درمان سرطان با عسل

305
درمان سرطان با عسل

سرطان یک نام کلی برای دسته بزرگی از بیماری ها است. سرطان وقتی اتفاق می افتد که سلول های بدن رشد کرده و به طور غیر قابل کنترلی تکثیر شوند. بدن ما از میلیون ها سلول ساخته شده است که این سلول ها بافت های مختلف را تشکیل می دهند. سلول ها به طور نرمال رشد می کنند و سپس تقسیم می شوند و در زمانی معین هم می میرند و این روند موجب سلامت بدن ما می شود. در این مقاله پیرامون درمان سرطان با عسل صحبت می کنیم.

سلول های سرطانی سریعا رشد می کنند و تکثیر می یابند. این روند (سرطانی شدن) معمولا زمانی آغاز می شود که صدمه ای به ساختار ژنتیکی سلول (DNA) وارد شود. سلول های سرطانی به جای این که در مدت زمان مشخصی بمیرند همچنان به رشد و تکثیر ادامه می دهند، به هم چسبیده و ایجاد توده بافتی می کنند که این توده به نام تومور بدخیم خوانده می شود.

رشد بیش از حد این توده به بافت اطرافش صدمه می زند. یک تومور بدخیم ممکن است سال ها طول بکشد تا علامت دار شود و یا این که خیلی زود باعث شروع آسيب و مشاهده علایم کلینیکی شود.

سرطان می تواند در یک بخش بدن شروع شود و در بقیه جاهای بدن پخش گردد که به این پروسه (روند) متاستاز می گویند، در طی روند متاستاز سلول های سرطانی به نقاط مختلف بدن مسافرت می کنند و در نقاط جدیدی مستقر می شوند و یک یا چند توده بدخیم دیگری را به وجود می آورند.

به طور کلی سرطان بیماری خطرناک و رنج آوری است که بعضی از انواع آن بسیار کشنده و دردآور است. پیدایش سرطان به علل و عوامل گوناگون جسمی، روحی، ژنتیکی، محیطی و تغذیه ای بستگی دارد. اما به هر تقدیر نقش تغذیه در پیدایش و درمان آن بسیار مهم و کلیدی است. سلول های بدخیم شورشی از نظم و انضباط بیولوژیکی و فیزیولوژیکی بدن سرپیچی کرده و از هنجارهای طبیعی بدن روی برمی تابند و برای دیگر سلول ها و بافت های بدن ایجاد مزاحمت کرده و سرانجام بیمار را از پای در می آورند.

روش درمان سرطان با عسل

روش درمان سرطان با عسل

یکی از شیوه های مقابله با سرطان یا جلوگیری از پیشرفت آن در بدن، استفاده از روش پیشنهادی زیر با استفاده از عسل و غذای ملکه زنبور عسل ژل رویال است.

برای درمان سرطان با عسل صد گرم غذای ملکه زنبور عسل یعنی ژل رویال در هفته مصرف شود. هر بار به اندازه ۲ گرم آن را با یک فنجان عسل طبیعی مخلوط کرده و آن را صبح ناشتا بخورید، فرد مبتلا به سرطان به تدریج میل کند.

مخلوطی از عسل طبیعی و روغن سیاه دانه در ابتدای روز به بدن مالیده و یک ساعت قبل از خواب با آب گرم آن را بشورید.

هویج را چرخ کرده و با عسل طبیعی مخلوط و با هر وعده غذا میل کنید.

آیا عسل از سرطان جلوگیری میکند؟

آیا عسل از سرطان جلوگیری میکند؟

آمارها نشان می دهد زنبوردارانی که در مراکز پرورش زنبور عسل فعالیت می کنند، به ندرت به سرطان مبتلا می شوند. البته برای این موضوع تاکنون هیچ توجیه علمی ارایه نشده است. فورستر تلاش کرد با ارایه آمار، این معما را حل کند. به دنبال آن، او فرم هایی مخصوص را به برخی سازمان های جهانی فرستاد.

در این فرم ها پرسش هایی (چند سال در پرورش زنبور فعالیت دارید و چند سال سن دارند) از کسانی که در عرصه پرورش زنبور کار می کردند و مبتلا به سرطان بودند، پرسیده شده بود.

براساس نتایج تحقیقات فورستر در زمینه درمان سرطان با عسل (۲۵۴ فرم پاسخ داده شده) تمام کسانی که در پاسخ گفته بودند بالای ۳۰ سال سن دارند، از هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۶ نفر مبتلا بودند. فورستر آن را با آمار وایس (Weiss) که مخصوص مشاغل دیگر بود، مقایسه کرد. نتیجه مقایسه به این شرح بود: درصد سرطان در افرادی که در عرصه پرورش زنبور کار می کردند بسیار کمتر از مشاغل دیگر بود.

علت عدم ابتلای زنبورداران به سرطان بر می گردد به مساله در معرض نیش زنبور بودن زنبورداران و فزون تر از آنکه بهره مندی در مصرف مداوم عسل که آنها را در قبال سرطان مصونیت می بخشد. نتایج این تحقیق کارآمدی درمان سرطان با عسل را به اثبات رساند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید