تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی

کاربر ۳کاربر ۳
1,558 بازدید
تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی

طب عمومی فرمونتر (منطقه ای در آمریکا) دکتر دفورست کلینتون جارویس (۱۹۴۵-۱۸۸۱) کاشف نظریه تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی است. او ابتدا در رشته پزشکی در بورلینگتون تحصیل کرد و سپس در ایالت بار دولت فدرال آمریکا، فرمونت، در مقام پزشک متخصص بیماری های گوش، حلق، بینی و چشم مستقر شد.

او در این ایالت پر جنگل شمالی با آب و هوای تقریبا سرد به کار در مزرعه و تولید لبنیات و کشاورزی مشغول شد. کشاورزان این منطقه، سیب برداشت می کردند و از شیره درخت افرا، عصاره ای خوش طعم و معطر به دست می آوردند.

این سرزمین کوهستانی ناهموار، در پیشرفت این پزشک متخصص تاثیر بسیاری گذاشت. وی می گوید: (به زودی به انواع دیگری از داروها دست خواهم یافت، باید روی این داروها به طور جدی و سخت کار کنم. می خواهم اعتماد و اطمینان مردم محلی را به دست آورم.) دکتر جارویس با طب عمومی و داروهای عمومی آن منطقه آشنا شد.

روش درمانی تجربی و تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی

دکتر جارویس با استفاده از خواص دارویی برگ ها، گیاهان و فرآورده های آن که کشاورزان نسل به نسل آن ها را شناخته بودند، حیوانات و انسان ها را درمان و از پیدایش و بروز بیماری ها به طور موثری جلوگیری می کرد. تا دو قرن پیش، که علم چندان پیشرفت نکرده بود، بسیاری از پزشکان تصمیم گرفتند با تکیه بر دانسته های تجربی درمانی قدیمی، علت و درمان بسیاری از بیماری ها را توضیح دهند.

روش های درمانی پزشکی عمومی ساده، طبیعی و ارزان بودند. این روش ها همانطور حفظ شده اند، به گونه ای که پزشکان امروزی هم از آن ها استفاده می کنند؛ اما در آن زمان دیگر کسی از این روش ها استفاده نمی کرد؛ زیرا اغلب پزشکان، دیگر درمان دردهای خفیف و جزیی را نمی پذیرفتند و کسی هم با آن ها در این مورد مشورت نمی کرد یا اینکه داروها به قیمت گران در داروخانه ها فروخته می شدند.

دکتر جارویس به طور اساسی به تحقیق درباره این داروهای بومی پرداخت و به این نتیجه رسید که داروهای طبیعی ساده، اغلب اثر بهتر و سریع تری نسبت به داروهای معمولی دارند. اگرچه کشاورزان، نیاکان او بودند و او عشق به زمین، حیوانات و احساس فطری نسبت به طبیعت و خصوصیات طبیعت را به ارث برده بود، با این وجود ده سال طول کشید تا او زبان پزشکی عمومی را فهمید.

روش های درمانی طبیعی، امروزه در پزشکی جایگاه خودشان را دارند؛ اما متاسفانه کمتر از ده سال است که این روش های درمانی به تمسخر گرفته شده اند یا حتی با آن ها مخالفت شده است.

نوشتن کتابی ماندگار درباره تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی

تاثیرات سرکه سیب

دکتر جارویس تجربیاتش را در دست نوشته ای که برای دختر و نوه هایش گذاشته بود، جمع آوری کرد. او می خواست برای فرزندانش این تجربه را به ارث بگذارد که با چه روشی می توان در سن پیری سلامت بود و به فعالیت ادامه داد.

بالاخره بعد از اینکه همکارانش دوباره به او پیشنهاد دادند، او تصمیم گرفت تحقیقاتش را درباره پزشکی عمومی (داروهای بومی) در اختیار عامه مردم قرار دهد. در این باره می گوید: (تصور میکنم که یک پزشک نباید فقط یک دانشجوی پزشکی باشد، بلکه باید استاد هم باشد، زیرا وظیفه او این است که به مردم یاد بدهد چطور زندگی سالمی داشته باشند. پزشکانی از این قبیل نه تنها کمتر نشده اند، بلکه هر روز بیشتر هم می شوند. زیرا این مساله که بتوان انسان ها را سالم نگاه داشت، بسیار سخت تر از درمان بیماری آن هاست.)

این دست نوشته در سال ۱۹۵۸ در قالب کتابی منتشر شد. یک سال بعد، این کتاب با بیش از ۵۰۰ هزار نسخه و به دوازده زبان مختلف روی پیشخوان مغازه ها بود.

تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی و سبک زندگی

پزشک روستایی در کتابش با عنوان ۲۰*۵ سال زندگی کردن از رابطه تنگاتنگ بین طول زندگی و تغذیه صحبت کرده و از نتایج درمانی شگفت انگیزی از تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی و همچنین از ترکیب داروهای بومی با داروهای خانگی قدیمی عسل و سرکه سیب به نتیجه رسیده، خبر می دهد. دکتر جارویس نسخه اصولی ساده ای را با ترکیب آب، سرکه سیب و عسل برای تامین سلامتی توصیه کرده است. این دارو می تواند دردهای بسیاری را تسکین دهد و به خصوص از بروز بیماری ها جلوگیری کند.

جارویس بسیاری از مشاهداتش را از تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی و بدن حیوانات گرفته است. به طور مثال او می گوید گاوهایی که مدت طولانی شراب میوه در غذایشان ریخته بود، دیگر به بیماری هایی چون: التهاب پستان، یبوست، اسهال، ورم مفصل، سرماخوردگی و التهاب ریه دچار نشده اند؛ کمتر زایمان پیش از موعد داشتند؛ زایمانشان بسیار آسان تر صورت گرفته و گوساله های سالم و قوی به دنیا آورده اند.

او در آن زمان نوشت: (کسی که در راه مدرسه با زنبورهای عسل، پرندگان، گربه ها، سگ ها، بزها، گوساله ها، گاوهای ماده و نر و اسب ها همگام باشد، دانسته های پزشکی و اطلاعاتی را فرا می گیرد که در هیچ کتاب درسی نوشته نشده است.)

جارویس با مطالعه در مورد حیوان ها متوجه شد که آن ها به طور طبیعی پنج برابر سن بلوغشان عمر می کنند. به عنوان مثال، مرغ در شش هفته به رشد کامل می رسد و به طور متوسط دو سال و نیم زندگی می کند، اسب ها هم که در طول چهار سال به رشد کامل می رسند، می توانند ۲۰ سال زندگی کنند و از آن جا که در انسان ها به طور متوسط ۲۰ سال طول می کشد تا رشد کامل جسمی و روحی صورت بگیرد، طول عمر ۱۰۰ سال البته در صورت پیروی از روش زندگی و تغذیه مناسب و عادی – در نظر گرفته شده است.

با مطالعه در رفتار حیوانات به این نتیجه می رسیم که آن ها به شکل حیرت انگیزی خودشان را با شرایط زندگی تطبيق می دهند.

اساس داروهای بومی

اساس داروهای بومی

خاستگاه داروهای بومی فرمونتر به ساکنین اولیه فرمونتر – که موافق با طبیعت زندگی می کردند – برمی گردد. آن ها حیوانات را دیدند و یاد گرفتند. آن ها فهمیدند که حیوانات مریض، گیاهان و علف های سالم را می جوند. آن ها دیدند که اگر حیوانات مریض یا زخمی باشند چیزی نمی خورند؛ بلکه فقط مینوشند و از گله شان جدا می شوند و کم حرکت می کنند تا در تنهایی، دوباره نیرویشان را به دست آورند. در پزشکی طبیعی چنین رفتاری به عنوان روزه سلامتی محسوب می شود. دکتر جارویس این موضوع را اینگونه بیان کرده است: استفاده از داروهای محلی به زمان های خیلی دور بر می گردد؛ زمانی که اولین داروخانه، طبیعت بود.

حیوانات در هنگام بیماری یا جراحت به طور غریزی عمل می کنند. امروزه متاسفانه این غریزه اغلب توسط انسان ها کنار زده شده است.

پیشگیری بهتر از درمان است

از نظر دکتر جارویس، مهم ترین کارکرد داروهای محلی افزایش بنیه و قدرت دفاعی بدن است که در این صورت در برابر ابتلا به بیماری مقاوم می شود و دیگر اینکه با این داروهای محلی می توان بسیاری از دردها را به سادگی تسکین داد. براساس نقطه نظرات پزشکی عمومی، بیماری ها اغلب در مدت زمانی کوتاه ایجاد نمی شوند؛ بلکه در دراز مدت و بنا به روش زندگی و نوع تغذیه به وجود می آیند.

چطور می توان ۱۰۰ سال عمر کرد؟

جارویس، بدن انسان را با ساختمانی مقایسه کرد که با بهترین مصالح ساخته شده است: (نیروی مقاومت و پایداری ساختمان بدن به انتخاب غذایی بستگی دارد که می خوریم، مایعی که از آن مینوشیم و هوایی که تنفس می کنیم.) او مواد معدنی را برای نگهداری و ترمیم بدن بسیار حایز اهمیت تشخیص داده است. به طور مثال ما بدون پتاسیم نمی توانیم زنده باشیم و زندگی کنیم. مواد معدنی، تجزیه و ترکیب عناصر بدن را کنترل می کنند، برای ترمیم بدن ما ضروری اند، نوسازی سلول ها را برعهده دارند و جلوی ورود باکتری های مضر را می گیرند.

از تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی که به دلیل دارا بودن مواد معدنی با ارزش موجود در سیب، این مواد ارزشمند را تامین می کند. عسل موجود در مخلوط سرکه سیب و عسل نیز تمام مواد معدنی شهد گل ها را برای تقویت قلب و جریان خون هدایت می کند به علاوه، در یک تغذیه سالم باید میوه، سبزی و نشاسته کربوهیدرات به اندازه کافی وجود داشته باشد و به همان میزان از گوشت، تخم مرغ (پروتئین) و چربی کمتری برخوردار باشد.

سرکه سیب پیش از هر چیز به جبران کمبود مواد غذایی و حفظ عملکردهای طبیعی بدن کمک می کند. بدین ترتیب، می توان تاثیرات سرکه سیب زا دید و از بسیاری بیماری ها پیشگیری کرد.

نسخه اساسی برای تامین سلامتی

تاثیرات سرکه سیب

یک لیوان آب با ۲ قاشق چای خوری سرکه سیب و یک تا ۲ قاشق چای خوری عسل طبیعی مخلوط شود.

این نوشابه به طور مرتب هر روز صبح جرعه جرعه نوشیده شود.

دکتر جارویس مقدمه کتابش را با این کلمات به پایان می رساند: (داروهای محلی، پیش از هر چیز برای کسانی بیشتر تجویز می شود که نمی خواهند قبول کنند نیروهای بدنشان کاهش یافته است (پیرمردها، پیرزن ها و افراد ضعیف) پس بهتر است راهی پیدا کنند تا در آخرین روزهای زندگیشان نیروی کافی داشته و فعال و سالم باشند.

تولد دوباره سرکه سیب

البته غیر از دکتر جارویس، نویسندگان و پزشکان دیگری هم با تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی آشنا بوده اند. به نظر می رسد (سیدر وینگار) کتاب کوچکی از سیریل اسکات آمریکایی را با عنوان برای سلامتی تو – سرکه سیب برای اولین بار در سال ۱۹۴۹ منتشر کرد.

امیلی تاکر در اثرش به نام کتاب طولانی سرکه، نسخه خانگی زمان مادر بزرگ از سرکه سیب به عنوان یکی از سالم ترین و با ارزش ترین مایعات نام برده است.

بعد از او (پاول. سی براگ) و (پاتریسیا براگ) سرکه سیب را اکسیر سلامتی نامیده اند.

به نظر آن ها سرکه سیب خالص، طبیعی و تقطیر نشده که رنگ آن هنوز به طور طبیعی تیره باشد، یکی از کامل ترین مواد غذایی طبیعت است.

گذشته از این، سرکه سیب در بسیاری از مجموعه نسخه های خانگی به عنوان داروی همه دردها شناخته شده است.

عده ای از مردم به تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی با شک و تردید نگاه می کنند؛ با این حال، کسانی نیز هستند که از سركه سیب به عنوان داروی سلامتی نام می برند و آن را تبلیغ می کنند.

داروی سلامتی رایج

امروزه صنعت دارویی علمی تر و کاربردی تر شده است.

علم پزشکی می تواند جریان و مسیر بیماری را تشخیص دهد و آن را کنترل کند؛ کارهایی که انسان پیش از این از انجام آن ها عاجز و ناتوان بود. با این وجود اگرچه امروزه امکانات دارویی بسیاری وجود دارد؛ اما دیگر بیشتر مردم می دانند که پمادها، قرص ها، دراژه ها و یا قطره های گران قیمت و پرمصرف، غالبا درد را کم نمی کنند و گاهی حتی عوارض جانبی نامطلوبی هم به دنبال دارند.

سرکه سیب در زمان ما ماده بسیار باارزشی است؛ زیرا در برابر بیماری های جدید می تواند بسیار موثر باشد.

اثرات گوناگون سرکه سیب

تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی

به دلیل بالا رفتن سطح آگاهی مردم و امکان دسترسی به اطلاعات جدید، مصرف کنندگان، امروزه با آگاهی بیشتری از خطرات و عوارض جانبی داروها سوال می کنند. چرا باید درباره یک امر جزیی جنجال به راه بیندازند، وقتی که می توان با یک داروی خانگی طبیعی از بیماری جلوگیری و با مشاهده اولین نشانه بیماری به طور موثری با آن مبارزه و مقابله کرد؟ با تفکر و تعمق در چنین مسایلی، دوباره به داروهای طبیعی روی می آوریم.

امتیازات و فواید و تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی به میزان بسیار زیادی تخمین زده شده است؛ زیرا سرکه سیب را به راحتی می توان تولید کرد و به عنوان دارویی که جوابگوی سلامتی انسان هاست، آن را در دسترس همگان قرار داد. سرکه سیب در حال حاضر تولدی دوباره را تجربه می کند.

تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی

از دیگر تاثیرات سرکه سیب بر سلامتی این است که مواد معدنی حیاتی و عناصر کمیاب ارگانیسم بدن، مخصوصا پتاسیم و بخشی از ویتامین ها را تامین می کند.

عملکرد کلیه ها را بهبود می بخشد.

جلوی گسترش باکتری های عفونی روده را می گیرد.

بافت ها را محکم و انعطاف پذیر می کند.

خون را به جریان می اندازد.

به بهبود زخم ها و جراحات سرعت می بخشد.

به تجزیه و ترکیب عناصر سرعت می دهد.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

از رسوب گذاری املاح در بدن جلوگیری می کند.

شاداب کننده و انرژی بخش است.

سلامت عمومی بدن را به دنبال دارد.

روند پیری را به تاخیر می اندازد.

دسته بندی سرکه سیب
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+926 محصولات
+1647 سفارشات تکمیل شده
+2187 کاربران
+4751 مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت