تناسب اندام

کاربر ۳کاربر ۳
1,170 بازدید
تناسب اندام با سرکه سیب

استراحت، یعنی زنگار، فرسودگی و نابودی

از هر تلاشی برای به دست آوردن تناسب اندام دریغ نکنید. با حرکات مناسب ورزشی، می توانید عضلات توانمندی را برای خود به ارمغان آورید. به محض بیدار شدن هنگام صبح، پاها، بازوها و بدنتان را با خمیازه کشیدن، تحت کشش قرار دهید و تا زمان بیدار شدن کامل عضلات، این روش را ادامه دهید.

گردش خون سالم و دفع مواد زاید، کلیدهای اصلی سلامتند، به همین دلیل کشش عضلات و نرمش بدنی مهم هستند. ورزش را فقط به صبح محدود نکنید. وقتی را در طول روز برای گردش خون پر فشار در سیستم قلب و عروق خود، در طول ساعات بیداری ایجاد کنید بیشتر از یک ساعت در یک وضعیت ثابت قرار نگیرید. بلند شوید و به اطراف حرکت کنید و یک سری حرکت های کششی و ورزش های تنفسی عمیق را انجام دهید. در خودرو نیز بیش از ۲ ساعت ننشینید. ماشین را متوقف کنید و در بیرون خودرو دست ها، پاها و بدنتان را بکشید.

ورزش و نرمش، به شما در داشتن بدنی سالم، جوان، دارای تناسب اندام و قابل انعطاف کمک می کند اگر می خواهید بدنی شاداب داشته باشید، باید سفتی و خشکی را از بدنتان دور کنید. و تناسب اندام خود را حفظ کنید.

میلیون ها نفر در سنین ۳۰ و ۴۰ سالگی وجود دارند که از لحاظ بیولوژیکی دچار پیری زودرس شده اند و تناسب اندام خود را از دست داده اند. این در حالی است که افراد سنین ۷۰، ۸۰ و ۹۰ ساله زیادی وجود دارند که از نظر بیولوژیکی جوان، فعال، شاد و سالم هستند.

بیشتر افرادی که دچار پیری زودرس می شوند، غیر ممکن است ستون مهره هایشان را از حالت خمیدگی در آورده یا حالت طبیعی را حفظ کنند. چرا؟ زیرا بدنشان به علت انجام ندادن ورزش و تمرین دچار پیری زودرس، سفتی گردن و خشکی و زمین گیر شدن آن ها می شود. نداشتن تحرک مفاصل و ستون مهره ها، به علت دوری آنان از ورزش است. اگر بدن شما شروع به سفت شدن نمود، بلافاصله به خودتان بیایید.

عادت های غلط را از خود دور کنید. بنابراین اگر می خواهید بدنی شاداب داشته باشید، باید سفتی و خشکی را از بدنتان دور کنید.

عادت های روزانه، آینده و فردای شما را تشکیل می دهند

عادت های روزانه

عادت ها می توانند اشتباه، خوب یا بد، سالم یا ناسالم و دارای مزایا یا معایب باشند. عادت ها، تصمیمات، عمل ها یا رفتارها، کلمات یا کردارهای درست یا اشتباه، همگی به خودمان بستگی دارد.

ورزش کردن همراه با سرکه طبیعی سیب، به شما کمک می کند جوان تر، سالم تر، قوی تر، انعطاف پذیرتر و زیباتر و دارای تناسب اندام باشید. دانشمندان ثابت کرده اند تمرین های با وزنه به طور معجزه آسایی برای تمامی سنین با حفظ انعطاف پذیری، تجدید انرژی و تداوم استقامت جوانی، در کیفیت زندگی انسان بسیار موثر است.

باید بدانیم که تمام حقایق در جهان با قانون مشخصی به وجود می آید. اگر این قوانین را بفهمیم و از آن ها اطاعت کنیم، بذر زندگی سالم را پراکنده ایم. از هر روز خود یک روز سالم بسازید و هر روز پیشرفت کنید. در این حالت، احساس می کنید انرژی جدیدی به بدنتان وارد شده است.

زمانی که به معنای واقعی زندگی کنید، این احساس ها را به دست خواهید آورد. چه احساس باورنکردنی و لذت بخشی است که بتوانیم همیشه زندگی کنیم. مردم بهانه های ضعیفی برای ادامه دادن به سبک زندگی ناسالم خود پیدا می کنند. آن ها به شما می گویند پیرتر از آن هستند که بخواهند سبک زندگی سال را تجربه کنند. لازم است بدانیم، سن عارضه وسم خطرناکی نیست، بلکه زمان تصمیم گیری معیار سنجش است.

ستون مهره هایتان را قابل انعطاف و جوان نگاه دارید

فعال باشید. یکی از کلیدهای اصلی ۱۰ سال جوان تر بودن، فعال نگاه داشتن ستون مهره ها و داشتن تناسب اندام است. برای نرم و قابل انعطاف نگاه داشتن تمام قسمت های بدنتان، بخصوص ستون مهره ها، بکوشید.

به یاد داشته باشید، موقع ایستادن، راه رفتن و نشستن، ستون مهره ها را صاف و کشیده نگه دارید، زیرا ظاهری خوب و جوان را به ارمغان می آورد.

ستون مهره ها، وسیله عجیبی است، زیرا مانند یک تکیه گاه مرکزی عمل می کند. این ناحیه از تعدادی استخوان چهار گوش و انعطاف پذیر تشکیل شده که به وسیله صفحات الاستیکی (Rubbery puffs) مانند که دیسک (Disc) نامیده می شود، به هم متصل شده اند.

ستون مهره ها برای انجام فعالیت هایی طراحی شده اند که لازمه آن، نرم و قابل ارتجاع بودن ستون فقرات است. این انعطاف، باعث بروز شادابی، راحتی و زیبایی حرکت در تمام بدن می شود.

کمر شما، اساس سلامتی شما در زندگی

کمر شما، اساس سلامتی شما در زندگی

نوار اندازه گیری را بردارید و دور کمرتان را اندازه بگیرید. اندازه به دست آمده را اگر تمرین ها و حرکت های بدنی و تقویتی شکم را به طور جدی، همراه با تغذیه صحیح دنبال کنید، پس از ۳ تا ۷ روز تغییرات ملموسی را مشاهده کرده، در مدت کوتاهی قامت زیبا و تراشیده ای خواهید داشت و به تناسب اندام خود کمکم کرده اید.

قامت زیبا و متناسب، ظاهر افراد را سال ها جوان تر نشان می دهد. اجازه دهید به جایی برویم که باید باشیم، آن جایی که بسیار چاق و درشت شده اید. من اطمینان دارم که همه ما آرزو داریم عمر طولانی داشته باشیم. مطالعات نشان می دهد افرادی که دور کمر بزرگتری دارند، طول عمر کمتری دارند.

دور کمر بزرگ تر، عمر کوتاه تر

حتی با غذاهای سالم، پر خوری نکنید. بدن شما به غذا، فقط به اندازه تامین انرژی و حفظ سلامتی نیاز دارد.

افرادی که اضافه وزن پیدا می کنند، بدان علت است که غذای زیادی وارد شکم می کنند. مطالعات نشان داده است افراد چاق تر، طول عمر کمتری دارند. شما با فریب خود نمی توانید از این وضعیت رهایی یابید، زیرا فقط خودتان را گول می زنید.

با این وضعیت، هرگز نباید باور کنیم عمر طولانی خواهیم داشت، زیرا در این وضعیت، ساختمان داخلی شکم، عضلات معده و شکم، حالتی پژمرده و یا آویزان دارند.

این وضعیت در افراد پیر بیشتر متداول است، زیرا عضلات کمرشان نیز فاقد تحرک است. همچنین، این وضعیت ممکن است با عوارضی چون يبوست، کبد چرب و کم کار همراه باشد.

زمانی که دیواره شکم، شروع به تنبل شدن کند، به دنبال آن، آویزان شدن لایه های چربی و سپس مشکلات داخلی بروز می کند. به طور متداول، افراد در ۴۰ سالگی افتادگی شکم دارند.

می توانید یک نفر را تحت نظر بگیرید و متوجه این گفته ها شوید. گاهی بعضی افراد به جراحی معده نیاز پیدا می کنند تا شاید معده صاف و مناسبی داشته باشند. بنابراین اجازه ندهید عضلات شکمتان دچار افتادگی شود. از هر تلاشی برای به دست آوردن تناسب اندام دریغ نکنید. با حرکات مناسب ورزشی، می توانید عضلات توانمندی را برای خود به ارمغان آورید.

همراه با تمرین های منظم، تغذیه خود را پیگیری کنید

تمرین های منظم

فعالیت هایی همچون راه رفتن تند و تمرین های هوازی، می تواند باعث بهبود، استقامت، قدرت، تناسب اندام ، انعطاف پذیری و سیستم قلبی- عروقی گردد. با در نظر گرفتن ۴۵ دقیقه تمرین در روز، می توانید سلامت قلب، عروق، ذهن، اعصاب، روح و جسم خود را تضمین کنید. به یاد داشته باشید، شکست در مراحلی از زندگی، به معنای انگیزه بیشتر در جهت کامل کردن هدف های زندگی است.

ما باید سلامتی خود را مانند لوله هایی فرض کنیم که تلاش برای بازماندن و تمیز بودن آن باید دایم و با جدیت انجام شود. شما می توانید یک ساعت بعد از گذشت از هر شام، به نوشیدنی خود از قبیل چای یا سرکه سیب، مقداری پودر سبوس یا سليوم اضافه و میل کنید. روش دیگر برای جلوگیری از مسدود شدن این لوله ها، اضافه کردن مقداری از لکتین سویا به موادی همچون؛ سیب زمینی، وجین ها، سوپ ها و سایر نوشیدنی هاست. همچنین، می توانید همراه با هر وعده غذایی، از یک کپسول فلفل تند استفاده کنید.

استفاده از قرص یا کپسول ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرمی نیاسین (B۳)، همراه با یک وعده غذایی روزانه، می تواند برای تقویت حافظه و باز کردن عروق قلب مفید باشد. شایان ذکر است، مصرف این کپسول ها تضادی با آرایش و سلامت پوست صورت ندارد. با رسیدن سطح کلسترول به ۱۸۰، مصرف نیاسین را به ۲ بار در هفته کاهش دهید.

همچنین، مطالعات نشان می دهد مصرف یک دوم قرص سینامون (Cinnamon) نیز عاری از عوارض جانبی است.

قلب انسان نیاز دارد به طور طبیعی در حال تپش باشد، بنابراین می توانید با مصرف مکمل هایی نظیر مولتی ویتامین ها، مواد معدنی و ویتامین هایی نظیر C ، E و CoQ10، به سلامت قلبتان کمک کنید.

مصرف منیزیوم اوراتات، امگا۳، MSM ، سلنیوم زینک، بتا کاروتن و اسید آمینه هایی همچون ال کارنیتین، ال- تورين، ال – لیزین، پرولین، اسید فولیک و B۱۲ ،B۶، CoQ10 کمک می کنند تا سطوح هموسیستئین (Homocysteine) و CRP در سطوح پایین حفظ شود. (هاتورن بری Hawthorn Berry) در یافته های خود، روش هایی را برای درمان و تسکین تپش نامنظم ضربان قلب، پیری قلب و بیماری های انسداد شرایین توصیه می کند.

همچنین وی اشاره می کند، با مصرف عصاره آناناس و یک آنزیم ترکیبی گوارشی، می توانید به بهبود عملکرد سیستم گوارش کمک کنید. همچنین توصیه می کند که تناسب اندام خود را حفظ کنید.

مشکلات خواب خود را می توانید با مصرف اسید آمینه ای نظیر تریپتوفان، ملاتونین، کلسیم، منیزیوم، سنبل کوهی، چای، نوشیدنی سرکه سیب و بابونه برطرف کنید.

استفاده از ژل یا عصاره گلوکز آمین، کونوروتین و قارچ کومبوچا (به صورت مایع ویا جوشانده) (ترکیبی است از تعدادی باکتری و مخمر) برای درمان ورم و گرفتگی مفاصل، درد و سخت شدن اعضا به کار می رود.

برای تقویت سیستم ایمنی و مقاومتی و عروق قلب، از آنتی اکسیدان ها، ویتامین های C ،E، کورستین (Quercetin)، عصاره دانه انگور، گریپ فروت، سلنیوم و سود استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است آنتی اکسیدان ها و آنزیم ها می توانند زمینه مناسبی را برای طول عمر، حفظ جوانی و مبارزه با بیماری هایی همچون سرطان و آب مروارید فراهم آورند.

توصیه می شود تولیدات آردهای سفید از قبیل نان سفید، آردهای غنی شده، گندم سیاه، پودینگ ها، بیسکویت ها، کلوچه ها، خمیر، کیک های روغنی و نان های پخته شده را که حاوی آهن می باشند، در مصرف روزانه خود بگنجانید.

تولیدات آردهای سفید

اغلب در تولیداتی همچون بیسکویت دارای سودا، پیتزا، کلوچه ها، شیرینی ها، کیک ها و فرنی های آماده و گاهی در تولیدات نانوایی ها، از پودرهای شیر و تخم مرغ که حاوی مقادیرى الكل و کلسترول می باشند، استفاده می شود. اگر کمی دقت کنید، می توانید به جای این مواد نامرغوب، از تولیدات طبیعی همچون حبوبات، نان های سبوس دار، شیرینی، بیسکویت و دسرهای تازه و مرغوب استفاده کنید.

از فراورده هایی که در ترکیب آن ها از مقادیر زیادی نمک استفاده می شود، مانند چیپس های غله ای و سیب زمینی، چوب شور، برنج های سفید تصفیه شده، جو سفید، فست فودها و روغن هندی بپرهیزید. بنابراین، بهتر است در استفاده از محصولات قندی و روغن هایی که برای مصرف مناسب نیستند، تجدید نظر کنید.

مصرف زیاد بادام زمینی، روغن بادام و سایر روغن های هیدروژنه، باعث ایجاد حساسیت و آلرژی می شود. ترکیبات مارگارینی از جمله اسیدهای چرب ترانس بالا و چربی های اشباع شده آسیب های جبران ناپذیری را به قلب وارد می کند.

چربی های اشباع شده و روغن های هیدروژنه همراه با نوشیدنی هایی نظیر قهوه، چای کافئین دار، مشروبات الکلی، آبمیوه های شکر دار و کافئینی و تمام كولاها، از عوامل مسدود شدن شریان ها شمرده می شوند.

از مصرف گوشت خوک، گوشت های دودی از قبیل ران، پهلو و فیله نمک اندود و فرآورده هایی چون سوسیس، ماهی دودی، هات داگ ها، گوشت خشک شده، گوشت شانه گاو که آن را به صورت برگ در آورده و به آن ادویه می زنند و گوشت های بسته بندی شده که حاوی نیتریت یا نیترات سدیم خطرناک هستند، پرهیز کنید.

از مصرف میوه های کنسرو شده حاوی سولفور دی اکسید که نوعی ماده نگهدارنده و سمی است، اجتناب کنید. از مصرف هرگونه مرغ، جوجه و بوقلمون هایی که به آن ها هورمون تزریق شده، دوری کنید. بهتر است از خرید و مصرف سوپ های کنسرو شده صرف نظر کنید، زیرا این مواد ارزش غذایی پایینی دارند و محتویات آن ها از سبزی های پلاسیده، سیب زمینی ها و سالادهای کم ارزش تشکیل شده است و برای حفظ آن ها از مواد نگهدارندهای نظیر نمک، شکر و سایر املاح اسیدی استفاده می شود و به تناسب اندام شما کمکی نخواهند کرد.

سعی کنید از سرکه هایی که به روش طبیعی حاصل می شود، استفاده کنید و از مصرف سرکه های تجاری، پاستوریزه، تصفیه شده، سرکه سفید، آبجو و سرکه های ترکیبی و بی ارزش، خودداری کنید.

ما هر شخصی را که به ورزش روی آورد و به فکر سلامتی و تناسب اندام خود باشد، تحسین می کنیم. محققان آمریکایی نشان دادند فعالیت های تمرین با وزنه در افراد سالمند (۸۶ تا ۹۶ سال) می تواند توان و قدرت عضلانی آنان را تا سه برابر افزایش دهد.

در مطالعه ای که روی افراد سالمند در آسایشگاه سالمندان بوستون صورت گرفت، افراد سالمند با انجام یک دوره تمرین های مقاومتی، توان عضلانی خود را سه تا چهار برابر افزایش دادند. حال این پرسش مطرح است که آیا این مساله مکان پذیر است؟ بیشتر مردم نسبت به این نتایج شک دارند و از شنیدن آن تعجب می کنند! و کارشناسان به تمام پرسش های مبهم پاسخ منطقی داده و مطالعات متعدد نیز پاسخ روشنی به این ابهام ها داده اند.

در پاسخ به این تغییرات، پژوهشگران دانشگاه (تافتس بوستون Tufts University in Boston)، تعدادی از افراد مسن – ضعيف (۸۶ تا ۹۶ سال) را از آسایشگاه بوستون انتخاب و با انجام یک دوره فشرده از تمرین ها، باعث ارتقای توان و قدرت عضلانی در این افراد سالمند شدند تا نشان دهند هرگز برای بازیابی قدرت و توان عضلانی تحلیل رفته، دیر نیست.

خانم دکتر (ماریا فياتارون Maria A. Fiatarone) که سرپرستی و مدیریت این طرح را برعهده داشت، معتقد بود یک برنامه فشرده بدن سازی می تواند توان و قدرت عضلات زنان و مردان مسن و ضعیف را حتی با دامنه سنی ۹۶ سال، تقویت کند و ارتقا بخشد.

با حفظ وضعیت جوانی و شادابی، به سلامتی برسید

تناسب اندام

بین وضعیت مناسب و جوانی از یک طرف و وضعیت خمیده از طرف دیگر، رابطه ای مستقیم وجود دارد. لازمه داشتن وضعیت جوان و شاداب، محافظت از آن است، زیرا رابطه مهمی بین سلامت ستون مهره ها و توانایی جسمانی، صرف نظر از سن تقویمی وجود دارد.

ساده ترین تشخیص علایم پیری زودرس، خم شدن ستون مهره ها به جلو، همراه با شانه های گرد است. افرادی که زود دچار این وضعیت شده اند، دارای علایم پیری زودرس هستند. گاهی اوقات این علایم در سنین مدارس نیز مشاهده می شود.

وضعیت ناهنجار، خمیدگی ستون مهره ها و شانه های گرد، فرو رفتگی قفسه سینه و نداشتن تناسب اندام را نشان می دهند. از طرف دیگر، افراد سالخورده با ستون مهره های راست، ۱۰ تا ۳۰ سال جوان تر از سن واقعی شان به نظر می رسند. به اطراف خود نگاه کنید. به وضعیت همه افراد در سنین مختلف نگاه کنید تا متوجه این حقایق شوید.

زندگی هر فرد باید به گونه ای باشد که دایم در حال جنگ برای حفظ وضعیت تندرستی و سلامتی خود باشد تا شرایط مطلوبی را برای بهبود عملکرد قلب و سایر اعضای داخلی فراهم آورد. به یاد داشته باشید، ستون مهره ها، پایه و اساس بدن است و در راستای درونی این ستون، سیستم اعصاب قرار دارد.

ستون مهره ها را صاف و قابل انعطاف و جوان نگه دارید. سلامتی و طول عمر، به بدن سالم و صاف بستگی دارد. هرگز روی پاهایتان به جلو خم نشوید. به صورت کشیده و صاف، روی هر دو پا بنشینید. موقع نشستن، ایستادن و راه رفتن، ستون مهره ها را بکشید. وضعیت و حالت بدنتان را (بخصوص هنگامی که بدون لباس هستید) در مقابل آینه ببینید تا متوجه ضعف یا قوت آن شوید. از همین امروز، به سمت سلامتی گام بردارید.

تمرین های وضعیتی به شما جوانی می دهد

در مقابل آینه بایستید و برای انجام این فعالیت ها، به میزان ۸ اینچ ((هر اینچ معادل ۲ / ۴ سانتیمتر است) Feet) طول ستون مهره ها را بکشید.

عضلات باسن (Buttocks) را سفت کنید و عضلات شکم را به داخل و قفسه سینه را بالا بکشید. سینه را به جلو بدهید. شانه ها به عقب و گونه، اندکی بالا باشد. خط بدن مستقیما بالا (بینی در خط عمود در راستای ناف) و دست ها را از دو طرف آویزان کرده و در وضعیت طبیعی بدن قرار گیرید. این وضعیت را هر روز انجام دهید. تغییرات شگفت انگیزی اتفاق خواهد افتاد. شما یاد می گیرید عضلات خود را تحت کشش قرار دهید تا به خود، جوانی، سلامتی و درست ایستادن را هدیه کنید.

این حرکات را چنانچه به خمیدگی ستون مهره ها دچار هستید، دنبال کنید. این تمرین ها به شما شیوه نشستن، راه رفتن و حفظ سلامتی را آموزش خواهند داد.

وضعیت بدنی شما، زبان گویای سلامتی شماست. به خاطر داشته باشید، وضعیت بدنی شما می تواند شما را سالم یا بیمار جلوه دهد.

توقف مرگ و شروع زندگی

توقف مرگ و شروع زندگی

قلمرو پادشاهی خداوند درون خود ماست. من کاملا به این گفته اعتقاد دارم. ما می توانیم جسم خود را هر طوری که می خواهیم زندگی کنیم، پرورش دهیم.

در هر یک از قلمروهای خداوند در زمین، حتی می توانیم از بدن خود اتاق شکنجه بسازیم. این حالت ها به خود شما بستگی دارد. پس از دوران کودکی، نوع بدنی که شما می خواهید در آن زندگی کنید، مستقیما به خود شما بستگی دارد.

من نمی توانم دوران حیات را برای شما جاودان کنم هیچ کس دیگر نیز نمی تواند. شما یک فرد بزرگسال بالغ هستید و باید با واقعیات زندگی روبه رو شوید. من مطمئنم که شما عزم راسخی دارید و تصمیم می گیرید شیوه زندگی سالمی را در پیش بگیرید.

قوانین طبیعی سلامت برای تناسب جسمانی

قوانین طبیعی خدا و طبیعت، در حرکت خردمندانه افراد نقش بسزایی دارد. شماری از این قوانین برای داشتن تناسب اندام به شرح زیر است:

غذاهای طبیعی بخورید و اصلا پرخوری نکنید.

از هوای پاک خداوند به طور عمیق تنفس کنید.

۶۴۰ عضله بدن خود را تقویت کنید.

آب پاک، خالص و مطمئن بنوشید.

بدن خود را در معرض تابش نور آفتاب قرار دهید.

از فعالیت های خیلی زیاد و سنگین بپرهیزید، زیرا این اعمال پدید آورنده استرس، تنش و نقص جسمانی می باشند.

جسم خود را از درون و بیرون تقویت کنید.

با بینش و معرفت خدایی زندگی کنید.

بدن انسان شبیه یک معجزه است که به بهترین شکل پدید آمده است. وضعیت درونی ما، ظرفیت ذاتی زیادی برای شکل گرفتن دارد، و این خواست خداوند است که ما جسمی سالم، سلامت، شاد و طول عمری پایدار داشته باشیم.

بامداد تصمیم بگیر و روز خود را به خوبی آغاز کن

بامداد تصمیم بگیر و روز خود را به خوبی آغاز کن

امروز را به سادگی دوست خواهم داشت. زندگی بی ریا و آرام را آرزو و عواملی چون، ناپاکی، ناخشنودی، اضطراب، ناامیدی و ترس را از خود دفع می کنم. سلامتی، خوشرویی، شادی، نیکوکاری و عشق به همنوع را ترویج خواهم داد.

اقتصادی عمل نمودن در مخارج زندگی، بخشش و سخاوت، دقت در گفتگو و سعی و کوشش در ارایه خدمت دیگران را تمرین خواهم کرد. متعهد و وفادار به اعتقاد و ایمان به پروردگارم می شوم. حقیقت، به اعمال و عادت هایی از قبیل نماز، مطالعه، طبیعت، کار، ورزش، نفس کشیدن عمیق و وضعیت بدنی خوب، ایمان خواهم داشت.

باید به تمامی اعمال پیش رو در طول هفته سرعت ببخشم. خوردن غذاهای سالم و خواب مناسب را مد نظر داشته باشم. در نهایت، از هر تلاشی برای بهبود بخشیدن به جسم، ذهن، احساس و معنویت خود در زندگی فروگذار نخواهم کرد. هدف خداوند نیز، داشتن بهترین سلامتی برای شماست.

قرن هاست از علوم بقراط، ارسطو، گالن، هیپو گراتس (Hippocrates) و سایر دانشمندان، فیلسوفان و طبیبان برای درمان، شفا دادن و تجدید قوای بدن استفاده می شود. از مصرف خودسرانه داروها از قبیل آسپرین و داروهای مشابه، تسکین دهنده ها، قرص های خواب آور، داروهای مسکن، آنتی هیستامین ها (Antihistamines)، ملین ها (Laxatives)، مسهل های قوی و مواد گازدار و نمک های معدنی پرهیز کنید، زیرا شما تخصص آن را ندارید که دارو برای خود تجویز کنید.

تاثیرهای جانبی و نتایج این عمل می تواند جدی و خطرناک باشد. هیچ پزشکی، برای آینده دارو تجویز نمی کند، بلکه توصیه بر آن است که همیشه راهی برای پیشگیری از بیماری پیدا کنیم.

تداوم سلامت قلب در طول حیات

به خاطر داشته باشید، غذاهای طبیعی، ضامن سلامتی افراد و تناسب اندام است. شما چه چیزی می خورید و می آشامید؟ چگونه تنفس می کنید و با چه شیوه ای صحبت و عمل می کنید؟ توصیه می شود از مواد کم چرب، کم شکر و تولیدات با فیبر بالا از قبیل دانه های خام، جوانه ها، سالادها وسبزی های تازه، میوه ها، آجیل ها، آبمیوه های طبیعی و عاری از مواد شیمیایی و آب تصفیه و تقطیر شده، استفاده کنید.

نتایج شگفت انگیز ۸ هفته تمرین مقاومتی بر توان عضلانی

تمرین مقاومتی

نتایج مطالعات، نسبت به تاثیر تمرین های مقاومتی بر توان عضلانی افراد سالمند، کم تحرک، بیمار، نقص عضو و دارای مشکلات تغذیه ای، چشمگیر بوده است.

نتایج نشان داده است سالمندان، با ۲ تا ۳ جلسه تمرین در طول هفته و به مدت ۸ هفته، می توانند توان و قدرت عضلانی خود را بهبود بخشند. دکتر (فياتارون Fiatarone) معتقد است، با دنبال کردن برنامه تمرینی تعریف شده برای سالمندان، آن ها می توانند باعث پیشرفت قدرت عضلانی و عمومی خود نسبت به سالیان گذشته شوند.

(فياتارون و همکارانش) بر ایمن و بی خطر بودن این برنامه بدنسازی، حتی برای افرادی که از سلامتی کافی برخوردار نیستند، صحه گذاشته اند. به عنوان مثال، از بین آزمودنی های یک تحقیق با میانگین سنی ۹۰ سال، شش نفر به بیماری انسداد شریان های قلب (Coronary heart disease)، هفت نفر به التهاب مفاصل، شش نفر به شکستی استخوان به علت نرمی استخوان (که ناشی از کمبود پتاسیم در سنین بالاست) و چهار نفر دیگر به فشار خون بالا مبتلا بودند و مجموع این آزمودنی ها در طول سال های طولانی از کار افتاده و بی تحرک بودند.

نتایج این مطالعه نشان داد، انجام برنامه ورزشی ارایه شده، باعث افزایش قدرت عضلانی سالمندان گردید، به طوری که هیچ مشکل پزشکی نیز برای آنان رخ نداد. همچنین، این برنامه رضایت خاطر سالمندان را نیز به همراه داشت. (پاول و پاتریسیابراگ) نیز سه بار در هفته برنامه کار با وزنه خود را دنبال می کردند. از بین ۱۰ شرکت کننده در مطالعه تحقیقاتی، ۹ نفر توانستند به طور کامل برنامه ها را اجرا کنند، و در معدودی از شرکت کنندگان، ضعف و درد عضلانی مشاهده شد. یکی از آزمودنی ها با سنی در حدود ۸۶ سال، در محل جراحی مربوط به عمل فتق خود احساس کشیدگی می کرد که این مشکل نیز بعد از ۴ هفته از بین رفت.

در این مطالعه که زیر نظارت یک موسسه ۷۱۲ تخت خوابی مربوط به سالمندان بود، آزمودنی ها سه نوبت در هفته مشغول تمرین های مربوط بودند. آن ها حرکات مربوط به هر دستگاه را در ۳ ست و در هر ست ۸ تکرار انجام دادند.

همزمان با پیشرفت تمرین، وزنه ها بتدریج از ۱۰ پوند تا ۴۰ پوند تا پایان هفته هشتم افزایش پیدا کرد. دکتر فیاتارون می گوید، مطالعه صورت گرفته در ارتباط با سالمندان، در برگیرنده مفاهیم و استدلال های مهم تندرستی است که می تواند برای بهبود بخشیدن به تناسب اندام و سلامتی افراد مسن کمک کند، به طوری که سن مربوط به سالمندان مورد مطالعه بیانگر گروه سنی در حال رشد جمعیت آمریکاست.

کاهش و تنزل قدرت عضلات، حجم و میزان سفتی عضلات، از مهمترین شاخص هایی است که در دوران سالمندی مشهود است، و با انجام تمرین های منظم می توان از ضعف آن پیشگیری نمود.

تناسب اندام ، سلامتی و طول عمر

توان و قدرت عضلات در میانسالان به طور متوسط حدود ۳۰ تا ۵۰٪ در طول زندگی کاهش می یابد. از جمله علل اثر گذار در این کاهش، می توان به سبک زندگی ناسالم، بی تحرکی و عواملی چون عادت های غذایی نادرست، اشاره کرد.

ناتوانی و ضعف عضلات و نداشتن تناسب اندام ، صرفا از مشکلات ظاهری افراد سالمند و ضعیف جثه به شمار نمی رود. امروزه، محققان علت اصلی ناتوانی و ضعف عضلات را به افت قدرت عضله، که عامل اصلی نداشتن تحرک و عدم تاسب اندام و فوت در میان جمعیت سالمند آمریکاست، مرتبط می دانند.

مطالعات اخیر نشان می دهد برای حفظ سلامت عمومی، باید حدود ۶۴۰ عضله تقویت و فعال گردد. سالمندان برای رفع مشکلات خود، سالانه میلیون ها دلار صرف هزینه های هنگفت پزشکی می کنند. مطالعات پیشین به وضوح، اثرگذاری فعالیت های مقاومتی را در روند بهبود ضعف و ناتوانی عضلات، مشخص نموده است اما دکتر فیاتارون معتقد است پزشکان در توصیه افراد سالمند به ورزش که دچار بیماری های متعددی هستند، از خود بی میلی نشان می دهند.

امید است، اثرهای مثبت تحقیق و مطالعات صورت گرفته، ذهن و نگرش آن ها را نسبت به این مساله تغییر دهد. گفتنی است، تحقیقات متعدد دکتر (کنس کوپر Kenneth Cooper) از دالاس تگزاس، کمک شایانی به پیشبرد سلامتی، تناسب اندام و طول عمر جوامع آمریکایی نموده است.

دسته بندی سبک زندگی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت