بی میلی جنسی زنان

کاربر ۱۱کاربر ۱۱
1,725 بازدید
بی میلی جنسی زنان

سرد مزاجی و بی میلی جنسی در زنان و روشهای درمان آن

بی میلی جنسی زنان و شدت میل جنسی در آنها آهنگ بخصوصی دارد. مطالعات نشان داده است که میل جنسی زن در عرض یک ماه کم و زیاد می شود. معمولا تمایل جنسی زن چند روز پیش از قاعدگی و یا بلافاصله پس از شروع آن افزایش می یابد. در دوران حاملگی، زنان، به سبب توجه زیاد به جنین خود و سایر مسایل دوره بارداری کمتر به مسایل جنسی گرایش دارند و مردان بهتر است از دوره های تشدید یا کاهش میل جنسی همسران خود با خبر باشند و تا حد امکان روابط جنسی را با این موانع هماهنگ کنند.

در زندگی زناشویی گاه پس از دعوای زن و شوهر و نیز به سبب هر عاملی که در زن افسردگی و اندوه ایجاد کند، میل جنسی یا لااقل میل به آمیزش در او کاهش می یابد. اگر عامل افسردگی دوام يابد و پایدار باشد، میل جنسی زنان به مدت طولانی از بین می رود و شاید هیچ گاه باز نگردد.

متخصصان مسائل جنسی زنان احساس نفرت نسبت به شوهر و مقاربت دردناک را از علل اصلی بی میلی جنسی زنان می دانند. ولی در این میان علل روانی نیز می تواند دخیل باشد. میل جنسی در زنان کمتر با هورمونها رابطه دارد ولی با این وجود، اختلاف در وظایف غدد داخلی ممکن است منجر به کمبود یا از بین رفتن میل جنسی شود.

در این میان عوامل اجتماعی، تربیتی، روحی و عاطفی نقش مهمتری را در تکامل میل جنسی بازی می کنند. عدم میل جنسی ممکن است مربوط به عوامل در زناشویی باشد. زیرا عکس العمل جنسی زن در مقابل شوهر بستگی به احساسات، رفتار سلوک و علاقه ای دارد که شوهر به زن ابراز می کند.

در میان عوامل بی میلی زنان به همبستری، نقش عنصر تغذیه و وراثت را نمی توان نادیده گرفت ولی عوامل روانی و عاطفی بیش از امور دیگر موثر است. ترس از ابتلاء به بیماری، ترس از حامله شدن، ترس از ناتوانی و … از جمله این عوامل روانی هستند.

علل اصلی ناتوانی زنان در انجام عمل جنسی موفقیت آمیز

بطور کلی ناتوانی زنان در انجام عمل جنسی رضایت بخش و موفقیت آمیز با شوهران خود معلول ۲ عامل است:

1- ناتوانی حاصله از موانع مادی:

در این حالت حتما یک مانع مکانیکی برای دخول قضيب وجود دارد. در راس این موانع چند مانع مهم قرار دارد. ضخیم و سفت بودن پرده بکارت، چسبیده بودن لبهای داخلی به یکدیگر، بزرگی بیش از حد لبهای خارجی، وجود زائده ها و یا التهاباتی در اعضاء خارجی تناسلی، پاره بودن بسته داخلی، وجود زائده ها و یا التهاباتی در اعضاء خارجی تناسلی، طولانی بودن لبهای داخلی، بزرگ شدن بیش از حد کلیتریس و ممانعت آن از دخول کامل قضيب، پاره بودن و یا از بین رفتن مهبل بر اثر عارضه ای و یا بطور مادر زادی، مسدود بودن بسته داخلی مهبل و تشکیل پلی در راه قضيب، زائده های موجود در مهبل، دو قسمت شدن مهبل، تنگی زیاد مهبل، در بعضی از حالات استثنایی دراز شدن زیاد رحم، افتادن رحم، عدم تناسب در اندام که ممکن است به زن اجازه ندهد پاهایش را به قدر کافی باز کند و مرد را به خود راه دهد و …

2- ناتوانی حاصله از موانع روحی و عاطفی:

در این حالت ممکن است آلت مرد داخل مهبل زن شود ولی به محض دخول، عضلات مهبل چنان ناراحت شوند و احساس درد کنند که عمل جنسی غیر ممکن گردیده و متوقف شود. در چنین مواردی یا زن دارای حالت عصبی بوده و یا بر اثر تربیت دوران کودکی از عمل جنسی می ترسد. التهاب و خراشیدگی های داخل مهبل نيز ممکن است به چنین نتایجی منجر شود.

بی حسی و بی میلی جنسی در زنان

از دیگر مشکلات جنسی زنان در امر زناشویی می توان و بی حسی یا کم حسی جنسی زنان و سرد مزاجی آنان اشاره کرد. بی حسی جنسی حالتی است که در آن، زن به هنگام نزدیکی لذت نمی برد و به اوج لذت جنسی نیز نمی رسد. ولی در سرد مزاجی، زن به هنگام نزدیکی از تحریکات جنسی لذت می برد ولی تنها از رسیدن به اوج لذت جنسی ناتوان است.

علل اصلی بی میلی جنسی در زنان

علل اصلی بی میلی جنسی در زنان

در ریشه یابی علل زمینه ای بی میلی جنسی زنان نباید نقش ۳ عامل مهم را نادیده گرفت:

  • 1- عوامل عضوی: که به برخی از آنها در سطرهای قبلی اشاره شد.
  • 2- سردی کاذب: که در نتیجه عدم اطلاع زن و شوهر از روش مقاربت و عدم هماهنگی و تحمل دو طرف است و ممکن عوامل دیگر نظیر ضعف عمومی، کم خونی، سوء تغذیه، مصرف غذاهایی با طبیعت سرد و کليه حالات ناتوان کننده را در بر گیرد.
  • 3- سردی حقیقی: که بیشتر به اختلالات عمیق روانی و عاطفی توجه دارد و روش درمان را روانکاوی و تشخیص عامل بیماریزا می داند. برای درمان سرد مزاجی و بی میلی جنسی زنان پرداختن به علل اصلی ایجاد کننده آن و تلاش در جهت از بردن آن علل لازم و ضروری است.

همانطور که در لابلای متن به آن اشاره کردیم پرداختن به رفع عوامل عصبی و هیجانی و روانی و همچنین سوء تغذیه به عنوان ۲ عامل مهم در ایجاد بی میلی جنسی زنان می تواند به عنوان روش درمای مناسبی تلقی شود. به همین منظور استفاده از داروهای آرام بخش و مقوی اعصاب و همچنین مصرف غذاها و داروهای پر کالری و مناسب می تواند مفید و موثر باشد.

در بین این داروها، گیاهان دارویی تقویت کننده اعصاب و تونیکهای تقویتی گیاهی و محرک زیادی وجود دارند که چنانچه بطور مداوم و منظم مورد مصرف قرار گیرند می توانند نتایج سودمندی را به ارمغان آورند. در زیر به چند نمونه از این گیاهان و نسخه های دارویی آنها اشاره می کنیم.

نسخه های گیاهی ضد بی میلی جنسی در زنان

نسخه ۱- جهت باز گرداندن نیروی جنسی از دست رفته در زنان روزانه ۵ تا ۱۰ قطره تنطور خردل را در کمی آب گرم حل نموده و ۲ بار در روز (صبح و عصر) میل شود.

نسخه ۲- برای تقویت نیروی جنسی بانوانی که از بی میلی جنسی رنج می برند، ۱۵۰ گرم ریشه زنجبیل تازه یا خشک را نیمکوب کرده و به مدت ۲ روز متوالی در مقداری آب بخیسانید. سپس آنرا کمی حرارت داده تا آب آن بخار شود. بعد زنجبیل خیسانده شده را در درون شیشه ای در دار ریخته و روی آن به قدری عسل بریزید تا روی سطح زنجبیل را بپوشاند. در شیشه را بسته و پس از ۲ هفته گذاشتن آن در آفتاب، روزی نصف الى ۱ قاشق مرباخوری از آنرا با کمی نان گندم یا به صورت حل شده در کمی شیر میل کنید.

بی میلی جنسی زنان

نسخه ۳- از جمله گیاهانی که فعالیت هورمونها در زنان را بالا برده و در تقویت میل جنسی بانوان تاثیر زیادی دارد، گیاه فلفل برُی (بیابانی) است. فلفل برُی که با نام علمی – Vitex agnus castus شناخته می شود از لحاظ اسم و شکل میوه شبیه فلفل سیاه بوده ولی به کلی با فلفل معمولی فرق دارد.

دستور مصرف آن به شرح زیر است:

  • الف- به صورت چای: ۲۵ گرم میوه فلفل برُی را پس از نیمکوب کردن درون ظرف شیشه ای تیره دردار بریزید. سپس هر بار ۲ قاشق چایخوری از آنرا در یک قوری کوچک ریخته و یک فنجان از این چای را بنوشید.
  • ب- به صورت محلول خوراکی: ۱۰ تا ۲۰ قطره تنطور میوه گیاه فلفل برُی را در کمی آب گرم ریخته و پس از خوب هم زدن، آنرا قبل از صرف صبحانه میل کنید.

نسخه ۴- جهت رفع ضعف و بی میلی جنسی زنان، استفاده از محلول خوراکی (ترکیبی) تنطور دارچین بسیار مفید و موثر است.

محلول خوراکی (ترکیبی) تنطور دارچین

ترکیبات:

۵ قطره تنطور دارچین

۲ قطره تنطور جوز هندی

۳ قطره تنطور میخک

مقداری آب گرم

روش تهیه محلول:

کلیه اجزاء فوق را مخلوط کرده و پس از خوب بهم زدن، آنرا نیم ساعت قبل از صرف غذا میل کنید.

نسخه ۵- برای از بین بردن بی میلی جنسی زنان، ۵۰ گرم تخم شاهی را پس از پاک کردن، شستن و خشک نمودن، نرم ساییده و به صورت پودر در آورید. سپس آنرا با ۵۰۰ گرم عسل طبیعی مخلوط کرده و خوب هم زده تا به شکل خمیر یکنواختی در آید. از این خمیر، روزانه ۳ بار، هر بار ۲ قاشق مرباخوری میل شود.

نسخه ۶- جهت تحریک نیروی جنسی و افزایش شهوت در خانمها، استفاده از محلول ترکیبی شستشوی واژن میخک مفید و موثر است.

محلول ترکیبی شستشوی واژن با میخک

محلول ترکیبی شستشوی واژن با میخک

ترکیبات:

۱۵ گرم میخک خشک

۵ گرم فلفل سفید

۵ گرم زنجبیل

۵ گرم هل قرابي

۷۵۰ میلی لیتر آب

روش تهیه محلول:

گیاهان فوق را مخلوط کرده و به حالت نیمکوب در آورید. سپس آنها را درون  قابلمه کوچکی ریخته، آب را به آن افزوده و به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید تا آب آن به حدود ۵۰۰ میلی لیتر برسد. سپس آب آنرا صاف کرده، با نیم لیتر آب گرم مخلوط نموده و روزانه ۲ مرتبه واژن و اطراف آن را با این محلول شستشو و ماساژ دهید.

نسخه ۷- استفاده مداوم و منظم از حلوای مقوی ۴ مغز به دلیل سرشار بودن از مواد عالی و معدنی و همچنین وجود مقادیر زیادی پروتئین و کالری در آن، سبب تقویت میل جنسی و از بین رفتن بی میلی جنسی زنان و مردان می گردد.

حلوای مقوی ۴ مغز

ترکیبات:

۵۰ گرم مغز گردو

۵ گرم تخم شاهی

۵۰ گرم مغز فندق

۵ گرم دارچین

۵۰ گرم مغز بادام

۵ گرم زنجبيل

۵۰ گرم نارگیل تازه

۵ گرم جوز هندی

۵ گرم تخم هویج 

مقداری روغن زیتون

۵ گرم تخم زردک

۵۰ گرم نبات

۱۰۰ گرم آرد نخود (بو داده)

روش تهیه حلوا:

 تقویت میل جنسی

۴ مغز فوق را چرخ کرده و به حالت پوره در آورید. تخم هویج، تخم شاهی، تخم زردک، دارچین، زنجبيل و جوز هندی را نرم ساییده، با آرد نخود مخلوط کرده و به پوره ۴ مغز که از قبل آماده کرده اید اضافه نمایید. سپس آن را درون ظرفی ریخته و روی آن روغن زیتون بریزید و روی حرارت قرار دهید تا پخته شود. در موقع پخته شدن، نبات را نرم ساییده و کم کم به آن اضافه کنید. از این حلوا روزی ۶ قاشق غذاخوری، در ۳ وعده روزانه، هر وعده ۲ قاشق غذاخوری میل نمایید.

نسخه ۸- جهت تقویت نیروی جنسی و کاهش بی میلی جنسی زنان استفاده از خوراک تخم مرغ نیمرو شده با صمغ انجدان بسیار مفید و موثر است.

خوراک تخم مرغ نیمرو شده با صمغ انجدان

روش تهیه خوراک:

ابتدا ۲۰ گرم انجدان خشک شده را نرم ساییده و به حالت پودر در آورید. سپس ۴ عدد تخم مرغ بومی را شکسته و در تابه نچسبی که درون آن روغن زیتون ریخته و روی اجاق قرار داده اید، بریزید. در موقع نیمرو شدن تخم مرغها، پودر صمغ انجدان را به آن اضافه نموده، کمی نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و میل کنید.

نسخه ۹- خوردن دنبلان یا پستان پخته شده گوسفند همراه با ادویه جات معطر و گرم ضعف نیروی جنسی را از بین برده و در دو چندان کردن میل به جماع (نزدیکی) بسیار موثر است.

نسخه ۱۰- اختصاص دادن یک یا دو وعده غذایی روزانه به خوراکی ترکیبی پودر میوه زبان گنجشک یا ماهی به مدت ۱۰ روز متوالی موجب رفع سردی مزاج و افزایش میل جنسی می گردد.

خوراک ترکیبی میوه زبان گنجشک

خوراک ترکیبی میوه زبان گنجشک

ترکیبات:

۲۰ گرم میوه زبان گنجشک

۱۵ گرم دارچین

۱۰۰ گرم گوشت ماهی

۱۰ گرم زنجبیل

کمی جعفری خرد شده

۱۰ گرم میخک

به میزان لازم نمک و فلفل

۲۵ گرم آرد جوانه گندم

کمی روغن زیتون

روش تهیه خوراک:

ابتدا میوه زبان گنجشک، دارچین، زنجبیل و میخک را نرم ساییده و با کمی آرد جوانه گندم مخلوط کنید. سپس گوشت ماهی را قطعه قطعه کرده و به آرد مخلوط شده آغشته نمایید. بعد روغن را در تابه نچسبی ریخته و روی حرارت قرار دهید. سپس قطعه های ماهی آغشته شده به آرد را درون تابه انداخته و کمی آنرا تفت دهید. در موقع تفت دادن نمک و فلفل را به آن افزوده و در پایان آنرا با جعفری تزیین کرده و میل کنید.

نسخه ۱۱- بانوانی که تمایل جنسی آنها کم شده است یا ضعف و سستی در قوای خود احساس می کنند، چنانچه به مدت چند روز، روزی ۵ گرم از گل مشک طرا مشيع (توکلیجه) را با ۱۰ گرم مغز دانه خربزه، ۴۰ گرم کره گوسفند و ۷۰ گرم عسل به صورت معجون در آورده و میل کنند قدرت و تمایل جنسی در آنان به شدت زیاد می شود.

نسخه ۱۲- تونیک ها دسته دیگری از فرآورده های مقوی نیروی جنسی می باشند که به دلیل اینکه ترکیبی از چند نوع گیاه مقوی می باشند، بسیار انرژی زا و پر کالری بوده و مصرف آن به کلیه بانوانی که از بی میلی جنسی و کاهش شدید نیروی شهوانی رنج می برند، توصیه و تجویز می شود. در زیر به برخی از مهمترین این تونیک های و موارد استفاده آنها اشاره می کنیم.

تونیک های تقویت کننده بی میلی جنسی در زنان

تونیک های تقویت کننده بی میلی جنسی در زنان

الف- تونیک ترکیبی جوزهندی

وجود جوز هندی به دلیل طبیعت بسیار گرم و بوی معطر آن و همچنین زنجبیل شامی (راسن) به جهت خاصیت تحریک کنندگی خون در این تونیک، آنرا در زمره یکی از مفید ترین تونیک های بر طرف کننده بی میلی جنسی زنان قرار داده است.

ترکیبات:

۵۰ گرم جوز هندی

۲۰ گرم بهمن سفید

۲۰ گرم بهمن سرخ

۱۵۰ گرم عسل

۲۵ گرم زنجبیل شامی (راسن)

روش تهیه تونیک:

کلیه گیاهان فوق را نرم ساییده و با هم مخلوط کنید. سپس عسل را به آنها افزوده و پس از خوب هم زدن، روزی ۳ قاشق مربا خوری از آنرا در ۳ وعده روزانه میل نمایید.

ب- تونیک ترکیبی ۵ جوانه

وجود ۵ جوانه مقوی در این تونیک به دلیل سرشار بودن املاح معدنی و ویتامینی و همچنین به جهت داشتن مقادیر زیادی کالری در آنها، این تونیک از جمله بهترین تونیکهای از بین برنده بی میلی جنسی زنان می باشد.

ترکیبات:

۵۰ گرم جوانه گندم

۵۰ گرم جوانه تخم تره

۵۰ گرم تخم شاهی

۵۰ گرم پودر سبوس برنج

۵۰ گرم جو

۵۰ گرم مالت جو دو سر

۵۰ گرم جوانه یونجه

۷۰۰ گرم عسل

روش تهیه تونیک:

تونیک ترکیبی ۵ جوانه

جوانه ها را پس از خشک نمودن، نرم ساییده و با پودر سبوس برنج و مالت جو دوسر مخلوط کنید. سپس عسل را اضافه کرده و پس از هم زدن، روزی ۲ قاشق مرباخوری در ۲ وعده صبح و عصر میل کنید.

پ- تونیک ترکیبی فلفل سفید و زبان گنجشک

طبیعت بسیار گرم این تونیک به جهت داشتن فلفل سفید، فلفل سیاه و دارفلفل و همچنین مقوی بودن آن به دلیل وجود میوه زبان گنجشک و نارگیل، سبب شده که این تونیک یکی از موثرترین داروهای بر طرف کننده بی میلی جنسی زنان باشد.

تركيات:

۱۵ گرم فلفل سفید

۱۵ گرم پودر مغز فندق

۱۵ گرم فلفل سیاه

۱۵ گرم پودر مغز پسته

۱۵ گرم دارفلفل

۱۵ گرم پودر مغز بادام

۱۵ گرم پودر نارگیل

۲۴۰ گرم نبات یا عسل

۱۵ گرم میوه زبان گنجشک

روش تهیه تونیک:

کلیه گیاهان فوق را پس از پودر کردن با هم مخلوط کرده و نبات یا عسل را اضافه کنید و پس از هم زدن، روزی ۲ قاشق مربا خوری در ۲ وعده صبح و عصر میل کنید.

ت- تونیک ترکیبی فوفل و شقاقل

ترکیبات:

۵۰ گرم فوفل سرخ

۵۰  گرم فوفل سفید

۱۰۰ گرم ریشه شقاقل

۳۰ گرم زنجبيل

۲۵۰ گرم عسل

روش تهیه تونیک:

ت- تونیک ترکیبی فوفل و شقاقل

ابتدا ریشه شقاقل را به مدت ۱۲ ساعت در کمی شیر خیسانده و در یخچال نگهداری کنید. سپس پس از ۱۲ ساعت خیسانده شدن، آنرا از یخچال خارج کرده و روی حرارت قرار دهید. در هنگام جوشیدن عسل را اضافه نموده و خوب هم بزنید تا عسل به طور کامل در شیر حل شود. پس از کمی جوشیدن، فوفل ها و زنجبیل را نرم ساییده و به آن اضافه کنید. بعد از قوام آمدن، آنرا از روی حرارت برداشته و روزی ۲ قاشق مرباخوری از آنرا در ۲ وعده، صبح و عصر میل کنید.

ث- تونیک ترکیبی گل سنجد

گل سنجد از جمله گیاهانی است که مصرف آن به طور مختلف از جمله: بوییدن آن، شربت، عرق یا دمکرده آن، موجب افزایش شهوت زنان می گردد.

ترکیبات:

۱۰۰ گرم شربت گل سنجد

۵۰ گرم میوه سنجد تازه

۳۰ گرم زنیان

۲۰ گرم دارچین

مقداری نعناع

روشن تهیه تونیک:

میوه سنجد را پس از جدا کردن هسته آن، نرم ساییده و با پودر دارچین و زنیان مخلوط کنید. در این هنگام شربت گل سنجد را نیز به آنها افزوده و خوب هم بزنید. در صورت سفت بودن کمی عرق نعناع اضافه کنید و روزی ۳ قاشق مرباخوری از آنرا در ۳ وعده روزانه میل نمایید. 

ج- تونیک ترکیبی تخم شلغم

بی میلی جنسی زنان

شلغم (بویژه تخم آن) در تقویت تخمدانها و آلات تناسلی زنان نقش اساسی داشته و رحم را برای پرورش نوزاد سالم، تقویت کرده و در بارور کردن زن نازا و تقویت میل جنسی و کاهش بی میلی جنسی زنان بسیار موثر است.

ترکیبات:

۲۵۰ گرم شلغم تازه

۳۰ گرم زیره سیاه

۵۰ گرم تخم شلغم 

مقداری شیر

۳۰ گرم تخم هویج

مقداری عسل

۳۰ گرم تخم شاهی

روش تهیه تونیک:

ابتدا شلغم را پس از قطعه قطعه کردن درون شیر ریخته و روی حرارت قرار دهید تا پخته شود. سپس تخم شلغم، تخم هویج، تخم شاهی و زیره سیاه را نرم ساییده و همراه با عسل و شلغم پخته شده و کمی شیر دیگر درون مخلوط ریخته، پس از ۵ دقیقه زدن، آنرا از صافی عبور داده و روزی ۱ استکان آنرا میل کنید.

ج- تونیک ترکیبی مغز گردو با خرما

ترکیبات:

۲۵۰ گرم خرمای رطب (سیاه)

۱۰۰ گرم مغز گردو

۲۵ گرم پودر نارگیل

۲۵ گرم مغز فندق

۱۵۰ گرم شکر

روش تهیه تونیک:

ج- تونیک ترکیبی مغز گردو با خرما

ابتدا هسته خرما را به آرامی بیرون آورده و به جای هسته، مغز گردو مغز فندق خرد شده و پودر نارگیل جایگزین کنید. سپس شکر را در مقداری آب جوشانده و به قوام آورید. خرماها را در آن ریخته، بعد از یک جوش بر دارید و بگذارید سرد شود. خرماها را در ظرف سفالی دردار ریخته و درش را محکم ببندید و روزی ۲ قاشق مرباخوری از آنرا در ۲ وعده صبح و عصر میل نمایید.

ح- تونیک ترکیبی دارچین و خولنجان

ترکیبات:

۲۵ گرم دارچین

۱۵ گرم هل سبز

۲۵ گرم خولنجان

۱۵ گرم هل غرابی

۲۰ گرم زنجبيل

۱۰۰ پوره خرما خرک

۲۰ گرم جین سینگ

۱۵۰ گرم عسل

۲۵ گرم جنطيانا

روش تهیه تونیک:

گیاهان فوق را نرم ساییده و با پوره خرما خرک مخلوط کنید. عسل را نیز به آنها افزوده و خوب هم بزنید تا به شکل خمیر یکنواختی در آید. خمیر را به شکل حب های کوچکی در آورده و روزی ۳ حب، در ۳ وعده روزانه میل کنید.

خ- تونیک ترکیبی ۱۷ ادویه گرم

ترکیبات:

۳۰ گرم زیره سیاه

۳۰ گرم تربد

۳۰ گرم ثعلب قلوه

۳۰ گرم سورنجان

۳۰ گرم جدوار

۳۰۰ گرم عسل

۳۰ گرم تخم كبابه چینی

روش تهیه تونیک:

کلیه گیاهان فوق را نرم ساییده و به حالت پودر در آورید. پودر حاصل را با عسل خمیر کرده و خوب هم بزنید. روزی ۱ قاشق غذاخوری از این تونیک را نیم ساعت قبل از نهار میل کنید.

د- تونیک ترکیبی ۴ صمغ مقوی

ترکیبات:

۳۵ گرم انغوزه

۳۵ گرم کتیرا

۳۵ گرم سقمونیا

۳۵ گرم ثعلب

۲۵۰ گرم عسل

روش تهیه تونیک:

گیاهان فوق را نرم ساییده و با عسل خمیر کنید. خمیر حاصل به مدت ۱۰ روز در آفتاب گرم تابستان قرار داده تا به قوام آید. از این تونیک روزی ۱ قاشق مرباخوری صبح و ۱ قاشق مرباخوری عصر میل کنید.

نسخه ۱۳- جهت از بین بردن سرد مزاجی و بی میلی جنسی زنان ۱۰۰ گرم پودر نارگیل را با نیم لیتر شیر گاو تازه مخلوط کنید و کمی حرارت دهید. سپس به آن ۲۰۰ گرم خرمای رطب له شده و کمی عسل اضافه نموده و در پایان ۷۵ گرم پوره مغز فندق و گردو را نیز به آن بیافزایید و روی حرارت قرار داده تا به قوام آید. (در صورت سفت شدن باز کمی شیر به آن اضافه نمایید.) از این معجون روزی ۳ مرتبه، هر مرتبه ۲ قاشق مربا خوری میل شود.

نسخه ۱۴- برای برطرف ساختن بی میلی جنسی زنان و بر طرف نمودن ضعف و سستی آن ۱۰۰ گرم ریشه گون (آستراگالوس) را در ظرفی ریخته و ۱/۵ لیتر شیر به آن اضافه کنید و در یخچال قرار دهید. پس از چند ساعت گذاشتن ریشه گون در شیر و خیسانده شدن آن، ظرف را از یخچال بیرون آورده و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بجوشانید. سپس کمی عسل و پودر جوانه گندم به آن اضافه نموده و دوباره کمی حرارت دهید تا به قوام آید. از این معجون روزی ۲ قاشق غذاخوری در دو وعده صبح و عصر میل کنید.

نسخه ۱۵- محلول های شستشو و داروهای مالیدنی (استعمال خارجی) یکی دیگر از فرآورده های موثر در تحریک میل جنسی است که به جهت جذب بالا و قدرت نفوذ سریع آن در پوست و افزایش سرعت تحرک خون موجب تقویت نیروی جنسی و کاهش بی میلی جنسی زنان و مردان می گردد.

محلولهای ماساژ محرک بی میلی جنسی زنان

محلولهای ماساژ محرک بی میلی جنسی زنان

الف- محلول ماساژ اسانس گل یاس

ترکیبات:

۵ قطره اسانس معطر روغنی گل یاس

۳ قطره اسانس معطر روغنی گل رز

۲ قاشق چایخوری روغن بادام شیرین

۱ قاشق چایخوری روغن زیتون

روش تهیه محلول:

کلیه اجزاء فوق را درون ظرف شیشه ای استریل تیره رنگ ریخته و خوب هم بزنید. سپس روزی ۳ مرتبه مقداری از آنرا به واژن و اطراف آن بمالید و خوب ماساژ دهید.

ب- محلول ماساژ اسانس فلفل برُی

ترکیبات:

۵ قطره اسانس معطر روغنی میوه گیاه فلفل برُی

۳ قطره اسانس معطر روغنی صندل

۳ قطره اسانس معطر روغنی بهار نارنج

۱ قاشق مرباخوری روغن جوانه گندم

۱ قاشق چایخوری روغن گل بابونه

روش تهیه محلول:

روش تهیه این محلول شبیه روش تهیه محلول ماساژ اسانس گل یاس که در متن ذکر شده است می باشد.

پ- محلول ماساژ اکلیل کوهی

ترکیبات:

۱ فنجان دم کرده غلیظ اکلیل کوهی

نصف فنجان دم کرده غلیظ برگ گزنه

نصف فنجان دم کرده غلیظ سوسنبر (نعناع فلفلی)

کمی آب گرم

روش تهیه محلول:

آب دم کرده گیاهان فوق را درون تشتی ریخته و آب گرم را نیز به آن اضافه کنید و به مدت ۱۵ دقیقه واژن و اطراف آنرا با آن شستشو و ماساژ دهید.

ت- محلول ماساژ تنطور دارفلفل و زنجبیل

ترکیبات:

۱ قاشق چایخوری تنطور دارفلفل

۱ قاشق چایخوری تنطور زنجبیل

نصف قاشق چایخوری تنطور دارچین

مقداری آب گرم

روش تهیه محلول:

روش تهیه این محلول شبیه روش تهیه محلول ماساژ اکلیل کوهی که در متن ذکر شده است می باشد.

ث- محلول ماساژ اسانس گیاه زبان گنجشک

ترکیبات:

۱ قاشق چایخوری اسانس معطر روغنی انغوزه

۱ قاشق چایخوری اسانس معطر روغنی زعفران

۴ قاشق چایخوری روغن بادام شیرین

نصف قاشق چایخوری اسانس معطر روغنی پوست درخت زبان گنجشک

۱ قاشق چایخوری اسانس معطر روغنی میوه زبان گنجشک

روش تهیه محلول:

روش تهیه این محلول شبیه روش تهیه محلول ماساژ اسانس گل یاس که در متن ذکر شده است می باشد.

نسخه ۱۶- برای بازگردان نیروی جنسی از دست رفته و بی میلی جنسی زنان مصرف مداوم و منظم محلول خوراکی دار فلفل به عنوان یکی از داروهای موثر در رفع سردی مزاج و تحریک میل جنسی مفید و موثر است.

محلول خوراکی تنطور دارفلفل

محلول خوراکی تنطور دارفلفل

ترکیبات:

۵ قطره تنطور دارفلفل

۳ قطره تنطور خولنجان

۲ قطره تنطور هل سبز

مقداری آب گرم

روش تهیه محلول:

کلیه اجزاء فوق را مخلوط کرده و پس از خوب بهم زدن، آنرا نیم ساعت قبل از صرف غذا میل کنید.

نسخه ۱۷- چنانچه بی میلی جنسی زنان و سردی مزاج در آنها در اثر عوامل عصبی و هیجانی شدید حاصل شده باشد، استفاده از داروهای آرام بخش، ضد استرس و ریلکس کننده می تواند مفید و موثر واقع شود.

چای ترکیبی سنبل الطیب

ترکیبات:

۴۰ گرم سنبل الطیب

۱۵ گرم بادرنجبویه

۲۰ گرم گل گاوزبان

۱۵ گرم اسطوخودوس

۱۰ گرم نعناع فلفلی (سوسنبر)

۵۰۰ میلی لیتر آب تازه جوش

روش تهیه چای:

گیاهان فوق را پس از مخلوط کردن، درون ظرف شیشه ای تیره دردار و غیر قابل نفوذ هوا نگهداری کنید. سپس هر بار ۲ قاشق چایخوری از مخلوط فوق را در یک قوری کوچک ریخته و هر بار یک فنجان آب تازه جوش درون آن ریخته و پس از ۱۰ دقیقه دم کشیدن، آنرا صاف کرده و روزی ۲ تا ۳ مرتبه، هربار یک فنجان از آنرا بنوشید.

نسخه ۱۸- جهت تقویت نیروی جنسی وکاهش بی میلی جنسی زنان ۵۰ گرم صمغ آنغوزه خشک را نرم ساییده و به صورت پودر در آورید. سپس پودر حاصل را با ۲۵ گرم پودر میخک، ۲۰ گرم پودر زنجبیل، ۲۰ گرم پودر خردل و ۱۵ گرم فلفل سفید مخلوط کرده، کمی پودر ثعلب را نیز به آن افزوده و خوب هم بزنید. بعد آنرا با مقداری عسل حل شده در آب مخلوط نموده و به قدری حرارت دهید تا به قوام آید. از این خمیر روزی ۲ قاشق مرباخوری در ۲ وعده صبح و عصر میل نمایید.

نسخه ۱۹- استفاده مداوم از تونیک ترکیبی مارچوبه به مدت ۳ هفته متوالی جهت بازگرداندن بی میل جنسی زنان و تقویت قوای تناسلی بسیار مفید و موثر است.

تونیک ترکیبی مارچوبه

تونیک ترکیبی مارچوبهc

ترکیبات:

۵۰ گرم تخم مارچوبه (هليون)

۵۰ گرم ساقه مارچوبه (خشک شده)

۵۰ گرم تخم گزنه (انجره)

۵۰ گرم زنجبیل

۵۰ گرم تخم هویج

۵۰ گرم شقاقل

۱۵۰ گرم آب پیاز سفید

۵۰ گرم خولنجان

۳۵۰ گرم عسل

روش تهیه تونیک:

گیاهان فوق را نرم ساییده و به حالت پودر در آورید. سپس آب پیاز را درون قابلمه ای کوچک ریخته و ادویه پودر شده را به آن اضافه کنید. قابلمه را روی حرارت قرار داده و به قدری بجوشانید تا آب پیاز بخار شود، بعد آنرا با عسل مخلوط کرده و با کمی آب به قدری حرارت دهید تا پخته شود. از این تونیک روزی ۳ قاشق مربا خوری در ۳ وعده روزانه میل کنید.

نسخه ۲۰- استفاده از شیاف مغز پنبه دانه موجب تقویت و تحریک نیروی جنسی گردیده و ضعف قوه باه را از بین می برد. جهت تهیه این شیاف ۳۰ گرم مغز پنبه دانه را نرم ساییده و با کمی روغن نارگیل خمیر نمایید. سپس کمی پنبه را به آن آغشته نموده و شیاف کنید.

نسخه ۲۱- تخم میوه درخت صنوبر که به حب صنوبر شهرت دارد یکی از گیاهان مقوی و انرژی زاست. برای تقویت میل جنسی ۱۰۰ گرم از آنرا نرم ساییده و با کمی عسل خمیر کرده، مقداری پودر دارچین روی آن ریخته و روزی ۳ قاشق مرباخوری آنرا در ۳ وعده روزانه میل کنید.

نسخه ۲۲- جهت از بین رفتن بی میلی جنسی زنان استفاده از ریشه تازه شقاقل که در عسل پرورده شده باشد به تنهایی یا همراه با ادویه گرم نظیر میخک، زنجبیل و جوز هندی به عنوان یک داروی بسیار گرم و انرژی بخش، مفید و موثر است.

نسخه ۲۳- استفاده مداوم و منظم از مربای پوست پسته و مربای پوست نارنج اثری ماندگار در تقویت نیروی جنسی، از بین بردن بی میلی جنسی زنان و درمان سردی مزاج دارد.

نسخه ۲۴- جهت تحریک میل جنسی و افزایش آن مصرف مداوم امولسیون ترکیبی انغوزه مفید و موثر است.

امولسیون ترکیبی آنغوزه

امولسیون ترکیبی آنغوزه

ترکیبات:

۱ قاشق چایخوری روغن استخراج گرم انغوزه

۱ قاشق چایخوری تنطور گزنه

مقداری جوشانده غليظ برگ انغوزه (اختیاری)

روش تهیه امولسیون:

کلیه اجزاء فوق را درون بطری شیشه ای استریل تیره رنگ ریخته و در انرا ببندید. شیشه را به خوبی تکان دهید و هر بار کمی از آنرا به واژن و اطراف آن بمالید.

نسخه ۲۵- استفاده از دمکرده، جوشانده و یا محلول شستشوی واژن برنجاسف به عنوان گیاهی که نقش زیادی در احیاء اعضاء تناسلی زنانه دارد، جهت رفع بی میلی جنسی زنان و تحریک آن مفید و موثر است.

نسخه ۲۶- جهت تقویت نیروی جنسی، رفع افسردگی و درمان ضعف عمومی بدن و کاهش بی میلی جنسی زنان استفاده از یولاف و یا جو دوسر صحرایی (جوپرک) به صورت پخته شده به شکل حلیم به عنوان غذایی بسیار عالی و پر انرژی مفید و موثر است.

نسخه ۲۷- چند قطره اسانس معطر روغنی گل یاس و صندل را در یک دستگاه بخور برقی ریخته و آن را در اتاقی در بسته روشن کنید و به مدت ۴۵ دقيقه الی ۱ ساعت در اتاقی بنشینید و از هوای گرم آن اتاق استنشاق کنید.

( در صورت نبود دستگاه بخور برقی می توانید از عودهای این دو گیاه استفاده کنید.)

نسخه ۲۸- به مدت ۱ هفته، دو تا ۳ بار در روز، هر بار یک فنجان جوشانده گیاه شیزاندرا (ميوه گون) را که با ۲۵ گرم میوه گیاه و ۵۰۰ میلی لیتر آب درست کرده اید، مصرف کنید.

نسخه ۲۹- استفاده از گیاهان مقوی نیروی جنسی خارجی نظیر جین سینگ آمریکایی، جین سینگ کره ای، جین سینگ چینی، جین سینگ سیبریایی، گیاه دميانه و… نیز به جهت وجود مقادیر زیادی کالری و املاح معدنی و ویتامینی در آنها به صورت کپسول، شربت و یا دمکرده برای کاهش بی میلی جنسی زنان مفید و موثر است.

دسته بندی پیشگیری و بیماریها طب سنتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت