خواص درمانی ژل رویال

miss.mohammadimiss.mohammadi
1,488 بازدید
خواص درمانی ژل رویال

بسیاری از پزشکان، محققین و پژوهشگران صنایع غذایی بر این باورند که شاه انگبین یا ژل رویال معجزه برای درمان هر دردی است و خواص درمانی ژل رویال را در طیف گسترده ای بررسی کرده اند. گفته شده که ژل رویال مقاومت بدن را در مقابل بیماری ها بالا می برد و طول عمر را زیاد می کند.

دلایل مصرف ژل رویال

ژل رویال یک منبع غذایی عالی

بیوشیمیست ها بر این باور هستند که ژل رویال یک ترکیب بسیار کامل از مواد می باشد و همین طور یک منبع بسیار کامل و غنی از پروتئین و هشت نوع اسید آمینه ضروری بدن و هم چنین اسیدهای چرب مهم، شکر، استرول ها، ترکیبات فسفر به خصوص استیل کولین می باشد باید خاطر نشان کرد استیل کولین برای انتقال پیام در سلول های عصبی مورد نیاز می باشد و کمبود این ترکیب در بدن امکان ابتلا به بیماریهای آلزایمر را فراهم می نماید ژل رویال دارای گاماگلوبین می باشد که موجب تحریک یک سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت ها می گردد.

ژل رویال شامل ویتامین D و ویتامین های C و E و A و Bcomplex به خصوص B12 و B6 و B2 و B1، بیوتین، اسیدفولیک و اینوزیتول می باشد و همچنین دارای اسید پانتوتنیک می باشد که بسیار موثر در آرامش اعصاب است. ژل رویال دارای مواد معدنی شامل کلسیم، مس، آهن، فسفر، پتاسیم، سیلیکون، و سولفور می باشد. از نظر اسیدهای نوکلئیک (RNA و DNA) ژل رویال بسیار غنی می باشد.

خواص درمانی ژل رویال

خواص درمانی ژل رویال

ژل رویال خواص درمانی فراوانی دارد؛ از جمله خواص درمانی بی نظیر آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یائسگی
 • ناتوانی جنسی
 • نازایی
 • خستگی مفرط
 • لک و چروک پوست
 • دیابت
 • تحریک سیستم دفاعی بدن
 • تعادل هورمونی
 • مبارزه با عفونت های ویروسی و باکتریایی
 • عدم فعالیت غدد درون ریز
 • انسداد شریان ها
 • کلسترول بالا
 • فشار خون
 • آسم
 • کنترل وزن
 • استخوان های ضعیف یا شکستگی
 • کمبود رشد
 • عفونت مثانه
 • تورم
 • کم خونی
 • مشکلات کبدی
 • سرطان
 • انواع آرتریت
 • کم حافظگی
 • سوء تغذیه
 • خستگی روحی
 • خستگی و یا ضعف چشم ها
 • تقویت و نیروزایی
 • بهبود زخم های داخلی و خارجی

در این رابطه ما به برخی خواص غیرقابل انکار آن اشاره می کنیم: مسائل درمانی نظیر درمان سرطان را که برخی محققین و تحقیقاتی که توسط برخی مؤلفين پیگیری شده و آن را مطرح می کنند و می خواهند تنها با تأثیر درمانی ژل رویال با سرطان مقابله کنند، فعلا کنار میگذاریم.

برخی افراد، با ذکر این که ژل رویال مقدار کلسترول را کاهش می دهد، مقدار قند خون افراد مبتلا به دیابت را پائین می آورد، دارای اثر منبسط کننده عروق که برای بیماران قلبی حیاتی است می باشد، و برای مبارزه با آرترواسکلروز بکار می رود، خواص گسترده و جامعی را به آن نسبت می دهند. فعلا کاری به آنها نداریم.

اما تاثیرات شناخته شده و مواردی را که بیش از همه در مورد ژل رویال به اثبات رسیده اند، می توان به چند دسته تقسیم کرد:

 • ژل رویال قبل از هر چیز، به عنوان محرکی که وضعیت کلی شخص را با تسهیل متابولیسم درون سلولی بهبود می بخشد مطرح است.

این ماده روی مجموعه بدن تأثیر گذاشته و آن را تقویت میکند. تمام افراد خسته می توانند از یک مرحله درمان به وسیله ژل رویال سود ببرند زیرا این ماده زمینه جسمی شخص را تقویت کرده و امکان پیشگیری از بیماری های عفونی را به وجود می آورد و همچنین مقاومت شخص را در فعالیت های شدید افزایش میدهد.

 • ژل رویال یک غذای برتر است که افزایش وزن را تسهیل می کند و باید آن را برای افرادی که در حال گذراندن دوران نقاهت بوده و یا دچار بی اشتهایی هستند، توصیه کرد.
 • به خاطر تاثیر آن بر غدد کورتیکو-آدرنال، ژل رویال یک ماده غذایی تقویت کننده است که برای افراد ضعیف، افسرده، دچار ضعف عصبی، افرادی که کار فکری شدید دارند و اشخاصی که دچار ناتوانی جنسی هستند، سودمند است.
 • ژل رویال از پیری زودرس اعضا و پوست جلوگیری می کند. این خاصیت دو نتیجه در بردارد. یکی این که از فرتوتی شخص جلوگیری نموده و اثر آن را کاهش می دهد و دیگر این که در تولیدات محافظ پوست (کرمها، ماسک ها و مواد آرایشی و زیبایی) به کار می رود.

درمان بیماری ها به کمک ژل رویال

رایج ترین شکلی که می توان ژل رویال را مشاهده کرد، مخلوط عسل با این ماده است. بهترین طریقه نگهداری ژل رویال، مخلوط کردن آن با عسل به محض برداشت آن است که در اندازه های ۳ گرم ژل در ۱۲۵ گرم عسل به کار می رود. همچنین می توان عسل هایی را که دارای ۱، ۲ یا ۴ گرم ژل رویال هستند نیز یافت که البته استفاده از آنها زیاد گسترده نیست.

عسل مخلوط با ژل رویال حدود ۱۸ ماه قابل نگهداری است. البته به شرطی که پس از قرار دادن آن در ظرف شیشه ای، آن را در یک قوطی تیره قرار دهند و حرارت بیش از حدی به آن نرسد. برای حفظ خواص و عناصر فعال ژل رویال رعایت این اصول برای ذخیره سازی آن ضروری است.

توصیه می شود در دوره درمانی در سال، یکی در پاییز و دیگری در بهار که مدت هر یک ۲۱ روز باشد انجام دهید. برای هر دوره درمان، ضروری است که در ظرف ۱۲۵ گرمی عسل مصرف شود (یعنی در مجموع، ۶ گرم ژل رویال) مصرف هر روز صبح یک قاشق مرباخوری عسل همراه با ژل رویال به صورت ناشتا که باید آن را زیر زبان قرار داد تا با بزاق مخلوط شود، بهترین روش مصرف آن است.

مصرف زیر زبانی ژل رویال، امکان جذب سریع عناصر فعال آن را بدون دخالت شیره های معده که این کار را فقط کند ساخته و مختل می کنند، فراهم می سازد. مصرف هر ظرف ۱۲۵ گرمی باید یک هفته و نیم طول بکشد. بنابراین، در هر دوره درمانی ضرورتا باید دو ظرف ۱۲۵ گرمی عسل مصرف شود. برای کودکان، از مقادیر کمتری (۲ گرم یا حتی ۱ گرم برای کودکان کم سن در ۱۲۵ گرم عسل) استفاده می شود.

اگر به ژل رویالی که مقدار آن ۱ یا ۲ گرم در ۱۲۵ گرم عسل است دسترسی ندارید، همان شکل معمول را که ۳ گرم است تهیه کرده و در عوض مقدار مصرف روزانه را (تا ۲ قاشق چای خوری) کاهش دهید. اگر احساس میکنید که نیاز به درمان قویتری دارید، می توانید از عسل هایی که دارای ۴ گرم ژل هستند و یا از سه ظرف ۱۲۵ گرمی که مقدار کل ژل رویال مصرف شده را به ۹ گرم (بجای ۶ گرم) می رساند استفاده کنید.

خواص درمانی ژل رویال

اگر می توانید ژل‌ رویال خالص را مستقیما از زنبوردار تهیه کنید، هر روز صبح به اندازه یک نخود فرنگی ریز از آن جدا کرده و زیر زبان بگذارید و این کار را به مدت ۳ هفته انجام دهید تا خواص درمانی ژل رویال را مشاهده نمایید.

ولی باز هم توصیه میکنیم که مراقب ژل رویال خالصی که توسط عسل تثبیت نشده و در مدت کوتاهی از بین می رود باشید. تنها یک زنبوردار می تواند ژل رویال خالصی را که به شکل مناسبی نگهداری شده باشد به شما بدهد.

مدتی است که در بازار ژل‌رویال آبگیری شده در خلا و در دمای پایین عرضه می شود. این ژل رویال را در هنگام مصرف مجددا با عسل مخلوط می کنند، تا فعال شود. ظاهرا این شیوه حفظ و نگهداری، همه عناصر فعال ژل رویال را حفظ نمی کند زیرا اگر ژلی را که به این طریق خشک شده مجددا با آب مخلوط کرده و به ملکه بدهیم، از خوردن آن امتناع می کند.

این روش، تنها در رابطه با ژل خاصی که در شرایط نامناسبی نگهداری شده سودمند می باشد. ولی به هر حال، ارزش عسل همراه با ژل را ندارد.

انواع تجارتی مختلف دیگری نیز نظیر آمپول ها، قرص ها و غیره وجود دارد که هر یک از تولیدکنندگان آنها، دلایل خاصی در رابطه با کیفیت آنها دارند. چون اسرار آزمایشگاه ها را در این مورد نمیدانیم، نمی توان روی ارزش بهداشتی و درمانی آنها نظری ارایه داد.

اما بهتر است آن را در همان آمپول های مطرح شده نگهداری کنیم. البته به شرطی که به طرز صحیحی اندازه گیری شده باشد. برعکس، در مورد قرصها و کپسول هایی که دارای ژل‌ رویال پودر شده هستند، نظر مساعدی ارائه نشده است و بیش از همه، تولید طبیعی را در صورت امکان تهیه ارجحیت دارد و این نظر در مورد تمام موادی که مصرف می کنیم و به ویژه محصولاتی که با سلامتی و بهداشت فردی و عمومی در ارتباط هستند، صدق می کند.

نظرات محققین درباره خواص درمانی ژل رویال

طبق یافته های دکتر آلفرد کرلش بائومر، ژل رویال میزان رشد بافت در حال رشد را تسریع کرده و باعث تشریح سیستم گردش خون در موارد بروز مشکلات ناشی از گردش خون می شود. این ماده ارزشمند علیه افسردگی، خستگی و بی حالی عملکرد مناسبی را از خود نشان می دهد. در درمان بیماران مبتلا به ریزش ناگهانی و غیر نرمال مو، ژل رویال باعث افزایش سریع رشد موها شده است.

بیش از 90 درصد بیماران مورد مطالعه دکتر بائومر مبتلا به سبوره، خشکی پوست، قرمزی پوست، تیرگی غیر نرمال پوست، تعریق بیش از حد، ریزش مو، پژمردگی پوست و مو، ( بافت، عضلات و سینه ها) تورم پاها، مسائل گوارشی، چاقی (سه بیمار مبتلا به چاقی افراطی با مصرف ژل رویال کاهش  یک پوندی از وزن خود را در هر هفته و بدون انجام هر نوع رژیم و یا تمرین خاصی گزارش کردند)، ضعف حافظه، فقدان  خواب راحت و کم خوابی،  درمان نسبتا مناسبی را نسبت به مصرف ژل رویال از خود نشان دادند.

طبق گزارش های انجام شده رویال ژل باعث کاهش حالات عصبی و افسردگی در فرد شده و افزایش سایز سینه  (یک زن 18 ساله به همراه افزایش وزن دو پوندی را در عرض سه ماه و با مصرف ژل رویال گزارش کرده است)، رشد مجدد موها، (در شش هفته مصرف بدون عوارض جانبی) و تسریع و افزایش گردش خون سالم تر می شود. بنابر گزارش بائومر بیش از 80 درصد بیماران با مصرف این ماده معجزه آسا روند بهبودی را تجربه کردند.

اختلالات عصبی ناشی از گیاه خواری در یک مرد 48 ساله، شامل ضعف، افسردگی، فقدان تمرکز، فشار خون  115 روی 100، پاسخی به درمان های معمول نداشت. در مقابل با مصرف سه قطره از ژل رویال در آب به مدت سه بار در روز  نتایج بسیار مطلوبی در عرض سه هفته از طریق کاهش علائم بیماری مشاهده گردید.

رویال ژل باعث نرمال سازی و افزایش فعالیت جنسی در مردان و زنان می شود. در واقع این ماده غنی باعث افزایش هورمون های اندروژنی در مردان و سطوح استروژن در زنان می شود.

در موردی دیگر یک مرد 21 ساله از ریزش شدید موهای خود به همراه سر درد های شدید شکایت می کرد. 

درمان: 15 قطره از ژل رویال سه بار در روز و درمان با لامپ حرارتی فرکانس بالا در 14 روز، علاوه بر بهبود سردرد وی، در سه ماه باعث کاهش  قابل ملاحظه ریزش مو و افزایش رشد موها گردید.

در موردی دیگر، زنی 25 ساله با شکایت از سبوره در صورت و سر همچنین کوچک بودن پستان ها نزد پزشک آمد. وی از علایمی همچون کم خوابی، عدم تمرکز، تعریق زیاد در زیر بغل ها و افسردگی شکایت می کرد.

درمان وی به این صورت شروع شد که آمپول ژل رویال به صورت روزانه، به همراه درمان پوستی و سینه ای با کرم ژل رویال بسیار مثمر ثمر واقع گردید. بعد از یک دوره درمان، الگوی خواب وی بهبود یافته و بعد از چهارمین هفته درمان عدم تمرکز وی، تعریق و افسردگی آن به طور کلی بر طرف گردید. در چهار هفته پس از درمان،  افزایش چهار سانتی متری در بافت سینه مشاهده گردید که بعد از هشت هفته تمامی عوارض شکایت شده از آن بر طرف شده و سینه های بیمار در سایز و اندازه بزرگتر باقی ماندند.

از موارد قید شده در بالا می توان چنین نتیجه گرفت که جامعه پزشکان اروپایی از مزایا و خواص معجزه آسای این ماده غذایی موجود در کندوی عسل آگاهی کافی دارند. برای اتمام یافته های خود در اروپا به بیانیه ی دکتر اشمیت، از موسسه ای پزشکی در آلمان بسنده می کنیم. موضوع مقاله وی در مورد «ژل رویال در رژیم غذایی و تاثیر آن در پیشگیری و درمان» را مورد بازنگری مختصر قرار می دهیم:

عملکرد مواد فعال و مغذی موجود در رویال ژل می توانند سراسر بدن تاثیر خود را اعمال کرده و باعث تنظیم عمده ی دستگاه عمومی بدن می شود. بر اساس نتایج بررسی ها و مشاهده های به عمل آمده در رابطه با رویال ژل، کامل مشهود است که این ماده ی نیرو بخش و قوی متشکل از  هورمون ها، مواد مغذی، آنزیمها و بیوکاتالیزور هایی می باشد که عملکرد های سلول در ارگان های مختلف را قوت می بخشد. همچنین ترشح غدد، متابولیسم و گردش خون را تنظیم می کند.

 به طور خلاصه، تمامی فاکتور های پیچیده موجود در این ماده معجزه آسا  برای حفظ حیات و توانبخشی به ارگانیسم ها نقش موثری را ایفا کرده و فرآیند پیری در بدن را به تاخیر می اندازد. این ماده شگفت آور انعطاف ذهنی، شادابی، نشاط و نیروی جوانی را به ارمغان می آورد.

دکتر اوگنی اولیوتو از اوماها، نبراسکا درباره خواص درمانی ژل رویال می گوید: من مصرف ژل رویال را به بیماران مبتلا به خستگی و بی حالی مزمن توصیه می کنم. بعد از مصرف این ماده به طور مداوم و به مدت یک ماه، این بیماران تحرک و انرژی قابل توجهی را گزارش کرده اند. توصیه من همچنین این است که ژل رویال و مصرف آن در افرادی که دارای نگرانی های معده و شکم می باشد تاثیر التیام بخش و تسکینی فوق العاده ای را در مجاری روده ای – معده ای اعمال می کند. این پزشک صاحب نام ژل رویال را برای تسکین مواد آلرژی نیز توصیه کرده است زیرا دارای اثرات ضد التهابی می باشد.

دسته بندی ژل رویال
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت