عسل برای زیبایی

452
عسل برای زیبایی

عسل برای زیبایی

عسل برای زیبایی است. عسل طبیعی به علت قابلیت جذب و نگهداری رطوبت و همچنین داشتن املاح و ویتامین های زیاد به زیبایی پوست و مو کمک می کند. این روزها کرم های محافظ پوست و مو، لوسیون ها، ماسک های صورت و مرطوب کننده های زیادی تولید می شوند که عسل را به عنوان ماده اصلی در خود دارند.

خاصیت آنتی اکسیدان عسل در این زمینه بیشتر به کمک متخصصان آمده است. یک کلینیک بین المللی تولید کننده مواد آرایشی هم براساس تحقیقات انجام شده دکتر مالون و با توجه به سابقه عسل مانوکا در نیوزلند، به تازگی اعلام کرده است که با استفاده از این عسل که فقط در جنگل های درختان مانوکای نیوزلند تولید می شود و ترکیب آن با مواد آرایشی خود، توانسته اند انواع کرم ها و لوسیون های مانوکا را تولید کنند که علاوه بر زیبایی و درخشندگی خاصی که به پوست می دهد، می تواند در درمان اگزما، پسوریازیس و همچنین زخم های کوچک و جزیی پوست هم کاربرد داشته باشد.

از ترکیبات این عسل در تولید کرم های ضد پیری و ضد چروک و همچنین در تهیه ژل های ضد عفونی پوست استفاده می شود. مواد خاص موجود در عسل مانوكا (متیل گلیکوکوزال و پراکسید هیدروژن) به عنوان عوامل اصلی این خواص شفابخش شناخته شده اند. عسل مانوكا برخلاف عسل های دیگر که در اثر حل کردن در آب داغ، خواص خود را از دست می‌دهند، قادر به حفظ خواص خود در محیط های گرم است و همین مساله به کارخانه های تولید کننده مواد زیبایی اجازه می دهد که بتوانند به راحتی از این ماده طبیعی استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید