روغن خراطین و کاربردهای درمانی آن

احمد رضا حسینیاحمد رضا حسینی
4,814 بازدید

روغن خراطین چیست؟ آیا روغن خراطین باعث افزایش اندازه آلت تناسلی می شود؟ مکانیسم روغن خراطین برای افزایش سایز سینه چیست؟ روغن خراطین چگونه موجب حجم دهی و جوان سازی صورت می شود؟ بهبود زخم و آکنه از طریق روغن خراطین امکان پذیر است؟ روغن خراطین چگونه تولید می شود؟ نظر طب مکمل درمورد روغن خراطین اصل چیست؟ روغن خراطین چه کاربرد هایی دارد؟ آیا طب مکمل قابل اعتماد است؟ برای پاسخ به تمام این پرسش ها و پرسش های دیگری که در ذهن شما ایجاد می شود این مطلب را تا انتها بخوانید.

در ابتدای مطلب لازم است ذکر کنیم این تحقیق بدون هیچ جانب داری از روش های مختلف، طب سنتی، پزشکی نوین، شرکت خاص و… توسط تیم تحقیقاتی این سایت نوشته شده است و رسالت ما بیان حقایق علمی و تجربی در جهت آگاهی افراد مختلف می باشد در نهایت تصمیم گیرنده خود فرد می باشد.

طب مکمل و جایگزین

طب مکمل و جایگزین

طب مكمل و جایگزین عبارت از مجموعه ای از مراقبت های پزشكی و بهداشتی كه معمولا جزئی از درمان متعارف تلقی نمی شوند. در واقع منظور از طب جایگزین، استفاده از طب مكمل و جایگزین به جای طب نوین است. استفاده از گیاهان دارویی و فرآورده های جانوری یكی از روش های درمانی مورد استفاده در طب مكمل و جایگزین می باشد. امروزه گرایش رو به رشدی به طب تلفیقی وجود دارد كه تلفیقی از درمان های ایمن و مؤثر طب نوین، طب مكمل و جایگزین است.

علت افزایش روزافزون استفاده از طب مكمل و جایگزین در طب متعارف تا حدودی علاقه ی وابسته به نیاز بیماران به این طب است که دلایل قابل قبولی نیز دارد که شامل: افزایش بیماریهای مزمن، استحاله ای و بدخیم كه درمان آنها مشكل است، میل به افزایش طول زندگی با روش های آسان و مراقبتی مانند قرار دادن نسخه های گیاهی طب سنتی در رژیم غذایی روزمره، هزینه بالای فناوری های جدید، مشكلاتی كه بسیاری از افراد در دسترسی به مراکز درمانی دارند، عدم امكان پزشكان برای اختصاص وقت كافی به بیماران، صنعتی شدن زندگی و کمبود وقت افراد، سوءظن بیماران نسبت به روش های درمانی رایج و ترس از عوارض جانبی احتمالی.

درمان انواع بیماری های عفونی پوست، استفاده از روش های نوین جهت ترمیم پوست و مو ، تقویت ماهیچه ها مانند: حجم دهی به انواع اندام بدن نظیر لب، گونه، ران، آلت تناسلی و… مسئول بخش قابل توجهی از هزینه سالیانه مراقبتهای بهداشتی هستند. موارد عنوان شده به دلیل هزینه های بالا و مخاطرات متفاوت نیاز بسیاری از افراد را برای جستجوی درمان های مكمل و جایگزین را تا اندازه ای توجیه می کند.

یکی از نسخه های طب سنتی که در موارد اشاره شده به کار می رود روغن خراطین است که در ادامه به طور کامل معرفی می شود همچنین با روش های نوین ترمیم پوست، بهبود زخم و آکنه، حجم دهی به آلت تناسلی، لب، گونه، ران و… نیز مقایسه خواهد شد.

معرفی روغن خراطین

در بسیاری از سایت ها و رسانه های اجتماعی روغن خراطین و زالو با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند که در ادامه توضیحات متوجه این تفاوت خواهید شد. روغن خراطین در واقع مخلوطی از دو ماده است و یک روغن خالص نیست، بلکه از ذرات جامد و بستر روغنی تشکیل شده است. حال این ذرات جامد و بستر مایع چه موادی هستند؟

ماتریکس یا بستر روغن خراطین می تواند روغن زیتون، روغن کنجد، روغن جوجوبا، روغن شترمرغ و… باشد که اکثر تولید کنندگان به دلیل سود بیشتر از روغن کنجد که ارزان تر است، به عنوان بستر استفاده می کنند.

ذرات جامد موجود در این روغن در واقع پودر کرم خاکی قرمز با نام علمی  (Eisenia fetida) در زبان انگلیسی مشهور به California Worm Red و در متون علمی کهن ایران مانند کتاب قانون ابن سینا، کتاب اختیارات بدیعی از علی بن حسین انصاری شیرازی خراطین نامیده می شود که با کرم زالو با نام علمی Acanthobdellida که کرمی آبزی است متفاوت می باشد.

تاریخچه تجویز روغن خراطین در طب سنتی ایران، چین و هند

تاریخچه تجویز روغن خراطین در طب سنتی ایران، چین و هند

ابوعلی سینا روغن خراطین را به چندین منظور مانند: درد گوش، رفع سنگ مثانه، رفع زردی شبیه یرقان، درمان بواسیر، شقاق مقعد، افزایش حجم اندام، ترمیم زخم و… تجویز کرده است که البته در این هر کدام از موارد مواد دیگری نیز ممکن است به روغن اضافه شود. عمدتا تفاوت در نوع بستر و ترکیبات دیگر است زیرا پودر کرم خاکی قرمز خشک شده در تمامی این نسخه ها مشترک است و بستر نیز حتما روغن طبیعی است.

در طب سنتی چینی از این چربی و پودر پیکر کرم خاکی قرمز برای کاهش استرس، کلسترول، بهبود درد مفصل ها، تب تیفوئید، التهاب مفاصل و… استفاده می شود. این ماده می تواند گردش خون درون رگ ها را نیز تسهیل کند. در بسیاری از منابع خارجی که متاسفانه منابع معتبری هستند اما ناقص، استفاده از کرم خاکی قرمز به عنوان دارو برای اولین بار در سال 1340 میلادی حدود 650 سال قبل در هند عنوان شده است، سپس سال 1552 میلادی در چین،  اما ابوعلی سینا در بازه زمانی سال 1013 تا 1030 از این جاندار در نسخه های خود بهره جسته است که نشان می دهد در این زمینه ایران پیشگام بوده است.

پروفسور رینولدز در مقاله ای که سال 1972 نوشته است اشاره می کند که طبیب های ایرانی در گذشته از کرم خاکی به عنوان دارویی معجزه آسا یاد می کردند. شیزن لی پزشک و داروساز معروف طب سنتی چین در قرن 15 میلادی از عصاره کرم خاکی قرمز به منظور درمان بیماری های پوستی و استخوانی مانند: اگزما و استئومالاسیا استفاده کرده است که بیانگر نفوذپذیری و قدرت بالای این ماده در درمان می باشد.

روغن خراطین و تقلبات آن

روغن خراطین یکی از محصولاتی است که تقلب در آن بسیار یافت می شود و فردی که این روغن را تهیه می کند نمی تواند روغن را به ازمایشگاه برده و مورد آزمایش قرار دهد چرا که آزمون واحدی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن روغن خراطین وجود ندارد و حتی اگر چندین پارامتر را بخواهیم مورد آزمون قرار دهیم هزینه ای معادل حداقل 20 برابر قیمت خود روغن باید بپردازیم. از این رو در این مقاله سعی می کنیم روش های تشخیص روغن خراطین اصل از تقلبی را به شما ارائه دهیم و در کنار آن بعضی از فنون و شعارهایی که فروشندگان مختلف با استفاده از آنها اقدام به جلب نظر مشتری و فروش روغن خراطین می کنند را برای شما شرح دهیم.

شناخت روغن خراطین

شناخت روغن خراطین
 1. بیشترین تقلب در مرحله ترکیب روغن و پودر خشک شده انجام می شود که نسبت ذکر شده رعایت نمی شود البته بیشتر بودن مقدار کرم خشک شده مشکلی به همراه ندارد اما کمتر بودن آن باعث عدم عملکرد مناسب می شود.
 2. روغن هایی که به صورت دست ساز درست می شوند مرحله صاف کردن و جداسازی را انجام نمی دهند بلکه روغنی دارای ذرات سیاه به فروش می رسانند که این روغن درجه یک نیست. روغن درجه یک نباید ذرات سیاه ته نشین شده داشته باشد بلکه این روغن باید به صورت یک دست باشد.
 3. رنگ روغن خراطین خوب با روغن اولیه متفاوت، دارای شفافیت مناسب و به رنگ قهوه ای و متمایل به صورتی می باشد (نه به رنگ سیاه).
 4. روغن خراطین بکر حدود یک دهم کل وزن کل ماده پس از 40 روز را تشکیل می دهد و باید در مرحله جداسازی با استفاده از محلول های استاندارد جدا کننده از بقیه سامانه جدا شود.
 5. حتما خرید روغن هایی که دارای رنگ بسیار روشن، ذرات سیاه ته نشین شده و بوی نامطبوع می باشند بپرهیزید.

تهیه خراطین با روش اصلی (ابوعلی سینا)

روش تهیه روغن خراطین در کتاب قانون ابوعلی سینا به این صورت است که به اندازه دو برابر وزن کرم خاکی قرمز خشک شده (با شکم تهی) که در دسترس است باید روغن زیتون مهیا شود، 50 گرم کرم خشک شده به وسیله مایکروویو یا حرارت غیر مستقیم مانند نور آفتاب را ابتدا به خوبی پودر می کنیم (توجه کنید که بدن کرم خاکی دارای  حدود 90 درصد آب می باشد بنابراین پس از خشک کردن وزن آن یک دهم می شود و شما باید ابتدا 500 گرم کرم خاکی خشک نشده داشته باشید) سپس با 100 میلی لیتر روغن زیتون ترکیب می کنیم و به مدت 40 روز در آفتاب قرار می دهیم تا به خوبی اختلاط مواد انجام شود سپس آن را صاف می کنیم.

روش های دیگر تولید روغن خراطین

روش های دیگر تولید روغن خراطین

روغن خراطین را می توان با استفاده از حلال های شیمیایی بدون روغن زیتون یا کنجد (روغن پایه) استخراج کرد که این روش اصلا مورد تایید ما نیست به مثال زیر توجه کنید تا به این موضوع پی ببرید:

اگر با این روش بخواهیم روغن خراطین تولید کنیم باید 10 کیلوگرم کرم تازه داشته باشیم آنها را خشک کنیم تا 1 کیلو کرم خشک شده به ما بدهد. حال از این یک کیلو با توجه به روش های علمی و استفاده از بهترین حلال با گران ترین قیمت نهایت می توان با استفاده از محلول جدا کننده حلال از روغن بکر100 گرم روغن خراطین بکر بدست آورد. حال تصور کنید با احتساب 10 کیلوگرم کرم تازه، حلال گران قیمت، جدا کننده گران قیمت، دستمزد، هزینه بازاریابی و فروش، حاشیه سود و… باید این 100 گرم را به چه قیمتی فروخت؟ طبیعتا کمتر از 500 هزار تومان نخواهد بود!

در صورتی این روش می تواند سود آوری داشته باشد که حلال شیمیایی را از روغن جدا نکنیم، بنابراین نیازی به هزینه برای جداکننده هم نیست بنابراین از 10 کیلوگرم کرم تازه به جای 100 گرم روغن بکر توانسته ایم حداقل 10 کیلوگرم مخلوطی از حلال شیمیایی و روغن خراطین بدست آوریم و به فروش برسانیم. حال می توان 100 گرم روغن خراطین بکر را با 10 کیلوگرم روغن مخلوط مقایسه کرد!

بنابر نکات ذکر شده پیشنهاد ما استفاده از روغن خراطینی می باشد که به روش ابوعلی سینا طی 40 روز تهیه شده و با جداساز استاندارد روغن بکر از بقیه سیستم جدا شده است.

روغن خراطین بکر

برای بدست آوردن بهترین نوع روغن خراطین می توان روش ابوعلی سینا را انجام داد و در آخر با استفاده از محلول های جداکننده استاندارد روغن بکر خراطین را از بقیه قسمت های محلول جدا کرد در این صورت 10 میلی لیتر روغن بکر خراطین خواهیم داشت. البته اکثریت تولید کنندگان این مرحله را انجام نمی دهند و حتی 40 روز نیز نمیگذارند روغن ها بماند بنابراین پودر خشک شده کرم خاکی را در روغن زیتون یا حتی کنجد ریخته و به شما عرضه می کنند.

مکانیسم حجم دهندگی روغن خراطین

مکانیسم حجم دهندگی روغن خراطین

در این قسمت به بررسی مستندات علمی اخیر درمورد تاثیر مواد موجود در پیکر کرم خاکی قرمز بر بدن انسان می پردازیم. کرم خاکی قرمز در کشورهایی مانند چین، هند، ژاپن، ویتنام، اندونزی و برخی کشورهای عربی به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. اگر آب را از پیکر این جاندار حذف کنیم حدود 55 تا 70 درصد وزن خشک مواد جامد بدست امده از پیکر آن پروتئین می باشد. در بسیاری از منابع مقدار پروتئین بدن این جاندار از گوشت قرمز نیز بیشتر گزارش شده است.

نکته مهم دیگر اینکه از نظر اسید آمینه، پروتئین های این جاندار بسیار غنی تر از گوشت قرمز می باشد. در طب سنتی چین و هندوها از کرم خاکی قرمز برای درمان بسیاری از امراض استفاده شده است. کرم خاکی قرمز دارای 15 درصد لیپید (چربی) می باشد که سرشار از اسید چرب های غیر اشباع با چگالی بالا است. چربی کرم خاکی دارای مقادیر بالای امگا 3 می باشد همچنین این چربی دارای نفوذ پذیری زیاد می باشد که باعث می شود به سرعت جذب اندام بدن شود. این چربی قسمت عمده ماده موثره ای است که در روغن خراطین نیز وجود دارد و در طول 40 روز نگه داری وارد روغن پایه می شود.

در سال های اخیر این جانور در علوم مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. در تحقیقی که در یکی از انستیتوهای آمریکا انجام شد پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که استفاده از پروتئین و چربی موجود در بدن کرم خاکی می تواند رشد عضلات مرغ های پرورشی را به طور معنا داری افزایش دهد و حجم قسمت های گوشتی این مرغ ها را بیش از پیش کند. تحقیق دیگری سال 2017 بر روی عصاره استخراج شده از پیکر کرم خاکی قرمز در اندونزی انجام شد محققان به این نتیجه رسیدند که عصاره فنولی استخراج شده از پیکر این جاندار دارای مقادیر بالایی فنولیک اسید و گالیک اسید می باشد، به عبارتی نوعی آنتی اکسیدان بسیار قوی در جهت کاهش استرس اکسیداتیو است.

در تحقیق دیگری که در زمینه بررسی استرس اکسیداتیو انجام شده است محققان به این نتیجه رسیدند که کاهش استرس اکسیداتیو از رسوب پروتئین، لیپید و… در دیواره سرخرگ ها جلوگیری می کند و این عمل می تواند به وسیله آنتی اکسیدان هایی نظیر گالیک اسید و فنولیک اسید میسر گردد که در عصاره بدن کرم خاکی قرمز به مقدار فراوان یافت می شود.

همچنین در تحقیق دیگری اثر گالیک اسید بر سلولهای خونی بررسی شد که نشان داد این آنتی اکسیدان در فرآیند از بین بردن لخته های خونی موثر می باشد و می تواند جریان خون را بهبود دهد.

مکانسیم اصلی که در استفاده از روغن خراطین به منظور افزایش حجم ماهیچه های بدن حاکم است به نوعی شبیه مکانیسمی است که در طب سنتی ایرانی و چینی برای رفع اسپاسم عضلانی استفاده شده است. یکی از دلایل بروز اسپاسم عضلانی گردش خون ناکافی در عروق می باشد که به منظور برطرف کردن این عارضه در طب ایرانی، چینی و هندی از عصاره پیکر کرم خاکی استفاده شده است.

 روغن خراطین

همانطور که در بررسی تحقیقات نوین نیز عنوان کردیم این عصاره می تواند استرس اکسیداتیو را کاهش دهد همچنین از رسوب پروتئین، لیپید و… در دیواره سرخرگ ها جلوگیری و حتی در مواردی آنها را کاهش دهد که باعث بهبود جریان خون می شود و متابولسیم سلول های ماهیچه ای بهبود دهد که این مکانیسم با قرص های تقلبی و پرعوارضی که در بازار وجود دارند کاملا تفاوت دارد چرا که این ماده به همراه خود ترکیبات مغزی دارد و با چندین اثر گردش خون در ناحیه مورد نظر که می تواند صورت، سینه، ران، آلت تناسلی و… باشد را بیشتر می کند، همچنین رسوبات عروقی را کاهش می دهد که در مورد آن مطالبی ارائه شد.

بدن کرم خاکی قرمز دارای اسید آمینه های بسیار متنوعی نیز می باشد که در فرآیندهای ترمیم و بهبود پوست همچنین رشد ماهیچه های صورت از موارد بسیار ضروری به شمار می آیند، همانطور که اشاره شد کرم خاکی قرمز یکی از جاندارانی است که در پیکر خود بیشترین فراوانی اسید آمینه را دارد. روغن خراطین به واسطه دارای بودن طیف وسیعی از اسید آمینه ها می تواند رطوبت پوست را حفظ کنند بدین وسیله پوست شاداب تری برای فرد به ارمغان بیاورد و از تجمع چربی ها بر روی پوست همچنین آکنه، جوش و انواع التهابات جلوگیری کنند و حتی در مدت زمان کوتاهی آنها را از بین ببرد.

بنابراین مکانسیم فعالیت روغن خراطین مانند قرص ها و سایر روش های پر عوارض موجود در بازار که در ادامه راجع آنها صحبت می کنیم فقط افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر نیست، بلکه علاوه بر تقویت ورودی خون در ناحیه، دارای آثاری مانند: تامین مواد مغذی لازم، گشاد کردن رگ ها، از بین بردن رسوبات موجود در رگ ها را بر عهده دارد که پیامد آن تقویت و حجم دهی به عضلات، ترمیم و تقویت پوست، بهبود گردش خون و عملکرد عروق می باشد. به طور خلاصه آثار توضیح داده شده توسط ترکیبات زیر به وجود می آیند:

 1. طیف وسیع اسید آمینه ها (واحد های سازنده پروتئین)
 2. لیپید (چربی موثر با ویژگی های منحصر به فرد)
 3. عصاره فنولی و آنتی اکسیدانی (اسید گالیک، فنولیک اسید و…)

بهبود زخم و آکنه با روغن خراطین

بهبود زخم و آکنه

حفظ ساختار طبیعی پوست، به خصوص پوست صورت، از آنجا كه ظاهر و جلوه فرد ویژگی تعیین كننده ای برای ارتباط شكلی فرد است، ارزش بالایی دارد و در روابط اجتماعی دارد بسیار مهم است. تا جایی كه درمان های آرایشی و جراحی های پلاستیك برای طراوت یا رفع ضایعات پوست یك تجارت عظیم را در سراسر دنیا تشكیل داده است.

هر نوع تغییر در ظاهر طبیعی پوست می تواند به صورت های مختلفی بروز کند و تا مدت طولانی باقی بماند. بنابراین بهبود زخم و آکنه و پوست برای فرد ممکن است هر بار که به آینه مراجعه می کند دغدغه تلقی شود حتی اگر به صورت یک جوش ساده هم باشد. لازمه ی ترمیم این مشکل تعامل بین سلول های مختلف، فاکتورهای رشد، سایتوکین ها و مولکول های ماتریکس خارج سلولی است.

بهبود و ترمیم بافت مرتبط با پوست و زخم به طور عمده شامل چندین مرحله ی هموستاز، التهاب، تکثیر، بازسازی می شود. هر ماده ای که بتواند زمان این مراحل را کوتاه تر کند، منجر به تسریع روند ترمیم می شود. تسریع ترمیم پوست و زخم اکنون به عنوان یک اصل در درمان مورد توجه می باشد و علاوه بر آن افزایش کیفیت محصولات پوستی و آرایشی نیز همیشه مورد تأکید دانشمندان بوده است.

در این راستا گرایش به داروهای سنتی برای تولید داروهای جدید که مؤثرتر، قوی تر و سازگارتر با بدن موجودات زنده باشد، در دستور کار محققین علوم دارویی، طب انسانی و حیوانی قرار گرفته است. در طب سنتی چندین نسخه و روش برای بهبود زخم وجود دارد که یکی از معتبر ترین آنها که در طب سنتی چینی، هندی و طب سنتی ایران از آن استفاده شده است پیکر کرم خاکی قرمز می باشد که به صورت محلول در روغن برای مالش (روغن خراطین)، پودر پیکر به صورت خوراکی و روش های دیگر وابسته به فرهنگ مناطق مختلف توصیه شده است.

روش های ایجاد حجم و جوان سازی صورت

برخی از تغییرات با افزایش سن در چهره ایجاد می شوند مانند:

 1. برخی خطوط که بر روی پوست در نواحی خاصی وجود دارند مانند پیشانی، عمیق تر می شوند.
 2. شل و افتاده شدن گونه ها
 3. کش آمدن و شل شدن برخی از بافت ها و کم شدن حجم در برخی از نواحی صورت و افزایش چین در آنها.

به منظور رفع موارد ذکر شده از حجم دهنده ها استفاده می شود. امروزه با پیشرفت علم داروسازی و پزشکی ترکیبات مختلف از برند های مختلف حجم دهنده ها در مراکز درمانی استفاده می شوند. مورد قبول ترین و مطمئن ترین انواع حجم دهنده ها، از جنس اسید هیالورونیک است که با پیوندهای متقاطع ساخته شده اما این روش مطمئن نیز معایب و عوارض مختلفی دارد.

اسید هیالورونیک با منبع غیرحیوانی كه از دیوار سلولی خارجی باکتری های استرپتوكوك به دست می آید، در بسیاری از منابع و سایت های پزشکی این جمله ذکر شده است که “اسید هیالورونیک دارای كمترین اثر حساسیت زایی و خطر عفونت زایی بین گونه ای می باشد” ممکن است فرد با دیدن این جمله به این نتیجه برسد که حجم دهی با تزریق مواد برپایه این ماده بهترین روش ممکن است اما کمی با دقت تر که این جمله را بخوانیم خواهیم دید که ذکر شده این ماده دارای کمترین اثر حساسیت زایی و عفونت می باشد بنابراین:

 1. احتمال بروز این حساسیت و عفونت صفر نیست و احتمال این دو مورد وجود دارد.
 2. این جمله به طور نسبی بیان شده است به عبارتی نسبت به سایر مواد که برخی از آنها در بسیاری از موارد فرد را با مشکل مواجه می کردند.
 3. عوارض عمده حجم دهنده ها علاوه بر حساسیت و عفونت موارد دیگر و مهم تری نیز می باشد.

تاثیر این ماده تا یک سال در بدن باقی می ماند و پس از این مدت حجم از دست رفته و بدن به حالت قبل یا حتی ضعیف تر از قبل باز می گردد. مکانیسم اسید هیالورونیک در حجم دادن به بدن بر خلاف سایر موارد که بافت ها را تحریك می کنند و یا در تولید کلاژن دخالت دارند، بر مبنای تزریق مقداری از این ماده به منظور حجم دهی فیزیکی استوار است. این ماده را می توان با تزریق هیالورونیداز از بدن حذف کرد. برخی از منابع و رسانه های تبلیغی به ماندگاری چند ساله این ماده اشاره کرده اند که صحیح نیست. همچنین تزریق مکرر در سالیان مختلف نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود.

همانطور که اشاره شد مکانیسم اسید هیالورونیک به صورت مستقیم می باشد و دخل و تصرفی در متابولیسم، رشد و تحرک بدن ندارد. اما دسته ای از مواد وجود دارند که مكانیسم اثر این مواد به صورت تحریکی می باشد مانند:

 1. تحریك واكنش به ماده خارجی (مانند اسید پلی ال لاكتیك و دكستران)
 2. تحریك تولید كلاژن (مانند اسید پلی متیل متا اکریلات و هیدروكسی آپاتیت كلسیم)
تحریك تولید كلاژن

حجم دهنده هایی که در کلینیک ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرند دارای طیف وسیعی از نظر قیمت، نحوه عملکرد، مدت ماندگاری، عوارض و… می باشند بنابراین باید در نظر داشته باشید که اگر این روش را انتخاب کردید حتما قبل از انجام ان از پزشک خود تمامی این موارد به خصوص نوع ماده مورد استفاده و… را جویا شوید و خود نیز در منابع معتبر به تحقیق بپردازید چرا که در بسیاری از رسانه های کلینیک های مختلف تبلیغات خلاف واقع به وفور یافت می شود.

روش اشاره شده دارای معیاب و عوارضی می باشد که در هر فرد دامنه متفاوتی دارد. به عنوان مثال ممکن است در فردی با شدت بالا چند عارضه با یکدیگر بروز کنند و در فردی نیز یک نشانه خفیف به وجود آید. این عوارض در رده های مختلف می توانند ماندگار یا کوتاه مدت باشند مانند: کبودی، درد یک هفته ای، تورم و قرمزی و موارد خفیف دیگر. از عوارض مشاهده شده شدید تر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پیدایش گره های دردناک غیر سرطانی یا به عبارتی توده های دردناك در مدت زمان اندکی پس از انجام عمل تزریق، می تواند حاکی از عفونت میکروبی توسط باکتری ها باشد. البته اگر در مدت زمان طولانی به وجود بیایند معمولا منشا قارچی دارند.
 2. ایجاد تورم و برآمدگی در ناحیه لب ها که معمولا به دلیل تزریق بیش از حد یا مکرر به وجود می آید و با تجویز داروهای استروئیدی فرد بهبود می یابد.
 3. مسدود شدن عروق درم و نکروز پوست عارضه دیگری است كه به ویژه در ناحیه گلابلا رخ داده و برای جلوگیری از ایجاد آن باید از تزریق حجیم در این ناحیه خودداری كرد.
 4. در صورت تزریق بیش از حد در نواحی مختلف مسدود شدن عروق و نکروز شدن پوست (از کار افتادن عصب) قابل پیش بینی می باشد.
 5. مسدود شدن رگ های نزدیک مناطقی همچون ناودان اشكی، گلابلا و لبه فك که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در خون رسانی شوند.
 6. بعضی از بیماران دچار واكنش های حساسیتی و ایجاد توده های کوچک در محل تزریق می شوند كه وقوع آن به دنبال استفاده از حجم دهنده های از جنس اسیدهیالورونیک در مقایسه با محصولات كلاژنی قدیمی بسیار کمتر است اما همچنان دیده می شود و به صفر نرسیده است.

بوتاکس

بوتاکس

سم بوتولینوم از باکتری کلستردیوم بوتولینم به دست می آید و به نوعی سد دفاعی این باکتری است. شاید جالب باشد بدانید این باکتری بی هوازی در کنسرو های غذایی می تواند رشد کند و یک گرم از سم آن به صورت خوراکی می تواند چند میلیون نفر را به کشتن دهد. مرسوم ترین عمل زیبایی که در دنیا انجام می شود مدیون این باکتری بسیار خطرناک است. البته درمورد کشندگی آن جای نگرانی نیست چون مطلب ذکر شده در مورد مصرف خوراکی می باشد و بوتاکس از این نظر ایمن است.

در سال گذشته حدود شش میلیون نفر به انجام عمل زیبایی با روش بوتاکس پرداخته اند که این نرخ بالا ناشی راحت بودن استفاده از آن، عوارض کم نسبت به بقیه روش ها که البته این امر کاملا نسبی می باشد و در مورد هیالورونیک اسید نیز این مبحث توضیح داده شد. سم بوتولینوم باعث از کار افتادن فرآیند آزاد سازی استیل کولین شده و ماهیچه را به صورت موضعی در محل تزریق فلج می کند.

افتادگی ابرو و پلك، دوبینی، خشكی چشم، تضعیف بالابرنده های لب و عضله حلقوی دهانی، به دنبال تزریق سم بوتولینوم که نوعی نوروتوکسین می باشد پیرو جوان سازی صورت در منابع مختلف علمی و کلینیک های سراسر دنیا گزارش شده اند. همچنین واكنش های ایدیوسنکراتیک كوتاه مدت مانند سردرد، علائم آنفولانزا و بی حالی ممكن است به صورت نادر بعد از تزریق این دارو ایجاد شوند. انجام بوتاکس در زنان باردار و شیرده ممنوع می باشد.

در جمع بندی انواع حجم دهنده ها می توان اظهار داشت که هیچ روشی بدون عوارض نمی باشد و در اکثر مواد حتی بدون عوارض نیز پس از پایان دوران اثر، صورت به حالتی بدتر از قبل در می آید که فرد ناچار است دوباره به سراغ تزریق برود و تزریق های پی در پی احتمال بروز عوارض را به شدت بالا می برد.

انواع روش های افزایش سایز سینه

افزایش حجم در سینه بدون عمل جراحی به طور قطع امری امکان پذیر می باشد و در پایان این مطلب و جمع بندی بهترین روش برای این هدف را معرفی خواهیم کرد اما در ابتدا به بررسی تک تک روش های موجود می پردازیم:

جراحی سینه و قرار دادن ایمپلنت در آن (پروتز سینه):

افزایش حجم سینه

در این روش جراحی دو ساعت به طول می انجامد که البته نیاز به ارزیابی های پیش از عمل نیز دارد. در این روش پروتزها از طریق برش هایی که ایجاد شده وارد بافت سینه و اطراف آن می شوند. پروتز ها از نظر شکل ظاهری به دو نوع قطره اشکی و گرد تقسیم می شوند و از نظر جنس نیز به چندین دسته تقسیم شده که عمده آنها آب نمکی و سیلیکونی می باشند.

از معایب عمده این روش هزینه زیاد، انجام عمل جراحی، نیاز به مراقبت، فرسوده شدن پروتز به خصوص در افرادی که تحرک بیشتر دارند طی چندین سال می باشد.

عوارض احتمالی این روش نیز شامل موارد زیر می باشد:

کاهش انتقال حس در اعصاب سینه یا حتی در موارد نادر عدم احساس در سینه، عدم امکان انجام سولاریوم یا برنزه کردن تا یک سال پس از عمل پروتز، تنگی نفس، امکان یک دست نشدن سینه ها یا متقارن نبودن سینه ها پس از گذشت زمان، خونریزی، عفونت، پارگی پروتز، چین خوردگی پوست روی پروتز، جا به جا شدن پروتز طی زمان، مشخص بودن محل برش در دوره های اوایل جراحی، به وجود آمدن لخته خون در رگ ها که می تواند باعث بیماری های عروقی شود.

متاسفانه در افرادی که از جراحی پروتز سینه استفاده کرده اند ممکن است به دلیل وجود بافت های خارجی نظیر سیلیکون در سینه تشخیص سرطان سینه حتی با دستگاه های پیشرفته به تعویق بیفتد و در مراحل خطرناک تر به این بیماری پی برده شود.

استفاده از قرص ها:

استفاده از قرص ها

متاسفانه در این مورد بسیار رایج است که افرادی به طور خودسر قرص های پیشگیری از حاملگی و سایر قرص های این دست که حاوی استروژن هستند را به طور منظم مصرف می کنند، استروژن می تواند سایز سینه را کمی افزایش دهد اما در صورت استفاده بیش از حد می تواند مخاطرات بسیاری را برای فرد داشته باشد.

دسته ی دیگری از اینگونه قرص ها با نام قرص افزایش دهنده سایز سینه به فروش می رسند که معمولا برندهای خارجی دارند و در 90 درصد موارد تقلبی می باشند، در واقع به اسم قرص افزایش سایز سینه گیاهی یا مکمل افزایش حجم به فروش می رسند اما قسمت عمده فرمولاسیون این قرص ها همان قرص های پیشگیری از حاملگی است به عبارتی تولید کننده این قرص ها سود بسیار زیادی خواهند کرد اما زیان آن فقط متوجه مصرف کننده است.

مکمل های گیاهی:

این دسته از داروها که عمدتا به شکل قرص می باشند بر پایه استروژن های گیاهی ساخته شده و فرد می تواند از آنها بدون نگرانی استفاده کند. معمولا فرمولاسیون این قرص ها برگرفته از گیاهانی همچون: دامیانا، دانگ کوای، سیب زمینی وحشی مکزیکی، شنبلیله، نخل اره ای و… به همراه ویتامین E می باشد. نکته ای که در این روش وجود دارد زمان طولانی تا رسیدن به نتیجه دلخواه می باشد که البته اگر می خواهید در زمان کوتاه تری به نتیجه برسید تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

استفاده از کرم ها و لوسیون ها:

اینگونه کرم ها بیشتر دارای چربی می باشند و بافت چربی اطراف سینه را افزایش می دهند که از نظر بسیاری از بانوان زیاد مطلوب نیست و از معایب این دست داروها می توان به عدم اثر بخشی مناسب، زمانبر بودن و وجود تقلب بسیار در تولید این محصولات توسط کارگاه های غیر مجاز که اکثرا در خارج کشور مانند: نپال، هند، پاکستان، سری لانکا و… مستقر هستند با برند شرکت های خارجی معتبر اشاره کرد.

استفاده از دستگاه وکیوم سینه:

مکانیسم کار در این روش بر اساس مکش در ناحیه سینه و افزایش خون رسانی به این ناحیه می باشد. در تحقیقات انجام شده نیز محققان اذعان داشته اند که افزایش حجم ناشی از وکیوم سینه به صورت موقتی بوده (حدود دو ساعت)، بنابراین موضوع فرد با هر بار انجام مکش احساس می کند سینه ها رشد داشته اند اما در حقیقت این عمل اتفاق نمی افتد و در دراز مدت فرد ناامید می شود. این روش به دلیل عدم ثمر بخشی دائمی اصلا توصیه نمی شود.

استفاده از ورزش های مناسب افزایش سایز سینه:

افزایش سایز سینه

از این دست حرکات ورزشی در جهت افزایش سایز سینه می توان به پوش آپ یا شنا سوئدی اشاره کرد. این حرکت بدین صورت است که باید روی شکم دراز بکشید، سپس دست‌ها را خم کنید تا به اندازه عرض شانه باز شوند و کف دست ها در کنار بدن قرار بگیرند، در ادامه پاها و تنه را از زمین بلند کنید، اکنون باید فقط کف دست و نوک پا روی زمین باشد، دقت کنید باسن یا کمر را بالا نیاورید، شکم آویزان نشود، بلکه بدن باید در یک خط مستقیم قرار بگیرید.

پس از قرار گرفتن در وضعیت صحیح بدن را پایین ببرید و سینه را نزدیک زمین کنید، سرتان را پایین نیندازید و رو به بغل بگیرید، سپس با کمک دست‌ها بدن را رو به بالا حرکت دهید تا دست‌ها صاف شوند، البته صاف شدن دست ها نباید به حدی باشد که مفصل آرنج آسیب ببیند. این حرکت را روزی سه مرتبه با فاصله زمانی دو تا 5 دقیقه جهت استراحت و هر مرتبه 7 تا 15 بار بسته به توانایی فردی انجام دهید.

افرادی که توانایی انجام این حرکت را در ماهیچه های خود ندارند می توانند 10 روز ابتدایی را به جای دراز کشیدن بر روی زمین رو به روی دیوار بایستند به طوری که صورت آنها دارای فاصله 5 سانتی متر با دیوار باشد. حال پاهای خود را به عقب ببرند تا زایه بدن با دیوار از 30 درجه بیشتر شود سپس به انجام حرکت بپردازند.

جمع بندی به منظور یافتن بهترین روش افزایش سایز سینه:

بهترین روش برای افزایش حجم سینه متد کاملی است  که البته نیاز به کمی حوصله نیز دارد اما پس از جراحی دارای کوتاه ترین زمان ممکن برای رسیدن به نتیجه دلخواه می باشد و البته هزینه بسیار کمتر از جراحی دارد همچنین عوارضی نیز متوجه فرد نمی شود.

این روش ترکیبی از ورزش، قرص مکمل گیاهی استروژن و روغن خراطین می باشد به این صورت که روزی دو بار مراحل زیر باید انجام شود:

 1. استفاده از قرص مکمل حاوی استروژن گیاهی
 2. شستن سینه با آب و صابون سپس خشک کردن آن
 3. چکاندن چند قطره روغن خراطین بر روی سینه ها و ماساژ دادن آن به مدت 7 دقیقه تا کمی سینه ها قرمز شوند و جریان خون افزایش یابد.
 4. حدود نیم ساعت تا چند ساعت پس از ماساژ می توان سه سری شنا سوئدی انجام داد.

با این متد در کمتر از یک ماه میتوان به وضوح شاهد افزایش غیر قابل بازگشت حجم سینه بود.

افزایش اندازه آلت تناسلی

بهترین راه افزایش طول آلت تناسلی:

برای پاسخ به این پرسش که چگونه می توان طول و قطر آلت تناسلی را افزایش داد لازم است مبانی این پرسش بررسی شوند که در ادامه مطلب پیش نیاز های این مبحث و پاسخ به این پرسش ارائه خواهد شد. ابتدا لازم است بدانیم انگیزه فرد از افزایش اندازه آلت تناسلی چه چیزی است؟ اندازه متوسط آلت تناسلی در مردان چقدر است؟ آیا اندازه آلت تناسلی مردان در لذت بانوان از شریک جنسی خود تاثیر دارد؟ راه های افزایش اندازه آلت تناسلی چیست؟

برویم سراغ اصل مطلب، طبق بررسی هایی که توسط سایت و گروه ما بر روی 11 مقاله علمی معتبر خارجی با جامعه آماری بالا که در ژورنال های پزشکی مانند: Sexual Medicine ، Impotence Research، Journal of Urology و.. به چاپ رسیده است اطلاعاتی یافت شد که می تواند به فرد آگاهی بیشتری در این مورد بدهد، چرا که رسالت ما فروش محصول نیست بلکه کمک به فرد در دستیابی به اطلاعات سپس تصمیم گیری و اقدام مناسب می باشد.

طبق نتایج به دست آمده اکثر مردان احساس می کنند طول آلت تناسلی کمی دارند و از این موضوع دچار استرس می شوند که شاید شریک جنسیشان از رابطه با آنها رضایت نداشته باشد. نکته جالب اینکه این موضوع مختص ایران نیست بلکه این آمار در تمام 80 کشور بررسی شده در این مطالعات صحت دارد.

متاسفانه سایت های پرونوگرافی در تمام کشورهای دنیا به صورت رایگان قابلیت دسترسی دارند و اکثر افراد با دیدن اینگونه فیلم ها احساس اضطراب کرده و ممکن است تصور کنند آلت کوچکی دارند، در صورتی که برای اینگونه فیلم ها معمولا از افرادی استفاده می شود که طول آلت بزرگتری دارند و طبق آمار جزئی از 3 درصد افرادی هستند که در دنیا آلت بزرگتر از 18 سانتی متر در حالت نعوذ دارند.

بنابراین 97 درصد مردان دنیا دارای طول آلت کمتر از این اندازه می باشند. طبق نتایج بدست آمده اکثر افرادی که صاحب کمپانی های تولید کننده اینگونه فیلم ها می باشند در کنار کار خود اقدام به تبلیغ برای فروش انواع قرص ها، ژل ها و دستگاه هایی با عنوان افزایش دهنده اندازه آلت تناسلی می باشند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. به عبارتی در فرد احساس نیاز به این داروها را ایجاد کرده سپس محصول خود را به راحتی به فروش می رسانند!

در دسته بندی که در یکی از منابع انجام شده، کشورهای دنیا از نظر میانگین طول آلت مردان به 4 دسته تقسیم شده اند:

 1. دسته اول که بیشترین طول را دارند (میانگین 8/16 سانتی متر): کشورهای آفریقایی و برخی کشور های آمریکای جنوبی
 2. دسته ی دوم (میانگین 5/14 سانتی متر): کشورهای آمریکای مرکزی و نیمه ی شمالی اروپا
 3. دسته ی سوم (میانگین 2/13 سانتی متر): کشورهای جنوب اروپا و اطراف دریای مدیترانه، آمریکا و کانادا
 4. دسته ی چهارم (میانگین 11 سانتی متر): کشورهای آسیایی نظیر: ایران، چین، سنگاپور، هند و…

اندازه گیری طول آلت تناسلی مردان باید از سطح بالایی چسبیده به شکم تا نوک آلت انجام شود. متاسفانه در بسیاری از سایت های داخلی اطلاعات غلط و بی اساسی درج شده است که باعث نگرانی افراد از اندازه آلت تناسلی خود می شود. طبق مطالعات انجام شده سایز آلت کمتر از 6 سانتی متر در حالت نعوذ به عنوان کوچک و مشکل ساز در روابط جنسی شناخته می شود.

طبق تحقیقی که در سال 2017 بر روی تعدادی زوج های آمریکایی صورت گرفت مشخص شد که در این جامعه آماری 85 درصد زنان از طول آلت تناسلی همسرشان رضایت دارند درصورتی که 45 درصد از همسرانشان تصور می کردند همسرشان از طول آلت آنها رضایت ندارد!

در مورد میزان رضایت از رابطه جنسی در زنان به هیچ عنوان نمی توان گفت که آلت بزرگ باعث افزایش رضایت جنسی می شود بلکه این این مسئله میزان علاقه فرد به همسر، انجام حرکات تحریک آمیز، بوسه، نحوه برقراری رابطه، بهداشت، مسائل روحی و… بسیار دخیل می باشند.

با تمام این توضیحات ممکن است فردی علاقمند باشد که آلت تناسلی بزرگتری داشته باشد که در این قسمت به بررسی روش های موجود می پردازیم و در جمع بندی بهترین متد برای افزایش سایز آلت تناسلی ارائه خواهیم کرد.

روش های افزایش اندازه آلت تناسلی

افزایش اندازه آلت تناسلی

روشهای افزایش اندازه آلت تناسلی به دو دسته ی تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم می شوند:

روش های تهاجمی:

 1. جراحی: این روش به طرق مختلف انجام می پذیرد و پزشکان مختلف در این زمینه به متد های مختلفی عقیده دارند. طبق اطلاعات جامعه جراحان متخصص آمریکا انجام جراحی به منظور افزایش طول و قطر آلت تناسلی به سال 1980 میلادی بازمی گردد.
  متداول ترین تکنیک امروزی جراحی برای افزایش سایز آلت تناسلی قطع رباط (Suspensory ligament) می باشد که در این تکنیک به تنهایی به طور میانگین 0/5 سانتی متر افزایش طول آلت و به همراه تقویت پوست تا 2 سانتی متر می تواند طول آلت تناسلی را افزایش دهد. این رباط در هنگام نعوظ آلت را به سمت بالا هدایت می کند که پس از قطع آن طول افزایش می یابد. بسیاری از افراد پس از این عمل احساس می کنند که آلت در حالت شل دارای طول بلند تری شده است اما در حالت نعوظ آلت تفاوت طولی پیدا نکرده و فقط زاویه آن با افق کم شده است.

ذکر این نکته اهمیت دارد که بدن افراد مختلف در افزایش طول آلت تناسلی مردان تاثیر دارند به گونه ای که ممکن است بعضی افراد رشد بیشتر و برخی دیگر رشد کمتری در طول آلت تناسلی را شاهد باشند.

معایب: افتادگی آلت، اختلال در نعوظ و سفتی آلت، ممکن است به عصب های آلت آسیب برسد که در این صورت حتی می توان شاهد کم حس شدن فرد در آلت بود که منجر به کاهش تمایل به رابطه جنسی و عدم رضایت از رابطه می شود، ممکن است باعث کاهش جریان خون ورودی به آلت شود. معمولا فرد باید تا دو ماه پس از جراحی از انجام رابطه جنسی خودداری کند.

 1. پیوند یا آلوگرافت: در این روش لایه ای از زیرپوست به خوبی با رگ های خونی تغذیه می شود و چربی از ناحیه کشاله ران به محور مرکزی آلت اضافه می کنند. این روش به ندرت انجام می شود و فرد را با خطرات بسیار زیادی مواجه می کند به طوری که اکثرا متخصصان این تکنیک را پیشنهاد نمی دهند زیرا احتیاج به تخصص زیادی دارد و پرخطر می باشد.
 2. تزریق: این روش به چند صورت انجام می شود.

الف) تزریق چربی زیر پوست آلت: عمدتا با هدف افزایش ضخامت آلت تناسلی که تقریبا روشی منسوخ می باشد زیرا در اکثر موارد پس از مدتی چربی آهسته آهسته جذب خون شده و حجم کاهش می یابد، علاوه برآن می تواند باعث ایجاد مشکلات عروقی نیز شود. در مواردی ممکن است چربی به صورت گره گره در طول آلت در آمده و ظاهر ناموزونی به آلت بدهد.

ب) تزریق انواع ژل و سیلیکون: درمورد تزریق ژل علی رغم تبلیغ های صورت گرفته توسط برخی افراد یا کلینیک ها مراجعین باید بدانند که ژل نمی تواند طول آلت را در حالت نعوذ بیشتر کند بلکه فقط تاثیر آن محدود به زمانی است که آلت شل باشد به عبارتی وقتی آلت سفت شده باشد طول آن با قبل از تزریق ژل تفاوتی نمی کند اما زمانی که آلت شل باشد شما متوجه بزرگ تر شدن نسبت به قبل خواهید شد. تزریق ژل تنها تفاوتی که در حالت نعوذ می تواند ایجاد کند اندکی افزایش قطر است.
بهترین نوع ژلی که اخیرا استفاده می شود از جنس هیالورنیک اسیدی می باشد. متاسفانه این روش می تواند احتمال از کار افتادن بیضه ها را داشته باشد که برای جوانان بسیار ناخوشایند می باشد، باعث کاهش احساس در آلت تناسلی می شود، ممکن است جریان خون آلت را با مشکل مواجه کند که در دراز مدت باعث تاثیر نامناسب بر اندام تناسلی می شود، عمر بهترین نوع این ژل ها حدود دو سال است و بیشتر از آن کم کم با تغییر شکل در آلت ممکن است نمایان گر شود.

روش های غیر تهاجمی:

1. استفاده از هورمون تستسترون: این هورمون تا قبل از سن بلوغ آن هم در صورت کم بودن در بدن فرد باید توسط پزشک با دوز مناسب تجویز شود. استفاده خودسر از این هورمون ممکن است باعث بزرگ شدن سینه ها در آقایان شود، اختلالاتی در متابولسیم بدن، افزایش احتمال ابتلا به عارضه های متابولیسمی می تواند از معایب این روش باشد. معمولا این روش توسط پزشک متخصص در صورت کم بودن سطح هورمون بدن برای افرادی که آلت کمتر از 6 سانتی متر دارند توصیه می شود.

2. استفاده از دستگاه های مکش کننده: تبلیغات در مورد این دستگاه ها از اساس دروغ می باشد چرا که این دستگاه ها با هر بار استفاده جریان خون زیادی به سمت آلت تناسلی می کشند که نهایت تا 10 دقیقه پس از پایان کار پمپ فرد احساس کمی بزرگتر شدن آلت را دارد و پس از آن آلت به حالت ضعیف تر از قبل بازمی گردد، این دستگاه ها در ابتدا برای افرادی که در نعوظ دچار مشکل بودند اختراع شد اما بعدها توسط افراد سودجو به عنوان دستگاهی برای افزایش طول الت تناسلی معرفی شد که از اساس دروغ می باشد و حتی این دستگاه ها می توانند در دراز مدت امکان نعوظ طبیعی را از فرد بگیرند چرا که نعوذ آهسته آهسته وابسته به این دستگاه شده است.

4. استفاده از قرص های مختلف: مکانسیم این قرص ها به این صورت است که رگ های خونی تحریک می کنند و جریان خون ورودی به آلت تناسلی افزایش می یابد که این روش نیز به طور موقتی بوده و معمولا یک سال زمان نیاز دارد تا تغییری در ضخامت آلت مشاهده شود و بر طول آلت کاملا بی تاثیر است.
متاسفانه بسیاری از سودجویان با استفاده از قرص هایی مانند سیلدنافیل یا ویاگرا اقدام به تولید قرص هایی با عنوان افزایش دهنده سایز آلت تناسلی و فروش به افراد می کنند به عبارتی قرص های با قیمت اندک را به چند برابر قیمت می فروشند. مصرف این گونه قرص ها باعث به وجود آمدن اختلالات کلیوی، اختلالات کبد، مشکلات عروقی، سکته قلبی یا مغزی و… می شوند به این دلیل اصلا توصیه نمی شوند.

5. استفاده از حرکات ورزشی: به دلیل اینکه محور مرکزی آلت و ساختمان آن پس از بلوغ تا 20 سالگی کاملا شکل می گیرد پس از این سنین دیگر احتمال افزایش سایز آلت با این حرکات وجود ندارد.

6. روش پنیمور: این روش بسیار وقتگیر می باشد و در اغلب موارد امکان پذیر نیست بنابراین از توضیح آن صرفه نظر می کنیم.

بهترین راه افزایش طول آلت تناسلی:

افزایش طول آلت تناسلی

با توجه به موارد ذکر شده در مورد هر روش می توان به این نتیجه رسید که در وهله اول بهتر است فرد در مورد چگونگی بهتر شدن رابطه خود مطالعاتی انجام دهد زیرا در مطالب قبل نیز گفته شد که کیفیت رابطه جنسی به چه عواملی وابسته است و به هیچ وجه با طول آلت مرتبط نیست. اما افرادی که تمایل دارند افزایش حجم آلت تناسلی داشته باشند می توانند با رعایت نکات ذکر شده از متد پیشنهادی استفاده کنند:

 1. همیشه بهداشت فردی را رعایت کرده و موهای اطراف آلت تناسلی را بتراشند.
 2. انجام حرکت دراز نشست دو بار در روز و هر بار 3 سری 10 تایی به منظور کاهش سایز شکم که در رابطه و رضایت فردی از طول آلت بسیار موثر است.
 3. روزانه دو بار با چند قطره از روغن خراطین اصل آلت خود را ماساژ دهید و بگذارید به خوبی جذب شود.

استفاده از روغن خراطین روشی با هزینه کم و بدون عوارض می باشد، البته شایان ذکر است که این تکنیک نیز نمی تواند طول آلت در حالت نعوظ را افزایش دهد بلکه فقط آلت را می تواند حجیم تر کند بدون تغییر در طول. مکانیسم افزایش حجم توسط روغن خراطین در ابتدای مطلب توضیح داده شده است.

برای مشاهده کردن اندازه آلت نگاه از بالا را ملاک قرار ندهید و در آینه ای شانه شما هم جهت سطح آن است به محل مورد نظر نگاه کنید.

در پایان این نوشتار پیشنهاد می شود که افراد قبل از هر گونه اقدام جهت تغییر در ساختار بدن خود ابتدا به دلیل علاقه به این تغییر بپردازند سپس اگر صرفا برای جلب نظر دیگران این تغییرها را می خواهند انجام دهند قبل از هر گونه عمل یا تزریق یک جلسه با مشاور یا روانشناس این مورد را مطرح کنند یا خود به مطالعات علمی در حوزه ی روانشناختی این موضوع بپردازند.

اگر صرفا جهت رضایت فردی می باشد که بسیار نیز در افزایش اعتماد به نفس و روابط اجتماعی تاثیر دارد ابتدا به سراغ روش های بی خطر رفته زیرا در اکثر موارد این روش ها مانند استفاده از روغن خراطین به شرط رعایت اصول ذکر شده در خرید این روغن و همچنین نحوه استفاده از آن می تواند نتیجه موثر با هزینه اندک و بدون خطر برای شما به ارمغان بیاورد البته اگر به دنبال تغییر حجم شبیه به معجزه هستید یا تحت تاثیر تبلیغات سایت های مختلف که از فتوشاپ و نتایج عمل های تزریقی برای معرفی و فروش روغن خراطین استفاده می کنند باید به فکر راه های دیگری جز روغن خراطین باشید.

نکاتی پیرامون الانتوئین در روغن خراطین

برخی از فروشندگان روغن خراطین ماده الانتوئین را به عنوان ماده ی موثره روغن خراطین معرفی کرده اند و ادعا داشته اند که حجم دهندگی روغن خراطین به دلیل وجود این ماده می باشد و هرچه این ماده بیشتر باشد حجم دهندگی بیشتر است. در اینجا لازم می دانیم موارد زیر را ذکر کنیم:

 1. الانتوئین می تواند با اکسیداسیون قلیایی اوریک اسید به صورت پودر سفید رنگ و کریستالی شکل تولید می شود. این ماده به طور طبیعی در بدن انسان، حیوانات و گیاهان نیز وجود دارد.
 2. الانتوئین دارای فعالیت کراتولیتیک می باشد. در کتب مرجع و مقاله های علمی از آن فقط به عنوان ضد التهاب، مرطوب کننده پوست یاد کرده اند که در بهبود لایه آسیب دیده خارجی پوست (اپیدرم) در مواقعی که پوست اسیب می بیند مانند زخم یا جراحی نیز دخالت دارد و می تواند تکثیر سلولی این بافت را منظم کند و هیچ ارتباطی به افزایش حجم ماهیچه ندارد که بسیاری از سایت ها فروشگاه ها بدون هیچ منبعی اقدام به تبلیغ روغن خراطین با الانتوئین بالا کرده اند.
 3. الانتوئین در صنایع آرایشی و بهداشتی بسیار کاربرد دارد به عنوان مثال در بسیاری از کرم ها، لوسیون و حتی رژ لب نیز استفاده می شود پس اگر ماده ای حجم دهنده باشد بسیاری از افراد در اثر استفاده بیش از چند سال از رژ لب باید سایز لب هایشان بسیار بزرگ شود، بنابراین این ماده در حجم دهندگی ماهیچه هیچ تاثیری ندارد و فقط به عنوان مرطوب کننده در رژ لب استفاده می شود.
 4. الانتوئین در بازار با قیمت پایینی یافت می شود و از آنجایی که پودری می باشد بسیار راحت می توان آن را به محصول مورد نظر مانند روغن خراطین اضافه کرد پس الانتوئین بالا دلیلی بر مرغوبیت روغن خراطین نیست و به راحتی می توان غلظت ان را در روغن بسیار بالا برد.
دسته بندی پوست،مو و زیبایی سلامت جنسی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

یک پاسخ به “روغن خراطین و کاربردهای درمانی آن”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت