تقویت حافظه با عسل

175
تقویت حافظه با عسل

زنبور عسل باهوش ترین حشرات مفید جهان آفرینش است، بنابراین محصول آن نیز بر هوش و حافظه و درایت انسان تاثیر بسزایی دارد. از این رو در تقویت حافظه سودمند است. در ادامه با شیوه های تقویت حافظه با عسل آشنا می شویم.

عسل دارای مقادیری ویتامین D است. ویتامین D موجود در عسل اعمال بین کلسیم و فسفر را تنظیم می کند و در نتیجه باعث تنظیم کار اعصاب شده و عملکرد مغز را افزایش می دهد و باعث تقویت حافظه می شود.

همچنین صمغ موجود در عسل اجازه نمی دهد جدار رگ‌ ها سفت و مسدود شود و حالت انعطاف پذیری خود را از دست بدهد و جدار عروق را نرم و لطیف می کند و به همین علت مواد غذایی به مغز و اعصاب می رسد و عملکرد مغز تقویت می شود. این امر باعث می شود تا اطلاعات و آموزه‌ها بهتر در حافظه ضبط شود و فراموشی و نسیان کمتر رخ دهد.

رسول خدا می فرماید: «عسل» نوشیدنی است که به تقویت نیروی حافظه مدد می بخشد، هر کس که می خواهد حافظه ای قوی داشته باشد باید عسل بنوشد».

همچنین در جای دیگری فرموده اند «بهترین نوشیدنی ها عسل است که به قلب شادی می بخشد و سینه را گرم ساخته و به قدرت حافظه مدد می رساند».

برای تقویت حافظه با عسل مقداری پودر سر شاخه، گل و برگ اکلیل کوهی را معادل یک قاشق چای خوری در یک فنجان ریخته و به آن آب جوش اضافه کرده بعد از ده دقیقه این دم کرده را از صافی عبور داده و سپس یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی به آن اضافه کنید و روزانه تا دو فنجان از این ترکیب بنوشید.

اما برای حافظه و هوش، ۱۶ گرم مویز، ۱۶ گرم نارگیل آسیاب شده و ۲۰ قطعه کره حیوانی (تقریبا یک کیلو) در یک ظرف با یک کیلو عسل ریخته به مدت ۵ دقیقه روی آتش گذاشته می شود. غذای آماده در ظرف درپوش دار ریخته و هر روز صبح و قبل از خواب شبانه یک و نیم قاشق غذاخوری میل شود.

برای جبران ضعف جذب فکری در یک لیوان آب سیب تازه تهیه شده به ازای هر لیوان دو قاشق چای خوری عسل طبیعی اضافه کرده و جرعه جرعه بنوشید.

برای تقویت حافظه با عسل مخلوط مساوی از پودر گیاه بومادران و گل بابونه و گل راعی را به مقدار یک قاشق چای خوری در یک فنجان ریخته به آن مقداری آب جوش اضافه کنید. حدود ۵ دقیقه آن را دم کرده از صافی عبور داده و به ازای هر فنجان دو قاشق چای خوری عسل طبیعی در فنجان بریزید و در روز تا دو لیوان می توانید از این ترکیب بنوشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید