سلامت پوست با سرکه سیب

کاربر ۳کاربر ۳
1,364 بازدید
سلامت پوست با سرکه سیب

سرکه سیب، سلامت پوست

از سرکه سیب در مراقبت از پوست به عنوان محصول آرایشی و زیبایی برای هر نوع پوستی استفاده می شود. به این ترتیب شما می توانید دستورالعملی را که مناسب پوست شماست، پیدا کنید. فن آرایش و زیبایی یک حرفه تجربی و با مراقبت دقیق همراه است؛ زیرا هر پوستی واکنش مربوط به خودش را نشان می دهد. به همین دلیل برای اینکه متوجه شوید چه کاری برایتان خوب است، باید وقت زیادی صرف کنید. در این مقاله درباره سلامت پوست با سرکه سیب صحبت خواهیم کرد.

مراقبت از پوست صورت

در حفظ سلامت پوست با سرکه سیب ، سرکه سیب مانند دارویی طبیعی عمل میکند که شادابی را به پوست برمی گرداند، جریان خون را تسریع وپوست را سفت و صاف می کند. از این رو ماده ای فوق العاده به شمار می رود و اثر مراقبت و شفابخشی آن بر بسیاری از مصرف کنندگان ثابت شده است. اثر سرکه مثل داروهای ضدعفونی کننده ای که با اصول شیمیایی، عفونت ها را نابود می کنند، نیست. تاثیر سرکه بسیار ملایم تر است.

پوشش اسیدی به عنوان محافظ

اثربخشی حفظ سلامت پوست با سرکه سیب در شستشوی بدن به این علت است که پوشش اسیدی پوست که از طریق تبخیر عرق اسیدی ساخته می شود، پیشرفت بسیاری از بیماری ها را کم می کند. اسید جزیی موجود روی لایه سطحی پوست، کار مهم محافظت از پوست را انجام می دهد. از آن جا که اغلب صابون ها قلیایی هستند، این پوشش اسیدی را از بین می برند. اگر پوست تن یا سر شما خارش دارد، معمولا نشانه این است که به دلیل استفاده از مواد شوینده قوی، محیط اسیدی لایه سطحی پوست آسیب دیده است.

دکتر دی.سی.جارویس توضیح می دهد: از آن جا که لایه سطحی پوست بدن اسیدی است و به طور طبیعی با محیط اسیدی سازگاری دارد، اگر کسی برای شستن بدن از یک ماده اسیدی استفاده کند، پوست، آن را جذب می کند. از این رو توصیه شده که به جای شستشوی بدن با صابون، حمام سرکه سیب گرفته شود یا بعد از شستن پوست با صابون، بدن را با محلول آب و سرکه سیب برای مراقبت از پوست ماساژ دهید.

به این ترتیب پوست حالت طبیعی خود را حفظ می کند. با این کار، جریان خون در زیر پوست طبیعی می شود. ماساژ بدن با سرکه سیب رقیق شده با آب، محافظ ایده آلی برای پوست است. با تکرار این عمل، پوست های شل و چروکیده، دوباره محکم و سفت می شوند. این ماساژ برای مدت طولانی بدن را خوشبو می کند و عامل ماندگاری سلامت پوست با سرکه سیب است.

مراقبت روزانه از سلامت پوست با سرکه سیب

سلامت پوست با سرکه سیب

در چله تابستان – ماه مرداد و شهریور – وقتی که دماسنج درجه حرارت گرمسیری را نشان می دهد، پاشويه سرکه سیب (مخلوط آب سرد با یک تا دو فنجان سرکه سیب) تازگی و خنکی پوست و بدن را تامین می کند.

به دست آوردن انرژی با ماساژ سرکه سیب

راه کار دیگر حفظ سلامت پوست با سرکه سیب این است که به یک لگن کوچک آب گرم، نصف لیوان سرکه سیب اضافه کنید. هر دو دست خود را درون آن فرو ببرید و بعد تمام بدنتان از جمله صورت، گردن، بازو و دست ها، کتف، پشت، شکم، پاها و کف پا را همیشه در جهت بالا به سمت قلب ماساژ دهید. این کار باعث نرم شدن و تعادل PH پوست می شود.

پوست سالم، نتیجه تمیز کردن پوست از مواد سمی است که میلیون ها منفذ و سوراخ زیر پوست را احاطه کرده است. پس از شستن پوست با این محلول، آن قدر پوست را ماساژ دهید تا خشک شود. این کار را دست کم دوبار در هفته انجام دهید و بگذارید روی بدن باقی بماند و آن را نشویید. پس از این کار، احساس خواهید کرد انرژی تازه ای وارد بدن شما شده است.

این درمان بسیار بهتر از استفاده از صابون است، زیرا صابون یک خاصیت قلیایی بر روی پوست دارد و شما آن را نمی پسندید. این درمان با نگه داشتن پوست در یک حالت اسیدی، به شما کمک می کند تا پوستی سالم تر داشته باشید.

استفاده از ماساژ سرکه سیب برای مراقبت از پوست پس کار زیاد روزانه یا یک کار ذهنی طولانی، حس قدرت و انرژی زیادی به انسان می دهد. همچنین، در مرتبه بعدی که از لحاظ ذهنی یا فیزیکی احساس خستگی کردید، لیف آرام خشک یا لیف گیاهی را امتحان کنید. این کار کمک می کند سلول های پوست قدیمی و ضایعات سمی از بدن زودوده شود. این کار و احساس ناشی از آن، موجب می شود بخواهید اغلب اوقات آن را انجام دهید. کسی که روزانه برای چنین ماساژ کاملی وقت ندارد، بهتر است حداقل یک بار در هفته این کار را بکند.

رفع مشکلات پوستی و حفظ سلامت پوست با سرکه سیب

در مراقبت از پوست برای باز کردن منافذ و زدودن کثیفی و چربی از روی صورت خود، حرارت زیر ظرف بخار آب سرکه سیب را خاموش کنید (۳ قاشق سوپ خوری سرکه سیب در یک ظرف یک لیتر آب تصفیه شده) صورت را روی ظرف بخار دهید و سپس صورت را با حوله بپوشانید تا بخار را نگه دارد. سپس، با مقداری پنبه، سطح صورت را با سرکه سیب آرامی ماساژ دهید تا کثیفی نرم شده را بزدایید. کار بخار دادن و تمیز کردن را دو بار تکرار کنید. سپس می توانید به آرامی هر جوش سر سیاه را فشار دهید. سپس سرکه سیب خنک شده را روی سطح پوست بمالید یا اسپری کنید. مخلوط سرکه سیب را می توانید در يخچال نگه داری کنید. در صورت نیاز، دو مرتبه در هفته عمل پاک سازی با بخار را انجام دهید.

جوش های پوست

مراقبت از پوست و جوش

جوش صورت اغلب به دلیل کمبود و یا نرسیدن مواد معدنی به وجود می آید، به همین خاطر سرکه سیب برای مراقبت از پوست های جوش دار در اینجا غالبا یک داروی ایده آل است؛ بنابراین، برای پخت و پز از نمک دریایی که به اندازه کافی مواد معدنی دارد، استفاده کنید!

برای مراقبت از پوست های جوش دار و تسکین سوزش و خارش پوست، باید به طور مرتب روی آن ها را با سرکه سیب رقیق شده، بمالید کسی که از جوش صورت رنج می برد، می تواند با سرکه سیب خالص این آزمایش را انجام دهد. در ضمن اگر از خارش پوست در عذاب هستید، می توانید از سرکه سیب و آرد ذرت خمیری درست کنید و روی محل خارش بگذارید. وقتی خمیر خشک شد، خارش هم از بین می رود.

اگر بخش زیادی از پوست آسیب دیده باشد، بهترین حالت این است که حمام بگیرید و ۲ تا ۳ فنجان سرکه سیب در آب وان بریزید. درصورت تمایل، کمی روغن آویشن هم اضافه کنید. درضمن مخلوط آب و سرکه سیب را با وعده های غذایی – حداقل صبح ها – بنوشید. جوش های پوست مثل کهیر یا اگزما به دنبال حساسیت به وجود می آید و مخلوط سرکه سیب را باید به مدت طولانی در وعده های غذایی بنوشید تا جوش ها محو شوند.

همچنین هنگام خارش شدید پوست – وقتی که احساس می کنید صدها مورچه روی بدنتان راه می رود ! – مالیدن سرکه سیب رقیق به آرام شدن آن کمک می کند.

رفع ورم و از بین رفتن لکه های پوستی

لکه های پوستی به کمک مخلوط سرکه سیب و نمک از بین می روند. دستورالعمل: ۱/۴ فنجان سرکه سیب را با ۱/۲ قاشق چای خوری نمک گرم کنید. سپس یک تکه پارچه ململ (قسمی از پارچه سپید) نازک را در آن خیس کنید و روی لکه ها بگذارید. بعد از خشک شدن، دوباره این کار را انجام دهید.

حمام کامل با سرکه سیب

برای یک حمام کامل، ۱/۴ لیتر سرکه سیب را در وان حمام بریزید. بهتر است حداقل ۱۵ دقیقه در حمام بمانید تا پوست بتواند اسید را به خود جذب کند. حمام سرکه، پوست شل و خسته را سفت و ترمیم می کند.

حمام با ترکیبی از سرکه سیب و اسطوخودوس

از سرکه سیب و گل های اسطوخودوس ترکیب مخصوصی به دست می آید. این مکمل، در مراقبت از پوست تاثیر دارد، پوست را روشن و تمیز می کند. یک مشت گل اسطوخودوس را با ۱/۴ ليتر سرکه سیب مخلوط کنید. در ظرف را ببندید و آن را ۲ تا ۳ هفته جای سرد و تاریک بگذارید. سپس مخلوط را از صافی رد کنید و در آب حمام بریزید.

درمان بوی بدن با سرکه سیب

بعد از شستن بدن در حمام، زیربغل را با دستمالی که قبلا در سرکه سیب خوابانده شده تمیز کنید، این کار از بوی بدن جلوگیری می کند. این ماده، بسیار مفید و در مراقبت از پوست هم موثر است، باکتری هایی را که موجب بوی بد بدن می شوند، از بین می برد و باعث شادابی و تازگی پوست می شود.

سلامت پوست با سرکه سیب و انواع ماسک های صورت

ماسک سرکه سیب – توت فرنگی

ماسکی که از توت فرنگی و سرکه سیب تهیه شود، در مراقبت از پوست اثر دارد و پوست را روشن و نرم می کند و چربی پوست را می گیرد.

۵ عدد توت فرنگی را له کنید و ۳ قاشق غذاخوری سرکه سیب به آن بیفزایید.

۲ تا ۳ ساعت بعد، مایع را از صافی رد کنید و روی صورت بگذارید.

مایع باید در طول شب روی صورتتان بماند. صبح روز بعد صورتتان را بشویید و روی پوست کرم مرطوب کننده بمالید.

ماسک سرکه سیب – آووکادو

برای این ماسک ۲ عدد زرده تخم مرغ، ۲ قاشق چای خوری سرکه سیب، ۲ قاشق غذاخوری روغن بوته خار، ۲ قاشق چای خوری گوشت آووکادوی تازه و یک قاشق چای خوری آب لیموی ترش نیاز دارید.

۲ زرده تخم مرغ را با مخلوط کن هم بزنید تا کف کند، در این هنگام سرکه سیب و روغن بوته خار را قطره قطره به آن اضافه کنید. سپس گوشت آووکادو را با یک چنگال له کنید و در مخلوط بریزید، آب لیموترش را هم به آن بیفزایید. در آخر مخلوط آووکادو را یک بار دیگر به مدت کوتاهی با مخلوط کن هم بزنید تا کف کند و فورا آن را مصرف کنید. ماسک آووکادو – سرکه از پوست خشک و پیر مراقبت میکند. شب ها بعد از تمیز کردن صورت، ماسک را بمالید. این ماسک در طول شب اثر می گذارد. صبح روز بعد باقیمانده ماسک را با آب بشویید. اگر از مخلوط درست شده چیزی باقی ماند، می توانید آن را در یخچال نگه دارید و شب بعد دوباره از آن استفاده کنید.

ماسک سرکه سیب – سبوس گندم

۴ قاشق غذاخوری سرکه سیب را کمی گرم کنید.۳ قاشق چای خوری عسل را در آن هم بزنید و در آخر۲ قاشق غذاخوری سبوس گندم اضافه کنید. ماسک را بعد از تمیز کردن صورت، روی صورت بگذارید و یک ساعت و نیم صبر کنید تا اثر کند؛ سپس صورت را با آب ولرم بشویید.

کرم صورت سرکه سیب – گل سرخ

برای درست کردن این کرم، ۵ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با ۵ قاشق غذاخوری آب معدنی مخلوط کنید. بعد از آن یک مشت برگ گل سرخ خشک شده را در مخلوط بریزید در ظرف را ببندید و آن را به مدت ۲ تا ۳ هفته در جای سرد و تاریک قرار دهید، سپس مایع را از صافی رد کنید. کرم شما آماده است. بعد از پاک کردن صورت با کرم، بهتر است صورتتان را نشویید. این کرم، برای پاک کردن پوست چرب و کثیف مناسب است. می توانید از این کرم برای یک حمام کامل استفاده کنید.

سرکه سیب پاک کننده صورت

برای پاک کردن پوست چرب و کثیف، آب معدنی و سرکه سیب را به میزان مساوی با هم مخلوط و صبح ها و شب ها صورتتان را با این کرم پاک کنید.

روشن کردن لکه های پیری با سرکه سیب

این لکه ها با مخلوطی از سرکه سیب و آب پیاز روشن می شوند. با دستگاه آبمیوه گیری آب پیاز را بگیرید، یک قاشق چای خوری از آن را با ۲ قاشق چای خوری سرکه سیب مخلوط کنید. مایع را همیشه شب ها روی لکه ها بمالید و بگذارید درطول شب اثر کند و دست ها را تا صبح روز بعد نشویید. با مصرف زیاد و مرتب این ماده، لکه ها بی رنگ می شوند.

کند کردن روند پیری با سرکه سیب

کند کردن پیری

افرادی که می خواهند دیرتر پیر شوند و بدن شان همواره شاداب بماند، مصرف طولانی مدت سرکه سیب برای مراقبت از پوست و معجون عسل (یک لیوان آب، ۲ قاشق چای خوری سرکه سیب و ۲ قاشق چای خوری عسل) در صبح، به آن ها توصیه می شود.

البته اگر بخواهیم گفته سیریل اسکات را مدنظر قرار دهیم، زیاد شدن چربی بدن، ریزش مو، خراب شدن دندان ها، کم شدن حافظه، سنگینی گوش، خستگی زود هنگام چشم، درد مفاصل، تغییر رنگ ناخن ها و بروز خال ها و لکه های پیری روی دست ها، اغلب نشانه های پیری زودرس نیستند؛ بلکه اکثر این ها فقط نشانه هایی هستند از اینکه تجزیه و ترکیب و تعادل داخلی بدن دچار اختلال شده است. و بیانگر اینکه بدن برای نوسازی و ترمیم به کمک نیاز دارد.

با دیدن این نشانه ها نباید ناامید شوید. شما می توانید با کمک سرکه سیب برای مراقبت از پوست ، با تغذیه سالم و زندگی فعال، چنین اختلالاتی را در بسیاری از موارد رفع کنید و از سرعت روند پیری بکاهید.

نتیجه: بهبود جریان خون، رفع رسوب گذاری، افزایش نیروی زندگی، تولید مواد معدنی.

پوست اندازی صورت با سرکه سیب

در نتیجه پوست اندازی صورت، سلول های مرده سطح پوست جدا می شوند و از بین می روند. این کار برای هر نوع پوستی مفید است.

ابتدا صورت را با شیر پاک کن نرم و لطیف تمیز کنید. بعد از آن دستمالی را با آب گرم خیس کنید و ۲-۱ دقیقه روی صورت بگذارید. و یک دستمال کتانی را در آب ولرمی که ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری سرکه سیب به آن اضافه شده، خیس کنید. دستمال را روی صورتتان بگذارید و آن را با دستمال نیمه گرم مرطوب بپوشانید. دستمال باید ۵ دقیقه روی صورت بماند، پس از آن صورت را با آب گرم بشویید و با یک دستمال مرطوب، محکم بمالید. به این ترتیب سلول های مرده پوست جدا می شوند و پوست تازه و گلگون ظاهر می شود. پوست اندازی به این روش یک بار در هر هفته – شب ها – توصیه می شود.

پوست خشک و چروک 

دستورالعمل قبلی را برای پوست خشک هم می توانید به کار ببرید و در کنار آن از یک ماسک چرب استفاده کنید.

رهایی از خشکی، خارش و کھیر پوست با سرکه سیب

پس از به کار بردن خمیر سركه سیب و نشاسته غلات در نواحی آسیب دیده، بهبودی حاصل می شود؛ به طوری که خارش پس از این که مخلوط خمیر سرکه سیب خشک شد، برطرف می گردد. برای بهبود پوست صورت و پوست های چرب، می توان با نوشیدن دو بار سرکه سیب در هفته، آن ها را درمان کرد. برای جلوگیری از بادزدگی، آفتاب زدگی و خشکی پوست، با ترکیب برابر سرکه سیب و روغن زیتون، پوست آسیب دیده را بپوشانید و زمانی که در چنین محیط هایی قرار می گیرید، از این ترکیب استفاده کنید.

پوستی جوان تر با تونیک سرکه سیب و ماساژ

برای نگهداری از سلامت پوست با سرکه سیب باید تشریح کرد که پوست دارای لایه های میکروسکوپی، کوچک و صاف است که به طور مداوم پوسته پوسته می شود و به این ترتیب پوست جدید زیر لایه خارجی قدیمی، خشک، مرده و خسته به سرعت کنده نمی شود و رشد پوست جدید را کند می کنند، به طوری که پوست این افراد خشک، زرد رنگ، کمرنگ و مرده است.

این امر باعث مسن نشان دادن چهره شخص می شود. مردان و زنان می توانند هر هفته برای مراقبت از پوست و گرفتن نتایجی عالی از این تونیک صورت سرکه سیب بر روی پوست صورت خود استفاده کنند.

راه کار حفظ جوانی و سلامت پوست با سرکه سیب : (۵۰% سرکه سیب و ۵۰٪ آب خالص) اول صورت را با آب گرم بشویید (بدون صابون). سپس، یک پارچه را که در آب گرم فرو رفته و چلانده شده است، به مدت سه دقیقه روی پوست قرار دهید و سپس بردارید. پارچه نازکی را در آب سرکه سیب گرم (یک قاشق غذا خوری سرکه سیب برای هر فنجان آب) خیس کنید و دوباره روی صورت بگذارید.

پارچه ای را که در سرکه سیب خیس نموده اید، با حوله نخی که در آب گرم بوده و چلانده شده، بپوشانید. حال ده دقیقه یا بیشتر دراز بکشید و پاهایتان را روی تخت بالا ببرید. می توانید پاها را به دیوار تکیه دهید و حتی می توانید از یک تخته اریب یا میز اتو برای این کار استفاده کنید. این کار باعث می شود خون بیشتری در صورت جریان داشته باشد و سلول ها دوباره جوان شود.

هر دو پارچه را از روی صورت بردارید و به آرامی صورت را با یک حوله زبر یا وسیله مورد علاقه مانند یک لیف، بمالید. این عمل صدها پوست خشک و فرسوده را از روی پوست جدا می کند، زیرا این پوسته ها توسط سرکه سیب از پوست صورت جدا و سست شده اند. می توانید این کار را هفته ای یک بار یا هر وقت لازم بود، انجام دهید.

نتیجه آن باعث خواهد شد پوست شما جوان تر به نظر برسد و مثل یک سیب صیقلی در زندگی جدید و سرورآمیز خود خواهید درخشید. همه ما از اینکه به بهترین شکل دیده می شویم و ظاهری خوب را نشان می دهیم، مغرور می شویم. شما به خاطر نتایج این درمان های ساده و جوان کننده در ماقبت از پوست ، کاملا شگفت زده خواهید شد و به خود خواهید باليد.

دسته بندی سرکه سیب
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت