درمان گیاهی انواع بیماری های جسم و روح

کاربر ۱۷کاربر ۱۷
1,942 بازدید
درمان گیاهی انواع بیماری

درمان گیاهی انواع بیماری

در این مقاله برخی بیماری ها و راه های درمان گیاهی انواع بیماری ها را معرفی خواهیم کرد.

درمان گیاهی انواع بیماری – پوست و مو

باید دانست پوست بدن انسان بافت زنده است و سلول های آن دائما در حال تکثیر می باشد. سلول های پوستی تقریبا هر دو هفته یکبار بازسازی می شوند. بافت برای ادامه حیات به انواع مواد مغذی نیاز دارد. تغذیه سالم به طور مستقیم با سلامت پوست در ارتباط است. و اثر خود را در زمان کوتاهی آشکار می سازد.

توصیه هایی از تغذیه برای ایجاد و استمرار سلامت پوست بیان شده است:

1- ترک کردن غذاهای مصنوعی مثل: فست فودها که اثرات تخریبی روی پوست و بقیه اعضا دارند.

2- ترک کردن یا کم کردن غذاهای سرخ کردنی و بیشتر از غذاهای کبابی با شعله غیر مستقیم حرارت و بخار پز استفاده کنید و در سنین بالا بخاطر کمبود آب بدن و نداشتن دندان غذاها را به صورت آب پز یا بخارپز مصرف کنید. اگر در سبد غذایی خانوار مصرف صحیح میوه جات و سبزیجات باشد می توانید آسیب به پوست را به حداقل برساند 

3- زیاده روی نکردن در مصرف چربی های گیاهی و حیوانی و چربی های با ترانس بالا مثل پی، دمبه، خامه، ته دیگ، کله پاچه، جگر، روغن جامد، سرشیر، رولت، کیک خامه ای، موز، سرخ کردنی، تف دادنی و غذاهای چرب.

(غذاهای چرب برای مغز و قلب مفید نبوده و ازدیاد چربی مضر، ضرر دارد، کبد را چرب کرده و آنزیم های آن را بالا می برد و همچنین چربی پوست را زیاد می کند و باعث ریزش مو می شود در این زمان مصرف شامپوها با درجه اسیدی بالا زیاد شده و اثرات تخریبی روی پوست و موی بدن دو چندان می شود بنابراین باید مصرف چربی ها متعادل باشد.) 

 4- از غذاهای مفید برای بدن مصرف غلات سبوس دار مثل: گندم یا آرد گندم با سبوس یا جو و آرد جو با سبوس، برنج با شلتوک و املاح مفید و انواع ویتامین های ۱ B ۱۲ ، B ۶ ، B ۲ ، B و… که به وفور در سبوس و شلتوک یافت می شود.

درمان گیاهی انواع بیماری

به همراه غلات، سبوس و شلتوک آن را استفاده کنید زیرا خیلی فواید دارد یکی از خواص آن ها رشد و ماندگاری مو، غذای مو، افزایش طول عمر مو و کاهش ریزش مو می باشد حتی به نفع دفع سموم از بدن است و سرشار از فیبر زیاد بوده و همچنین پیشگیری و درمان کولیک زخمی، تنبلی روده بزرگ، ماندگی فضولات در رگتوم، سرطان روده بزرگ و ام الامراض که یبوست مزمن می باشد (يبوست مقدمه بواسیر یا هموروئید و بسیاری از بیماری ها است.)

5- از خوردن نان و آرد سفید، بیسکوبیت و کیک سفید پرهیز کنید و غلات سبوس دار بخورید. در اروپای غربی و آمریکا و کانادا ۸۰ درصد آرد مصرفی آن ها سبوس دارد و ۲۰ درصد آن آرد سفید می باشد. و آن ۲۰ درصد سبوس را به گاوداری ها، مرغداری ها و دامداری ها و … میدهند و برعکس آن ها؛ ما ۲۰ درصد سبوس را مصرف کرده و ۸۰ درصد آن را به دامداری ها می دهیم.

6- کسانی که آب یا آب جوش ولرم کم می خورند ۱۴ ضرر دارد و کسانی که به مقدار لازم آب و آب جوش ولرم می خورند ۱۴ فایده دارد مثل: شادابی پوست، حفظ رطوبت پوست، ماندگاری پوست و همچنین رشد متعارف پوست و چربی سطح پوست و موها. ویتامین های ضروری پوست C – D – E – B – A می باشند.

درمان گیاهی انواع بیماری های پوستی

خارش پوست

کسانی که خارش پوست دارند می توانند از گیاه کنگر استفاده کنند این گیاه چند منظوره است هم یک داروی مفید برای درمان کبد چرب است و هم در درمان خارش پوست مفید می باشد.

اگر گیاه مورد و حنا ضماد شود؛ ضد خارش و اگزمای پوستی است و همچنین محلول سرکه و روغن کوشنه (قسط) نیز ضد خارش و اگزمای پوستی است.

خشونت پوست و سوختگی از آتش

خشونت پوست و سوختگی از آتش

اگر کسی خشونت پوست، خارش بدن و سوختگی از آتش دارد ضماد اسفرزه با روغن کنجد برای آن بسیار مفید است.

درخشندگی و شفافیت پوست

اگر کسی درخشندگی پوست و شفافیت پوست می خواهد پماد و ضماد روغن کنجد خالص استفاده کند. (یکی از مصلحات کنجد عسل است.)

پوست ملتهب و اگزما

اگر کسی دارای پوستی ملتهب یا اگزمای پوستی است می تواند از گیاه یولاف (جوی دو سر) استفاده کند. این گیاه دارای خاصیت ضد التهاب می باشد.

پسوریازیس

کسانی که بیماری داء الصدف یا پسوریازیس دارند این بیماری چهار نوع دارد: خفيف، شدید، پوسچرلر و معکوس. برای درمان داء الصدف کیسه های نخی یا کتانی پر از پودر یولاف( جوی دوسر) را روی قسمت های داء الصدف بگذارند.

غالبا افرادی که داء الصدف می گیرند و خفیف است دارویشان دو چیز است: ١. شوینده های پر اسید را حذف کنند. ۲. بدنشان را با کتیرا بشویند و بعد از حمام با محلول گیاهی کولتار محل درگیر داء الصدف را ضماد کرده یا ماساژ دهید.

پوست براق و درخشان

اگر کسی پوست شفاف، براق و درخشان می خواهد روزی یک لیوان آب انار شیرین یا یک قاشق غذاخوری رب انار شیرین با آب بخورد. با این عمل پوست از مردگی و بی تابی در می آید.

درمان گیاهی انواع بیماری خشکی پوست

درمان گیاهی انواع بیماری خشکی پوست

خیار چنبر بسیار خنک است کسانی که بدنشان دانه های التهابی یا دانه های ناشی از گرم مزاجی می زند (از خیار چنبر خنک تر در منطقه نجف اشرف و کربلای معلی صابری میباشد که برای رفع التهابات شدید خیلی مفید است.)

کسانی که رطوبت پوستشان کم و پوست خشکی دارند قرار دادن خیار در جیره غذایی مطلوب است اما در روایات شیعه داریم در سرما و یخبندان خیار نخورید. یکی از عوارض سوء خیار این است که باعث گشادی روده شده و میل انسان به غذا را زیاد می کند.

درمان گیاهی انواع بیماری- فشار خون بالا و کمبود ویتامین ث

 • با ناهار تا یک هفته گریپ فروت یا توسرخ دارابی بخورید.
 • برای ویتامین ث در تابستان ۲ ساعت قبل غذا یا دو ساعت بعد غذا هندوانه رسیده غیر یخچالی بخورید.
 • پرتقال نیز دارای ویتامین ث می باشد.

درمان گیاهی انواع بیماری – دیابت

کسی که دیابت نوع یک یا دو دارد مغز خیار بوته ای را بتراشد به همراه تلخه آن بخورد ملین مزاج است و دارای انسولین طبیعی بوده و قند خون را ۱۵ تا ۲۰ واحد پایین می آورد.

درمان گیاهی انواع بیماری – روغن درمانی

درمان گیاهی انواع بیماری - روغن درمانی

باید توجه داشت که بهترین درمان طبیعی و مفید ماساژ با روغن است.

امام رضا (ع) در کتاب رساله ذهبیه می فرماید: با روغن خیری در اول هر روز از ماه کانون آخر (یعنی ماه بهمن) بدن را ماساژ دهید.

در مسیحیت و یونانیت، ابن بیطار می گوید: در درمان های پزشکی نوع زرد خیری نفع می بخشد. همچنین در فایده روغن خیری می گوید روغن به عمل آمده از شب بوی زرد در اورام رحم و مفاصل و کسانی که گرفتگی های عصبی یا عضلانی در روده و اعصاب دارند، از همه روغن ها اثر بخشی اش بیشتر است.

جالینوس می گوید: گل شب بوی خشک نفعش بیشتر از گل شب بوی تازه است. روغن خیری مرهم تحلیل برنده جراحات موضعی می باشد و از این قوی تر مومیایی یا عرق الجبال است مثلا: اگر دستی را چاقو برید با آب مقطر یا بتادین یا در صورت نبودن با سرکه سیب حل شده در آب بشوید و ضدعفونی کند

و مومیایی اندازه یک ماش امروز بخورد و همین اندازه فردا بخورد شکستگی یا محل بریدگی را بعد از ضدعفونی کردن مومیایی بکشد با این عمل بدون آنکه بخیه شود دیگر خون نمی آید.

امام صادق ع فرمودند: «روغن بنفشه عجب روغن خوبی است و چه فواید خوبی دارد» و رسول خداص به علی ع فرمودند: «اگر مردم می دانستند چقدر فواید در گل بنفشه خالص است آن را جرعه جرعه می خوردند.»

گاهی روغن شب بو بر پایه روغن بادام تلخ است (یعنی در روغن بادام تلخ نیم ساعت بجوشانید و بعد آب آن را صاف کنید) این روغن برای روغن مالی و ماساژ بدن بسیار مناسب است. اگر بنفشه طبی یا گل شب بو را بر پایه روغن زیتون بگیرید، می توانید پماد و ضماد کرده و هم به صورت خوراکی استفاده کنید اما در پایه روغن بادام تلخ، سمی است و مسمومیت می آورد و خوراکی نیست.

درمان گیاهی انواع بیماری – ورم مفاصل یا بیماری شقاق

درمان گیاهی انواع بیماری - ورم مفاصل یا بیماری شقاق

اگر کسی ورم مفاصل، شقاق، ورم رحم یا زهدان دارد درمان آن ضماد و پماد روغن گل شب بو در پایه روغن بادام تلخ می باشد. ماساژ دادن یا نشستن در محلول گل شب بوی پخته یا محلول گل شب بو درمان ورم مفاصل و شقاق مقعد و ورم رحم است.

نکته: طرز تهیه روغن گل شب بو (خیری) در بالا بیان شده است.

درمان گیاهی انواع بیماری – اورام

خوردن گل شب بو یا روغن آن در پایه روغن زیتون در درمان اورام نافع است.

درمان گیاهی انواع بیماری – پنی سیلین طبیعی

در روایات آمده پنی سیلین طبیعی شلغم است. اگر شلغم را از وسط گود کرده و از عسل یا پودر نبات پر کنید و بگذارید تا صبح بماند تا آب بیاندازد سپس آب آن را شخصی بخورد در درمان سرفه های مکرر خشک و سیاه سرفه خیلی موثر است

توجه: افراد دیابتی از پودر نبات استفاده نکنند.

درمان گیاهی انواع بیماری – چرک خشک کن طبیعی

در روایات آمده که آنتی بیوتیک و چرک خشک کن طبیعی، سیب طبیعی شیرین است.

 1. در روایت داریم افراد تب دار را با سیب رسیده و به اصطلاح امروزی ها سیب رسیده گلاب خراسان درمان کنید.
 2. برای سلامت فرد، خانواده و جامعه های بزرگتر یک ریز مغذی کامل است و شعار بهداشت جهانی در سال ۲۰۰۲ این بود که روزی  یک عدد سیب بخورید.
 3. سیب ضد سحر (جادو) و آبریزش بینی است چون سیب آنتی بیوتیک است از درون تب را قطع کرده و عفونت را از بین می برد.
 4. برای اشک ریزی های بی مورد درمانگر است.
 5. سیب درختی شیرین را بعد از هر وعده غذا یک عدد بخورید یک آنتی هیستامین است و نیازی به داروی شیمیایی آنتی هیستامین نیست.

درمان گیاهی انواع بیماری – حفظ كليه ها و سینوس ها

درمان گیاهی انواع بیماری - حفظ كليه ها و سینوس ها

یکی از اعضا و اندام حیاتی بدن کلیه ها هستند دو قسمت از بدن سریع سرما می خورد: 

 1. سینوس های فوقانی و کلیه ها، یکی از مستحبات اسلام ولائی این است که بعد از حمام سر را بپوشانید.
 2. هنگام خواب کمرت را ببند تا سریع سرما نخورد.

درمان گیاهی انواع بیماری – سنگ کلیه

اگر شخصی تب کلیه ندارد اما شن یا سنگ کلیه دارد می تواند از داروهای طبیعت استفاده کند مثلا: کاکل ذرت، دم گیلاس، خارشتر و خارخسک جوشانده یا دم کرده یا عرق این موارد را استفاده کند.

درمان گیاهی انواع بیماری – ادرار چرب

شخصی که ادراش چرب است حتما در جیره غذایی همراه ناهار و شام کاهو بدون سس قرار دهد و همچنین مقدار آب و آب جوش ولرم کافی به بدن برساند تا ادرار چربش درمان شود.

درمان گیاهی انواع بیماری: آب آوردن کلیه

اگر کسی نسوج بافتی کلیه اش آب آورده است مثلا: کیست کلیه دارد در جیره غذایی اش گل استخودوس صبح ها و افتیمون مغرب و همراه شام یا قبل از خواب کرفس خام بخورد تا درمان شود.

درمان گیاهی انواع بیماری – شستشوی کلیه و سرفه خشک

اگر کسی سرفه خشک دارد ولی مزمن نیست و در ضمن می خواهد کلیه هایش را هم شستشو دهد میوه خرمالوی رسیده یک عدد وسط روز و یک عدد عصرانه بخورد.

درمان گیاهی انواع بیماری-از کارافتادگی کلیه

اگر کسی کلیه و مجاری ادراری اش از کار افتاد این موارد را مصرف کند:

 1. خوردن سیر
 2. خوردن کاسنی(هفت برگ کاسنی در ۲۴ ساعت ضد سحر، جهش اسپرم را زیاد می کند، تخمدان را فعال و طول عمر تخمک و ضریب لقاح اسپرم به تخمک را بالا می برد و…)
 3. اسفناج
 4. میوه های جالیزی مثل بادمجان
 5. گیاه شنگ

کلیه ای که از کار افتاده اما جدار داخلی آن نپوسیده با این پنج مورد درمان می شود.

درمان گیاهی انواع بیماری – آشفتگی معده و تب بر

درمان گیاهی انواع بیماری: آشفتگی معده و تب بر

اگر کسی دارویی می خواهد تا آشفتگی معده اش از بین برود و همچنین تب بر باشد جوشانده برگ نی جارو، قطع کننده قی، آشفتگی معده و تب بر است.

درمان گیاهی انواع بیماری: تب ناشی از اسهال خونی

اگر کسی تب ناشی از اسهال خونی یا بیماری حصبه دارد و می خواهد تب های زکام را فرو نشاند جوشانده یا دم کرده برگ نی جارو استفاده کند.

درمان گیاهی انواع بیماری: ناراحتی گلو و سرفه

عرق زنیان که در روایات به آن نانخواه گفته می شود، برای رفع ناراحتی گلو و سرفه مفید است.

درمان گیاهی انواع بیماری – پیاز و سیر

از روایات در باب پیاز بدست می آید که می توان از نوع واکسن انتخابی به طور کاتالیزور مجاورتی مصرف پیاز را تجویز کرد؛ زیرا آبریزش بینی را زیاد کرده و خلط آور است و برای تست سل ریوی مفید است. پیاز و سیر باعث باز شدن سینوس های پیشانی و سبب التیام درد سینوس های فوقانی می شوند.

درمان گیاهی انواع بیماری – سل ریوی

برای سل ریوی مصرف شیر تازه کم چرب گاو با عسل طبیعی مثلا استخودوس پیشگیری و درمان است.

درمان گیاهی انواع بیماری- تورم لوزه و دهان

اگر کسی تورم لوزه سوم، لوزه های جانبی، آنژین گلو، عفونت لوزه های جانبی، کیست یا تورم پشت زبانک و افتادگی لهات دارد در همه این ها بهترین داروی طبیعی استفاده از مخمرها می باشد. بهترین مخمر خاص سرکه طبیعی سیب یا انگور عسگری است که قرقره کند و بیرون بریزد تمام این موارد درمان می شود.

درمان گیاهی انواع بیماری- سیاه سرفه

درمان گیاهی انواع بیماری- سیاه سرفه

شخصی که سینه پهلو کرده و سیاه سرفه دارد می تواند شلغم را از وسط گود کرده و از عسل یا پودر نبات پرکند و بگذارد تا صبح بماند تا آب بیاندازد سپس آب آن را بخورد. برای درمان سینه پهلو و سیاه سرفه مفید است.

توجه: افراد دیابتی از پودر نبات استفاده نکنند.

درمان گیاهی انواع بیماری- سرفه خشک

باید دانست سرفه خشک نشان دهنده سرماخوردگی و تورم لوزه هاست مخصوصا بچه هایی که شکلات و نارنگی بخورند تورم لوزهایشان بیشتر می شود در اینجا باید بدخوری بچه را اصلاح کرد یعنی کافئین زیاد، چای پرنگ و مانده، چای با اسانس، قهوه، نسکافه و میوه نارنگی نخورد حال می توانیم دارو تجویز کنیم. بهترین نرم کننده طبیعی برای کسی که سرماخوردگی شدید دارد و صداش در نمی آید و خروسک دارد این است که جوشانده آب نخود قرقره کند.

توجه: سرفه می تواند علامت یک بیماری باشد یا نباشد. حال اگر فقط سرفه خشک دارد و هیچ بیماری دیگری ندارد خرمالوی رسیده یک عدد وسط روز یا عصر بخورد و فصل هایی که خرمالو نبود کاسبرگ یا دم برگش را بجوشاند و یک استکان قرقره کند و بخورد.

سرفه خشک مزمن

اگر کسی سرفه های خشک مزمن چندین ساله دارد، می تواند از ترکیب شکر تیغال با گل زوفا و عناب استفاده کند سرفه های خشک مزمن در ۳ الی ۴ روز خوب می شود.

علل شایع سرفه کردن

علل شایع سرفه کردن
 1.  بیماری های حاد مثل: سرماخوردگی شدید یا بیماری سل یا بیماری ریوی (برونشیت حاد).
 2. بیماری های راه های هوایی مثلا: آسم یا تنگی نفس.
 3. تومورهای ریه
 4. داروهایی که باعث تنگی نفس یا ایجاد سرفه های متناوب و مقطعی می شود.
 5. فیبروز ریه (چروکیدگی ریه و به طرف خشکی رفتن.)

توجه: اگر سرفه بیش از سه هفته طول بکشد شخص باید به متخصص ریه مراجعه کند. مثلا: سرفه در نوزادان را نباید از بین برد و باید نزد متخصص بیماری های نوزدان ببرید.

اگر کسی سرفه در نوزادان را از بین ببرد ایجاد خطر بیشتری می کند مخصوصا در برونشت خفيف. اگر ترشحات اضافی ریه خارج شود سرفه درمان می شود. حال اگر متخصص صلاح بداند ساکشن می کند و اگر صلاح نداند بدینگونه درمان می شود:

نوک قاشق چایخوری پودر گل استخودوس را در یک قاشق مرباخوری آب جوشیده ولرم هم بزنید و آرام آرام به نوزاد دهید مایعات اضافی ریه بدون اینکه ساکشن کنیم خشک می شود.

درمان گیاهی انواع بیماری – جلوگیری از تب و عفونت

درمان گیاهی انواع بیماری - جلوگیری از تب و عفونت

کسی که می خواهد هیچ وقت تب و عفونت داخلی نکند و سرفه ناشی از تب شدید و عفونت داخلی نداشته باشد خداوند متعال در داروخانه طبیعت واکسن طبیعی قرار داده و معصومین ع بیان کرده اند عسل رقیق شده صبحگاهی بخورد و آب سیب شامگاهی بنوشد.

توجه: حتی اگر بیماری به شکل عفونی باشد با واکسن عسل طبیعی درمان می شود وقتی عسل رقیق شود خاصیت میکروب کش اش دو برابر می شود.

درمان گیاهی انواع بیماری – گواتر ساده

درمان گواتر ساده که غیر سمی است بخاطر این است که کمبود ید در بدن دارد و پزشکی جدید قرص یا کپسول تیروکسن تجویز می کند.

درمان

 1. صبح نان ذرت (با آرد ذرت نان تهیه شود.)
 2. وسط روز یا عصرانه دو مشت ذرت بو داده بخورد.
 3. شب ها هر چیزی برای شام می خورد در کنارش یک بشقاب سورپ بخورد.
 4. قبل و آخر غذا یک گرم نمک ید دار بخورد.

رسول خدا ص فرمودند: «خدایی که درد، بیماری و بلا نازل می کند. همان خدا شفا نازل می کند. »

در بحث های عرفانی، معنوی، اخلاقی و رفتاری اگر افراد بشر رفتار، کردار، عملکرد، گفتار و نوشتارشان در چهار چوب اسلام ولایی قرار دهند یعنی گوش به فرمان ولایت حقه باشند و بعد از تکلیف مداری و وظیفه شناسی عمل به وظیفه کنند شفای ربانی و رحمانی برای تک تکشان حاصل می شود.

اما اگر بجای توکل و اعتماد بر خداوند متعال به غرب و شرق تکیه کنند دچار ضعف، سستی و ترک اصول ارزشی می شوند ولی اگر توسل به چهارده معصوم (ع) داشته باشند همیشه در اوج عزتند و رشد درجات دارند خصوصا درجات ایمان.

پیشگیری از ویروس ها

پیشگیری از ویروس ها

هر شخصی در طول عمرش بیش از ۲۰۰ ویروس وارد بدنش می شود حال اگر می خواهد ویروس های مضر به او ضرر نزند مثل ویروس سرماخوردگی عادی یا شدید یا ویروس آنفولانزا که آبریزش بینی توام با استخوان درد دارد و… باید این مسائل را از حیث بهداشت فردی و اجتماعی رعایت کند:

 • بینی اش را با آب ولرم بشوید تا ضریب آلرژیک کمتر شود.
 • با محلول آب سرکه قرقره کند و با بخور آن سینوس ها را شستشو دهد.

اگر می خواهید هیچ وقت تب عفونت داخلی نگیرد: 

 • صبح ها عسل رقیق شده با شیر تازه کم چرب گاو یا با آب ولرم یا با آب سرد عادی میل کنید.
 • آب سیب تازه شامگاهی بخورید.

اگر ضعف بنیه دارید آب سیب را با عسل رقیق کنید و شامگاه بخورید.

درمان گیاهی انواع بیماری – تشنج و صرع

کسانی که دچار تشنج هستند (انواع تشنج و صرع تا به ۵۰ نوع می رسد) اگر تب یا عفونت داخلی داشته باشند باعث تشدید تشنج می شود بنابراین به عنوان واکسن، عسل طبیعی رقیق شده صبحگاهی و آب سیب تازه شامگاهی در برنامه غذایی شان باشد.

علل موخوره و خوره دندان

یکی از علل بیماری مو خوره و خوره دندان این است که شخص داخل حمام سر را شانه کند یا مسواک بزند.

امام صادق ع فرمودند: بر حذر باش از شانه زدن مو در حمام که باعث موخوره می شود و بر حذر باش از مسواک زدن در حمام که باعث خوره دندان می شود.

 بيضه های کوچک

 بيضه های کوچک

اگر کسی بیضه های کوچک دارد خرما بخورد و روزی یک قاشق چایخوری شکوفه خرما با یک قاشق غذاخوری عسل بخورد.

درمان گیاهی انواع بیماری – علل ناباروری در زن و مرد

 1. خوردن کافور
 2. خوردن شیر خشک
 3. خوردن نخود فرنگی
 4. خوردن میوه قازیاقی (در منطقه آذربایجان شرقی و غرب می گویند).
 5. پرتوهای اتمی : سعی کنید در مراکز عکسبرداری عکس اضافی نگیرید و اتاق عکسبرداری را فورا ترک نمایید یا در مناطقی که به بمباران فسفری و اورانیوم ضعیف شده آلوده است نروید؛ زیرا باعث انواع بیماری های ناقص الخلقه، سرطان خون و عقیمی میشوید.

علل مشهور ناباروری در زنان

 1. کیست تخمدان
 2. تخمدان پلی کیستیک (PCO)
 3. فیبروم جدار رحم 
 4. چسبندگی لوله رحم
 5. ناراحتی دهانه رحم
 6. سرطان دهانه رحم
 7. سرطان رحم
 8. مصرف قرص ضد حاملگی
 9. بستن لوله رحم
 10. کاهش هورمون جنسی زنانه استروژن و پروژسترون
 11. خستگی جنسی شدید
 12. کم کاری تخمدان
 13. کم بودن طول عمر تخمک
 14. تخمک نارس
 15. عفونت های مجاری ادراری و دستگاه تناسلی
 16. در بمباران های فسفری، اتمی و هیدروژنی از فاصله ۱۶ تا ۳۲ کیلومتری انواع سرطان های خون و پوست، نازایی و ناقص الخلقگی فراگیر می شود.

درمان گیاهی انواع بیماری های زنان

درمان گیاهی انواع بیماری های زنان

کسانی که ضعف تخمک و تخمدان، کوتاه بودن طول عمر تخمک و کیست تخمدان دارند:

 1. هر روز ۷ برگ کاسنی یا یک قاشق مرباخوری پودر کاسنی یا یک استکان عرق کاسنی بدون اسانس بخورند.
 2. مخلوط پودر ثعلب، زعفران و مشک ناف آهو را پودر کرده و موقع مجامعت داخل واژن و مهبل بگذارند در کتاب های تخصصی گیاهی آمده است که با این عمل به احتمال قوی در اولین مقاربت بچه دار می شود.
 3. باقلای هندی ساییده شده با شیر انسان شیاف داخل رحم بردارد.
 4. مصرف کاهو بدون سس با ناهار و شام
 5. مصرف سبزی کرفس بهمراه شام یا قبل از شام
 6. استفاده از پودر گل استخودوس یک قاشق چایخوری در ۲۴ ساعت یکبار برای اینکه کیست ها و تومورهای احتمالی را خشک کرده و تعداد و حجمشان را کم کنیم
 7. می توانند از قرص شمیایی کلومیفن استفاده کنند.

نکته: اگر خانمی اضافه وزن و دیابت دارد و می خواهد باردار شود؛ برای کاهش وزن و کم شدن قند خونش قرص شیمیایی مدفورمین تجویز می شود هفته اول هر ۲۴ ساعت یک عدد، هفته دوم هر ۲۴ ساعت دو عدد، هفته سوم هر ۸ ساعت یک عدد، هفته چهارم هر ۲۴ ساعت دو عدد و هفته پنجم هر ۲۴ ساعت یک عدد و به همین صورت ادامه دهد تا جواب آزمایش بارداریش مثبت شود.

علل ناباروری در مردان

علل ناباروری در مردان
 1. گاهی واریکوسل یعنی واریس وریدهای بیضه دارد: چون مثلا: بارسنگین برداشته یا یکجا زیاد نشسته یا غلظت خونش بالاست و…
 2. دومین علت ناباروری مردان هیدروسل است یعنی تجمع مایعات اضافی بافتی بین بیضه و پوست بیضه.
 3. عفونت های مجاری ادراری و تناسلی مثلا: چسبندگی مجرا، بیماری سوزاک یا عفونت مننژیتی از نوع A و B دارد که با آزمایش مایع نخاعی نوع مننژیت مشخص می شود.
 4. گاهی در دوره ممیزی و دوره بلوغ بیماری اوریون گرفته و درمان نکرده است (یکی از عوامل عقیمی دچار شدن به بیماری اوریون و درمان نکردن آن است.)
 5. گاهی ناباروری در مردان و پسران در اثر سقوط، ضربه یا تصادف است.
 6. کسانی که رانندگی های طولانی می کنند بر اساس اصول کار باید بعد از دوساعت کار صحیح یک ربع استراحت کنند.
 7. جراحی
 8. استفاده از تلفن های همراه وقتی تماس بیش از یک دقیقه باشد. (موبایل برای مواقع اضطراری است اگر تماس طولانی باشد تومورهایی در قسمت های حافظه اصلی که پشت لوزه های شقیقه ای است ایجاد می شود. یکی از آثار مخرب آن روی غدد داخلی پایین تنه است. در بحث بيضه مردان چهار غده تاثیرگذار است از جمله هیپوفیز مغز و هیپوتالاموس مغز و امواج ناشی از موبایل ضربه های جبران ناپذیری به این دو غده داخل مغز می زند.)
 9. کسانی که داروهای هموتراپی مصرف می کنند باعث ایجاد عقیمی می شود.
 10. حمام سونا و اتاق بخار خشک و مرطوب و همچنین جکوزی که از آب داغ یک دفعه وارد آب یخ میشود.
 11. پوشیدن لباس زیر، شلوار، شلوارک، زیرپوش و لباس تنگ. تمام لباس های تنگ ناراحتی قلبی آورده و ایجاد ناباروری می کند.

درمان گیاهی بیماری ناباروری مردان

درمان گیاهی برای انواع بیماری درمان ناباروری مردان

از حیث ژنتیکی بیضه چپ همیشه کوچکتر از بیضه راست است اما حد نرمال کوچکتر باشد درمان آن استفاده از شکوفه خرما یا عطر شکوفه می باشد.

برای درمان کمبود اسپرم امام صادق ع فرمودند: «تخم مرغ و پیاز سفید با روغن زیتون مصرف شود.»

طرز تهیه

مقداری پیاز را در کمی روغن زیتون خالص آرام آرام تفت داده و در آن دو عدد تخم مرغ محلی ریخته سپس میل کنید. امام صادق ع فرمودند: اگر کسی این غذا را بخورد نه تنها پسر می آورد بلکه تعداد پسرهایش بیشتر می شود.

اگر کسی در هنگام لقاح ضعف اسپرم یا ضعف جهش اسپرم دارد و یا بيضه اش کم کار یا اسپرمش صفر است ولی دستگاه تناسلی اش سالم است در هر چهار مورد این موارد را رعایت کند: 

 • هر روز ۷ برگ کاسنی یا یک قاشق مرباخوری پودر کاسنی با یک استکان عرق کاسنی بدون اسانس بخورد.
 • یک قاشق چایخوری پودر ثعلب (یعنی پودر گل ارکیده) در نیم کیلو یا ۲۰۰ گرم روغن زیتون خوب هم بزنید اگر ۲۰۰ گرم روغن زیتون بود یک قاشق چایخوری و اگر نیم کیلو بود یک قاشق مربا خوری از این مخلوط بخورید. صفر بودن اسپرم برطرف می شود و هر وقت به صد میلیون رسید قدرت ایجاد باروری دارد.

درمان گیاهی انواع بیماری – سرفه های خلطى

در بحث خوراکی ها عسل رقیق شده صبحگاهی و آب سیب شبانگاه سبب می شود خلط اضافی و چسبنده و همچنین بلغم های ناحیه فوقانی همه برود و دیگر شخص سرفه های خلطی مکرر نداشته باشد.

دو روایت مهم

رسول خدا ص فرمودند: خدایی که بیماری ها را خلق کرده برای هر بیماری دوایی قرار داده است. بهترین داروهای عملی و طبیعی، حجامت و فصد (رگ زدن وریدهای سطحی و عمقی) و سیاهدانه می باشد.

درمان گیاهی انواع بیماری – مشکلات صفراوی، کم خونی، کلیه و…

درمان گیاهی انواع بیماری - مشکلات صفراوی، کم خونی، کلیه و…

اگر مریضی دچار کیسه صفرای کوچک و همچنین هیپوپلازی می باشد و ورم کبد و طحال دارد همچنین کم خونی و زردی شدید و خون در ادرار دارد و کلیه راست ورم کرده و کیست دارد و در کلیه چپ نیز چند عدد کیست کوچک دارد این موارد را رعایت کرده تا درمان شود.

۱. برای سندرم آلرژیک محلول آب سرکه طبیعی سیب مصرف شود.

۲. برای هماچوری (یعنی مشاهده خون در ادرار) خربزه بعد از غذا و لیمو شیرین به همراه شام یا بعد از شام و کاهو بدون سس همراه ناهار و شام بخورد.

۳. اگر کسی کم خونی دارد و بعد از ۵۲ روز از دنیا آمدنش زردی شدید گرفته است و ورم کبد و طحال دارد مصرف شیره انگور، خرما و توت روزی دو تا سه قاشق غذاخوری صبح و شب و همچنین مصرف سیاهدانه روزی یک قاشق مرباخوری و مصرف  خولنجان و گیاه و برگ دارواش برای درمان بزرگی کبد و طحال مفید است.

۴. شخصی که کلیه چپش چند کیست دارد و کلیه راست بزرگ شده و کیست دارد می تواند گل استخودوس صبح ناشتا یک قاشق چایخوری به همراه عسل استخودوس بخورد، اول مغرب یک قاشق چایخوری افتیمون به همراه عسل استخودوس بخورد و شب قبل از خواب یا یک ساعت به خواب مانده پودر شیرینک یا پودر دارواش یک قاشق چایخوری به همراه عسل اسطخودوس بخورد.

کیست و تومور و تجمع مایع های اضافی بافتی اش خشک می شود و اگر احتمال سلول های سرطانی یا تومورهای بدخیم یا خوش خیم بود با همین دارواش جلوی پیشرفت سلول های سرطانی گرفته میشود.

درمان گیاهی انواع بیماری – کیسه صفرای کوچک

 1.  اگر مریض کیسه صفرای کوچک یا هیپوپلازی داشت وسط روز هفت برگ کاسنی با یک استکان عرق کاسنی بدون اسانس بخورد.
 2. عصرانه تمبر هندی یک قاشق غذاخوری به همراه یک لیوان آب با خوشه تمبر هندی بی نمک در یک لیوان آب هم بزند و مخلوط کند بخورد.

درمان گیاهی انواع بیماری – پمفیکوس

درمان گیاهی انواع بیماری - پمفیکوس

بیماری پمفیکوس یعنی شخصی بیماری خود فعالی سیستم دفاعی بدن دارد. تاول های پوستی روی دهان، زبان، حلق و سپس تمام بدن بیمار را فرا می گیرد برای درمان موارد زیر رعایت شود.

 • استخودوس صبح زود بخورد.
 • افتیمون اول مغرب بخورد. 
 • کاهو بدون سس با ناهار و شام بخورد.
 • یک لیوان آب انار شیرین یا یک قاشق غذاخوری رب انار شیرین با ۷ عدد گلنار وحشی عصرانه بخورد.

درمان گیاهی انواع بیماری – ناراحتی مغز و اعصاب و…

کسی که ناراحتی مغز و اعصاب دارد و ارتباطات ذهنی اش دچار خدشه شده و همیشه دل مشغولی داشته و دچار فراموشی شده و برداشت اطلاعات از حافظه موقت کند شده است. پزشکی جدید و روان شناسی بالینی اعصاب و روان داروی مشخصی برای چنین بیمار با چنین خصوصیاتی ندارد.

۱. امام رضا در کتاب طب الرضا یا رساله ذهبيه فرمودند: اهلیجات در عسل پرورانده شود (چون بیمار ضعف اعصاب نیز داشت از عسل آویشن و نعنا استفاده کنید.) اهلیجات (هلیله سیاه، هلیله زرد و هلیله کابلی) به نسبت مساوی مثلا از هر کدام ده گرم پودر کرده در یک کیلو عسل آویشن نعنا مخلوط کنید و در سایه بگذارید و هر روز صبح یک قاشق مرباخوری بخورید. 

۲. اول مغرب و اول شب می توانید سنای مکی با سعد هندی با فلفل سفید (همان فلفل سیاه است که پوستش کنده شده و مغزش سفید است) با زعفران (سرگل زعفران) با کندر مرغوب خوراکی به نسبت مساوی مثلا ۵ گرم از هر کدام در یک کیلو عسل آویشن نعنا مخلوط کرده و هر روز یک قاشق چایخوری بخورید حداقل تا ۷ روز و حداکثر تا ۱۴ روز این دارو را مصرف کنید. به قدری حافظه شخص قوی می شود که اگر کسی او را نشناسد می گوید که ساحر است.

درمان گیاهی انواع بیماری ضعف پمپاژ قلب

درمان گیاهی انواع بیماری ضعف پمپاژ قلب

مریضی که پمپاژ خون قلبش ضعیف است مثلا بیست درصد است:

 1. صبح میوه به یا آب یا مربای به بخورد. امام علی ع فرمودند: « خوردن به قلب ضعیف را تقویت می کند.
 2. وسط روز آب سیب مخلوط با عسل بخورد.
 3. شب قبل از خواب جوشانده ۵ برگ کلم پیچ به همراه سه لیوان آب را جوشانده تا به اندازه یک لیوان برسد و زمانی که سرد شد یک قاشق غذاخوری عسل آویشن نعنا به آن اضافه کند و بخورد.

توجه: این نسخه برای اختلالات دریچه ای قلب موثر است.

درمان گیاهی بیماری اورام

اگر کسی ورم یا نفریت کبد یا طحال دارد: 

 1. خوردن سیاهدانه از فرمایشات امام صادق ع است که ضد اورام است.
 2. تاج ریزی سیاه ضد دردهای سرطانی، ورم پرده مغز، ورم های سرطانی  دردهای رماتیسمی، دردهای مفصلی می باشد و باعث تسکین سردرد و ضد سودا و سردردهای سوداوی می باشد.

نکته ای مهم

نگذارید غرب و شرق در تحقیقات دارویی از شما مسلمانان جلو بزنند و داروهای شیمی و شیمی درمانی شان را به شما بدهند. در اروپای غربی ۸۰ درصد داروهایشان گیاهی و هومیوپاتی می باشد. اما برعکس آن در کشور ما ۸۰ درصد داروهایمان شیمیایی و ۲۰ درصد گیاهی است. حرف های خودمان را غرب و شرق دزدیده و عمل می کند اما مسلمانان در غفلتند و گیاهان خود را فله ای به غربی ها می فروشند و آن ها قرص های گیاهی درست کرده و به چند برابر قیمت به کشورهای اسلامی می فروشند؟!!

درمان گیاهی بیماری نارو فیبروم

درمان گیاهی بیماری نارو فیبروم

علامتش این است که اول لکه های ریز و درشت سپس دانه های گوشتی بر روی پوست ظاهر می شود و درد ندارد. مناطقی که روی عصب دانه زده بسیار دردناک است. و این دانه ها کم کم کل بدن را فرا می گیرد.

درمان

 1. هر روز صبح یک قاشق چایخوری گل استخودوس در نصف استکان آب ولرم.
 2. وسط روز یک لیوان آب انار شیرین با ۷ عدد گلنار وحشی یا یک قاشق غذاخوری رب انار شیرین با ۷ عدد گلنار وحشی.
 3. اول مغرب افتیمون یک قاشق چایخوری در یک استکان آب جوش ولرم.
 4. به همراه ناهار و شام کاهو و کرفس بخورد. 
 5. وسط روز یا عصرانه یک مشت برگه زرد آلو کم کم بخورد. زردآلو به صورت طبیعی خشک شده باشد نه با تیزاب. (تیزاب ناراحتی معده می آورد.)
 6. هویج زرد(زردک) در درمان نارو فیبروم بسیار مفید است.
 7. صبحانه شیر و عسل.
 8. شام سوپ جو با جعفری و زردک با آبغوره یا سرکه طبیعی سیب با روغن زیتون.

درمان گیاهی انواع بیماری های مغزی و هموراژی

اگر کسی بیماری تومور مغزی مثلا: تومور ناحیه چپ مغز و هموراژی دارد (یعنی خونریزی از رگ ها به علت پارگی رگ یا ورید یا مویرگ) و همچنین در قسمت پاریتال (یعنی استخوان بزرگ در دو طرف سر) هموراژی و تومور مغزی دارد.

درمان

 1. غذای شب آش جو با سبوس و سرکه طبیعی انگور عسگری یا سیب باشد.
 2. آب خیار بوته ای، آب برگ های کاسنی، آب کاهو و آب کرفس خام  هر شش ساعت یک استکان. مثلا شش صبح آب خیار، دوازده ظهر آب کاسنی، شش عصر آب کاهو و دوازده شب آب کرفس میل کند.
 3. صبحانه شیر تازه کم چرب گاو با یک قاشق غذاخوری عسل استوخودوس
 4. در تمام غذاها باید روغن زیتون باشد و روغن های دیگر را حذف کند.
 5. یک قاشق چایخوری پودر استخودوس صبح ناشتا به همراه عسل استخودوس، یک قاشق چایخوری پودر افتیمون اول مغرب به همراه عسل استخودوس، شب قبل از خواب یا یک ساعت مانده به خواب شیرینک یا پودر دارواش یک قاشق چایخوری به همراه عسل استخودوس بخورد.
 6. یکی از چیزهایی که برای بیماری این شخص مفید است هویج زرد، شلغم و گل همیشه بهار است چون ممکن است خونریزی زیاد آن از پارگی رگ نباشد و سلول های خونی اش سرطانی شده باشد.

درمان سرطان خون

درمان سرطان خون
 1.  شلغم روزی صد الی ۲۰۰ گرم 
 2. گل همیشه بهار

رسول خدا ص امام فرمودند: «خودتان را مداوا کنید.»

رسول خدا ص باران در روایت دیگری فرمودند: «خدا هیچ بیماری را نازل نکرده مگر اینکه شفا هم برای آن بیماری قرار داده است.»

توجه: گاهی شفا با ذکر درمانی است مثل: خواندن ۷ بار سوره حمد بر مريض و…

رسول خدا ص فرمودند: «خدا هیچ بیماری را خلق نکرده مگر اینکه برای آن دارو آفریده است مگر اجل حتمی »

درمان گیاهی برای انواع بیماری: تقویت اسپرم 

 1. در اول و آخر غذا پودر آویشن با پودر نمک سنگ مخلوط کرده و نوک قاشق چایخوری بخورد.
 2. عصرانه یک لیوان آب زردک بخورد قوه باء و نعوظ تقویت می شود.
 3. افشره کاکوتی ضد نفخ و تنگی نفس است و در رفع آسم خفیف و متوسط مفید است؛ همچنین باعث افزایش میل جنسی می شود و مقدار مصرفش دو الی پنج قطره بعد از غذا می باشد. در ۲۴ ساعت سه بار بخورد.

درمان گیاهی خستگی جنسی در بانوان

اگر خانمی خستگی جنسی دارد یک استکان آب جوش با یک قاشق چایخوری رازیانه ده دقیقه دم کرده با هم بجوشد و بخورد چند فایده دارد.

١. تقویت قوه جنسی می شود.

۲. قاعدگی را منظم می کند.

٣. اگر اولاد داشته باشد در شیر افزایی موثر است.

درمان گیاهی سندرم رينود

علایم بیماری

 1.  ابتدا نوک انگشتان دست و پا سیاه می شود و توام با درد شدید است. 
 2. در اوج بیماری در تمام بدن درد شدید استخوان دارد. 
 3. بی اشتهایی دارد.
 4. بی مزه بودن و بی طعمی در دهان دارد.
 5. کم کم لکه های سیاه به وسعت کف دست در چهار بخش بدنش ظاهر می شود.
 6. فراوان دچار گوش درد می شود.
 7. دچار یبوست می شود.
 8. تکرر ادرار شدید دارد.
 9. آفت دهان دارد.

درمان سندرم رينود

درمان سندرم رينود

وقتی این ۹ عارضه را درمان کند بیماری رو به بهبودی می رود.

– درمان علامت اول: برای یکبار در سال هفت عدد گلنار وحشی با یک لیوان آب انار شیرین یا با یک قاشق غذاخوری رب انار شیرین بخورد. اما اگر هر روز یک لیوان آب انار شیرین با یک قاشق غذاخوری رب انار شیرین بخورد اشکال ندارد.

– درمان علامت دوم: روغن بنفشه طبی خورده و استخوان ها را با آن ماساژ دهد.

– درمان علامت سوم: به همراه ناهار و شام کاهو بدون سس بخورد،

– درمان علامت چهارم: با محلول آب سرکه مزمزه و قرقره کند و بیرون بریزد؛ سپس یک استکان محلول آب سرکه یعنی یک استکان آب با یک قاشق چایخوری سرکه سیب یا انگور عسگری مخلوط کند و بخورد.

– درمان علامت پنجم: ۶۰ عدد ویتامین ۶B روزی یک عدد یا هر روز یک عدد لیمو شیرین با شام یا ۱۴ عدد مغز شیرین بادام درختی میل کند.

– درمان علامت هفتم: مربای انجیر با شیره توت، شربت انجیر با شیره توت، پودر گلبرگ محمدی با شیره توت، گلاب طبیعی با شیره تر چای کوهی یا گلاب با شیره انگور، انگور را با هسته جویده و بخورد خوردن میوه گلابی نیز توصیه می شود. حال هر کدام از این موارد بود می تواند مصرف کند.

– درمان علامت هشتم: خولنجان (در روایات آمده است) یا خسرو دارو به مقدار یک عدس زیر زبان نگه دارد تا حل شود و قورت دهد اگر در سنین بالا باشد تکرر ادرار و مشکل نعوظ بر طرف می شود.( در شب ادراری کودکان نیز موثر است.)

– درمان علامت نهم: اگر سرد مزاج است مغز گردو با پنیر بجود و در دهان بگرداند و بیرون بریزد اگر گرم مزاج بود انار گس یا انار میخوش یا آب یا رب این ها را در دهان بگرداند و بیرون بریزد.

درمان گیاهی انواع بیماری کچلی یا گال

اگر کسی به ناراحتی های پوستی همچون کچلی یا جرب (گال یا گری) مبتلا می باشد می تواند:

از پوست درخت سیاه توسه (پوست خشک گیاه را صد گرم در یک لیتر آب جوشانده و برای استعمال خارجی پوست استفاده کند.)

درمان گیاهی نیش مار سمی

ضماد عصاره تخم تره برای کسانی که مار سمی همچون مار افعی نیششان زده بسیار مفید است همچنین برای لکه های پوستی مثل کک و مک مفید است.

دسته بندی طب سنتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت