نازایی و عقیمی (تشخیص و درمان)

کاربر ۱۸کاربر ۱۸
7,333 بازدید
نازایی

معرفی بیماری : نازایی زنان (عقیم) علایم: معمولا بدون علامت است -نزدیکی دردناک – اختلال قاعدگی – پرمویی – چاقی – خون ریزی شدید (قاعدگی شدید) – درد لگن دوره ای

علل

استروژن – پروتئین بالا – فیبروز کیستیک – دیر ازدواج کردن – قرص جلوگیری از بارداری به مدت طولانی – آندومتریوز (ضخامت دیواره رحم) – ترس از حاملگی – اختلالات غدد داخلی – اختلال هیپوفیز – پرکاری یا کم کاری تیروئید – استرس – کمبود کلسیم و ویتامین – چاقی – اختلال کبد – داروها – عفونت رحم – قطع قاعدگی – سلیاک – سندرم تخمدان پلی کیستیک – اختلالات تخمک گذاری

مضرها

مرفین – حشیش- تماس با حشره کش‌ها یا آفت کش ها – سرخ کردنی – روغن جامد- غذاهای حاضری- مواد آرایشی- رنگ زدن مو-  لبنیات زیاد – قند و شکر- سس ها – تلفن همراه – مایکروویو به علت اشعه های مضر-  تلویزیون- سیگار- عدم تنوع غذایی و کم خوردن میوه جات و سبزیجات – گیاه خواری کامل (بدون گوشت و لبنیات و تخم مرغ، رژیم گرفتن) – داروهای ضد فشار خون و درمان نقرس – داروهای آرام بخش

تست های تشخیص حاملگی در پزشکی جدید

 تست های تشخیص حاملگی در پزشکی جدید

این هورمون که توسط سلول‌های جفت تولید می شود، ابتدا هنگامی که تخمک بارور شده، در رحم جای می گیرد (تقریبا شش روز پس از حامله شدن)، در جریان خون شما وارد می شود. سپس میزان هورمون hCG در طی هفته های بعدی در بدن به سرعت افزایش پیدا کرده و مقدار آن هر دو روز دو برابر می شود.

۱۴ روز پس از حاملگی (یعنی تقریبا همان زمانی که شما انتظار دارید پریود بعدی شروع شود)، برخی از تست‌های حاملگی ممکن است بتوانند این هورمون را در ادرار شما تشخیص داده و نتیجه مثبت برای حاملگی را اعلام کنند.

اما بر خلاف ادعاهای تهیه کنندگان آن‌ها، این تست‌ها غالبا آنقدر دقیق نیستند که بتوانند حاملگی را در این مرحله تشخیص دهند. در واقع، اگر یک هفته دیگر هم (پس از زمانی که انتظار داشته اید پریود بعدی آغاز شود) صبر کنید، می توانید امید داشته باشید که نتیجه دقیق تری از این تست‌ها به دست آورید.

نسخه ها

نازایی (روایات)

١ – نیت نام على

امام سجاد (ع) فرموده اند: هرگاه که یکی از کنیزان پدرم دیر فرزنددار میشد به او میفرمود: نام علی را نیت کن. دیری نمیپایید که وی باردار شده و فرزند پسر به دنیا می آورد.

۲– رعایت زمان و شرایط نزدیکی صحیح

امام باقر: در آغاز شب، نه در زمستان و نه در تابستان، با زنان نزدیکی مکن؛ چرا که (در آن هنگام)، معده پر است و این کار، ناستوده، و از آن، بیم قولنج ( باد کنج)، سست اندامی و کژدهانی، نقرس، سنگ، ریزش غیر ارادی ادرار، فتق و ضعف بینایی و هشیاری وجود دارد.

اگر چنین کاری را بخواهند، باید در آخر شب باشد؛ چرا که بیشتر موجب سلامت بدن است، در آن بیشتر امید فرزند می رود و برای فرزندی که میان زن و مرد تقدیر می شود، هوش بیشتری را سبب می شود.

مولف: احادیث و فرامین معصومین در این موضوع (مسائل جنسی) زیاد است به منابع تفصیلی در این موضوع مراجعه نمایید.

۳- ترک سردیجات

پیامبر خدا به علی بن ابی طالب سفارش کرد و به او فرمود: (اى على! عروس را در هفته اولش از شیر، سرکه، گشنیز، سیب ترش، از این چهار چیز، باز بدار). امام على پرسید: ای پیامبر خدا ! برای چه او را از این چیزها باز بدارم؟ فرمود: «زیرا از این چهار چیز، زهدان سترون و سرد می شود…»

۴– تخم مرغ (نطفه دار ) با پیاز و روغن زیتون

۴- تخم مرغ (نطفه دار )

یکی از یاران امام صادق می گوید: به امام علي گفتم: فدایت شوم! من کنیز میخرم. دوست دارم چیزی به من تعلیم فرمایی که بر آمیزش با آن‌ها توانایی یابم فرمود: (پیاز را ریز کرده، در روغن سرخ کن، تخم مرغی هم در سینی ای بشکن و قدری نمک بر آن بپاش. آن گاه، این تخم مرغ را روی پیاز و روغن زیتون بریز و اندکی بجوشان و سپس از آن، بخور)

راوی گوید این کار را انجام دادم و از آن پس، هر گاه قصد آمیزش با آن کنیزان می کردم، بر آن توانایی داشتم.

از کمی فرزند، اظهار ناراحتی کردم. به من فرمود: از خداوند، آمرزش بطلب و تخم مرغ با پیاز بخور

۵– گوشت با تخم مرغ

امام صادق (ع): یکی از پیامبران، از کمی فرزندان به درگاه خداوند (عزوجل) شکایت برد. خداوند فرمود: گوشت با تخم مرغ بخور

پیامبر : گوشت با تخم مرغ بر توان جنسی می افزاید.

۶– خدا نخواهد نمی شود

هان، ای آدمیان! اگر درباره رستاخیز در تردید هستید، بدانید که ما شما را از خاکی، آن گاه از نطفه‌ای، سپس از لخته ای، و سرانجام از پاره گوشتی تمام آفریده و ناتمام آفریده است، خلق کردیم تا برایتان روشن گردانیم. آنچه خواهیم تا زمانی معین در رحم‌ها قرار دهیم و سپس، شما را در سیمای کودکی بیرون آوریم تا به رشدتان برسید.

فرمانروایی آسمان‌ها و زمین، از آن خداست. هر چه بخواهد، می آفریند و به هر که بخواهد، دخترانه می بخشد و به هر که بخواهد، پسرانه عطا می کند، یا پسر و دختر، هر دو را جفت یکدیگر قرار میدهد و هر کس را هم که بخواهد، عقیم می سازد. او دانایی تواناست.

۷ – تخم مرغ (نطفه دار)

امام باقر: هر کس فرزند ندارد، تخم مرغ بخورد و فراوان از آن بهره ببرد؛ چرا که نسل را می افزاید.

۸– شیر تازه (غیر کارخانه ای) باعسل

۸- شیر تازه (غیر کارخانه ای) باعسل

امام کاظم: هر کس که آب کمرش دگرگون می شود، شیر تازه همراه با عسل برایش سودمند است.

۹– خربزه

پیامبر: بر شما باد خوردن خربزه چرا که در آن ده ویژگی است: غذاست، آب است، شستشو دهنده است، خوشبو کننده است، مثانه را میشوید، شکم را میشوید، آب کمر را فراوان میسازد و بر نیروی همبستری می افزاید سردی مزاج را از میان می برد و پوست را تمیز می کند.

۱۰ – نماز و دعای مخصوص

امام صادق: هر کس بخواهد زنش بچه دار شود، پس از نماز جمعه، دو رکعت نماز بگزارد و در آنها رکوع و سجده را طولانی سازد و سپس بگوید: «خداوندا! به حرمت آنچه زکریا بدان از تو مسئلت داشت، از تو می خواهم. پروردگارا! مرا تنها مگذار که تو خود، برترین وارثانی. خداوندا! از نزد خویش، مرا فرزندانی پاک ببخش که تو شنوای دعایی. خداوندا! به نام تو او را بر خویش حلال ساختم و به امانت تو، او را در اختیار گرفتم.

اکنون، اگر در رحم او برایم فرزندی تقدیر کرده ای، او را فرزندی خجسته و پاک قرار ده و در او برای شیطان، سهمی قرار مده.

۱۱ – بازی و تحریک قبل از نزدیکی

امام رضا: با همسرت نزدیکی مکن، مگر آن که با او بازی کنید پستان های او را بمالی؛ چرا که اگر چنین کنی، آب او و آب تو در هم آید و از آن بارداری حاصل آید و همانند آنچه تو از او می خواهی، از تو بخواهد و این، در چشمانش هویدا شود.

۱۲ – کاسنی

امام صادق: هر کس دوست دارد آب (منی) او و فرزندانش فراوان شود، بر خوردن کاسنی، مداومت ورزد.

افراد سرد مزاج و برای بیماری های سرد، کاسنی را همراه با برخی گرمیجات مصرف کنند.

ناباروری زنان

حدود ۴۵۰ گرم اسفند را پاک کنید و از آشغال تمیز باشد آنگاه در ۱۵ لیتر آب انگور در حال جوش اضافه کنید و به آرامی بجوشانید کف آن را بگیرید تا جایی که سه چهارم آن تبخیر شود و ربع آن بماند بعد از سرد شدن و صاف کردن از آب آن روزی ۶۰ گرم یک ماه الی چهل روز مصرف شود ناشتا یا آخرشب بخورد از درمانی اش بیشتر است.

نازایی (موسوی)

نازایی-3

برطرف کردن غلظت خون برای رسیدن ماده موثر داروها به دستگاه تناسلی و برطرف کردن اختلالات گردش خون برای تنظیم سرعت گردش خون لازم است و برای رسیدن به این مقصود در مردان و زنان زالو درمانی از روی پا شروع آنگاه پس از ۲۵ روز پشت زانو و بعد از ۲۵ روز دیگر در مردان زیر بیضه ها و در بانوان دو طرف فرج جنب کشاله ران انجام می شود همراه با داروهای گیاهی پاکسازی کننده مجاری تناسلی و داروهای تقویت کننده اسپرم و داروهایی که نواقص اسپرماتوزوئید را برطرف می کند.

هر بار در هر طرف ۱۰ عدد زالو انداخته می شود. همچنین از طرفین مبدا زهدان نزدیکترین بخش از کشاله ران به زهدان تا سر زانو از بادکش لغزان استفاده می شود. کشاله ران بیاندازید، همراه با داروهای گیاهی درمان پروستات، خونگیری با زالو پروستات را علاج می کند. زالو درمانی پروستات مانند زالو درمانی در بیماری واریکوسل است.

ناباروری (خیراندیش)

ادامه سردی مزاج و اختلال قاعدگی منجر به ناباروری می شود پس اصلاح مزاج و کاهش سردی‌ها و افزایش گرمی‌ها و (عرق رازیانه + عسل ) هر روز بخورد. رحم و مزاج را گرم کنیم بارور می شود.

نازایی مردان (تبریزیان)

داروی باہ مردان (تین فیل) و تغذیه صبحانه تخم مرغ و پیاز و روغن زیتون و شیر و خرما و ژل رویال موثر است. دعای طلب فرزند از خداوند راه دیگر درمان است. کاسنی و داروی مرکب ۴ و کوَر هم مفید است.

نازایی از ناحیه زنان (تبریزیان)

علت نازایی در زنان ضعف تخمدان یا فیبروم رحمی و… می تواند باشد. سویق گندم، جرجير، آمادگی رحم از داروهای موثر در نازایی زنان است.

نازایی (دکتر علی جواهریان)

 نازایی (دکتر علی جواهریان)

علت مراجعه: نازایی

علایم بیماری: بیمار با شکایت نازایی مراجعه نمود که بعد از مدت ۱۰ سال که از ازدواجشان می گذشت، بچه دار نشده بود. در ضمن لکه بینی و درد گردن و مفاصل نیز داشت. در بررسی های انجام شده علت خاصی برای نازایی یافت نشده بود.

درمان های انجام شده برای بیمار حجامت عام صورت گرفت (۳بار با فاصله یک ماه یک بار) و دوبار هم حجامت ساکرال انجام شد.

سیر درمان: لکه بینی برطرف شد. درد مفاصل و گردن بهبود یافت. اما هنوز باردار نشده است که فعلا درمان ادامه دارد.

پزشک معالج: دکتر علی جواهریان ناباروری (روازاده)

پرسش: علت ناباروری در صورتی که نه زن و نه مرد مشکلی نداشته باشند، چیست؟

پاسخ: اصولا افرادی که باردار نمی شوند و هیچ کدام مشکلی در معاینات دستگاه تناسلی ندارند این اشکال از عدم تعادل مزاج طرفین است و اخلاط فاسد در خون آنها بالاست.

حجامت کنید و از مصرف غذاهای صنعتی و کارخانه ای پرهیز کنید، از غذاهای سرد استفاده نکنید، نخود و هلیم نخود فراوان مصرف کنید، پیاز را در روغن زیتون تفت داده و تخم مرغ محلی در آن بشکنید و هفته ای سه بار هر دو میل کنید.

 نازایی و عقیم بودن (روازاده) – تیرویید سمی (روازاده)

پرسش: آقایی ۳۵ ساله هستم، حدود ۱۱ سال است ازدواج کرده ام، هنوز بچه دار نشده ام، در ضمن همسرم تیروئید سمی داشت که هر دو طرف را عمل نموده اند و یک مرتبه ید درمانی شده است، لطفا مرا راهنمایی بفرمایید؟

پاسخ: یکی از شایع ترین عارضه های ید درمانی، ناکارآمد کردن تخمک‌ها و اسپرم ها می باشد، باید عملکرد تخمدان های خانم بررسی شود، خودتان نیز باید تحت بررسی و درمان قرار گیرید، از تقویت کننده قوه جنسی استفاده کنید. جهت تکمیل درمان به متخصص طب سنتی مراجعه نمایید.

درمان نازایی و عقیم بودن (دریایی)

نازایی-2

نازایی علل و عوامل گوناگونی دارد، به تجربه ثابت شده است که «سیاهدانه» اثر عجیبی بر روی فعالیت های باروری و رفع نازایی دارد. از این رو توصیه میشود: اقلام زیر را با عسل مخلوط کنید و اثر آن را به آزمون بگذارید:

یک لیوان سیاهدانه آسیاب شده و نرم. نصف لیوان شنبلیله آسیاب شده و کوبیده. یک لیوان تخم خشک و آسیاب شده ی تربچه.

اقلام یاد شده را با عسل مخلوط کرده و از معجون حاصله قبل از غذا صبح و شب به اندازه ی یک قاشق مرباخوری در هر وعده (صبح و شب) میل نمود و سبب یک لیوان شیر روی آن بنوشید و این روند را به مدت سه ماه ادامه دهید. به اذن خداوند درمان و بهبودی حاصل خواهد شد .

ناباروری خانم ها (باقری)

عوامل ناباروری خانم ها عبارتند از:

۱.ضعف اسپرم مرد.

۲. سردمزاج بودن زن.

3 – همخوانی و یکی بودن مزاج زن و شوهر.

۴. گرفتگی لوله های رحم.

۵. تیروئید.

۶ نامنظم بودن پریود.

۷. وجود داشتن دانه ای مثل عناب در گلو.

گرفتگی لوله های رحم را با دفع عفونت از رحم و از بدن درمان کنید.

ضعف اسپرم مرد را با روشی که در درمان عقیمی مرد آمده است درمان است.

سرد بودن مزاج را با تغذیه های گرم و کاهش سردی ها مداوا کنید.

 قند وشکر مصنوعی

همچنین باید تغذیه خود را اصلاح کرده و از مصرف قند وشکر مصنوعی، بستنی و فالوده صنعتی و تنقلات مصنوعی به شدت پرهیز کرد چرا که اینها از جمله عوامل نازایی در خانم ها به شمار می روند.

عمل به دستورالعمل های زیر ۹۰٪ خانم های نابارور را به یاری خدا درمان می کند:

۱- هر روز، هر زمان که میل داشتید روزی ۲ استکان عرق رازیانه با کمی عسل یا شیره انگور میل کنید.

۲ – روغن زیتون را به ناحیه تخمدان مالیده حداقل ۵ دقیقه ماساژ داده و هر روز یا یک روز در میان یک وجب بالاتر از کمر بادکش گذاری کنید.

٣- با مراعات فصل و ایام و حجامت، حجامت عام کنید.

۴- حجامت کمر را انجام دهید.

شیوه درمانی فوق وقتی موفقیت آمیز است که رحم، عفونت نداشته باشد بنابراین اگر عفونت داشت ابتدا باید عفونت رحم درمان شود.

تشخیص عقیم و نابارور بودن (روازاده)

پرسش: چگونه می توانیم بفهمیم عقیم هستیم یا نه؟

پاسخ: باید دو گلدان با خاک مناسب تهیه کنید و در کنار هم بگذارید و داخل هر دو جو بکارید، در یکی از گلدان‌ها ذره ذره آب بریزید و در داخل گلدان دیگر به همان نسبت ادرارتان را بریزید.

وقتی توی گلدانی که آب ریختید جو سبز شد باید در داخل گلدان دوم «که ادرار» ریختید نیز جو سبز شود، در غیر این صورت نشان می دهد که عقیم هستید. این روش هم برای آقایان، و هم برای خانم ها به کار می رود. می توانید در چند گلدان و چند بذر انجام دهید.

برای باردار شدن (خدادادی)

مصرف غذاهای گیاهی و جوانه گندم. مداومت در مصرف عسل. همبستر شدن یک هفته بعد از پاک شدن از پریود.

مصرف لیمو ترش + روغن زیتون + جوانه گندم + چند عدد خرما هر شب قبل از خواب.

پرهیز کردن از آمیزش در شنبه و چهارشنبه.

تشخیص حاملگی (خیراندیش)

نازایی-1

زراوند را می گیرند و با عسل مخلوط می کنند و با پشم کبود می خورند و از صبح تا هنگام ظهر هیچ چیز نخورند. پس اگر در دهان خود هیچ مزه ای حس نشد حاملگی رد می‌باشد و اگر طعم بیاید حامله است.

بقراط می گوید اگر شک افتد در حمل، عسل را با آب سرد مخلوط کنند ۵ مثقال وقت خواب به زن دهند اگر درد شکم و پیچش در ناف افتد حامله باشد والا حامله نیست.

تشخیص عقیمی زن و مرد (باقری)

زن و شوهر با انجام یکی از دو آزمایش زیر می توانند تشخیص دهند که امکان باروری در آنها وجود دارد یا خیر. آزمایش اول، مشترک و آزمایش دوم، ویژه زن است.

آزمایش اول

زن و شوهر هر کدام در ظرف سفالی جداگانه جو کاشته و هر یک در ظرف مخصوص به خود به جای آب، ادرار می ریزند. هر کدام که جوهای ظرف او رشد کرد سالم است و هرکدام که جوهای ظرف او رشد نکرد دچار عفونت در بدن بوده و می بایست خود را درمان کند.

آزمایش دوم

یک حبه سیر را به گونه ای پوست بگیرید که زخمی نشود، آن گاه زن آن را لای پنبه گذاشته و شب در داخل دهانه رحم بگذارد. اگر صبح، دهان زن بوی سیر بدهد، زن قابلیت بارداری را دارد و گرنه باید خود را درمان کند.

توجه: در موارد اندکی که زن یا مرد، عقیم هستند برای تشخیص و درمان عقیمی آنان باید از راههای دیگری استفاده کرد.

عسل برای زنان و مردان عقیم (دریایی)

از غذای ملکه زنبورها (ژل شاهانه) که تازه باشد ناشتا بخورید بعد از آن یک لیوان شیر گاو بنوشید که در آن براده های شاخ کرگدن (۳میلی گرم): پودر شاخ کرگدن با چاقو یا رنده تهیه می شود، آن را بعد از خوردن غذای ملکه (ژل رویال) بخورید.

این درمان را تا یک سال ادامه دهید و از خداوند فرزند صالح را بخواهید. خداوند متعال تنها مالک زمین و آسمان ها است و هرچه بخواهد می آفریند و به هر کس بخواهد فرزند دختر و به هر کس بخواهد فرزند پسر عطا می کند  یا در یک رحم دو فرزند پسر و دختر قرار میدهد و هرکس را بخواهد عقیم (نازاینده) می گرداند که او (به صلاح) خلق دانا و به (هرچه) بخواهد توانا است. [سوره شوری /آیات ۴۹، ۵۰]

دسته بندی طب سنتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت