درمان بیماری با خام گیاه خواری

کاربر 27کاربر 27
1,357 بازدید
خام گیاه خواری و بیماری ها

با خوردن غذای تازه و خام و سالم گذشته از این که دچار بیماری نمی شویم و سمی وارد بدن ما نمی شود فرصتی هم به آن می دهیم تا خود را از شر فضولات و مواد سمی که سال ها در رگ و ریشه بدن و بافت های مختلف مخصوصا بافت ها و اعضا رئیسه و حساس انباشته شده اند و سلول های آن را کم و بیش از بین برده یا خراب کرده اند رها سازد و اعمال حیاتی خود را بهتر و کامل تر انجام دهد.

همان طور که با تغذیه طبیعی یعنی خام گیاه خواری خود را سالم نگه می داریم و هیچ گاه بیمار نمی شویم تا احتیاج دكتر و دارو پیدا کنیم همین طور هم می توانیم اغلب بیماری های مزمن را با خام گیاه خواری درمان کنیم. بقول سباستیان کنیپ SEBASTIAN – KNEIPP همان عامل یا عواملی که ما را تندرست می دارند درمان بیماری های ما نیز هستند.

درمان بیماری های مزمن در اشخاص مختلف است یعنی در بعضی زودتر ودرگروهی دیرتر انجام می شود و اگر بیمارانی جزء گروه دوم بودند به هیچ وجه نباید ناامید شوند و دست از خام گیاه خواری بردارند.

درمان بیماری با خام گیاه خواری

بلکه باید در نظر بیاورند که بدن انسان با نوعی ماشین که هزاران هزار آن همه ازیک پولاد و یک فلز ساخته می شوند فرق دارد و گذشته از اختلافی که در وضع و شرایط زندگی و رشد اشخاص وجود دارد میزان و سهمی که از بیماری های پدرومادر جد و پدر جد ارث برده در هر مورد حتی در دو برادر یا خواهر فرق می کند و هیچ گاه دو مورد را نمی توان از همه حیث با هم برابر دید چه از حیث شدت و عمق بیماری و چه از حيث درمان ومدت آن .

پس با این حساب باید تمام بیماری ها حتی سرطان با خام گیاه خواری درمان شوند منتهی زمان برای آن لازم است که با پیشرفتگی و عمق بیماری و همچنین به وضع مزاجی شخص مبتلی بستگی دارد و این زمان را هم نمی توان کاملا پیش بینی کرد. پس بر ماست که امید را از دست نداده با خوش بینی کامل، که خود باز یکی از عوامل کمکی درمان است با جدیت و اراده محکم به خام گیاه خواری بچسبیم تا روزی که به کلی از رنج چندین ساله برهیم.

اینک بیماری هایی را که روی آن ها بیشتر تجربه شده و با خام گیاه خواری درمان شده اند خیلی به اختصار از لحاظ خوانندگان گرامی می گذرانیم:

بیماریهای قلب و عروق

بیماری های قلب و عروق

در این بیماری ها خام گیاه خواری معجزه می کند چون با محدود شدن مصرف نمک و آب و کلسترول و تعادل بافتن مواد معدنی مانند کلسیم، سدیم، منیزیم و غیره و همچنین فراوانی ویتامین ها مخصوصا کمپلکس«ب» نیروی قلب و عروق فزونی یافته بازده آن ها بیشتر می شود.

همچنین طاقت قلب برای کارهای سنگین افزایش می یابد و با کم شدن کلسترول، عروق مخصوصا شریان های قلب باز شده خون در عضله قلب بهتر گردش می کند و از سکته های قلبی که در دنیای متمدن امروز بزرگترین آفت و قاتل بشر شده و روز به روز هم رو به فزونی است جلوگیری می کند. عروق مویینه محکم تر شده گردش خون در آن ها بهتر و سریع تر انجام می گیرد.

برای این گونه بیماران میوه و سالاد تازه و سبزیجات تازه از همه گونه، بسیار مناسب است و چون این بیماران باید مطلقا از نمک پرهیز کنند چند میوه و سبزی را که درصد نمک آن ها از ۱۰۰ میلی گرم در صد گرم بیشتر است ذکر می کنیم تا حتی المقدور این بیماران کمتر گرد آن ها بگردند و بیشتر از میوه و سبزی های کم نمک تر استفاده کنند.

این مقدار میلی گرم نمک در صد گرم از میوه ها وسبزی های زیر موجودند: موز۲۰۰، اسفناج۲۱۰، کرفس ۲۵۰، کشمش۱۶۰، روغن نباتی۱۷۰، کلم۱۲۰، گوجه فرنگی۱۱۰، ترب۱۲۰، سالاد۲۰۰.

هم چنین چون در رژیم خام آب کمتر مصرف می شود و این همان چیزی است که منظور نظر هر پزشک است به این ترتیب خیز زیر پوست و ریزش حفره ها تحلیل و از بین می روند. هم چنین خيز حفره های لنفی، لوزتین، گلو، غده درقی و لثه دندان برطرف می شود. آرتریوسکلروز وفشار خون زیاد و اختلالاتی که به آن مرتبط است نیز به خاطركم شدن کلسترول از بین می روند.

بیماریهای کبد

بیماری های کبد

تمام بیماری های کبد چه حاد و چه مزمن با اختلال سوخت و ساز همراه هستند. به این جهت خام گیاه خواری در درمان آن ها نقش اصلی را بازی می کند. به خصوص هرگاه پس از طی دوره حاد ضایعاتی به جای مانده باشند.

در این بیماری ها باید بیشتر از گندم نیش کشیده، برنج، سبزیجات تازه و میوه های تازه و سلولز دارو عسل استفاده کرد. از چربی و نمک پرهیز نمود. انگوروآب آن چند روز متوالی بسیار مفید و شفا بخش است. در بین سبزی ها از همه بهتر هویج، چغندر، کدوحلوایی و گوجه فرنگی و ترب و تربچه هستند.

برعکس انواع کلم و حبوب ممکن است باعث نفخ شکم شوند و بیمار را نارحت کنند. ولی این قاعده کلی نیست و در همه جا صدق نمی کند. برگ کلم پیچ خام کم تر نفخ می دهد در صورتیکه پخته آن بی اندازه نفاخ است.

بیماری های کیسه صفرا

درمان بیماری کیسه صفرا با خام گیاه خواری

در بیماری های کیسه و مجاری صفرا رژیم مخصوص باید به کار برده شود. در اولین مرحله باید از ادویه تند، چربی و ترشی کم تر مصرف شود. بهتراز همه سبزی های لطیف و اسفناج، هویج، چغندر، کلم قمری، مارچوبه، گل کلم، خیار، کدو، گوجه فرنگی، ترب، ترتیزک توصیه می شوند.

بیماریهای کلیه و میزراه

خام گیاه خواری بهترین درمان برای بیماری های کلیه و میز راه است چون تمام شرایط اصلی معالجه یعنی کم بودن آب و آلبومین و نمک در آن يک جا با هم جمع اند که بسا سودمند است مخصوصا در نتیجه رژنراسیون( نوسازی) سلول های از کار افتاده زندگی تازه ای به کلیه می بخشد.

بیماری های معده و روده

درمان بیماری معده و روده با خام گیاه خواری

متخصصان این رشته عقیده دارند در این بیماری ها رژیم غذایی از بیماری به بیمار دیگر به کلی متفاوت است و این خود بیمار است که می تواند بهتر از هرکس دیگری رژیمی را که به اصطلاح به او بیافتد و سازگار است تجربه کرده و به دست آورد. بنابراین نمی توان و نباید بیماران را از کلیه میوه های تازه و سبزی های خام منع کرد بلکه آن ها را آزاد گذاشت تا آن چه به مزاجشان می سازد بخورند.

بیماریهای پوست

بیماری های پوست علل متعدد دارند. بعضی مادرزادی برخی در نتیجه زیادتی بعضی مواد دسته ای دیگر در نتیجه کمبود بعضی مواد و پاره ای از آن ها در نتیجه بیماری های معده و روده گروهی دیگر در نتیجه اختلال اعصاب و بالاخره عده ای معلول آثار فیزیکی با شیمیایی می باشد.

در اینجا نیز خام گیاه خواری بهترین درمان شناخته شده چون از طرفی با خوردن غذای طبیعی به تدریج کلیه کمبودها به ویژه کمبود ویتامین ها که برای تندرستی پوست ضرورت کامل دارند برطرف می شوند.

با این رژیم چربی زیاد پوست یا خشکی آن از بین رفته پوست باطراوت، محکم و صاف می شود و از طرف دیگر با متعادل ساختن مواد معدنی و غیره مواد زیادی مزاحم دفع می شوند مخصوصا بدن فرصتی به دست می آورد تا سموم را از خود دور کند هم چنین با ترمیم ضایعات معده و روده علت بعضی از بیماری های پوست از بین رفته و درمان قطعی پدیدار می شود. جوش های صورت به ویژه در نوجوانان وخیز کوینکه QUINKE ناپدید می شوند.

بیماریهای اعصاب

 درمان بیماری اعصاب با خام گیاه خواری

به تجربه ثابت شده که خام گیاه خواری برای بیماران نوراستینگ(ضعف اعصاب) و آن ها که در اثر اختلال اعصاب اعضا درونیشان خوب کار نمی کنند بسیار مفید است. چنان که گندم نیش کشیده قادر است به تنهایی آن را معالجه و درمان کند.

پروفسور کولات KOLLATH کشف کرده است که جوانه گندم نه تنها مملو از ویتامین های پرارزش است بلکه در آن گروهی از مواد به نام اکسون AUXONE وجود دارد که کمبود آن ها در بدن جلوی سوخت و ساز نوسازی را می گیرد و در صورتیکه این مواد را به مقدار کافی و فراوان به بافت ها برسانند سلول های آن ها زودتر تجدید و نو می شوند.

در این خصوص به ویژه دکتر اورس EVERS پس از تجربه طولانی و تحقیق فراوان رژیمی را تجویز کرده است که برای درمان سکلروز آن پلاک SCLEROSE EN PLAQUE که به انگلیسی و آلمانی آن را MULTIPLE SCLEROSE M.S می نامند بسیار مفید است.

این رژیم مرکب است از میوه های تازه و سبزی های ریشه (سایر سبزیجات کم تر موثر و در ردیف سوم قرار دارند) مغز گردو و انواع بادام، گندم نیش کشیده، جو و عسل تمام این مواد غذایی باید به حال طبیعی و بدون اضافه کردن چیزی بر آن ها و بدون ادویه به مصرف برسند. مقدار خوراک بسته به اشتهای بیمار است. البته از سبزی های فصل استفاده می کنیم چون هرچه تازه تر بهتر. پس در نتیجه با خام گیاه خواری بیماری اعصاب هم درمان می شود.

درمان بیماری اعصاب با خام گیاه خواری

درمان بیماری لرزش دست با خام گیاه خواری اثر اعجاز آمیز نشان داده است هم چنین در افسردگی DEPRESSION. صرع که خویشاوندی نزدیک با میگرن دارد مانند میگرن با خام گیاه خواری درمان می شود.دلهره تشویش، زودرنجی، خود خوری، نا ثابت بودن مزاج و عصبانیت، دست های سرد و نموک، عرق کردن غیر عادی، تپش قلب و بسیاری ناراحتی های دیگر که روان بیماران را نیز معذب می دارد، نتیجه به هم خوردن تعادل اعصاب خود کار است که بیش از ۸۰% بیمارانی را که تشکیل می دهد که به مطب های پزشکان می کشاند.

مخصوصا بانوان که نسبت به وقایع وآثار خارجی حساس ترهستند از این عدم تعادل بیشتر متاثر می شوند و رنج می برند و اغلب آن چنان در تشریح بیماری خود مبالغه می کنند که دکتر ناچار دست به آزمایشات و معاینات و عکس برداری های مختلف می زند که همه منفی از آب در می آیند.

بیماریهای تغذیه، رماتیسم، نقرس، بیماری قند و چاقی

درمان بیماری رماتیسم با خام گیاه خواری

رماتیسم بافت های مختلف بدن را می زند حتی اعصاب را که به صورت نورالژی ها جلوه گر می شود. آرتروزها که باعث دردهای کم و بیش شدید و محدود کردن حرکات مفصلی می شوند. نقرس را نیز می توان نوعی رماتیسم به شمار آورد، خام گیاه خواری در تمام این فرم ها تسکین به سزایی می دهد به این شکل با خام گیاه خواری بدن فرصتی به دست می آورد تا اسید اوریک هنگفتی را که در انساج انباشته شده از خود دور سازد.

چاقی مصیبتی است چون گذشته از این که مقدار زیادی اسید اوریک و سایر سموم در خلل و خرج بافت ها انباشته می شود وزنی که روی بدن وارد می آورد نیز خود باعث فشار روی قلب و در نتیجه بزرگ شدن و نارسایی آن و تنگی نفس، فشار روی ستون مهره ها و در نتیجه دردهای سر و دست، پشت، کمر و سیاتیک و پهن شدن کف پا و بالاخره باد فتق و غیره می شود که هر یک در جای خود گرفتاری بزرگی است.

چاقی در آقایان نتیجه پرخوری و گاه اختلال هورمونی و در خانم ها علاوه بر این دو علت پس از آبستنی و به دنبال آن دوره شیر دادن که آن هم باز در نتیجه پرخوری است عارض می شود چون در دوره آبستنی و شیر دادن اشتهای مادر طبیعت بیشتر می شود و به پرخوری بیافتد البته غدد هاضمه هم عمل خود را با وضع جدید تطبیق کرده بیشتر ترشح می کنند.

درمان بیماری زنان باردار با خام گیاه خواری

متاسفانه اغلب پس از پایان دوره شیر دادن نیز غدد هاضمه همان ریتم را نگه داشته و به ترشح زیاد ادامه می دهند. در نتیجه کم کم چاقی به ظهور می رسد. هم چنان که در بالا اشاره شد هنگام یائسگی نیز با اختلال هورمونی که عارض می شود سوخت و ساز بدن نیز دگرگون شده و چاقی پدیدار می شود.

به خصوص آن ها که تا آن زمان مبتلا به میگرن بوده اند هنگام یائسگی از میگرن خلاص و در عوض گرفتار چاقی می شوند یعنی در حقیقت اسید اوریک جابه جا می شود یعنی از خون که باعث سردرد می شود بافت چربی منتقل می گردد.

با رفع شدن سردرد سایر عوارض نیز مانند کندی هضم که روزگار بیمار را سیاه می داشت و هم چنین افسردگی و غیره ناپدید می شوند و این بهبود صوری باعث می شود که اشخاص خرافی و بی اطلاع کوشش خود را بر اندازند تا چاق شوند. غافل از این که این دولت مستعجل دیری نمی پاید و دیر یا زود پس از چند ماه یا چند سال تندرستی، دردهای گوناگون سر در می آورند:

نخست چرب شدن عضلات سپس دردهای اعصاب، اختلالات درحوزه وريد باب و در نتیجه بواسیر التهاب با سنگ کیسه صفرا و علامت های هپاتیسم (نارسايي كبد) و بالاخره آرتریوسکلروز(سفت شدن سرخرگ ها) و دژنرسانس قلب و عوارض پوستی مانند اگزما و غیره که زندگی را بر بیمار مبتلی تلخ می کند هم چنین عوارض مزمن كليه آلبومینوری، فشار خون و غیره از همه بدتر تغییرات عمیق در مواد استخوانی و نرم شدن آن ها و در نتیجه کج شدن ساق ها است.

درمان بیماری آرتریوسکلروز با خام گیاه خواری

همین رنگارنگ بودن ظواهر بیماری ها است که ارتباط آن ها را با یکدیگر و یگانگی منشا آن ها را که همان زیادتی اسید اوریک و رسوب آن در بافت ها است از نظر مخفی می دارد و درک آن را مشکل می سازد طوری که اغلب نمی توان باور کرد که این به آن مربوط است.

برای لاغر شدن طرق مختلف به کار می برند: روزه می گیرند، انواع قرص هایی که اشتها را می برند می خورند ولی وسیله خطرناکی گاه به کار می رود که عبارت است از گوشت و آب داغ که نمک نیز به آن می افزایند. با این رژیم البته شخص لاغر می شود و شاید بسیاری از ناراحتی ها هم از بین می رود ولی با این رژیم می توان یک انسان را در ظرف سی روز کشت چنان که در تاریخ آمده است که قبایلی در هندوستان محکومین خود را با رژیم گوشت می کشته اند.

در بسیاری از بیماران چاق وقتی لاغر می شوند نه تنها اسید اوریک بلکه مقداری زیاد سم های دیگر آزاد شده و به خون سرازیر می شوند پس چنین به نظر می رسد که چربی بدن چاق ها پناه گاهی برای نشستن این سموم است تا بیماران از سم خون و ناراحتی های آن رها شوند واین طور نتیجه می شود که این چربی یک ماده تنظیم کننده و لازم برای نگهداری سموم است و بدن به آن احتیاج دارد و این دل خوشی که چاق ها خیال می کنند از لاغرها بیشتر ذخیره دارند و در مواقع تنگی بیشتر طاقت می آورند خیال و افسانه ای بیش نیست.

درمان بیماری چاقی و لاغری با خام گیاه خواری

اشخاص چاق مقدار زیادی سم در قطرات چربی با خود به این سو و آن سو می کشند و روزی اگر گرسنگی یا قحطی پیش آید معلوم نیست با آب شدن چربی ها و آزاد شدن این سموم چه بلایی بر سرشان خواهد آمد. هیچ کس به قدر چاق ها از گرسنگی وحشت ندارد. خوردن و آشامیدن برای آن ها به قول مهاتما گاندی، در حكم بت است، بتی بی خاصیت که کم کم به جای احساسات حقیقی و با ارزش انسان نشسته چشم و گوش پرستنده اش را می بندد و جز به شكم به هیچ چیز دیگر نمی اندیشد.

چنان که ملاحظه می کنیم لاغر شدن اگر به قاعده و درست انجام نگیرد دردسر های بزرگی ایجاد می کند. چون آزاد شدن مقدار هنگفتی اسید اوریک و سرازیر شدن آن به خون در آن ها که قبلا میگرن داشته اند ممکن است تولید میگرن کند. هم چنین عوارض دیگری نیز ممکن است ایجاد شود.

فقط با خام گیاه خواری است که می شود بدون عوارض روزی ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم لاغر شد. چون سبزی ها و میوه های تازه و خام محيط خون را قلیایی داشته اسیدها را خنثی و اسید اوریک را حل می کند که با ادرار دفع می شود. البته ورزش و کارهای بدنی و راهپیمایی در هوای آزاد نیز کمک شایانی به لاغرشدن می کند در صورتی که هر راه دیگر به بن بست برمی خورد و به جایی نمی رسد.

بیماریهای استخوان و دندان

درمان بیماری استخوان و دندان با خام گیاه خواری

خام گیاه خواری تمام انساج بدن را محکم تر و فعالیت آن ها را بیشتر می کند و سوخت و ساز آن ها را صحیح انجام می دهد و با متعادل ساختن مواد معدنی از جمله کلسیم و فلوئور استخوان ها و دندان ها محکم، غضروف ها نرم شده دردهای ناشی از دیسک های بین مهره ها ساکت می شوند هم چنین در نتیجه جذب بهتر کلسیم کرانف و تتانی از بین می روند.

دسته بندی خام گیاهخواری
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت