تامین پتاسیم با سرکه سیب

کاربر ۳کاربر ۳
1,553 بازدید
تامین پتاسیم

معجزه سركه سیب

از آن جا که سرکه سیب در تامین پتاسیم نقش بسیاری دارد؛ می توان در هنگام بروز بیماری ها مانند خستگی های جسمی و روحی، کوفتگی ها، اختلال های حافظه، بی اشتهایی اختلال در فعالیت قلب، شل و چروک شدن پوست که اغلب مربوط به کمبود پتاسیم است، از آن استفاده کرد.

مطالعات نشان می دهد دریافت زیاد فیبر، از بروز سرطان بویژه سرطان روده جلوگیری می کند، زیرا فیبرها با مواد سرطان زا در روده ترکیب و باعث دفع سریع تر آن ها از بدن می شوند. این ماده باعث افزایش تحرک و شادابی عضلات و بافت های بدن می شود. پس از یک دوره استفاده از سرکه سیب، می توان اثرات این ماده غذایی را در بدن و بر روی عضلات مشاهده کرد. گفتنی است، وجود سم اسید کریستال، منجر به خرد شدن و شکنندگی مفاصل می شود.

نقش سرکه سیب

با مصرف مرتب سرکه سیب، در مدت کوتاهی می توان به نتایج شگفت انگیزی رسید. با دفع آب زاید بدن به کمک پتاسیم، می توان مقدار زیادی از نمک طعام موجود در بدن را از بین برد. باید تلاش کنیم استفاده از سرکه سیب را به یک عادت برای خود و فرزندانمان تبدیل کنیم. توصیه می شود از سرکه سیب دو بار در هفته و به مدت ۱۰ هفته استفاده شود. مثلا برای شام می توان یک مرغ را پس از پختن، با سرکه سیب آغشته کرد و به عنوان شام استفاده نمود.

بتاکاروتن، آنتی اکسیدان مهمی است که در سرکه سیب وجود دارد و رادیکال های آزاد را خنثی می کند. سرکه سیب، علاوه بر بتاکاروتن، ماده دیگری به نام (پکتین Pektin) دارد که از سرطان جلوگیری می کند. پکتین یک نوع فیبر غذایی است.

در تمام طول زندگی، بدن ما با اسید کریستال مبارزه می کند

تامین پتاسیم

وقتی اسید کریستال در بدن ترشح می شود، به مفاصل و بافت های بدن رسوخ می کند و باعث سفت و سخت شدن و کاهش کارایی آن ها می گردد. وقتی از سرکه سیب استفاده می کنیم، اسید کریستال در بدن و در مفاصل و بافت ها تجمع پیدا نمی کند و سریع از بدن دفع می شود.

استفاده از سرکه سیب همراه با ۱ تا ۲ قاشق عسل مفیدتر است و باعث دفع اسید کریستال از بدن می شود و از ورود این ماده به داخل بافت های بدن و مفاصل و سفتی و سختی آن ها جلوگیری کرده، باعث می شود خاصیت انعطاف پذیری اندام ها را افزایش می دهد.

مواد اصلی پتاسیم

پتاسیم عنصری نسبتا غنی در کره زمین است. یک انسان بالغ، روزانه به یک تا سه گرم پتاسیم نیاز دارد.

بدون وجود ماده معدنی پتاسیم، زندگی ناممکن است گیاهانی که پتاسیم کمی از خاک می گیرند، رشدشان متوقف می شود و از بین می روند. در مورد انسان ها هم همینطور است. اگر پتاسیم بسیار کمی به آن ها برسد، سلول های بدن از رشد باز می مانند؛ زیرا پتاسیم در تقابل با سدیم، نسبت میان آب دریافتی و آب مصرفی سلول های بدن را تنظیم می کند.

سلول های ما توسط مایعی (مایع خارج سلولی) احاطه شده اند که این مایع، مواد اسیدی و مواد غذایی را به طرف سلول ها می برد و در مقابل، سموم و مواد زاید را از سلول ها دور می کند. تعویض و مبادله بین این مایع خارج سلولی و سلول ها تنها زمانی انجام می شود که سلول ها به اندازه کافی پتاسیم داشته باشند. پتاسیم آب سلول ها را در خود جذب می کند و در نتیجه، بر دفع كامل سموم بدن تاثیر عمده ای دارد. در صورت کمبود پتاسیم، سلول ها آن قدر آب در خود جذب می کنند تا می ترکند و به این ترتیب به سمت هدف منطقه آسیب دیده می روند و جلوی آسیب بافت ها را می گیرند.

سیب غنی از پتاسیم و آنزیم

سیب غنی از پتاسیم و آنزیم

این سخن برای افراد زیادی آشناست که خوردن یک سیب در روز، انسان را از مراجعه به پزشک بی نیاز می کند. این مساله حس خوبی را تداعی می کند؛ زیرا سیب یکی از بهترین غذاهای سلامت بخش است که خداوند آفريده است.

سیب حاوی آنزیم، بور، آهن، مواد معدنی، فیبر و غنی از پتاسیم (برای نسوج نرم) و کلسیم ( برای استخوان ها و نسوج سخت بدن) می باشد. پتاسیم، ماده معدنی جوانی است. این ماده در واقع شریان ها و رگ های بدن را منعطف می کند و دشمن باکتری های خطرناک و ویروس هاست.

وقتی می گویید خوردن یک سیب در روز شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز می کند، درست می گویید. سیب یک داروی حقیقی و دیرینه است که طول عمر شما را زیاد می کند و به شما طراوت چالاکی می بخشد. این میوه به آزمون زمان پاسخ داده و یکی از قدیمی ترین میوه های شناخته شده است که بشر آن را مصرف می کند.

از زمان آدم تا به حال، سیب نقش جاودانی را در سرنوشت ما بازی کرده است. میلیون ها سال است مردم سیب می خورند. میزان سلامتی نزد افرادی که دایما از سیب استفاده می کنند، به مراتب بالاتر از افرادی است که این میوه را مصرف نمی کنند. سیب میوه ای بسیار لذيذ است؛ به همین دلیل مردم از خوردن آن لذت می برند، اما برای ما مساله ای به غیر از طعم خوشمزه آن مدنظر است.

پتاسیم، ماده معدنی کلیدی در میان سایر مواد معدنی است. این ماده برای هر موجود زنده، مهم و حیاتی است و بدون آن زندگی مفهومی نخواهد داشت. بیشتر مردم دچار کمبود پتاسیم هستند. این مساله در بافت های سلولی و در سراسر بدن تاثیر گذار است. به اطراف خود بنگرید. چه تعداد از افراد از سلامت فوق العاده ای بهره مندند؟ اما میتوان برای تامین پتاسیم از سیب و سرکه سیب استفاده کرد.

کمبود پتاسیم می تواند روند رشد را کُند و طول عمر را کوتاه کند

باعث خوشحالی است که دانشمندان بیش از ده سفر علمی در سراسر جهان درباره مطالعه سلامتی، طول عمر و رشد طیف وسیع و متنوعی از اقوام و نژادها انجام دادده اند. و با محل هایی برخورد کرده اند که خاک سطحی زمین فاقد پتاسیم کافی بود و مردمی که از غذاهای به عمل آمده از همین زمین تغذیه کرده بودند و تامین پتاسیم در بدن آن ها صورت نمی گرفت، در معرض کندی در روند رشد و طول عمر کوتاه بودند.

آفریقایی ها کوتاه قد بودند و عمر کوتاهی داشتند. همین مساله در مورد اسکیموهای قطب شمال نیز صدق می کرد. در رژیم روزانه آن ها مقدار پتاسیم و دیگر مواد معدنی مورد نیاز مهم برای رشد، سلامتی و طول عمر وجود نداشت.

کمبود پتاسیم باعث کهولت سن می شود

کمبود پتاسیم باعث کهولت سن

در سراسر جهان، میلیون ها انسان سالمند وجود دارد که پیش از موقع پیر شده اند. بسیاری از آن ها نام خود را نمی دانند یا نمی توانند خانواده یا دوستان نزدیک خود را تشخیص دهند. آن ها به سختی زندگی می کنند. این طور به نظر می رسد که آن ها بسیار فرسوده شده اند و تلاش برای حفظ آنان کار دشواری است، اما لطفا تلاش کنید. آن ها می توانند به زندگی سالم بازگردند، به شرط آن که سم ها از بدنشان خارج شود و تامین مواد غذایی، تامین پتاسیم و تامین نیاسین و … انجام شود.

کودکان و بزرگسالان معلول ذهنی (Mentally Handicapped) از کمبود پتاسیم رنج می برند

به دقت ارتباط بین کودکان و بزرگسالان معلول ذهنی و کمبود پتاسیم را مطالعه شده است. سه نفر از این کودکان را برای مطالعه و بررسی به خانه آوردند. این کودکان سه بار در روز (صبح، ظهر، شب) نوشیدنی سرکه سیب دریافت می کردند. (۱ قاشق سرکه سیب و ۱ قاشق عسل خام در یک لیوان آب تقطیر شده که هر دو در پتاسیم غنی شده بودند. روزانه به آن ها ترکیبی از مکمل های ویتامینی – معدنی و مقداری نیاسین داده می شد (۵۰ میلی گرم ویتامین B۳). در طول سه هفته، با تامین پتاسیم بدن این کودکان، از نظم ذهنی بیشتر و هوشیاری بالاتری برخوردار شدند.

یک مطالعه جالب دیگر

سه بزرگسال معلول ذهنی را به خانه آوردند و پس از به کار بردن سرکه سیب روزانه، همراه با روش زندگی سالم براگ، آن ها در کمتر از یک سال توانستند به طور مستقل زندگی خود را اداره کنند.

علایم بدنی کمبود پتاسیم

هنگام کمبود پتاسیم، در استخوان ها و عضلات درد احساس می شود، بخصوص در بخش انتهای پشت و کمر، احساس سنگینی و خستگی شده و حرکات بدنی بسیار سخت انجام می شود.

با راست شدن بدن به دنبال خم شدن، درد منتشر می شود. هنگام راست شدن بعد از خم بودن، سرگیجه وجود دارد. در زمان استرس یا بیدار شدن هنگام صبح، سردردهای بدی وجود دارد.

موها پریشان و بی رنگ و دارای درخشندگی و برق است، پوست سر دردناک و خشک است. ممکن است شوره، نازک شدن مو یا کچلی رخ دهد. مو غیر قابل کنترل، پیچ در پیچ و گاهی بسیار خشک و در پاره ای از موارد بسیار چرب به نظر می رسد.

چشم ها به راحتی خسته می شوند و نمی توانند آن طور که باید تمرکز کنند. با کمترین تلاش و فعالیت از نظر جسمی و ذهنی، خستگی حادث می شود.

از دست دادن هوشیاری ذهنی و گیجی، تصمیم گیری را مشکل می کند. حافظه کاهش پیدا می کند، باعث می شود اسامی و مکان هایی را که باید به راحتی به یاد آورید، فراموش کنید.

علایم بدنی کمبود پتاسیم

به راحتی رنجیده خاطر می شوید و نسبت به خانواده، دوستان و هر کس که دوستش دارید و یا حتی با همکاران و آشنایان در روابط اجتماعی کم تحمل می شوید. احساس عصبی بودن و افسردگی می کنید و به دلیل خستگی عضلات و ذهن، انجام کارها را مشکل می دانید. حتی کوچکترین فعالیت باعث خستگی، بی حوصلگی و سرزنش شما می شود. در بعضی زمان ها، حتی در هوای گرم دست و پای شما سرد می شود. این پدیده نشان از کمبود پتاسیم در بدن شماست.

کمبود پتاسیم، دلیلی اثبات شده برای بسیاری از بیماری هاست، از جمله: التهاب مفصل، سنگ کلیه، گرفتگی شریان ها، کم کاری غدد فوق کلیوی، بیماری های سلولی، فشار خون بالا، بیماری شریان قلبی، پرکاری تیرویید، سندروم روده دردناک، بیماری آلزایمر (Alzheimer’s disease)، ام اس (Multiple sclerosis)، دیابت و …

شما معمولا عبارت هایی را در مورد سلامتی می شنوید. مثلا می شنوید که می گویند او پیر شده و بدنی سفت و انعطاف ناپذیر و خشن پیدا کرده است. وقتی از پیر شدن سخن به میان می آید، نخستین چیزی که به ذهن می آید، سفت و سخت شدن عضلات و بدنی شکننده است. چرا وقتی انسان ها بزرگتر می شوند و به سن آن ها افزوده می شود، احساس سفت و سخت شدن مفاصل و بدن را پیدا می کنند؟

مردم به این سوال با برخی مثال ها و نشانه ها پاسخ داده اند؛ از قبیل اینکه ما پیر شده ایم. اما این پاسخ، جواب درستی به این سوال که ما چرا بدنی سفت و مفاصلی با تحرک کم داریم، نیست. به عقیده پزشکان جواب این سوال می تواند کمبود پتاسیم در بدن باشد. مردم اطلاعات زیادی در مورد تغذیه خود برای داشتن بدنی سالم و با انعطاف شنیده اند. مردم آن چیزی را استفاده می کنند و می خورند که برایشان لذيذتر باشد. باید به فرزندان خود عادت های خوب غذایی را بیاموزیم، زیرا بدن آن ها نیاز بیشتری به مواد غذایی و تامین پتاسیم دارد.

معجزات پتاسیم

چند سال پیش، چهار فرد سالمند را انتخاب کردند که احساس می کردند می توان به آن ها کمک کرد. آن ها را همراه با نوشیدن سرکه سیب و غذاهای سالم غنی شده در پتاسیم، تحت درمان قرار دادند و به تامین پتاسیم بدن آن ها کمک کردند.

توانستند از بین چهار نفر، سه نفر آن ها را حفظ کنند. هر سه نفر از نقاهت رهایی یافتند و سالم، شاد و خودکفا شدند. دو نفر از آن ها بهبودهای چشمگیری پیدا کردند. یک نفر در ۸۵ سالگی به پیمانکاری ساختمان سازی بازگشت و دیگری در نیمه های دهه ۸۰ زندگی، حرفه حسابداری خود را از سر گرفت.

بیشتر افراد سالمند از گرفتگی عروق رنج می برند. پتاسیم در بافت های ظریف بدن وجود دارد؛ همان طور که کلسیم در بافت های ضخیم بدن هست. پتاسیم به شریان های مسدود شده می رود و آلودگی و رسوب را تمیز می کند؛ همان طور که آب سرکه جرم روی پنجره را از بین می برد. اگر شریان ها به شدت با مواد سمی و کلسترول مسدود شده باشند، فرد نمی تواند به درستی فکر کند.

پتاسیم باید پاک کننده قوی شریان ها نامیده شود. پتاسیم فرایند سخت شدن و گرفتگی را که باعث آسیب های مرگبار به کل سیستم شریانی می شود، کند می کند.

سرکه سیب خام حیوانی حاوی پتاسیم معجزه آسا است که بدن حیوانات خانگی را سالم تر و ظریف تر می کند. در انسان و حیوان، احتمال کمی وجود دارد که عملکرد اصلی پتاسیم، سالم، نرم قابل انعطاف نگه داشتن بافت ها و کمک به جلوگیری از حمله های قلبی باشد.

تامین پتاسیم با سرکه سیب

تامین پتاسیم با سرکه سیب

از آن جا که سرکه سیب در تامین پتاسیم نقش بسیاری دارد، می توان در هنگام بروز چنین ناراحتی هایی با مصرف منظم آن در طول زمان به نتایج شگفت انگیزی رسید.

یک بار در هنگام کوفتگی های حادی که اغلب به خاطر کمبود پتاسیم ایجاد می شود، این روش را امتحان کنید. در این حالت به خوردن قهوه یا هر نوع ماده هیجان آور دیگری نیاز نیست.

درضمن عدس، لوبیا، نخود، جلبک های دریایی، آووکادو، خرما و کشمش سرشار از پتاسیم هستند و می توانند در تامین پتاسیم نقش داشته باشند.تحقیقات نشان داده که مصرف منظم سیب، میزان فشار خون را تنظیم می کند. اثر خشک کننده پتاسیم و دیگر مواد موجود در سیب، بیانگر این موضوع است.

با تامین پتاسیم بدن که به دفع آب زاید در بدن کمک می کند، مقدار زیادی نمک طعام موجود از بین می رود. مصرف بسیار زیاد نمک طعام برای کسانی که به آن حساسیت دارند، باعث بالا رفتن فشارخون می شود.

مطالعات موفق دکتر کارل درباره زندگی جاودانه

دکتر (الکسیس کارل Dr. C. Everett Koop)، دانشمند نوبل موسسه راک فلر نیویورک، در سال ۱۹۱۲ سلول های قلب یک جنین جوجه را به مدت ۳۵ سال با نظارت دقیق روزانه بر تغذیه، پاک سازی و زدایش، زنده نگه داشت. طول عمر یک جوجه به طور میانگین ۷ سال است. به این جنین روزانه سرکه طبیعی سیب برای تامین پتاسیم مورد نیازش داده می شد.

دکتر کارل ثابت کرد بذر زندگی جاودان، درون بدن هر فرد قرار دارد. او توانست این آزمایش را به طور نامحدودی برای جاودانه شدن جنین ادامه دهد، اما احساس کرد ۳۵ سال داشتن عادت های اشتباه پرخوری و زندگی ناسالم، انسان را خواهد کشت.

این مطالعه به ما اهمیت تغذیه، پالایش و سرکه طبیعی سیب را در زندگی، سلامتی و طول عمر نشان می دهد. اخیرا یک مطالعه درباره طول عمر روی کرم های خاکی انجام شده است. با نظارت بر تغذیه آن ها و سپس با کاهش آن به مواد غذایی ضروری، طول عمر کرم ها زیاد شد. نتيجه این آزمایش و مطالعات دیگر، کلید زندگی طولانی تر را نمایان ساخت. بیشتر دانشمند دلیل این را که چرا این قاعده را نمی توان به طور مشابه برای هر شخص به کار گرفت، نمی دانند. حتی امروزه که افرادی مانند (هونزاس Hunzas) در کشمیر و (جورجيانز Georgians) در روسیه زندگی فعال را به ۱۲۰ سال و بیشتر هدایت کرده اند.

دسته بندی سرکه سیب
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت