نحوه استفاده از زالودرمانی در امراض سر

کاربر ۱۷کاربر ۱۷
12,811 بازدید
زالودرمانی

زالودرمانی در امراض سر در بیماری هایی همچون سکته های مغزی، سردردهای دموی (خونی)، سردرد آفتابی، تشنج، جنون، ام اس، اختلاج و سایر سردردهای شقیقه (میگرن) بسیار مفید است.

نحوه استفاده از زالودرمانی در امراض سر

سکته های مغزی

زالودرمانی در امراض سر در این بیماران به این ترتیب انجام می شود: اگر در همان یکی دو روز اول که بیمار سکته کرده است مراجعه کند باید بلافاصله پشت هر گوش ۱۰ عدد زالو انداخته شود. درشتی و ریزی زالوها به نسبت توان بیمار در نظر گرفته می شود. این روش درمانی باعث دفع سریع عوارض سکته همچون فلج و بی حسی اندام ها و بازگشت هوشیاری به بیمار می گردد و در اکثر موارد ظرف چند روز بیمار به حالت قبل از بیماری باز خواهد گشت.

مگر آن که شدت سکته به حدی باشد که لاجرم بیمار از آن رهایی نیابد و سرانجام بمیرد. این تجربه را من با صراحت و با اعتقاد راسخ اعلام می کنم تا هزاران نفر در جهان از این تجربه بهره مند شوند.

زالوها خون مویرگهای سر را از پشت گوش بیمار بیرون کشیده و با وارد کرده بزاق دهان خویش لخته های تازه ایجاد شده که هنوز سفت نشده و قوام نپذیرفته اند را از بین خواهند برد.

خونریزی پس از افتادن زالوها هر چه بیشتر طول بکشد در بهبودی بیمار موثرتر خواهد بود، پس نباید مانع خونریزی شوید مگر آن که ضعف بیمار بسیار شدید باشد. این مورد اگر چه کمتر پیش می آید پزشک معالج تصمیم می گیرد که خونریزی را زودتر قطع کند یا خیر.

اگر سکته مغزی ناشی از فشار خون باشد و مویرگی در مغز پاره شده باشد، ظرف چند روز تا یک هفته پس از زالو درمانی بیمار مانند گذشته به زندگی معمول خود ادامه خواهد داد.

اگر در سکته مغزی ناشی از انسداد مویرگ بوده و هیچ مویرگی پاره نشده باشد شاید خیلی زودتر بیمار به حال آيد و زندگی عادی خود را از سر بگیرد چون زالو به سرعت خون را از اخلاط گوناگون پاک می کند و لخته را که هنوز نرم و سست می باشد از بین خواهد برد.

چنانچه پس از افتادن و سیر شدن زالوها از پشت گوش بیمار، خونریزی به سرعت متوقف گردد زمان از بدخیمی وضع بیمار دارد چراکه خون در مویرگهای سر بیمار آماسیده و دارای چسبندگی در بخش های  وسیعی از بدن ایجاد شده باشد. اگرچه بیمار از خطر مرگ رهانده می شود اما خطر برای روزهای بعد همچنان باقی است.

در این صورت با توجه به توان بیمار ۷ روز بعد خونگیری از پشت گوش را تکرار کنید و با داروی عطسه آور مریض را وادار به عطسه نمایید و زالو درمانی پشت گوش را آنقدر ادامه دهید تا خون غلیظ پایان یابد و خون روان تری جایگزین خون قبلی شود و علامت آن این است که پس از افتادن زالوها از پشت گوشها خونریزی به سرعت بر نمی آید.

آنگاه ۱۵ روز تا ۲۵ روز بعد روی دست های او طبق دستوری که قبلا ذکر کردیم عمل کنید. روی هر دست ۱۰عدد زالوی متوسط بیاندازید که جثه آنها کمی بزرگتر از زالوهایی باشد که پشت گوش بیمار انداخته اید.

محل انداختن زالوها بین انگشت سوم تا انگشت کوچک پشت هر دست است. ۲۰ تا ۲۵ روز بعد روی هر پا 10 عدد زالوی درشت بچسبانید جثه آنها کمی بزرگتر از زالوهایی باشد که در مرحله قبلی انداخته اید. 

توجه کنید چنانچه در مرحله اول خونگیری از پشت گوش تا چند ساعت پس از زالوها خونریزی ادامه یافته و نشانی از چسبندگی شدید خون نیست، دیگر نیازی با خونگیری از پشت گوش نیست بلکه ۲۰ تا ۲۵ روز دیگر روی دستها و ۲۰ تا ۲۵ روز از آن روی پاها طبق همان دستور قبلی زالو بیاندازید.

و در این حالت بیمار از خطر حتمی نجات یافته و در کنار داروهایی که اخلاط او را دفع می کنند هماهنگ با زالودرمانی مشکلی نخواهد داشت. البته همانطور که گفتیم در صورتی بیمار به این نتیجه مطلوب دست پیدا خواهد کرد که پس از وقوع سکته بلافاصله و یا در همان یکی دو روز اول با کمک پزشک طب ایرانی مبادرت به زالودرمانی نماید.

یک سؤال در ذهن برخی پزشکان ایجاد شده و آن سؤال این است که اگر سکته در اثر فشار خون بالا و پاره شدن مویرگ ایجاد شده باشد در این صورت رقیق شدن خون با زالو ممکن است باعث خونریزی بیشتر از مویرگ پاره شده در مغز شود و خطرناک باشد.

جواب این است که خون رقیق شده با بزاق دهان زالو بسرعت جذب می شود و ما در تجربیات خود این را بخوبی لمس کرده ایم و خطری پیش نیامده است.

سکته های مغزی

اگر بیمار مدتها پس از وقوع سکته مراجعه نمود

درمان این بیماران دیر رسیده به طول خواهد انجامید. شاید یک تا دو سال درمان او به طول بکشد البته روزبروز حال او بهتر شده و بالاخره نتیجه مطلوبی را به دست می آورد که طب غربی اساسا از دست یابی به آن عاجز می باشد.

ابتدا خلط غالب بیمار با داروهای گیاهی از طریق شستشوی معده پاکسازی کرده، سپس پشت هر گوش ۱۰ عدد زالو بیاندازید. درمان های گیاهی دیگر که پزشک تجویز کرده مانند جوشاندنی ها و بخورات و عطسه آورها و بادکش ها و مالش های مخصوص بیماران سکته ای باید تا حصول نتیجه کامل ادامه یابد.

۲۵ روز بعد پشت هر دست ۱۰ عدد زالو و ۲۵ روز بعد از آن روی پاها یعنی بین انگشت سوم تا انگشت کوچک به میزان هر پا ۱۰ عدد زالو بچسبانید. همانطور که قبلا اشاره کردیم زالوهای پا درشت تر از زالوهای دست و زالوهای گوش کمی کوچکتر از زالوهای دست باشد.

تا اینجا دوره اول زالودرمانی پایان می یابد اما بیمار داروهای ضد سکته گاهی را هرگز ترک نکند و هر شب یا یک شب در میان با مخلوطی از تخم گشنیز و داروهایی نظیر آویشن و نعناع و پونه و کاکوتی و امثال آن بخور داده و سپس با پودر انفیه که داری مقداری کندش است با کشیدن در بینی، بیمار را وادار به عطسه کنید.

و پس از اتمام عطسه ها در هر سوراخ بینی یکی دو قطره روغن بنفشه بادام بچکانید. در هفته چند بار باید ماساژ قوی با روغن ریحان یا روغن حنظل یا مخلوطی از روغن کرچک و زیتون خالص و روغن سقز داده شود و حجامت های چرخان و حمام های خشک سونا توام با مالش با روغن های مذکور و داروهای تقویت کننده نیروهای مغز در دستور کار درمان بیمار قرار گیرد.

تا ۲ الی ۳ ماه بعد از زالودرمانی پرهیز کنید ولی چنانچه پزشک صلاح بداند حجامت تر بین دو کتف و یا حجامت سر یا حجامت اخدعين و حجامت های چرخان انجام گردد و سایر تجهیزات گیاهی دنبال شود. پس از گذشت ۲ الی ۳ ماه دوباره خونگیری با زالو طبق همان دستور قبلی از پشت گوش آغاز و ۲۰ یا ۲۵ روز دیگر روی دست و ۲۰ یا ۲۵ روز پس از آن روی پاها انجام گردد.

بیمار در حین درمان باید از تنبلی و تن پروری بپرهیزد و از ورزش های ساده شروع کرده و بتدریج به ورزش های سنگین تر متناسب با توان خویش و صلاحدید پزشک بپردازد و البته استراحت باید به اندازه ای باشد که ضمن تامین نیاز بیمار به آرامش، باعث تن پروری و جمع شدن اخلاط اضافی در بدن نگردد.

اگر با ورزش های ملایم بیمار بتدریج به ورزش کردن سنگین تر عادت کند خيلی خوب است. بهتر است کوهنوردی را در دستور کار خود قرار دهد و حداقل هفته ای ۲ بار از دامنه کوه شروع به بالا رفتن نماید و با صبر و حوصله و بدون فشار شدید آنچه در توان دارد به کار بندد، آنگاه توسط همراهان با روغن هایی که قبلا ذکر شد ماساژ داده شود.

کوهنوردی از این لحاظ بهتر است که هم ورزش جسم و هم ورزش روح است و به بیمار انگیزه لازم را برای تلاش بیشتر و روحیه مضاعف برای خوب شدن می دهد و علاوه بر آن عضلات و بافت های بدن را نرم و گرم کرده و اخلاط مضر را دفع می نماید.

سونای خشک و مالش با روغن های گیاهی پس از سونا نیز در کنار کوهنوردی بسیار مفید است. سایر ورزش هایی که در امکان بیمار هست مفید می باشد. متاسفانه اغلب بیماران پس از سکته به استراحت بیش از حد پرداخته و بدین وسیله روحیه خویش را نیز تضعیف کرده و علاج خویش را سخت و ناممکن می نمایند.

پیشگیری از تکرار سکته در بیماران شفا یافته

بیماران سکته ای که تحت درمان قرار گرفته و شفا یافته اند برای پیشگیری از سکته های احتمالی در سال های آتی بهتر است هر سال هنگام بهار حتى اگر آثاری از نداشته باشد، ۳ بار با زالو خون درمانی کنند.

به همان ترتیب که ابتدا پشت گوش ها هرکدام 10 عدد زالوی ریز و ۲۰ تا ۲۵ روز دیگر روی دستها و ۲۰ تا ۲۵ روز پس از آن روی پاها به همان تعداد و با زالوی درشت تر به ترتیب نسبت به دست و گوش، زالودرمانی کنند.

علاوه بر آن هر ماه یک بار مسهل مصرف نمایند تا هرگز اخلاط تولید کننده سکته در بدن آنان ایجاد نشود. اگر زالو در دسترس نبود هنگام بهار هر ماه یک بار حجامت عام (بین دو کتف) و در پاییز ۲ بار هر ماه یک بار حجامت کنند و هر ماه یک بار مسهل میل کنند.

توجه: پزشکان و متخصصان زالودرمانی عنایت کنند که در درمان سکته و فشارخون و آرتروز و بطور کلی درمان با زالو که گوش و دست و پاها به ترتیب مورد زالودرمانی قرار می گیرند، کمتر از ۲۰ عدد زالو نیاندازند یعنی هر عضو ۱۰ عدد و اگر توان بیمار کم یا زیاد است نسبت به کوچکی و یا درشتی زالوها و توان بیمار توازن برقرار کنند نه اینکه تعداد زالوها را کم یا زیاد کنند. در غیر اینصورت نتیجه مطلوب بدست نخواهد آمد.

پیشگیری از تکرار سکته در بیماران شفا یافته

مسهل عام

برگ سنا ۵۰ گرم، گل سرخ ۵۰ گرم، ترنجبین ۵۰ گرم، گل ختمی ۲۵ گرم، تخم کتان ۲۵ گرم، افسنتین ۲۵ گرم.

داروها را با هم مخلوط و نیم کوب نمایید. بعداز ظهرها یک الی ۲ بار هر بار یک قاشق غذاخوری آن را با ۲ لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان باقی بماند. صاف کنید و شیرین کرده آرام آرام میل کنید. اگر با همین یک لیوان شکم حالت اسهالی پیدا نمود به همین یک لیوان اکتفا کنید ولی اگر اسهال ملایم تا شب هنگام ایجاد نشد، یک بار دیگر به همان ترتیب بجوشانید و شیرین کرده میل کنید.

داروی مسهل را آرام آرام و در چند نوبت میل کنید تا دچار دل پیچه نشوید ولی اگر با مصرف داروی مسهل دچار دل پیچه شدید یکی دو قاشق شبت کوبیده خشک را در 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان باقی بماند، صاف کنید و با عسل یا نبات شیرین کرده می کنید.

اگر شبت در دسترس نبود یک لیوان عرق نعناع را داغ کنید و مقداری نبات در آن حل کنید و میل کنید تا دل پیچه شما آرام گیرد. اگر در روزهای اول مصرف مسهل بیمار دچار نفخ شدید شد ولی شکم از قضای حاجت امتناع ورزید از شیاف های مسهل شیمیایی یا گیاهی استفاده کنید تا مواد رقیق شده و گازهای محبوس شده در شکم را از مقعد خارج کند.

معمولا یک بار برداشتن شیاف کافی است و در روزهای بعد بدون استفاده از شیاف اسهال ملایم ایجاد خواهد شد. مصرف انجیر و الوی بخارا به نسبت ۵ عدد انجیر و ۱۰ عدد آلو بخارا که در یک پیاله آب پخته شده باشد، دل پیچه حاصل از مصرف مسهل را کاهش میدهد و روده ها را نرم می کند.

با این روش های درمانی که بر اساس طب ایرانی ذکر گردید بیمار شفا یافته و دیگر هرگز دچار سکته نخواهد شد. بلکه به اذن پروردگار از هر بیماری دیگر نیز مصون خواهد ماند. اینها همه از فواید طب ایرانی و اسلامی است که هرگز طب غربی به آن دست پیدا نکرده است.

سردردهای دموی (خونی)

سردرهایی که در اثر غلبه خون یا فشار خون ایجاد شوند حتی اگر چندین سال به هیچ دارویی جواب نداده باشند به خوبی با انجام زالوی پشت گوش بالاخص و زالوی روی دست پس از آن برطرف می شوند.

ابتدا پشت هر گوش ۱۰ عدد زالو بیاندازید و با مسهل عام و خاکشیر و سکنجبین مزاج بیمار را پاکسازی کنید. ما نحوه این پاکسازی را در کتاب پیک شفا در علاج قطعی سردردها ذکر کردیم.

۲۰ الی ۲۵ روز پس از انداختن زالو پشت گوش ها، پشت هر دست ۱۰ عدد زالوی متوسط بیاندازید. در این صورت یا سردرد به کلی از میان می رود یا اینکه کاهش چشمگیری پیدا می کند

و با تکرار زالوی پشت گوش و دست به همین ترتیب که گفته شد دیگر آثاری از سردرد دموی(خونی) باقی نخواهد ماند مگر آن که سردرد دیگری نیز وجود داشته باشد که درمان خاص خود را خواهد داشت. زالو درمانی در علاج سردردهای شقیقه (میگرن) در کنار داروهای گیاهی نقش اساسی ایفا می کند.

سایر سردردهای شقیقه (میگرن)

انواع دیگر سردردهای شقیقه (میگرن) که در اثر اخلاط مختلف از جمله صفرا یا سودا یا بلغم یا مخلوطی از آنها به وجود می آیند نیز پس از پاکسازی همان خلط با داروها گیاهی سپس زالودرمانی و حجامت کاملا برطرف می شوند و این هم از امتیازات برجسته گویای توانمندی های طب ایرانی است که هرگز با روشهای درمانی طب اروپایی قابل مقایسه نیست،

پس در علاج سردرد دموی(خونی) ابتدا خونگیری شروع می شود ولی در سردردهای صفراوی و سوداوی و بلغمی ابتدا پاکسازی بدن از خلط غالب شروع می شود آنگاه خونگیری آغاز می گردد.

سردرد آفتابی

پس از مصرف داروهای گیاهی خنک و ضد التهاب زالودرمانی پشت گوش به تعداد هر گوش ۵ عدد زالوی ریز کافی است.

سردرد آفتابی

سرسام

با مصرف داروهای گیاهی منضج و مسهل اخلاط گرم و حار و استفاده از صندل و گشنیز و گلاب و آب سیب و آب لیموشیرین و آب هندوانه و یا شربت فواکه سرد و شراب عناب، پشت هر گوش ۱۰ عدد زالوی ریز می اندازیم،

سپس ۱۰ روز بعد از زیر زبان با دو، سه عدد زالو خون می گیریم، ۲۰ روز بعد از پشت هر گوش تا زیر گونه ها تا وسط بینی خطی می کشیم و در امتداد آن هر طرف ۱۰ عدد زالوی ریز می اندازیم.

چنانچه سرسام با غلبه ماده بلغم همراه است از زالودرمانی خودداری می کنیم مگر آنکه تشخیص بدهیم که انسداد بلغم در منطقه ای از سر باعث حبس خون و افزایش گرما در آن شده است که در اینصورت زالو باید در نقطه های خاصی مطابق با محور انسداد انداخته شود.

معمولا در مزاج های کاملا بلغمی سرسام ایجاد نمی شود. زالودرمانی در گودی پشت گردن به تعداد سه عدد و تکرار آن با توجه به اثرات هر بار زالو انداختن انجام می شود.

سر گيجه

به جز سرگیجه های ناشی از افت فشار و کم خونی سرگیجه های دیگر با زالودرمانی پشت گوشها و گاه پشت دست ها بهبود می یابد. علت آن بیشتر ناشی از غلظت و فشار خون و نوع رسوبی که اخلاط اضافی بر جای نهاده اند می باشد.

نسیان( آلزایمر، فراموشی)

بدیهی است که یکی از درمان های بسیار مفید در درمان آلزایمر زالودرمانی است که با مصرف داروهای گیاهی به اوج تاثیر خود می رسد و از طرفی زالودرمانی یک پیشگیرنده بسیار قوی برای این بیماری محسوب می شود. داروهای تقویت حافظه و پاکسازی مزاج لازم است.

رعشه (پارکينسون)

پس از مصرف داروهای منضج و مسهل اخلاط به مدت ۱۵ روز و شروع مصرف، سنتی ضد رعشه (پارکینسون)، زالوها را به تعداد ۱۰ عدد پشت هر گوش می اندازیم،

همزمان علاوه بر سایر دارو های ضد رعشه ضماد زیر را یک روز در میان روی ملاج بیمار می بندیم:

جن بیدستر،عاقرقرحا ،سعد كوفی، مصطکی؛ داروها را مساوی تهیه کرده هر بار یک قاشق مرباخوری آن را با زرده تخم مرغ بومی خمیر کرده روی سر به مدت 2 تا 4 ساعت می بندیم.

همزمان با اقدامات فوق هر شب بیمار با جوشاندنی سداب، تخم گشنیز بخور داده و بلافاصله با داروی انفیه خود را وادار به عطسه کردن نموده و پس از آن روغن بنفشه بادام در بینی بچکاند و به رختخواب برود بهتر اورت این کار که نوعی پاکسازی مغز است در همان 15 روزی که پاکسازی با منضج و مسهل اخلاط اجرا می شود انجام پذیرد تا زالو درمانی به نهایت موثر واقع شود.

پس از افتادن زالوها اگر خونریزی به سرعت قطع شود به فاصله حدود 10 تا 15 روز بعد دوباره باید از پشت گوش ها با همان تعداد زالو خون گرفته شود. این بار حتما پس افتادن زالوها خونریزی تا چند ساعت ادامه خواهد یافت چراکه خون روان تر و تمیزتر شده است.

۲۵ روز بعد، پشت هر دست ۱۰ عدد زالو بیاندازید سپس یک هفته بعد از زیر زبان با ۳ عدد زالوی متوسط خون بگیرید و یا رگ زیر زبان را فصد کنید. با ادامه مصرف داروهای سنتی خونگیری چهارم به تشخیص پزشک مجددا از پشت گوش یا روی دست تکرار می شود.

روی دست یا پشت گوش کدام یک مقدم تر است؟ اگر لرزش رعشه کمتر شده است پشت دست و اگر هنوز تغییری نکرده در این مرحله که خونگیری چهارم است (پس از خونگیری از زیر زبان) از پشت گوش خون بگیرید و پشت هر گوش همان تعداد زالو را تکرار کنید. مداومت بر انجام تجویزات ضد رعشه (پارکینسون) در کنار زالودرمانی نتایج بسیار خوبی داده است.

زالودرمانی در امراض سر

ام . اس

بیماری استرخا اعصاب از انواع فلج ناشی از افزایش سموم فلزی با داروهای گیاهی و زالودرمانی رو به بهبود می رود و از حمله های آن به خوبی پیشگیری به عمل می آید.

یکی از عوامل ایجاد این بیماری پر کردن دندان ها با کپسول های دندان پرکنی است که دارای ژرمانیوم، تالیوم، جیوه، سرب و مواد دیگر می باشد. اگر این کپسول ها بدرستی مهار نشوند به تدریج درون دهان باز شده و وارد سیستم گردش خون شده و غلاف سلول های عصبی را تخریب و بیماری خطرناک ام.اس را بوجود می آورند.

مواد شیمیایی حاوی مواد فلزی که در بستری از اخلاط بلغمی و با ترکیب شدید با خلطی دیگر روی بافت های مغز و نخاع نشسته است رسوب مقاومی را در منطقه هضم چهارم ایجاد می کند که باید با منضج و مسهل مناسب این رسوب را در مدت زمان لازم از هم گسست و رشته های عصبی را از محاصره آن خارج نموده و با دارو و زالو آنها را به سوی مجاری دفعی هدایت کرد. بافتهای آسیب دیده پس از گذشت یک یا چند دوره داروهای معدل و مقوی کم کم به حال نخست باز می گردند.

در موارد پیشرفته هر چند این بیماری قابل علاج کامل نیست اما با مصرف داروهای گیاهی و زالودرمانی قابل کنترل می باشد. ۹۰ در صد افرادی که برای درمان مراجعه می کنند بیش از ۴ دندان پر کرده دارند.

این بیماری در بانوان بیشتر از مردان گزارش شده است. این سموم روی اعضاء دیگر بدن نیز تاثیرات مخربی بر جای می گذارد. نحوه زالو درمانی در این بیماری مانند بیماری سکته مغزی است. ولی در مواقع لزوم در بعضی از اندام ها تکرار خواهد شد.

نحوه زالودرمانی مانند علاج سکته مغزی است. هر بار پشت گوشها به تعداد ۱۰ عدد زالو می اندازیم و ۲۰ تا ۲۵ روز بعد پشت دستها و ۲۰ تا ۲۵ روز بعد روی پاها و ۲ الی ۳ ماه پرهیز از زالو درمانی و آنگاه دوباره همین ۳ نوبت زالودرمانی مانند قبل آغاز می شود.

در سال بعد نیز زالودرمانی باید تکرار شود و تا حصول نتیجه به همین منوال ادامه یابد. داروهای گیاهی و روغن های مخصوص مالش نیز باید اعمال و ادامه یابد. اکثریت با مبتلا به ام.اس با داروهای گیاهی و زالودرمانی بهترین نتیجه را گرفته اند. زنبوردرمانی پس از زالودرمانی بسیار مفید واقع شده است، اما باید این روش در اواخر دوره های زالو درمانی انجام پذیرد.

تقویت حافظه

زالودرمانی پشت گوش در تقویت حافظه بسیار مؤثر می باشد. کسانی که می خواهند آماده امتحانات سخت مانند کنکور شوند بهتر است یک ماه قبل و یا هر زمان که توانستند پشت گوشها هر کدام ۱۰ عدد زالوی ریز بیاندازند. اگر داروهای تقویت حافظه را هم مصرف نمایند نتیجه بسیار بهتری خواهند گرفت.

جمود

باطل شدن حس و ماندن شخص در یک حالت ثابت می باشد. زالودرمانی پس از پاکسازی با داروهای گیاهی در پشت گوشها در یک یا چند مرحله انجام شود.

سهر

بیخوابی است که از حد اعتدال در گذشته و در صورتی که عامل آن خلط صفرا باشد و یا ترکیبی از اخلاط گرم باشد، پس از مصرف منضج و مسهل های ضد اخلاط گرم پاکسازی مغز با بخور وعطوس، پشت هر کوش ۱۰ عدد زالو می اندازیم، ۲۰ روز بعد بالای هر ابرو 5 عدد زالوی ریز و زالودرمانی سوم روی هر دست ۱۰ عدد زالو می باشد.

جنون

جنون

شناسایی خلط غالب و دفع آن و مصرف داروهای ضد جنون و زالودرمانی پشت گوش، دست و پاهاست. نیاز به تکرار آن بسته به وضعیت بیمار و تشخیص پزشک دارد. انداختن زالو در محل گودی پشت گردن در فواصل بین زالوی پشت گوش و دست به تعداد تجویز شده توسط پزشک بر اساس توان بیمار ضروری است.

با خونگیری از این قسمت خاطرات هیجان آور و مخرب از حافظه بیمار حذف می شود و آرامش جای آن را خواهد گرفت. بنابراین خونگیری در این نقطه برای مبتلایان به آلزایمر مضر است.

عشق

مرضی است که بیشتر جوانان را عارض می شود، دوست داشتن شخص یا چیزی در حد افراط درمان آن از طریق روانشناسی و پاکسازی بدن از سودا و زالودرمانی که در این پاکسازی کمک می کند. پشت گوش و با حفظ فاصله روی دست زالودرمانی شود.

صرع

یا غشی که بیماری معروفی است و انواع دارد و در کتاب های دیگر پیک شفا توضیح داده ایم. در صورت افزایش و غلبه گرمی زالودرمانی انجام می شود. پشت گوش و سپس دست ها و تکرار آن با توجه به وضعیت بیمار.

کابوس

عوام آن را عبدالجنه می گفتند. درمان آن پاکسازی از خلط غالب و خون درمانی با زالو پشت گوش و سپس با حفظ فاصله روی دست است.

فلج

درمان فلج با مصرف داروهای گیاهی و ماساژ درمانی مخصوص با کمک زالو باعث هجوم خون تازه به بافت های آسیب دیده شده و راه سایر داروها را به طرف اندام فالج هموارتر می کند.

زالوی پشت گوش در صورت توان بیمار در مرحله اول خون درمانی انجام می شود و در مراحل بعد در کنار درمان های طب سنتی جای انداختن زالو بر اساس نیاز و تشخیص معین خواهد شد.

لقوه

در هم کشیده شدن صورت که همزمان با مصرف داروهای گیاهی و اجرای سیستم بخور و انفيه و روغن بنفشه بادام و مالش با روغن اسقیل (عنصل) و گذاشتن صورت هر روز نیم ساعت روی نمک داغ، پشت هر گوش ۱۰ عدد زالو انداخته می شود.

۱۰ روز بعد از زیر زبان با ۳ عدد زالو خون بگیرید و یا رگ زیر زبان را فصد کنید. ۲۰ روز بعد از زیر لاله گوش تا زیر زنخ از هر طرف ۱۰ عدد زالوی ریز بیاندازید. اگر ابتدای لقوه باشد و یا حدود یکماه از حدوث آن گذشته باشد به حول و قوه الهی بسرعت علاج خواهد شد.

اختلاج

پرش اندام است. درمان آن شناسایی خلط غالب و دفع آن و مصرف داروهای ضد اختلاج و سپس زالودرمانی روی عضوی که دچار اختلاج شده است. اختلاج بر اساس نوع خلط غالب تقسیم بندی هایی دارد. زالو درمانی در مرحله اول پشت گوشها و در مرحله بعد بنا بر تشخیص پزشک معین خواهد شد.

تشنج

شناسایی خلط غالب و دفع آن با داروهای منتهی به عضو متشنج می باشد..

دسته بندی زالو درمانی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

2 پاسخ به “نحوه استفاده از زالودرمانی در امراض سر”

  1. زالو درمانی برای چه کسانی مفید و برای چه کسانی مضر هست؟. این کار باید با مشورت پزشک متخصص آن بیماری و زیر نظرشون انجام شود

  2. زالو درمانی باید جوری باشد که نسبت به بیمار و شرایط آن خطری نداشته باشد. قبل از آن باید از پزشک متخصص باید مشورت گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت