs)، استخوان های برآمده (بیرون زده و تغییر شکل یافته Arthritis)، تشکیل ساختمان های آهکی و دردناک در مفاصل.

تنبل شدن کبد.

ایجاد سنگ کلیه (Kidney) و کیسه صفرا (Gallstones).

گرفتگی و انبساط سیاهرگ ها، مویرگ ها و سرخرگ ها.

مواد معدنی غیر آلی و مواد شیمیایی سمی در آب موجود در سرخرگ ها و سیاهرگ های کوچک که برای تغذیه مغز توسط خون اکسیژن دار مورد نیازند، باعث مسدود شدن سرخرگ ها و سیاهرگ ها شده، از دست دادن حافظه، کهولت و سکته را به همراه دارد آب، کلید همه فعالیت های بدن است؛ از جمله هضم و گوارش، سیستم گردش خون، استخوان ها و مفاصل بدن، جذب و ترکیب غذا، دفع مواد زاید، عضلات، اعصاب، غدد عروقی و حواس پنجگانه.

توصیه های سلامتی برای برنامه روزانه

از ویژگی های آن دسته از افرادی که فاقد سبک زندگی سالم و با طراوت هستند، آن است که حالت ها و وضعیت های با ارزش وجود آدمی را با رژیم های غذایی نامتعادل و نامناسب و یا لذت از تجمل گرایی و تنبلی، قربانی می کنند.

این افراد در واقع فروشندگان توانایی ها و ارزش های خود در ازای یک کاسه آش هستند. نسبت به توانایی ها و دستاوردهایتان هوشیار باشید. جوان بودن را از سر بگیرید. ذهنتان را باهوش و مستعد بار بیاورید. از قواعد طبیعت و قوانینی که خداوند وضع کرده است، پیروی کنید تا نتیجه آن را در آنچه اکنون به سختی شهامت آرزویش را دارید، ببینید.

در اتاقی بخوابید که دارای تهویه مطبوع، مرتب و عاری از هرگونه آلودگی و گرد و غبار است. بدین ترتیب، در حین خوابیدن از مقدار زیادی اکسیژن پاک بهره می برید.

می دانیم که نگهداری اجسام در بیرون منزل دشوار و یا جمع کننده گرد و غبار است؛ مانند زیورالات کوچک و … اخیرا مجبور به مرتب کردن و پاکسازی سطوحی از گرد وغبار هستیم. بهتر است فرش ها را با جاروبرقي های دارای فیلتر یا کیسه کوچک مخصوص به خود، گردگیری کنیم.

متكاها و تشک ها، که گرد و غبار را جذب و در خود نگه می دارند، درون پرشش های زیپ دار قرار دهیم. از سفت و صاف بودن تشک های خود مطمئن شوید. فراموش نکنید که جنس تشکتان را از فوم های مرغوب و عالی انتخاب کنید.

خوابیدن، بدنتان را جمع نکنید تا سیستم گردش خون بتواند به درستی کارش را انجام دهد. بهتر است به حالت چمباتمه یا روی شانه نخوابید.

دسته بندی آیدانا
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت