خواص قهوه (Coffee)

290
قهوه

 معرفی گیاه قهوه

قهوه درختی است که، ارتفاع آن تا هشت متر می‌رسد. دارای ساقه‌ای استوانه‌ای شکل و برگ‌های نوک تیز، متقابل، بیضوی و همیشه سبز می‌باشد. گلهای آن به رنگ سفید است. میوه آن که به نام قهوه معروف است به شکل تخم مرغی و برنگ سبز بوده که، تدریجا زرد و سپس قرمز می‌شود. بهترین نوع قهوه، عربی است که بحالت خودرو در حبشه، سودان و مناطق استوائی آفریقا می روید. هم اکنون کشت قهوه در برزیل، ونزوئلا، جزائر آنتیل و دیگر مناطق آمریکای جنوبی مرسوم است. بین گونه‌های مختلف این گیاه سه گونه از همه معروف‌تر هستند و بیشتر و در دنیا کشت می‌شوند.

در درجه اول، قهوه عربی است که از همه معروف‌تر است و بالاترین کیفیت را دارد. در درجه دوم، گونه Coffea liberica می باشد که با کیفیت پایین تری از نوع عربی قرار دارد. این نوع قهوه، در شرایط نامساعد، بیشتر      می‌تواند خود را منطبق سازد. در درجه سوم Coffea robusta می باشد که از نظر تحمل شرایط نامساعد بسیار مقاوم است ولی، از نظر کیفیت میوه پایین است.

قهوه

از نظر طب قدیم ایران این گیاه سرد و خشک است و چون جز دسته آلكالوئيدها می‌باشد، بنابراین باید در مصرف آن احتیاط کرده و آن را تنها بعنوان دارو مصرف کرد. کسانیکه به آن معتاد هستند باید سعی در ترک آن داشته باشند. قهوه محرک است و هضم را آسان می‌کند. تب‌بر است، به بدن نیروی کاذب می‌دهد، سردرد را برطرف   می‌کند، مسمومیت‌های ناشی از مصرف الکل زیاد را درمان می‌کند، ادرار آور است، دردهای عصبی را درمان    می‌کند، ضدعفونی کننده است و ضدافسردگی است. قهوه‌ای که به مصرف نوشیدن می‌رسد، قهوه بو داده است. زیرا، نوع سبز آن را نمی توان مصرف کرد. پس از بودادن این گیاه عطری مطبوع پیدا می‌کند، به رنگ قهوه ای در می آید و تغییرات شیمیایی بسیاری در آن بوجود می‌آید. قهوه بو داده را باید در ظروف در بسته نگاهدری کرد. زیرا، تدریجا رطوبت خود را از دست داده و اکسید می‌شود و بوی مطبوع آن از بین می رود.

ترکیبات گیاه

از نظر ترکیبات شیمیایی در دانه‌های قهوه وجود آلكالوئيد کافئین گزارش شده است. در برگ‌ها و در میوه علاوه بر کافئین، آلكالوئیدهای آدنین، کزانتین، هایپو کزانتین و همچنین ماده گوانین نیز وجود دارد. کافئین یک آلکالوئید متبلور و تلخ است. در دانه های آن وجود آلكالوئيد تریگونلین و مواد کولین و نیاسین نیز به مقدار کم گزارش شده است. مقدار آلكالوئيد کافئین در دانه های قهوه در حدود ۱-۲/۱ درصد می‌باشد. در قهوه سبز یا خام در حدود ۱۰ درصد روغن و مواد چرب و موم وجود دارد.

بوی مطبوع عطر قهوه مربوط به وجود مرکاپتان است که در نوع بوداده وجود دارد. سرانجام در این گیاه مواد دیگری از قبیل قند و اسید کوفالیک، سیتریک اسید وجود دارد و پس از بو دادن قهوه مقدار قند آن کاهش پیدا   می‌کند و از ۸ – ۷ درصد به ۱ درصد می رسد. در صد گرم آن مواد زیر موجود است، آب ۱۰ گرم، چربی ۸ گرم، مواد قندی ۷ گرم، سلولز ۱۵ گرم، کافئین ۱/۵ گرم.

نحوه مصرف

قهوه را بصورت دم کرده یا فوری استفاده می کنند. اما آنچه که که مهم است بدانید، مقدار کافینین موجود در آن است. کافئین موجود در یک فنجان قهوه، برابر ۱۵۰ سی سی است. قهوه‌ای که با آب جوش قطره‌ای تهیه شود (Brewed Drip Method)، دارای ۶۰ تا ۱۸۰ میلی گرم کافئین و بطور میانگین ۲۰ میلی گرم، کافئین است.

قهوه‌ترک دارای ۴۰ تا ۱۷۰ میلی‌گرم کافئین و بطور میانگین ۱۰۰ میلی‌گرم کافئین است. نسکافه فرانسوی (قهوه آماده) دارای ۳۰ تا ۱۲۰ میلی‌گرم کافئین و بطور میانگین ۷۵ میلی گرم کافئین است. نسکافه فرانسوی بدون کافئین دارای ۱ تا ۵ میلی گرم کافئین و بطور میانگین ۳ میلی گرم کافئین است. کافئین را نمی توان به صورت صد در صد از قهوه خارج نمود. از این رو، حتی قهوه‌های بدون کافئین نیز، مقدار اندکی از این ماده را دارند.

توصیه ها:

قهوه فشار خون را بالا می‌برد

لازم است بدانید: قهوه فشار خون را بالا می‌برد. افرادی که، فشار خونشان بالاست باید از نوشیدن آن خودداری کنند. این گیاه باعث تحریک و ضعیف شدن قلب می‌شود. کلسترول خون را افزایش می‌دهد. زنان باردار به هیچ وجه نباید  مصرف کنند زیرا باعث عوارض خطرناک برای جنین می‌شود. خوردن آن در خانم ها ممکن است باعث ایجاد کیست در سینه شود. قهوه ایجاد سردرد می کند. لرزش و رعشه می‌آورد. سوء هاضمه می‌آورد.

در برخی مصرف زیاد قهوه، تولید اسهال می‌کند. باعث تضعیف قوای جنسی می‌شود. کافئین برای نوزادان دو عارضه ایجاد می کند:

۱- از طریق شیر مادر وارد دستگاه گوارش کودک می شود و او را در وضعیت استفراغ قرار می‌دهد.

۲- مدت زیادی در بدن نوزاد می‌ماند تا متابولیزه شود، زیرا کبد نوزاد به اندازه کافی آنزیم ندارد. در صورتیکه، مادر دو فنجان قهوه تند بنوشد، سپس به نوزاد خود شیر بدهد چون بخشی از کافئین، همراه شیر مادر وارد بدن نوزاد می‌شود، امکان دارد عوارض زیر در نوزاد پدید آید:

  • ناآرامی
  • لرزش دستها
  • پاها و لبها
  • سفت یا شل شدن عضلات و ماهیچه‌های بدن
  • بی خوابی
  • جيغ زدن
  • حساسیت نشان دادن به صدا به گونه ای که با کمترین صدا کودک از خواب میپرد.

از این رو به مادرانی که فرزند خود را شیر می‌دهند توصیه می‌شود که از مصرف قهوه یا مواد کافئین دار پرهیز کنند. کسانی که گرفتار افسردگی هستند نباید بیش از یک گرم کافئین در روز مصرف کنند، زیرا: سبب شدت یافتن افسردگی آنها می‌شود. کافئین باعث می‌شود که مقدار قابل ملاحظه ای از سدیم و پتاسیم بدن، از طریق کلیه‌ها دفع شود. قهوه، قند خون را افزایش می‌دهد. از این رو به کسانی که مبتلا به بیماری دیابت هستند توصیه می‌شود از مصرف مواد کافئین‌دار، اجتناب ورزند. کافئین، جذب آهن را در روده ها کم می‌کند. لذا، با توجه به نیاز ضروری بدن به آهن، که کار خون سازی را بر عهده دارد، توصیه می‌شود که از مصرف کافئین همراه با غذا و تا یک ساعت پس از آن، به طور جدی پرهیز شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید