معرفی خواص بادام هندی (Indian Almond)

1720
بادام هندی

بادام هندی یا کاشو به دلیل طعم منحصر به فردش، یکی از آجیل های محبوب مردم کشور ما و دیگر کشورها است. این آجیل کلیوی شکل می باشد که در پایین یا زیر میوه درختی بنام بارد، یافت می شود. با این که بادام هندی، متعلق به جنوب شرقی برزیل است اما در بین مردم تمام جهان محبوب است. در قرن ۱۶ میلادی، پرتغالیها این دانه را با خود به هند و برخی کشورهای آفریقایی بردند.

امروزه کشورهای هند، تانزانیا، موزامبیک، نیجریه و برزیل تولید کننده‎های بزرگ کاشو هستند. مصرف کاشو برای پیشگیری از تشکیل سنگ‎های صفراوی بسیار مفید است. بر خلاف باور عموم مردم که، می گویند مصرف منظم بادام هندی موجب اضافه وزن و چاقی می‎شود، باید گفت که تحقیقات اخیر نشان داده اند که، این تصور بی اساس است. در حقیقت افرادی که دو بار در هفته از بادام هندی استفاده کنند، در مقایسه با افراد مشابهی که اصلاً بادام هندی نمی خوردند، اضافه وزن کمتری دارند. البته بد نیست بدانید که هر ۳۰ گرم بادام هندی حدود ۱۶۰ کالری انرژی دارد.

ترکیبات گیاه بادام هندی

بادام هندی، حاوی کلسیم و منیزیم است. کلسیم برای استحکام استخوان‎ها ضروری است و منیزیم نیز، برای حفظ سلامت استخوان‎‎ها حیاتی است. کلسیم، برای انقباض عضلانی و منیزیم، برای انبساط آن مورد نیاز است. از دیگر مواد معدنی موجود در کاشو میتوان به مس اشاره کرد.

مس یکی از اجزای مهم آنزیمهای بدن است که در خیلی از فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن شرکت می کند. مس، برای برداشتن رادیکال های آزاد مضر در بدن و برای استفاده بهینه آهن، کمک بزرگی است. همچنین، این عنصر برای تولید ملانین و برای سلامت استخوان ها و بافت های ارتباطی بدن ضروری است.

بادام هندی

بادام هندی منبع خوبی از ویتامین K است که به تنظیم انعقاد خون و شرایط ناشی از آن کمک می کند. کاشو فشار خون بالا را کاهش می دهد، چرا که به عنوان یک داروی ادرار آور خوب مطرح می باشد و علاوه بر این، لینولنیک اسید نیز در آن یافت میشود که تنظیم کننده فشار خون است. بادام زمینی حاوی «اگزالات» می باشد.

نحوه مصرف:

مصرف خوراکی

در برخی کشورها از قبیل، برزیل و نیجریه از این دانه، کره نرم خوش مزه ای درست می کنند که بسیار مطبوع است. این کره از چرخ کردن و فشرده شدن بادام زمینی حاصل شود.

توصیه ها

بادام هندی حاوی مقادیر قابل ملاحظه ای اگزالات می باشد. مطالعات نشان داده است که تجمع این مواد در بدن می تواند منجر به کریستاله شدن آنها و در نتیجه ایجاد مشکل شود. از این رو افرادی که مشکلات کلیوی درمان نشده دارند، یا این که کلیه و یا کیسه صفرایشان را در آورده اند، باید از مصرف این آجیل پرهیز کنند. دریافت زیاد اگزالات ممکن است موجب کاهش جذب کلسیم شود.

آلرژی غذایی، یکی دیگر از عوارضی است که ممکن است با خوردن کاشو به وجود آید. این واکنش های آلرژیک ممکن است یا فوری باشد و خاص (مانند خارش، گرفتگی بینی، تورم لبها)، یا ممکن است با تأخیر و عمومی باشد (مانند خستگی و افسردگی).

به طور کلی بیشتر آجیل ها به دلیل داشتن اسیدهای چرب غیر اشباع، برای سلامت قلب مفید هستند.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید